18.02.16, 20:05

Takiego Franciszka nie widziałeś! Franciszek się wściekł!

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas pielgrzymki do Meksyku. Papież zrugał pielgrzyma przez którego stracił równowagę. Zarzucił mu egoizm, gdy naruszył jego nietykalność osobistą.

 

Pewnie Franciszkowi znów dostanie się od prawdziwych obrońców wiary z prawa i przeciwników religii z lewa. Dlaczego oberwie od katolików? Bo mamy w głowie taki a nie inny obraz Chrystusa. Takiego miluśkiego Jezuska z pierwszokomunijnych obrazków. Z gładkim licem, uczesanego i miłym uśmiechem. Innego nie chcemy znać.

 

A przecież Ewangelia pokazuje Chrystusa z krwi i kości. Gdy wyrzucił kupców ze świątyni. Gdy mówi do Żydów: „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (J 8,44), lub zwracając się do faryzeuszów per „plemię żmijowe” czy „obłudnicy”, jak w Ewangelii wg św. Mateusza.

 

Bóg jest sprawiedliwy i oby nie dosięgła nas jego sprawiedliwość! Gdy się ona objawia nasze grzechy są widoczne jak na dłoni. Gdybyśmy zobaczyli je wszystkie naraz – umarlibyśmy ze strachu. Franciszek pokazał właśnie tę twarz – sprawiedliwego i upominającego.

 

Pielgrzym z pewnością zapamięta te lekcję na długo. Bo, co nim kierowało, gdy chciała zawłaszczyć papieża tylko dla siebie? Teraz może być pewien, że papież chociaż go upomniał, na pewno mu zapomniał i przebaczył. Bo miłosierdzie jest większe niż sprawiedliwość.

 

Tomasz Teluk

<<< BESTSELLER NA WIELKI POST! SIEDEM OSTATNICH SŁÓW JEZUSA! >>>


 

Zdarzenie ZOBACZ TUTAJ

Komentarze

anonim2016.02.17 14:15
Papież się wściekł? Czemu Fronda stała się taka brutalna w języku, zwłaszcza w tytułach?
anonim2016.02.17 14:22
A kto powiedział, że pielgrzym chciał zawłaszczyć tylko dla siebie i jest egoistą? Czy Franciszek zna jego intencje i serce? Czy Franciszek skończy kiedyś z osądzaniem innych? Zwykła przepychanka, bo każdy chce dotknąć "świętego". Kolejny sztuczne zachowanie Franciszka - tym razem imitacja gniewu Jezusowego, pod publiczkę. Może by się kiedyś zagniewał na tych, którzy niszczą liturgię albo związki homoseksualistów. Nie, trzeba pokazać się, że jest się jak Jezus.
anonim2016.02.17 14:31
Eeee Euzebiusz - nie przesadzaj, Papież po prostu się przestraszył, że upadnie na twarz miedzy tłum i po prostu tak odruchowo zareagował i tyle... Wielu z forum frondy pewnie w takiej sytuacji by krzyknęło np. "no co k....a robisz!"...
anonim2016.02.17 14:45
Euzebiusz: A jak nazywa się postawa kogoś, kto tak bardzo chce kogoś dotknąć, że nie myśli o dobru tej osoby (szczególnie, że jest już stara) i szarpie ją w swoją stronę? Czy działanie ze szkodą dla kogoś ze względu na swoje pragnienia nie jest egoizmem? Jeśli nie, to co nim jest?
anonim2016.02.17 14:53
"Pewnie Franciszkowi znów dostanie się od prawdziwych obrońców wiary"... Cóż za kunsztowna publicystyka Panie Tomaszu... no i temat zacny... godny aby się nad nim pochylić... Można też przy okazji zgrabnie dowalić "prawdziwym obrońcom wiary" nieprawdaż...? ;-) Pozdrawiam serdecznie
anonim2016.02.17 15:00
Jakże różniło się wczorajsze zachowanie pewnego kapłana, który nakładał ludziom ręce na głowę a ludzie mdleli, padali jak śledzie jeden obok drugiego. W pewnym momencie i kapłana by przewrócili. Cudem utrzymał się na nogach. Jednak nie krzyczał i nie był zły ale uśmiechnięty cały czas. To był widok niezwykły!
anonim2016.02.17 15:03
Każdy ma się prawo wku..ić kiedy go szarpią. Ale z drugiej strony - to papież sam przygotował klimat pod takie zachowanie pielgrzyma
anonim2016.02.17 15:21
Czyżby wziął przykład z naszego obrońcy kobiety ze Szwecji ? "Co jest .....? Przeproś ją". Polska język, piękna język, "z obfitości serca mówią usta".......
anonim2016.02.17 15:43
"A przecież Ewangelia pokazuje Chrystusa z krwi i kości. Gdy wyrzucił kupców ze świątyni."...jeżeli już pan Teluk powołuje się na zachowanie Pana Jezusa, to owszem wciekł się kiedy ludzie zważali świątynię, która miał służyć oddawaniu czci Bogu a zamieniła się w kantor, jednak kiedy go popychano, opluwano, biczowano i krzyżowano, nie podniósł na nikogo głosu, wyzywając np kogoś od egoistów. Radziłbym więc redaktorowi takich pochopnych porównań nie czynić.... bo wnioski z nich płynące mogą być sprzeczne z zamierzonymi autora.
anonim2016.02.17 15:45
Tutaj można zobaczyć film z tego zdarzenia. Wyglądało to trochę inaczej niż wynika z opisu TT: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/the-pope/12160785/Pope-Francis-loses-his-cool-after-being-almost-knocked-over-in-Mexico.html
anonim2016.02.17 16:51
a dlaczego nie napiszecie ze przez tego pielgrzyma o malo chlopca na wozku papier nie przewrocil stad jego zdenerwowanie.!!
anonim2016.02.17 19:49
Mnie jak ktoś szapie od razu w trąbę - Franciszek i tak się opanował.
anonim2016.02.17 19:53
Ochrona powinna byla zareagowac pierwsza ale dobrze ze Papiez dal sobie rade,nie widze problemu.Viva Papa!
anonim2016.02.17 20:10
Pewnie Franciszkowi znów dostanie się od prawdziwych obrońców wiary z prawa .. Chamstwo, bo prawdziwa obrona wiary popiera i rozumie Papieża Zapraszam na "w obronie wiary" panie Teluk!
anonim2016.02.17 21:12
Siema anty katole oddawać zegarki.
anonim2016.02.18 10:26
[email protected] W mojej ocenie autor poprzez takie newsy leje wodę na młyn tego co sam krytykuje... Takie podżeganie obnaża jego szydercze intencje wobec "prawdziwych obrońców wiary" (jak ich określa)... Smutne... bo publikacje Pana Tomasza nie zawsze były na poziomie "pudelkowym"...
anonim2016.02.18 10:57
To jest naturalna rekacja obronna czlowieka ze jak ktos nas popchnie, przyciagnie do siebie, nadepnie na obcas - wywolujac w nas zaskoczenie - naturalna reakcja bedzie ze krzykniemy cos pod adresem tej osoby:D Nie ma to nic wspolnego z brakiem milosci blizniego czy nienawiscia : ) Mozna tak nieraz krzyknac na najlepszego przyjaciela;p Tak czlowiek raguje (ja niestety moge i uzyc brzydkiego slowa) na nagle niecodzienne sytuacje, np gdy jakis osiol (mowie o kierowcy) zle zachowuje sie na pasach. Z Bogiem:D
anonim2016.02.18 10:58
Nabi masz racje : )
anonim2016.02.18 11:05
Miał mu dać z bańki :-) i było by wesoło. Chrystus powiedział "nadstaw drugi policzek", ale nigdy nie powiedział "i nadstawiaj go bez końca". Za to wziął bat i pogonił żydów ze świątyni jak trzeba było.
anonim2016.02.18 11:05
A na moje skromne oko, Papiez aby nie powiedziec brzydko jak wielu z nas by zrobilo np krzyczac: co robisz idioto, wiedzac ze jemu nie wypada, wymyslil na poczekaniu jakies inne slowa;p Co mu do glowy przyszlo, by nie bylo ze jest niekulturalny:D Po co robic z igly widly ja nie wiem...
anonim2016.02.18 11:30
"Papież pokazał inną twarz – że jest człowiekiem." A wczesniej pokazywal, ze nim nie jest? Akurat ten papiez caly czas pokazuje, ze jest czlowiekiem i schodzi z koturnu w porownaniu do swoich poprzednikow. Poza tym tekst bardzo slaby. "oby nie dosiegla nas jego sprawiedliwosc" - No chyba o to chodzi, zeby dosiegla. Ci, co maja za uszami, niech za to odpowiedza, a ci, ktorym sie nalezy niech beda nagrodzeni. Chyba na sprawiedliwosc wlasnie liczymy i w zyciu obecnym i po smierci. Co do ostatniego akapitu - skad u p. Teluka tyle pewnosci, co do tego, czego kto ma byc pewien i kto jak postapi?
anonim2016.02.18 13:00
Szanowny Panie Tomaszu Teluk. Proponuję przed napisaniem tekstu przemyśleć co się chce przekazać. Stwierdzenia w stylu "Pewnie Franciszkowi znów dostanie się od prawdziwych obrońców wiary z prawa i przeciwników religii z lewa" pozostają wysoce nie na miejscu. I są oderwane od rzeczywistości. Nie należę do sympatyków Papieża Franciszka, niemniej przyznaję mu pełne prawo do ochrony nietykalności osobistej. Niedopuszcalnym jest ciągnięcie Jego Świątobliwości i tyle w temacie. Wiele lat temu byłem na audiencji u JPII. Jedna z pań uczestniczących w spotkaniu w przypływie radości rzuciła się na JPII i klepała go ręką po głowie. Uczestniczący w audeiencji, aż skamienieli z wrażenia. JPII uśmiechnął się i ją przutulił:)
anonim2016.02.18 13:06
Nikt normalny czy to katolik czy ten z lewa nie będzie widział niczego złego w zachowaniu papieża. Zachował się bardzo po ludzku bo jest człowiekiem. Nie zdenerwował się bo ktoś go szarpnął ale dlatego że na skutek tego szarpnięcia mógłby wyrządzić krzywdę niepełnosprawnemu na którego upadł. Tylko telukopodobni mogą sadzić że za to posypią się na Papieża "gromy z jasnego nieba"
anonim2016.02.20 22:26
Do tej pory udawał, że lud jest mu szczególnie bliski.
anonim2016.02.23 21:11
Szkoda, że gniew papieża pojawił się dopiero po naruszeniu jego nietykalności osobistej. Naruszanie nietykalności nauczania Kościoła niekoniecznie wywołuje u niego tak żywe reakcje.