04.08.15, 12:31Za: YouTube/Kreciola.tv

Taśmy WOŚP! „My nie jesteśmy organizacją charytatywną” – usłyszała Matka, która na „Przystanku Woodstock” straciła syna

Do Fundacji WOŚP, fenomenu na skalę światową i organizatora „najpiękniejszego festiwalu świata” przyszła Matka, która w 2014 roku na „Przystanku Woodstock” straciła syna. Michał został znaleziony w lesie, klęczał, na głowie miał ciemne okulary, pod brodą przełożony pasek, bez pętli, po prostu luźno założony i umocowany do gałązki o średnicy góra 4 cm. Pani Pierzchalska razem z Matką Mateusza, innego chłopaka pobitego na śmierć przed sceną główną, usiłowały uzyskać wsparcie od fundacji, nie finansowe, ale ludzkie. Przez 11 miesięcy pisały i telefonowały do wielu pracowników WOŚP i prosiły, na przykład o pomoc w odzyskaniu rzeczy należących do dzieci. Nie doczekały się konkretnej odpowiedzi i wtedy Pani Pierzchalska postanowiła osobiście odwiedzić pałace Jerzego O. Przesłuchało Ją, bo w żadnym razie nie była to rozmowa, dwóch funkcjonariuszy WOŚP, którzy jednocześnie są najbliższymi współpracownikami Jerzego O. W trakcie przesłuchania Matka nieżyjącego dziecka dowiedziała się, że nie potrafi rozgraniczyć pola namiotowego od imprezy masowej, że „Woodstockowicz” jest pojęciem abstrakcyjnym, a pod zezwoleniem na organizację imprezy podpisał się burmistrz i od tego momentu WOŚP jest kryta. Ten zbiór bezdusznych impertynencji doskonale koreluje z tym, co Matka Michała usłyszała wcześniej, od pracownicy WOŚP w trakcie rozmowy telefonicznej: „My nie jesteśmy organizacją charytatywną”. Pomimo tych niegodziwości przesłuchiwana miała odwagę wypomnieć przedstawicielom fundacji łamanie prawa, brutalne akcje „Pokojowego Patrolu” oraz udawanie ślepych, głuchych i zaskoczonych faktem, że na „Przystanku Woodstock” narkotyki i alkohol przewalają się tonami, aż po zgon.

Przesłuchanie miało miejsce miesiąc temu i dziś oddaję je do pełnej dyspozycji każdego wolontariusza, donatora WOŚP i Polaka podatnika, który chce, czy nie chce do cynicznego biznesu się dokłada. Na nagraniu słychać funkcjonariusza Krzysztofa Dobiesa, rzecznika fundacji WOŚP, który swoim chamstwem i sarkazmem schodzi poniżej sprzedawcy kiełbasy zwyczajnej, a swego czasu takim sprzedawcą rzeczywiście był. Drugim śledczym jest Robert Mysłek odznaczony razem z Jerzy O. i "Przystankowym" policjantem, za wzorowe bezpieczeństwo na kostrzyńskim festynie. Przesłuchiwana to „zwykła” kobieta, ciężko pracująca Matka dwóch synów. Pani Wioletta Pierzchalska od 12 miesięcy opłakuje „abstrakcyjnego Woodstokowicza” Michała Pierzchalskiego, który zginał w wieku 23 lat. Rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies i Robert Masłek, bezpośrednio odpowiedzialny za organizację imprezy masowej, wykluczyli Michała z grona uczestników „najpilniejszego festiwalu”, ponieważ Jego zwłoki znaleziono 700 metrów od dużej sceny. Nagranie pozostawiam bez komentarza, jednocześnie informuję, że materiał pozyskałem w sposób całkowicie legalny, a Pani Wioleta Pierzchalska z upublicznieniem nie ma nic wspólnego. Będą kolejne nagrania pokazujące, co się z Michałem stało i jak ukręcono śledztwo, żeby nie powstała rysa na nieskazitelnej Fundacji WOŚP, a w kłopoty nie wpadły władze lokalne i wojewódzkie, które wydały niezgodne z prawem decyzje.

Matka Kurka

Komentarze

anonim2015.08.4 13:32
Impreza zwana Woodstock to szambo, ćpalnia i chlajnia w jednym. Odbywa się wyłącznie dlatego, że prowadzi ją jeden z czerwonych złodziejów tzw Juras. To chwast i śmieć III RP. Co z takimi należy zrobić każdy wie.... Ten gnojek powinien trafić do pierdla na wiele lat. Po pierwsze za malwersacje finansowe, po drugie za stwarzanie warunków do ćpania i chlania, a po trzecie za śmiertelne ofiary tej chlewni.
anonim2015.08.4 13:34
Max49 - masz rację. Brzęczy-- wątpię żebyś kiedykolwiek był na Woodstocku. Otrząśnij się z tego, co podsuwa ci pod nos telewizja.
anonim2015.08.4 13:44
@Max Morderstwo to nie wypadek. Czy na Lednicy giną ludzie w wypadkach?
anonim2015.08.4 14:05
Chłopcy, dajcie sobie spokój z zachwalaniem tej imprezy i działalności "charytatywnej" Jurasa. Jego interesy związane z WOŚP są co najmniej niejasne, a sama impreza organizowana za pieniądze zebrane przy wykorzystaniu dobrych intencji wolontariuszy, jest jak pisałem - chlewem. Przecież ma to być oficjalnie podziękowanie, również dla wolontariuszy, którzy zwykle są nieletni. Czy ćpalnia i pijalnia jest dla nieletnich? "brzęczyszczykiewicz nie wiem czy wiesz ale twoje chamskie komentarze są cytowane przez inne portale jako przykład kultury katolickiej." Adagio, weź przestań. Złodziej i deprawator to śmieć i nie ma tu miejsca na owijanie w bawełnę. Powtarzam więc - Juras to chwast.
anonim2015.08.4 14:24
Mogliście podać, w którym momencie jest rzeczony fragment, bo mi się nie chce słuchać całości w taki spiek. A to szambo demoralizujące polską młodzież, przyszłą potencjalną elitę tego narodu powinno być dawno zamknięte, a wszyscy co za nie odpowiadają pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
anonim2015.08.4 14:42
Niepotrzebnie dodaliście "Posłuchaj koniecznie". Miałem 5 faz: 1. Jak mogli w ten sposób postąpić? Nie spodziewałem się tego po WOŚP i organizatorach przystanku. 2. Zaraz zaraz, przecież jesteśmy na Frondzie. A może to nie prawda? 3. O, matka kurka, ten żałosny impotent. 4. O, jest filmik, posłuchajmy. Kobieta nie ma racji, ale pan rzecznik mógłby być dla niej trochę milszy i bardziej współczujący. 5. K***a mać!
anonim2015.08.4 15:06
@Herman_Ja - no ten, że „My nie jesteśmy organizacją charytatywną”. To jest clou całego tekstu.
anonim2015.08.4 15:07
No i ewentualnie "jeśli takie słowa padły, to są one absolutnie niewłaściwie i niedopuszczalne".
anonim2015.08.4 15:11
"@brzęczyszczykiewicz. pokaż choć jeden element wyposażenia szpitala z naklejką Caritasu albo Frondy." Przepraszam, ale co to za kretyński zwyczaj oglądania jakiś nalepek na narzędziach które są wykorzystywane w zakładzie który ma mi wyświadczyć usługę za którą zapłaciłem? Ludzie, gdzie wy macie mózgi? Czy w restauracji też oglądacie nalepki na talerzach, łyżkach i widelcach? Czy w warsztacie samochodowym oglądacie narzędzia którym mają wam naprawiać samochód w poszukiwaniu naklejek? Gdybym zapłacił w warsztacie np 300 zł za wymianę oleju i filtrów a za chwile wybiegły by dzieci właściciela warsztatu i zbierały dodatkowo do puszki na narzędzia potrzebne do tej naprawy to więcej by moja noga w takim warsztacie nie postała. Podobnie by było gdyby w restauracji po zapłaceniu za obiad biegały kelnerki z puszkami i zbierały dodatkowo na sztućce. Niestety państwowa służba zdrowia jest opłacana pod podatkowym przymusem i nie może sobie człowiek zabrać z niej pieniędzy i pójść gdzie indziej. A do tego została uruchomiona machina której twarzą jest Owsiak mająca na celu wyłudzić od ludzi pieniądze na coś na co już raz zapłacili. Poza tym każda działalność państwowa w tym leczenie ludzi, która oparta jest na przymusie stanowi nieuczciwą konkurencję wobec inicjatyw prywatnych. Jest to niegodziwość do której także Owsiak przykłada ręce.
anonim2015.08.4 15:14
@wojtek Masz rację, że za pracę należy się wynagrodzenie, ale nie robi się pieniędzy pod płaszczykiem charytatywnej działalności. Niech Juras pokaże przepływy między WOŚP, Złotym melonem, Mrówką całą i czymś tam jeszcze. Juras wykonuje usługi dla samego siebie i sam sobie płaci z pieniędzy, które dzieci w dobrej wierze wyżebrały. Organizuje później spęd ćpunów, w podziękowaniu tym właśnie dzieciakom (nieletnim) i pierze pieniądze przepuszczając je przez fundacje: swoją , żony i córki Niech powie, że na tym zarabia i tyle.
anonim2015.08.4 17:37
Własne Orędownictwo Ściemy Publicznej. :)
anonim2015.08.4 17:46
Jasne, śmierć tych dwóch młodych ludzi to też wymysł TV
anonim2015.08.4 18:32
jest takie mądre przysłowie: naiwnych nie sieją, oni rodzą się sami. Patrzcie państwo - a niby mamy takie wykształcone społeczeństwo, dla którego najważniejsza jest naklejka z serduszkiem
anonim2015.08.4 18:32
A gęba owsika coraz bardziej nalana. Chyba chleje ze zgryzoty
anonim2015.08.5 10:38
Żałosny typ i żałosne typy z Frondy -tyle w temacie. Matka Kurka był dużo zabawniejszy na onecie.
anonim2015.08.5 13:52
Matka Kurka tak trzymać - na nazwisko Wielgucki Owsik dostaje sraczki
anonim2015.08.5 14:12
Dla matki to bez wątpienia straszna tragedia. I niestety zazwyczaj w ludzkiej naturze leży chęć znalezienia winnego - koniecznie, na siłę. Kogoś kogo można obarczyć winą, na kogo można być złym. A czy Owsiak miał cokolwiek z tą bezsensowną śmiercią wspólnego? Moim zdaniem nic. Rozumiem, że rozpacz matki jest bezkresna ale obarczanie winą innych jest już wielce niechrześcijańskie. Powinna zawierzyć swój los i los syna Bogu - bo to ona tak chciał, że powołał jej syna do siebie.
anonim2015.08.6 22:30
brzęczyszczykiewicz ; idealnie to opisałeś, podpisuję się pod Twoim tekstem.
anonim2015.10.18 16:19
@Wiara_zwycieza: "Powinna zawierzyć swój los i los syna Bogu - bo to on tak chciał, że powołał jej syna do siebie." Człowieku weź już skończ. W co ty w ogóle wierzysz skoro uważasz że to Bóg tak chciał? Bóg nie chce żadnej nagłej śmierci. Nagła śmierć jest wynikiem wychodzącym od nas. Panem zła i nieszczęścia jest szatan, Bóg to miłość i szacunek do drugiego człowieka. Żeby być dobrym nie wystarczy "iść śladami Chrystusa" ale trzeba też dać coś od siebie. Skoro chłopak pojechał na Woodstock to z siebie dał niewiele lub nawet nic nie dał. Był z dala od rodziców, robił co chciał, może brał narkotyki lub pił alkohol albo po prostu znalazł się w nieodpowiednim miejscu i o nieodpowiednim czasie. Fakt, że zabezpieczenia imprez masowych to dziś kula u nogi każdego organizatora. Z tą ochroną jest jak z kupnem nowego komputera PC - zazwyczaj zwraca się uwagę na cyferki i kolorki a pomija jakość zasilacza, który potem ma słabą wydajność prądową lub uszkadza elektronikę jednostki. Najlepsza jest postawa "funkcjonariuszy" zupełnie jakby byli pracownikami w służbie policji. Identyczne wypowiedzi: "skoro morderstwo miało miejsce po za obszarem imprezy to nie można go wziąć pod uwagę" a wiadomo że ofiara pojechała tam ten jedyny raz w roku aby się bawić. Jak kolegę pobito to policjanci powiedzieli mu że najlepiej by było gdyby zrobił wywiad w mieście i pokazał policji gdzie mieszkają napastnicy. Wiecie, można sobie popisać jaką to matka ma złą postawę wobec wośp i że tu akurat jest katolicki portal i w ogóle ale chyba po obywatelsku by było zastanowić się jak można było po prostu zabić. Kobieta mówiła że ciało było tak zmasakrowane że było nie do rozpoznania po kilku dniach od śmierci. Kto miał na tyle pusty łeb aby lać aż chłopak padł na śmierć?