10.08.21, 13:12fot. czir.org/screen

,,TATO – BĄDŹ, PROWADŹ, CHROŃ!’’- pod tym hasłem przejdzie 19 września tegoroczny Marsz Dla Życia i Rodziny w Warszawie!

W niedzielę 19 września o godzinie 11:00 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna – już szesnasta edycja – tego wielkiego święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.

Tato – bądź, prowadź, chroń” – z takim hasłem na ulice Warszawy wyjdą w tym roku wszyscy uczestniczy tego pięknego i wyjątkowego wydarzenia, które zaplanowano na niedzielę 19 września. Szesnasta edycja Marszu dla Życia i Rodziny rozpocznie się punktualnie o godz. 11:00 na Placu Zamkowym. Tym razem organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zdecydowali się na hasło, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi. To hasło przypomina jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.

Kryzys XXI wieku, którego korzenie sięgają wielu dekad wstecz, widoczny jest także w zachowaniu mężczyzn, mężów i ojców. Dlatego tak istotnym dla całych społeczeństw, w tym narodu polskiego, jest należyte rozumienie i definiowanie pojęć takich jak „męskość”, „ojcostwo”, „odpowiedzialność” oraz konsekwentne życie w zgodzie z prawdziwymi wartościami – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń!”, które będzie towarzyszyć szesnastej edycji Marszu dla Życia i Rodziny koresponduje również z obchodzonym obecnie w Kościele katolickim Rokiem św. Józefa. To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to z pewnością cechy, które posiadał święty Józef, a zarazem cechy, którymi powinien móc pochwalić się współczesny mężczyzna.

Organizatorzy wskazują, że dopóki Marsz dla Życia i Rodziny będzie szedł przez Polskę, dopóty pozostanie on okazją do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia na wszystkich jego etapach oraz przywiązania do rodziny, rozumianej w zgodzie z prawem naturalnym, jako trwały, stabilny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Takie środowisko to bowiem najlepsze miejsce do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, jego wzrostu duchowego, psychicznego i intelektualnego. Nic nie zastąpi dziecku rodziny opartej na stabilnym fundamencie miłości rodziców. –

Żyjemy w czasach, w których próbuje się podważać oczywiste dla wszystkich pokoleń fakty. Dziś w różnych „ideologicznych propozycjach” podważa się znaczenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, kontestuje się prawo naturalne i najbardziej podstawowe wartości ogólnoludzkie. Na świecie promuje się koncepcje, które zagrażają naszemu społeczeństwu. Niektórym odbiera się także prawo do urodzenia. Marsze dla Życia i Rodziny są piękną odpowiedzią na tego typu zakusy zwolenników „świata bez wartości i cnót” – podkreśla Paweł Ozdoba.

Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że ze względu na ograniczenia, Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie będzie również emanacją wszystkich Marszów, które dotychczas odbywały się w Polsce. Przed tzw. pandemią koronawirusa, w całym kraju te prorodzinne wydarzenia odbywały się w ponad 140 miastach. – Organizacja lokalnych Marszów jest utrudniona, dlatego zapraszamy do uczestnictwa w jedynym tego rodzaju wydarzeniu jakim jest Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 19 września o godz. 11:00 w Warszawie. Start zaplanowaliśmy na Placu Zamkowym – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, który zapewnia, że na wydarzeniu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

 

mp/czir.org

Komentarze

Ale przecież mają uchwalić ustawę2021.08.10 18:43
zakazującą publicznego propagowania ideologii?
Anonim2021.08.10 18:08
Piękne hasło, ojciec to podstawa, obraz Boga.
Zboczeniec z Gdańska szuka "miłości"2021.08.10 17:04
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐫𝐞𝐛𝐞𝐥𝐢𝐚𝐧𝐭 " złożył memu synowi (13-tolatek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie dla tego zboczeńca, tak czy siak będzie miała poważne reperkusje!
A czy wilczur już nakarmiony "hrabio" ?2021.08.10 18:44
jw.
Skrzypek na dachu2021.08.10 14:25
Brawo Polska . Rzad PiS chce sie wycofac z nastepnego Lockdown , ktory nakazal wprowadzic Pan Klaus Schwab na Piatek 13ego Sierpnia 2021 , bo boi sie ze straci wiarygodnosc do reszty , chyba kazdy juz wie ze to same klamstwa o pseudoplandemii i pseudoszczepionki tez do niczego nie chroni przed zadnym wirusem bo to biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna ktora niszczy odpornosc zdrowym ludziom . Tyle pracy w polu , trzeba zbierac owoce i warzywa .
B522021.08.10 14:30
radzę się zaszczepić bo ja po szczepieniu jak sikam znowu mam mokry kapelusz a nie kierpce i to 14 dzień
Anonim2021.08.10 14:18
Swoją drogą to ten marsz mógłby być dobrą okazją do sprzeciwu wobec szczepieniu dzieci tzw. szczepionką przeciwko covid-19. Organizatorom marszu chyba nie powinno zbraknąć odwagi.
Anonim2021.08.10 14:00
Twarzą marszu będzie w tym roku Jacek Kurski - wzór ojca.😁😁😁
Babka klozetowa2021.08.10 13:58
A w Krakowie już 14-go VIII wylezą ze swych nor pederaści. Powtykają w swe tłuste du.pska kolorowe pióra i będą zasuwać przez królewsko-papieskie miasto. Cierpliwość Boga jest doprawdy wielka.
Anonim2021.08.10 14:01
Wylezą, ale nie z nor, tylko z plebanii...😁😁😁
matis89 ze Stalinogrodu2021.08.10 13:30
Na warcie jak każdy komsomolec! Za Rodinu.... Za Putinu ....! ...... matis89 CHCE STRACIĆ PRACE przy serwerach, tj. zamiataniu pomieszczeń! - - - - - To jest kolejne OSTRZEŻENIE!
matis892021.08.10 13:22
Przecież Episkopat ofcijalnie popiera aborcję i aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta. Marsz dla życia jest skompromitowany jeżeli popiera aborcyjne szczepionki i przeciw temu nie występuje, udaje że tego problemu nie ma choć jest on największy. Bez głośnego sprzeciwu wobec aborcyjnych szczepionek to festiwal dwulicowości, obłudy i hipokryzji.
Janusz Barwinek2021.08.10 13:55
Jesteś zboczony!
B522021.08.10 14:08
matis zaszczep się bo ja jak się zaszczepiłem to znowu jak sikam tom mam mokry kapelusz a nie kierpce