27.01.15, 16:50Tak długo naciskali na proboszcza, że zdjął wystawę antyaborcyjną (fot. archiwum Fronda.pl)

Tak długo naciskali na proboszcza, że zdjął wystawę antyaborcyjną

Wystawa "Wybierz Życie" obrazowo ukazująca skutki aborcji gościła już w kilkuset miejscowościach Polski, wszędzie skłaniając ludzi do refleksji nad prawem do życia nienarodzonych.

17 stycznia została wyeksponowana również w Kaliszu. Plakaty ukazujące okrucieństwo aborcji również i tu uświadamiały ludziom jakim barbarzyństwem jest aborcja. Przekaz był skuteczny do tego stopnia, że ci, którzy popierają zabijanie dzieci, nie mogli tego znieść.

W wyniku ich nacisków na proboszcza parafii na terenie której wywieszone były plakaty, wystawę zdjęto już 21 stycznia.

Leszczyński Oddział Fundacji Pro – prawo do życia wyraża swoje zadowolenia z faktu iż wystawę pt. „Wybierz życie" obejrzały setki mieszkańców Kalisza. Oburzenie zwolenników aborcji, widzących prawdę o tym jak ona wygląda, umacnia mnie w przekonaniu, że pobudzana jest ich świadomość, która zmusza nas wszystkich do podjęcia refleksji na temat zabijania poczętych dzieci.

Skuteczność działania wystawy mobilizuje nas więc do tego, by również w innych miejscowościach pokazywać prawdę o aborcji. Nie ustaniemy w walce o życie!

Mateusz Rosik/Stopaborcji.pl

Komentarze

anonim2015.01.27 17:06
Mnie ciekawią te "naciski na proboszcza" - czy go szantażowano (czym), straszono, nachodzono, słano anonimy, wyśmiewano ? Które naciski okazały się aż tak skuteczne, że proboszcz ugiął się i zdjął wystawę z terenu, który jest jego własnością ?
anonim2015.01.27 17:12
Zastanawiam się tylko, czy ktoś pomyślał właśnie o dzieciach. Publiczne pokazywanie takiej drastyczności ma na nie dużo większy wpływ niż filmy, książki czy gry przepełnione brutalnością. Czy Fundacja Pro ze swoimi bannerami i plalatami chce wychować pokolenie psychopatów?
anonim2015.01.27 17:21
znieść to należy przyzwolenie na mordowanie dzieci które w wyniku aborcji są rozrywane i zdjęcia prawdę przedstawiają jak wygląda bezbronny człowiek po wykonaniu ateistycznej praktyki eliminowania dzieci.
anonim2015.01.27 18:17
Zibi33 -zmienia zmienia, a jezelinsadzisz ze nie ,to ty wykazujesz sie gamowatoscia umyslowa. POmysls,zanim zaczniesz pisac te banialuki.Ale lepiej jest siedziec i krytykowac innych , zamiadt ruszyc tylek i zaangazowac sie w jakakolwiek pomoc innym.
anonim2015.01.27 18:34
Te zdjęcia z wyzwolonego Oswięcimia też są drastyczne.... Naprawdę. I jakoś nie przychodzi nikomu do głowy aby zakazać ich ekspozycji... Czy nie jest pewna hipokryzją, że wewnętrznie godzimy się na aborcję, a oburzają nas zdjęcia aborcji? Przeciez to tak wygląda na co się godzimy! Jak nie będziemy tego pokazywali to faktów "nie będzie"...? Trochę zachowujemy się jak małe dzieci, które zamykają oczy i mówią "ciebie nie ma". Ale wiadomo, chodzi o dobre samopoczucie... Dziś tyle się mówi o Oświęcimiu... A "Holokaust" w gabinetach lekarskich to co, nie istnieje...? I nie zasłaniajmy sie dziećmi, bo te z brutalnoscią dzięki filmom, grom itp. nieżle są już oswojone... Dzięki dorosłym, którzy się o nie tak "troszczą" i na wszystko im zezwalają.... @ Max49 Można prościej. Można napisać, jestem za zabijaniem. Po co kręcić. Żeby nie było takich zdjęć, trzebaby być chyba przeciw samym czynom.
anonim2015.01.27 19:30
Widać ile wart jest ten proboszcz w parafii w Kaliszu !Ma za dobrą "posade' i boi się,że ją straci.Biskup powinien przenieść go na jakąś bardzo biedną parafię.
anonim2015.01.27 20:57
Byc moze prawda musi byc drastyczna. Jakos mnie to nie przeraza choc uwazam ze akurta dzieciom warto oszczedzic w pewnym wieku takich widokow. I ten obowiazek spoczywa na odpowiedzialnycn rodzicach. Dziwi natomiast, ze nie ma wystaw jak wyglada wykorzystywanie ministrantow i dziewczynek przez ksiezy. Widzial ktos taka wystawe ? Prosze o informacje.
anonim2015.01.27 21:29
Nie jestem zwolennikiem aborcji - ale zarazem też nie popieram takich wystaw, dlatego też bym nalegała na jej ściągnięcie. Proboszcz dobrze zrobił.
anonim2015.01.27 22:13
@Anita Wyrywasz się "do tablicy" nawet nie pytana i nie majac kontrargumentów. A Twoje "analogie " z tymi bilbordami są co najmniej zadziwiające...;-) Zostawiam Ci to jako "zadanie domowe"- odkryć błędy logiczne w Twoim rozumowaniu.... Ale czy Ty to wychwycisz...?
anonim2015.01.27 22:33
Jak już pada postulat pokazania wystaw z wykorzystaniem ministrantów i dziewczynek przez księży to muszę powiedzieć, ze jestem za. Równoczesnie jak nauczycieli, lekarzy, artystów, zwykłych obywateli...Prawo jest ponoć równe dla wszystkich. Czy się mylę? Będzie to interesujace "studium porównawcze"...;-) Materiał na doktorat! Dlaczego tak "rozszerzonego" postulatu w imię równości wszystkich wobec prawa nikt nie zgłasza? Wiadomo ;-)
anonim2015.01.27 23:04
@Anita Nie wiesz?... Po co udajesz żeś taka naiwna ? Bo głupiutka chyba tak nie jesteś...;-) A do tlumaczenia pewnych oczywistych oczywistosci, tak jak pasterz krowie, ze wzgledu na szacunek dla Ciebie się nie zniżę. A moze odpowiesz sobie na dobranoc na pytanie dlaczego jesteś tu na Frondzie..;-) Mnie nie musisz odpowiadać... Jak juz chchcesz złożyć "deklaracje ideową" to proszę bardzo, ale mnie jest ona niepotrzebna...
anonim2015.01.27 23:09
@ AnitaF Gdybyś była chociaż trochę inteligentna to odpowiedź znalazłabys w moim pytaniu . "Studia porównawcze"... No bo jak nie ma do czego porównać, to takie pochyłe drzewo na które kozy skaczą bedzie zawsze najgorsze... I pewnie o to chodzi, prawda?
anonim2015.01.27 23:27
@ Anita F Więc mnie nie zaczepiaj jak nie masz "debita scientia' w sprawie, a chcesz wyladować tylko swoje frustracje i alergie.
anonim2015.01.28 0:05
Proboszcz okazal sie rozsadnym czlowiekiem.'I w watasze wilkow,bialy baranek ,ma szanse sie uchowac'.
anonim2015.01.28 1:45
KSIADZ POWINIEN BYC NATYCHMIAST USUNIETY Z PROBOSTWA I ODDELEGOWANY DO PRAC ZWIAZANYCH Z ODSNIEZANIEM MIASTA.TO NIE PASTERZ A PASTUCH.AMEN
anonim2015.01.28 8:59
Widziałem jak skłania do refleksji wystawa antyaborcyjna pod Adasiem w Krakowie - ludzie obchodzą ją szerokim łukiem. Kto daje na to pozwolenie?
anonim2015.01.28 9:15
@GALIZIEN No piękne zarządzenie napisałeś, dużymi literami....I takie "łaskawe". Do śniegu a nie do Dachau... Tylko dlaczego nie ma tytułu np. "Bekanntmachung" ? Bo to jest obwieszczenie w stylu jakiegoś potomka 14 Dywizji Grenadierów SS Galizien....(ukraińskiej)
anonim2015.01.28 9:36
Wszyscy co to się oburzają na proboszcza i wystawę, maja nieczyste sumienia, jak amen w pacierzu, albo źle uformowane i wtedy każdy argument przeciw, nawet najgłupszy, jest dobry.
anonim2015.01.28 11:11
słaby proboszcz