09.04.20, 17:27Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Szwajcarska gazeta: Kreml słaby w walce z koronawirusem

Szwajcarska gazeta „Neue Zürcher Zeitung” punktuje Rosję za wątpliwe działania w obliczu pandemii koronawirusa. Gazeta zwraca też uwagę na pasywne zachowanie prezydenta Putina. Aktywność w walce z wirusem – jak możemy przeczytać – wykazują jedynie lokalni wierni Kremlowi urzędnicy.


„Neue Zürcher Zeitung” zauważa też, że Rosja przez długi czas podchodziła lekceważąco do pandemii, przechwalając się przy tym, że kraj dysponuje odpowiednimi i środkami i zapleczem medycznym.

Okazuje się, że mimo zamknięcia lotnisk i obowiązkowej kwarantanny, kontrole przyjeżdżających odbywają się wyrywkowo, bo – jak to pewnie w Rosji jest standardem – wszystko można kupić i załatwić. Ale wirus nie pobiera zapłaty ani w dolarach, ani w rublach, a jedynie ludzkie życie jest dla niego stawką wartą tej bardzo brutalnej gry naszych czasów.

Tragiczna jest sytuacja rosyjskich firm, które nie wiedzą na czym stoją. Szwajcarska gazeta pisze:

- Nikt nie wyjaśnił, w jaki sposób właściciele przedsiębiorstw w sektorze usług, restauracji i sklepów wypłacą przy braku dochodów wynagrodzenia swoim pracownikom

Jak zauważa „Neue Zürcher Zeitung”, wydaje się, że Putin w tej sytuacji może próbować sytuację przeczekać, aż lokalni gubernatorzy nie poradzą sobie z pandemią i wtedy on znajdzie siebie starym sposobem wrogów, których „pokona” i zostanie „mężem opatrzności”.

 

mp/neue zürcher zeitung/jagiellonia.org

Komentarze

anonim2020.04.9 18:55
ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
ja2020.04.9 18:19
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.