03.11.20, 11:33fot. yt/polskie radio

Szef MON dobitnie o Radzie Konsultacyjnej: Powtórka z komuny. Marksistowskie tezy

- Tezy, które są stawiane podczas konferencji prasowych przez te panie, to są tezy, które mają charakter skrajnie lewicowy, lewacki powiedziałbym, marksistowski. To jest powtórka z komuny – stwierdził dzisiaj na antenie radiowej jedyni szef MON Mariusz Błaszczak.

W niedzielę „Strajk Kobiet” ogłosił wstępny skład tzw. Rady Konsultacyjnej, w do której został włączony miedzy innymi europoseł Platformy Obywatelskiej Michał Boni. Warto przy tym przypomnieć, że Boni był kiedyś agentem Służby Bezpieczeństwa zarejestrowanym w archiwum IPN jako TW „Znak”.

Obecnie w jej skład wchodzą: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Monika Płatek, Michał Boni i Piotr Szumlewicz, a skład ten może być rozszerzany.

Błaszczak o radzie powiedział:

Powstało coś takiego, to jest ośmieszające. Ze względu chociażby na wiek ludzi, którzy weszli do Rady Konsultacyjnej i ze względu na wiek protestujących. To jest olbrzymia różnica.

Zauważył także:

- Ci, którzy weszli do Rady Konsultacyjnej mogą być dziadkami tych, którzy protestują. Trudno brać ich za ludzi, którzy reprezentują protestujących.

Dodał także:

- No i te tezy, które są stawiane podczas konferencji prasowych przez te panie, to są tezy, które mają charakter skrajnie lewicowy, lewacki powiedziałbym, marksistowski. To jest powtórka z komuny

 

mp/polskie radio/300polityka

Komentarze

AAAtomek2020.11.3 15:03
Błaszczak urodzony i wychowany w komunie poucza dzieci, które urodziły się w wolnej Polsce. Paradne.
ta cała Rada Konsultacyjna to tajna2020.11.3 11:52
korka państwa islamskiego. Metody działania te same - chodzą podobno w pasach Szachida
Anonim2020.11.3 11:48
A czyim dziadkiem jest Fuhrer Kaczyński? Kocicy Szeherezady?
Precz z neomarksistowskim lewactwem!2020.11.3 11:46
Coś tak absurdalnego mógł wymyślić tylko szatan: Oddać katolicką i patriotyczną Polskę bandzie wulgarnych neomarksistów, histerycznych bab, morderców nienarodzonych dzieci i perwersyjnych zboczeńców LGBT! Jak bardzo się rozczarują! Już niedługo: 11 XI 2020.
Dariusz2020.11.3 11:46
Ciężar gatunkowy rady jest bezsprzeczny.Głównym spoiwem jest komunistyczny konfident donoszący na ludzi ,którzy uważali go za przyjaciela.Kiedyś takiego bydlaka pozbawiano zdolności honorowych i można go było bezkarnie obić laską w miejscu publicznym.
ala2020.11.3 11:45
Rząd jest konstytucyjnym organem Rzeczpospolitej. Chyba nikt niema co do tego wątpliwości? A więc: Kodeks karnyCZĘŚĆ SZCZEGÓLNARozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.