02.12.19, 08:30Screenshot Youtube - VideoKOD Sieciowa Telewizja Obywatelska

Szokujące! Jacek Ozdoba: Sędzia Juszczyszyn, ,,bohater'' opozycji w akcji [ZOBACZ]

Od pewnego czasu, dla opozycji totalnej i jej sympatyków, największym z bohaterów jest sędzia Paweł Juszczyszyn. Sędziemu zarzuca się "działanie na szkodę państwa"; rzecznik dyscyplinarny uznał, że Juszczyszyn przekroczył swoje uprawnienia i przyznał sobie kompetencje do oceny prawidłowości, w tym legalności, wyboru członków KRS, tym samym uchybiając godności urzędu. Juszczyszyn został odwołany z delegacji przez prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Teraz na jego temat pojawiają się wprost szokujące informacje.

Nagranie dotyczące jednej z decyzji sędziego przypomniał na swoim twitterze Jacek Ozdoba. Napisał:

Sędzia Juszczyszyn <<bohater>> opozycji w akcji”.

O jednej ze skandalicznych spraw z udziałem sędziego informowała należąca do Grupy TVN stacja TTV. Chodzi o historię rolnika, którego gospodarstwo sprzedano za... 30 tys. złotych [sic!]. W materiale informowano:

Zniszczone życie i kalectwo za wiedzą i przy współudziale komornika i sądu”.

Widzimy w nim również samego sędziego, ten jednak do sprawy się nie odnosi wprost, reporterów zaś odsyła do rzecznika.

We wspomnianym reportażu, który powstał w 2015 roku przedstawiono historię pana Zbigniewa Parowicza, który wówczas jeszcze żył. Mężczyzna był zmuszony wziąć kredyt w firmie, od której kupował paszę oraz nawozy, w zwizku ze spadkiem cen jaj. Zadłużył się na 50 tys. złotych. Sprawa trafiła do komornika – Parowicz mimo że Parowicz ponad połowę kwoty spłacił.

Rzeczoznawca ocenił bez wchodzenia na posesję mężczyzny, że jego piętrowy dom, obora, stodoła, budynek gospodarczy oraz 13 hektarów ziemi warte są… ponad 300 tysięcy złotych. Tymczasem miejscowy rolnik ocenia, że sama obora była warta więcej.

Ostatecznie komornik całe gospodarstwo sprzedał za ponad 200 tysięcy złotych. Jak zauważają jednak autorzy reportażu:

Taka kwota była zapisana tylko na papierze. Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospodarstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł.) nie wpłacając brakujących 180 tys. zł. Przez to zabrakło pieniędzy na spłatę stosunkowo niewielkiego zadłużenia”.

Rolnik nie był w stanie przez odsetki spłacić stosunkowo niewielkiego zadłużenia. Rodzina go opuściła, stracił dom. Przez niemal 3 lata bezskutecznie pytał sąd o to, co się stało z brakującymi 180 tysiącami złotych. Pieniądze uzupełniono dopiero po reakcji polityk PO Lidii Staroń. Jak czytamy na TVP.Info:

Sąd wydał decyzję, aby kupiec wpłacił ustaloną kwotę. Ponieważ jednak przez ten czas dług urósł, zwrócone środki nie wystarczyły na spłatę wierzycieli. Parowicz przeniósł się do mieszkania komunalnego i podupadł na zdrowiu”.

Sprawa komornika trafiła ostatecznie do prokuratury. Uznano, że gospodarstwo warte było ponad pół miliona złotych. Sprawę z niewiadomych powodów umorzono. Ani komornik, ani sędzia Juszczyszyn nie chcieli rozmawiać z autorami reportażu.

dam/TTV,TVP.Info,twitter

Komentarze

Druh Ryszard 2019.12.3 8:25
Jaki jest koń każdy widzi. Sędziowie "Nadzwyczajna Kasta" uważali, że ich nie dotyczą reguły demokracji a przede wszystkim, iż suwerenem jest Naród a nie prawo, które oni wykonują i kształtują poprzez orzeczenia Sądu Najwyższego jak i wykładnie Trybunału Konstytucyjnego. "Nadzwyczajna Kasta" dotychczas nikomu praktycznie nie podlegała, mogła czuć się bezkarnie bez względu co by uczyniła. Cóż dla nich znaczy prosty, ciemny lud, oni są warstwą oświeconą "Nadzwyczajną Kastą" - jak w przypływie szczerości powiedziała onegdaj sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego pani Kamińska.
Foster2019.12.2 18:40
Jedno jest pewne sędzia nie może podlegać postępowaniu dyscyplinarnemu za wydany wyrok albo postanowienie. Jeżeli tak się stało to niezawisłość sędziowska jest fikcją.
Wojtek Polak2019.12.2 16:23
takie łachudry broni ''opozycja'' sędziowie po umaczani w różne afery kradzieże i nad użycia. przecież ta cała kasta jest do wymiany. obóz zdrady i zaprzaństwa będzie ich bronił . jak to mówią kruk krukowi oka nie wykole. jaka kasta tacy i obrońcy.jedni i drudzy śmiechu i politowania warci.
>99% sędziów w Polsce to w 100%-sędziowie2019.12.2 15:04
Opozycja wykorzystuje sędziów dla celów opozycji wyłącznie. To bardzo nieeleganckie ze strony opozycji politycznej w RP. Nie mieszajmy spraw. Sędziowie ciężko pracują nad tysiącami spraw - dziennie kilkadziesiąt nowych - i nie mogą zamienić swojej służby na pracę za zagranicą, chyba, że w innym zawodzie (spróbujcie to zrobić w wieku 35+) . W porównaniu to 140 tysięcy lekarzy, sędziowie zarabiają grosze, a pracują BEZ LIMITÓW !!!! i NIE "odchodzą od łóżek pacjentów", nie szantażują, nie demonstrują, a pokornie SŁUŻĄ Polsce, sprawiedliwości. Może warto byłoby zacząć zmienić ton i trochę pochwalić sędziów - piszę o przytłaczającej większości sędziów...proszę przywołać wczorajszą wypowiedź Sędzi Piwnik - jaka kultura, jaka apolityczność, wręcz Jezusową postawę Pani Sędzi. A z każdym kto się ze mną nie zgadza chętnie porozmawiam, ale już nie na forum. Proszę o wpis na email .... jednak nie podam email ....boję się chamskich i niemądrych emaili...może następnym razem podam email
PiotrS2019.12.2 13:27
Nie popieram działa PiS w sprawie tzw. reformy Sądownictwa. W tym konkretnym wypadku, osoby odpowiedzialne za całą sprawę (Komornik, Orzekający) moim zdaniem zdecydowanie powinny odpowiedzieć finansowo i karnie za tę sprawę. Bardzo mnie denerwuje, kiedy wykorzystuje się organy państwa do kradzieży...Bo tak należy to nazwać. To - moim zdaniem - nie są "nieprawidłowości" ale kradzież mienia temu rolnikowi. Oczywiście piszę to amatorsko, czyli opieram swoją opinię na dostępnych informacjach. Nie mam wglądu w akta spraw i nie wiem, czy postępowanie umorzono słusznie, czy nie. Ale... powtórzę: skandal, i osoby odpowiedzialne winny za to odpowiedzieć.
anonim2019.12.2 11:38
Prawda jest bolesna... SN nakazał ujawnienie list poparcia do KRS, PIS tego nie robi... czyżby miał coś do ukrycia?
Bonifacy prosto z tacy2019.12.2 12:35
Sądy wchodza w buty polityków a tego im robic nie wolno!Zresztą ta sytuacja zaczyna być permanentna takze w innych krajach .
Zerro2019.12.2 11:16
Juszczyszyn ? Polskie to nazwisko ? Rodzice przybyli z Sowietów ?
fagor2019.12.2 11:18
Może nie rodzice ale dziadkowie .
Janek2019.12.2 11:09
Pozostało nam tylko obserwować, jak frakcja chamów i żydów wciągnęła do walki politycznej "niezależnych" sędziów. Taka sytuacja sprzyja tylko i wyłącznie rabusiom Polski. Czyżby to był już koniec Polski?
Urszula2019.12.2 11:00
tacy ludzie jak ten sędzia są niebezpieczni dla PiS bo są za bardzo uczciwi. Takich trzeba zniszczyć żeby ta złodziejska, mafijna pisowska banda mogła spokojnie kraść. Ile kasy ma PiS? I skąd ją ma? http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24408917,srebrna-czyli-najcenniejszy-skarb-pis-ile-wart-jest-majatek.html
Benita2019.12.2 11:16
ty debilko on uczciwy?taki jak ty trolu lewacki latajacy stale na marsze równosci stara ruro
Bewq2019.12.2 11:35
Prymityw się zapieklił...
ten tego2020.01.21 20:30
ty chyba nie tutejszy?
włodas2020.01.20 17:29
...jak q...a można takiego szubrawca łapówkarza, żołnierza mafii nazwać uczciwym...
robaczek2019.12.2 10:17
NA NIEGOOOOOOOOOOOO!!!!!!! smial sie przeciwstawic PARTII i naszemu wodzowi!!!!! na niego!!!!!!!1 wszyscy!!!!! komuch, pedal, rowerzysta, ekolog, genderysta, ..... ATEISTA!!!!!!1 ;] patuski? dobrze pisze?? bo sie dopiero ucze tego waszego zaplucia ;] doradzicie? dziekuje ;] buziaczki ***** moje kochane geriatryczne wykolence zyciowe ;]
ten tego2020.01.21 20:01
nie mów nikomu gdzie to kupujesz
Raf2019.12.2 10:16
Sędzia, daj Boże - były, w sposób cyniczny wypowiada się w sprawie, która jest unikiem dla odpowiedzialności za skandaliczne "sądzenie". W takich sytuacjach wymówką jest oskarżanie rządzących """' o atak polityczny"""". Wszyscy politycy mający zarzuty stosują te same wymówki..... Bojąc się odpowiedzialności za świństwo wyrządzone starszemu człowiekowi, dalej brnie w kontrowersyjne dyskusje. Zawsze to lepiej brzmi, gdy staje się ofiarą polityki rządzących, niż bezwzględnie niesprawiedliwym sędzią.
JS2019.12.2 10:10
EU GmbH potrzebuje usłużnych, ulegających korupcji sędziów co to by korzystnie rozstrzygały sprawy gdy ich koncerny popadną pod prawo Polskie. Dlatego stają w ich obronie. Pozdr.
WITWIT2019.12.2 9:36
niech zgadnę..pochodzi z byłej nomenklaturowej rodzinki..
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.2 17:30
znajomy potrzebuje betoniarza na budowe ---wypierd/////ć z zawodu i tyle-znalazł się BOND z żydokomunistycznej stalinowskiej rodziny
Olsztyniak 2019.12.2 9:18
Komornicy + sedziowie w Olsztynie to nietykalna mafijna kasta ! . Kto sie zetknal z tymi "osobnikami" to wie dobrze jak to funkcjonuje !
Benita2019.12.2 9:24
Dlatego minister Ziobro zrobił dobrze usuwając tego uja z Olsztyna nalezy z wszystkimi tak zrobic czyli rozbic przestepcza mafie
Pro publiko bonton2019.12.2 9:46
Koniecznie, trzeba tamtą kasrę zastąpić naszą kastą!
ten tego2020.01.21 19:59
lepsza kasta niż kasra
anonim2019.12.2 9:11
nie ustający młyn od przegranych wyborów jak sięgnę pamięcią niczego podobnego nie miało miejsca powód jest banalnie prosty pierwszy raz ci co byli zawsze stracili władzę
XYZ2019.12.2 8:57
Już zaczęło się obrzucanie błotem.Jeżeli kiedyś popełnił błąd to dlaczego był awansowany do sadu wyższej instancji przez ludzi Ziobry?
Krzysz2019.12.2 11:34
To naprawdę ciekawe, że wynajdywanie haków i dyskredytacji dzieje się dopiero kiedy jakiś jegomość wystąpi z czymś co obraża PiS. Tak jest w przypadku tego Juszczyszyna jak i Grodzkiego. Wcześniej nikt ich nie ścigał i nie wynajdywał przewinień, a tylko zrobią coś nie po linii PIS i już się dzieje. Czyż to nie przejaw państwa bolszewickiego? Szczególnie, że szczuciem zajmują się głównie media przyjazne władzy? I nie obchodzą mnie przykłady wynajdywania haków przez media lewicowe. Sam fakt, że to się dzieje dyskredytuje nas Polaków jako naród.
włodas2020.01.20 17:26
*błąd* który przyniósł mu kilkadziesiąt tysięcy w kopercie...
ten tego2020.01.21 19:55
błąd to popełnił jego ojciec dymitrij- sbek, ormowiec
Katalina2019.12.2 8:56
Takie kanalie nalezy bezwzglednie usuwać z wymiaru sprawiedliwości a samego Juszczyszyna ukarać
Bewq2019.12.2 11:36
No tak, mówienie prawdy ejst niewygodne dla PISu...
ten tego2020.01.21 19:56
ejsteś głupi