05.09.19, 15:45Screenshot Youtube

Szef MEN: Będą kolejne podwyżki dla nauczycieli

Prawdą jest to, że przewidujemy w przyszłym roku kolejną turę wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o 6 proc.” - poinformował dziś Minister Edukacji Narodowej.

W trakcie konferencji prasowej Dariusz Piontkowski dodał:

Niedługo wyraźnie wskażemy, od którego momentu”.

Dalej przypomniał, że podwyżka w styczniu 2020 roku miała wynosić 5 proc., jednak w związku z podpisaniem porozumienia z Solidarnością, przesunięta została na wrzesień tego roku i już jest konsumowana.

Szef MEN podkreślił:

[…] oprócz tych podwyżek planowanych przez rząd, wcześniej dodatkowo będzie jeszcze wzrost wynagrodzeń o 6 proc., ale trudno, żeby był on od stycznia, ponieważ ta podwyżka już jest realizowana”.

Zaznaczył, że podwyżka o 6 proc. ma się pojawić w ciągu roku.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

man woman albo gender2019.09.5 17:11
- Z głęboką wdzięcznością Stany Zjednoczone przyjęły odrzucenie przez polski rząd propozycji podatku cyfrowego - mówił w poniedziałek w Polsce wiceprezydent USA Mike Pence. Te słowa wywołały spore zaskoczenie, bo jeszcze nieco ponad miesiąc temu Ministerstwo Finansów informowało, że pracuje nad opodatkowaniem największych spółek technologicznych. Co więcej, w marcu premier Mateusz Morawiecki wpływy z tego podatku przedstawiał jako jedno ze źródeł finansowania "piątki Kaczyńskiego", a w kwietniu plan wprowadzenia tej daniny (od początku 2020 r.) znalazł się w przyjętym przez rząd Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2019-2022.
...2019.09.6 7:20
Tego sie z frondy nie dowiesz, dobrze ze Mike Pence poinformowal polakow :)
Barbi2019.09.5 16:40
I to jest bardzo niedobra informacja.Te głaby zwane dla niepoznaki nauczycielami nie podwyzki a kopa w tyłek!!!
darek2019.09.5 16:20
Obiecanej podwyżki nie dostali wszyscy nauczycieli. Część samorządów nie otrzymała pieniędzy. Czy o tym TVP czy Fronda poinformują? Inna sprawa, że finansowanie podwyżki w części będzie z ... kieszeni nauczycieli. Odebrano bowiem wiele dodatków.
Albert2019.09.5 16:20
"Będą kolejne podwyżki dla nauczycieli" Tak. Zapomniał tylko dodać, że prądu, ZUSu, paliwa i artykułów spożywczych.