12.11.15, 08:15

Szymański: Rząd Szydło będzie roztropnie przyjmował uchodźców

Przyszły minister ds. unijnych mówił w Kontrwywiadzie RMF FM, że "Termin szczytu MSW był znany od kwietnia, a mimo tego nie udało się ustalić delegacji rządowej w tej sprawie. Szczyt nadzwyczajny był doklejony 3 dni przed" - dodaje. Szymański uważa, że "wokół tej sprawy powiedziano tyle gorzkich słów, że straty krajowe są większe, niż unijne".

Czy rząd Szydło będzie próbował cofnąć decyzję ws. przyjęcia uchodźców? "Nie. Ta decyzja stała się prawem. Nie ma podstaw, żeby została unieważniona" - odpowiada przyszły minister. Dodaje, że rząd PiS będzie starał się wdrażać ją "w sposób roztropny".

"W naszym przekonaniu decyzja ws. uchodźców ma charakter pilotażowy i to byśmy chcieli zastopować" - mówi Szymański. Tusk na stanowisku szefa RE? "Nie będziemy rządem, który będzie piłował gałąź, na której siedzi Donald Tusk. Będziemy go oceniali obiektywnie"- zapowiada gość RMF FM.MT/rmf24.pl 

Komentarze

anonim2015.11.12 10:34
błąd! żadnych uchodźców~!
anonim2015.11.12 10:34
Ale my Polacy w ogóle nie chcemy tu muzułmańskich rebeliantów. Sieją tylko zniszczenie i nienawiść do chrześcijan i zabijają, gwałcą. Chcę żyć godnie w kraju gdzie panuje ład i bezpieczeństwo i za takimi rządami głosowałam. Boże, broń Polskę i Polaków przed islamizacją, bo muzułmanie i islamiści nie chcą się integrować tylko wszędzie wprowadzać dźichad!!!
anonim2015.11.12 11:31
Ma ich nie przyjmować, bo inaczej wypad. I na złom. To żadne prawo. Te prawo jest nie nasze i nie będziemy go respektować. Będziecie zdrajcami jeśli ich przyjmiecie.
anonim2015.11.12 16:07
Niemcy zadecydowały, że Polska przyjmie wielu imigrantów a wasalny rząd PIS polecenie wypełni. To tyle jeśli chodzi o waszą suwerenność, niepodległość i takie rzeczy...
anonim2015.11.12 16:12
Nie musimy przyjmować tzw. uchodźców, znacząca dla narodu polskiego decyzja Kopacz została podjęta z pominięciem woli Suwerena, decyzja taka jest zatem nielegalna. Tussistowskie rządy w Polsce, zostały uformowane na bazie sfałszowanych wyborów (2007 i 2011). Wszystkie niemal mass media w sposób kłamliwy rozsiewały zafałszowane informacje o tzw. Platformie Obywatelskiej w wyniku czego wyborca został zmanipulowany a w kraju doszło do wrogiego przejęcia władzy, która to doprowadziła państwo polskie do bankructwa. Samo zadłużenie, które zaciągnęli tussistowcy, to były zadłużenia konsumpcyjne a nie inwestycyjne, które Polska będzie spłacać przez najbliższe 300 lat. W procesie przejęcia władzy przez tussistowców główną rolę odegrały media o kapitale niemieckim.
anonim2015.11.12 18:06
czyli nowy rząd gładko i przyjemnie, aby nie urazić.