18.09.20, 10:45Fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Terlecki: Koalicja w tej chwili nie istnieje. Mamy dwa zarzuty wobec Ziobry

Sytuacja jest taka, że koalicja praktycznie nie istnieje” – powiedział dziś szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Odnosząc się do braku jedności w obozie Zjednoczonej Prawicy w kwestii głosowania nad „Piątką dla zwierząt” wicemarszałek Sejmu podkreślił, że PiS ma dwa zarzuty wobec Zbigniewa Ziobro.

Pierwszy dotyczy tego, że tak trudno było się porozumieć w trakcie rozmów koalicyjnych i codziennie zgłaszane były nowe oczekiwania, a drugi – wczorajsze zachowanie.

W trakcie briefingu prasowego w Sejmie Terlecki przyznał, że jeśli nic się w tej sprawie nie zmieni, przed PiS jest perspektywa rządu mniejszościowego, z którym jednak jak przyznał trudno jest prowadzić politykę. Dodał też:

Jeżeli sytuacja sytuacja będzie taka, że nie będzie można działać, przeprowadzać zmian, funkcjonować w mniejszościowym rządzie - niezbędne okażą się przyspieszone wybory”.

Zapowiedział też spotkanie kierownictwa PiS, które ma mieć miejsce w poniedziałek. W tedy też zapadną decyzje co do dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

W trakcie nocnego głosowania dotyczącego nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt poparło ją 356 posłów. Przeciwko zagłosowali między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski wraz z ministrem Zbigniewem Ziobro i wiceministrami Sebastianem Kaletą, Michałem Wójcikiem oraz Marcinem Warchołem. Jeśli chodzi o Porozumienie, 15 posłów wstrzymało się od głosu, 2 było przeciwnych. Przeciwko zagłosowali także niektórzy posłowie PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Warto przeczytać także:

 

Marek Suski: Koalicji nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.09.21 17:33
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
NO CÓŻ2020.09.21 16:56
PIS-OWSKIE SZCZURKI SPYERDALAJĄ Z TONĄCEGO OKRĘTU.
Bonerowska 10a2020.09.21 10:37
Jasne bylo, ze krakowskie salony predzej badz jeszcze szybciej zostana odstrzelone . Pochodzenie ich zdradza
Anonim2020.09.19 21:09
Czymże zatem różni się jedna partia od drugiej? To w PO murem stoją za swoimi ("będziemy bronić jak niepodległości" złodziejów), czy PiS stanęło murem za premier Szydło, prof. Szyszko? Czyż posłowie nie powinni stać murem za Polakami, swoimi wyborcami, ale murem za piątką?
łoł2020.09.19 12:22
OTO DORADCA JARKA- młokos i "niewiadomokto" Michał Moskal. 26-latek wypowiedział się też na temat obecnej sytuacji w koalicji. - Trudno jest sobie wyobrazić, by niektóre osoby bez względu na rację stanu i linię mogły dalej funkcjonować w ramach koalicji. Musimy wiedzieć, czy możemy liczyć na naszych koalicjantów. To jest moment próby dla nas wszystkich. Jesteśmy w stanie sprawdzić, w pewien sposób umocnić się w trudnej sytuacji, i zobaczyć, czy niektórzy posłowie będą stali za nami murem w trudnych sytuacjach - mówił z kolei w Polskim Radiu młody polityk.
marian kędzior2020.09.18 21:39
mordechaj,pisz jak najczęściej,wspaniale jest czytać tak poinformowanego i i wnikliwego komentatora P.S. kto ci "sprzedał" ten na pewno tajny plan ? jaknajczęściej
Urszula2020.09.18 17:56
Nie lubię Ziobry. Jest pyszałkowaty i cierpi na manię wielkości, ale za weto przeciwko ustawie "bezkarność + popieram gościa. Nawet jeśli to weto ma wybitnie prywatny interes.
mordechaj2020.09.18 17:55
PLAN JEST TAKI. Stan gospodarki jest fatalny. Mając Dudę, Przyłębską i TK oraz SN i NBP z Glapińskim i Lipińskim na czele, Kaczyński postanowił „oddać” władzę opozycji na czas największego kryzysu i pustej kasy. Będzie kontrolował sytuację za pomocą Prezydenta, TK i SN i NBP. Za 2-3 lata chce ponownie wrócić, gdy dla ratowania Polski opozycja będzie musiała zlikwidować socjal np. 500+ (na to niezłomny Duda nie pozwoli :)), albo wywołać taką inflację, żeby 500+ warte było 50 zł. WSZYSTKO W TEMACIE
Bbb2020.09.18 17:40
Panie pośle Terlecki. Pana zachowanie to: arogancja, arogancja, arogancja..., brak pokory, pycha, która zawsze kroczy przed upadkiem. Aż żałość bierze jak Polacy, w tym członkowie PIS!!!, patrzą na to co robicie. Proszę zachowujcie się jak mężczyźni, którym choć trochę zależy na Polsce. Natychmiast wycofajcie się z tej bolszewickiej ustawy o zwierzątkach i hańbiącej ustawy o bezkarności urzędników. Czy Was pogięło? Straciliście resztki rozumu? Posłów, którzy głosowali zgodnie z interesem Polskim zawiesza Prezes? No to niech zawiesi 90% członków PIS, bo oni są przeciw.
patriota polski2020.09.18 17:28
wreszcie wyszlo co reprezentuja niektorzy jak klamali jedynie ziobro nie oszpecil sie jakby nie wies polska nigdy nie byloby was rzadzie jak mozecie chodzic do kosciola i przyjmowac komunie sw czy wy myslicie ze nie staniecie przed Bogiem uklady ukladziki za cene narodu polskiego
GS2020.09.18 17:08
Niech się Pan Terlecki zajmie piątką puknięć w czoło. Do Was zarzutów można mieć znacznie więcej niż dwa, za to co robicie jak głupi elektorat już zagłosował,
prawy2020.09.18 16:48
jakie zarzuty to jeden z najlepszych ministrow i nikt mu nie dorówna doigra się PiS, bez SP i Porozumienia nic nie zrobicie a lewactwo tylko czeka wychodowało bezmyslne Polskie społeczenstwo i oby sie PiS nie przeliczył
Agnieszka2020.09.18 16:47
I jak zarzut wobec Ziobry ma się do zarzutów polskiej prokuratury wobec kontrolerów smoleńskich czy ich wniosku o areszt?
OZ2020.09.18 16:47
P. Terlecki - jesteście najbardziej niebezpieczną partią od czasów powojennej Polski - ponieważ jesteście wilkami w owczej skórze.
Agnieszka2020.09.18 16:42
Nigdy, ABSOLUTNIE NIGDY nie zagłosowałabym na PiS, gdybym wiedziała, że w nim rządzi czy rządzić będzie Terlecki z Witek a przyszłością tego ugrupowania, któremu nawet prezes w pewną część ciała włazi i winduje będzie jakiś pusty lewacki gówniarz Michał Moskal!!! Kto tego Moskala podstawił Kaczyńskiemu na Nowogrodzką? Czyja to krecia robota? Pana Terleckiego?
Agnieszka2020.09.18 16:46
A może Moskala podstawiał prezesowi Suski, bo ten szemrany typ ma już chyba doświadczenie w podstawianiu PiS-owi podejrzanych typów od zatapiania
buli2020.09.20 21:26
Jasne, lepszym doradcą byłby Gowin.
Anonim2020.09.18 16:35
Sakiewicz chciał promować branżę futrzarską za grube pieniądze? „Wójcik nie zapłacił Sakiewiczowi za ochronę, to mu nieznani sprawcy biznes rozwalili” ....... https://nczas.com/2020/09/18/sakiewicz-chcial-promowac-branze-futrzarska-za-grube-pieniadze-wojcik-nie-zaplacil-sakiewiczowi-za-ochrone-to-mu-nieznani-sprawcy-biznes-rozwalili/
Anonim2020.09.18 16:19
Pisowcy postępują jak neobolszewicy, a posłowie, jak komisarze ludowi, nie wierzyłem, że takich czasów dożyję.
JM2020.09.20 22:09
Przesadzasz.
TVN, Onet i Wirtualna cieszą się z głupoty PIS-u2020.09.18 16:05
Panie Pośle, Ryszardzie Terlecki, czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że nie można gwałcić inteligencji ludzi nakazem dyscypliny partyjnej? Posłowie mądrze odrzucili ustawę gwałcącą prawa ludzi, a Państwo uważacie, że nie mają serca, nie są dobrzy i że chcą nieszczęścia zwierząt? Retoryka - która - gołym okiem widać - jest ukuta pod zwykłą ludzką nieświadomość. Pamiętajcie! JAK PAN BÓG chce ukarać, to ROZUM ODBIERA! A jeżeli słucha się Boga, a nie ludzi, to rozum na pewno zostaje. Za jakie grzechy drogi Panie Prezesie, za jakie panie i panowie z PIS? Pamiętajcie też, że Rządzicie Państwo tylko dzięki Zjednoczonej Prawicy i tylko na takie rządy PIS ma szansę także w przyszłości!Ślepota polityczna u tak doświadczonych polityków? To ja na to nic nie poradzę. Na własne życzenie!
Jerzy2020.09.18 15:47
aborcja dozwolona, chorzy psychicznie naziści pedofilscy w tęczowych barwach krążą po ulicach, felczer szumowski odkrył pandemię i doprowadził (na razie) do 200 miliardów strat, a oni zwierzątkami się przejmują... nigdy więcej głosu na PiS nie zmarnuję, won!!!
Jurek2020.09.18 17:38
to głosuj na zdrajców z PO.
Michał Jan2020.09.18 14:43
"Piątka dla zwierząt", czyli Zimbabwe+ zakłada niewykorzystywanie zwierząt w występach. A tu mamy prawdziwy cyrk przy użyciu norek!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 14:41
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic." - Józef Piłsudski.
ewentualne przyspieszone wybory2020.09.18 14:26
pusty śmiech ogarnia na to, CO NA WIELU FORACH wypisują KONFEDERACKIE trolle w odniesieniu do ewentualnych przyspieszonych wyborów - już są w ogródku! juz się z gąską witają! :) CHACHACHA... , już "pana Bosaka" na stołku premiera obsadzają, "PiSiorów" do izraela wysyłają, a oni sami szyt na szycie na czele ze swoim liderem Ozjaszem JKM, ale Polacy nie zapominają, że konfederaści i 80 procent ich elektoratu głosowało za tęczowym rafaulem w II turze wyb. prez.
Michał Jan2020.09.18 14:41
Pusty śmiech ogarnia, jak pisiory wierzą, że ktokolwiek planuje te przyspieszone wybory i tworzą jakieś kosmiczne teoryjki na miarę swojego surogatu intelektu.
Japa2020.09.18 14:05
Jak się ta szopka skończy . Tak czy siak nam się nie zapowiada dobrze .
Polak2020.09.18 13:34
Do Prawa i Sprawiedliwości, Jeżeli chcecie zakończyć przed czasem rządzenie to postępujecie tak dalej. Przedterminowe wybory do będzie początek waszego końca. Opamiętajcie się.
Marek2020.09.18 14:58
To jest w ich interesie. Zrujnowany kraj będzie musiał odbudowywać ktoś inny.
Jerzy2020.09.18 15:48
nie niestety, ktoś bagno po szmaciarzu szumowskim musi posprzątać...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 13:32
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
"Wojtek" kretynizacja przyznaje się:2020.09.18 13:28
"...wielokrotnie byłem gwałcony przez księdza pedofilia..." ----- Co jest oczywiste towariszcz Paljak, srrasz po mediach, bo masz doope tak rozyebaną, że goovna nie trzyma.
Oto PiSs:2020.09.18 13:28
Czas na podsumowanie rządów PIS skoro ich koniec już bliski. Oto ich osiągnięcia po 5 latach rządów: Najwyższy dług publiczny od początku lat 90 już 1,5 bln zł, najwyższy deficyt budżetowy od 1989 r. ok. 200 mld zł, najwyższa inflacja w UE zaraz po Węgrzech, drożyzna w sklepach, wzrost udziału skrajnej biedy wśród dzieci pomimo programu menel+, najniższy poziom inwestycji od połowy lat 90, spadek PKB o ponad 8% po raz pierwszy od początku lat 90, zniszczona służba publiczna, nieefektywne spółki skarbu państwa obsadzone przez niekompetentny aparat PIS dobierany wg klucza rodzinnego, upadek pozycji Polski na arenie międzynarodowej, wstrzymane inwestycje w zakupy uzbrojenia, czystki na stanowiskach dowódczych, zniszczenie sądownictwa, praworządności i trójpodziału władz, znaczący wzrost importu węgla z Rosji, brak działań zmierzających do likwidacji smogu, zniszczone stadniny, wycięta puszcza białowieska
Olej2020.09.18 13:19
KARIERA NIKODEMA DYZMY Rząd upadł, przesilenie gabinetowe, rząd się podniósł, rząd skręcił w lewo, rząd skręcił w prawo, rząd fiknął kozła, odwołano ministra, powołano ministra, wezwano męża opatrznościowego z Banku Zbożowego, itd........dalej, coraz dalej......daleko.........A my ????? Kochani ???? A my i nasze rączęta ponownie w nocniku. I kolejny raz, i następny. Nie ma mocnych kochani, nie ma !!!!! Toczy się ten nasz polski wóz drabiniasty, tłuką się kto ma trzymać bat, jeszcze inni wyrywają z niego szczeble, słoma się tli, na furze pełnej siana swawolą wesołkowie z żądaniami pełnej swobody wzajemnej penetracji ze wszystkim co się rusza, cała fura przechyla się raz na lewo, raz na prawo, zdezorientowane konie stają dęba, a na koniu w ekstatycznym szale naga pospolita osiąga szczyt ,,bohaterstwa'' . Ktoś dmie w róg, ktoś go trzyma już poza pędzącą z góry furą, ..........
Wojtek Polak2020.09.18 13:16
"Zjednoczona Prawica"-a pis podlizuje się lewactwu. eko-terroryzm ogłupił pis-owców.5 Kaczyńskiego zniszczyła hodowle dala prawo eko-terrorystom takim jak viva czy otwarte klatki takie samo co mają policja prokuratura i inspektorat weterynaryjny to jest idiotyzm. i co z tymi zwierzętami wybijamy co do nogi czy oddajemy je niemcom?co będziemy robić z resztkami po ubojowymi?przeprasza czy jak uczyłem swoją papugę kilku słów i pokazywałem ją ale nie tylko ją bo i węża dzieciom w przedszkolu to już jestem według pis " nie dobrym człowiekiem"? ci co zostaną wyrzuceni z pis powinni pójść do SP i wraz z Konfederacją stworzyć coś wspólnie. a pis utopi się w lewackim bełkocie.strasznie drogo mamy zapłacić za 20 miliardów pożyczki z ue a raczej od niemców.
Uwaga2020.09.18 13:33
Po polsku "nie" z przymiotnikami piszemy razem. Przyłóż się do polskiego.
Michał Jan2020.09.18 14:46
Język polski nie jest łatwy dla umysłów tak prostych, że nie potrafią odróżnić znaczeń "niedobry" od "nie dobry".
Wojtek Polak2020.09.18 16:29
o prócz tego "nie" to widzisz pis-czopku jak pis niszczy gospodarkę za niemiecką pożyczkę. głosowałem na pis ale skutki 5 Kaczyńskiego czyli niszczenie rolnictwa przez pis-owski idiotyzm co będziemy robić z odpadami poubojowymi będziemy płacić niemcom ogromne pieniądze za utylizacje. i danie organizacjom eko-terrorystycznym praw policji prokuratury i inspektoratu weterynaryjnego robiąc z nich eko-zomo. w sprawie zwierząt ustawa została napisana i wdrożona w 2 dni a ustawa w obronie dzieci nienarodzonych leży od kilku lat to co zwierzątka ważniejsze od dzieci nienarodzonych? a sądy dalej każdy wuj na swój struj a teraz będziemy jeszcze płacić odszkodowania ub-kom bo ustawa o zwierzątkach ważniejsza.
Urszula2020.09.18 17:31
Wyhamuj człowieku. Rolnicy dalej będą hodować tzw. zwierzęta hodowlane. Nikt im nie zabroni. Hodowla norek to niewielki procent hodowli w ogóle, właściwie dla Polski bez znaczenia. Jednak moim zdaniem powinni nawet tej garstce hodowców dać czas na przestawienie gospodarki. Zaklepanie ustawy na łapu-capu, aby szybko, to nic dobrego. Przypomina mi to załatwienie odmownie byłych pracowników PGR w 2017 roku. Nimi też nikt się nie przejmował. Szast - prast i pegeerusy znaleźli się z ręką w nocniku.
gore2020.09.18 13:08
Terlecki wypad na Tahiti, stary pierdzielu!
Anonim2020.09.18 13:02
P. Terlecki , pan prezes Norek vel Kotek zrównał los zjednoczonej prawicy i spokój w Polsce z losem amerykańskiej norki. Zniszczył przy tym tysiące miejsc pracy, zmniejszył przychody państwa i ludzi, obiecując rekompensaty z naszych podatków. Taki prezes w każdej firmie byłby wywalony na pysk. Jedyne co może go tłumaczyć to to ,że wierzy w reinkarnację i walczy o swą duszę by nie trafiła do hodowlanej norki.
Japa2020.09.18 13:23
" Anonimku " Drogi . Przecież pisz prawdę . Bez waszego poparcia ustawa by nie przeszła . Jeśli by iść tokiem Twojego myślenia ( i kilku innych internautów ) , to cała ta heca jest majstersztykiem totalnym, niebywale cwanym jesli chodzi o załatwienie PiS -u . Kłopot się zacznie kiedy stara gwardia wszechczasów ( od 45 do 2015 ) wróci do władzy . Bo i to możliwe.
Anonim2020.09.18 13:34
P. Japa w roczniku 45 mieści się prezes Norek
j23żyje2020.09.18 13:00
PiS sam się zaoruje. I to nie Ziobro jest temu winien. Być może rzeczywiście chce coś ugrać dla siebie, ale to nie ma znaczenia. Nie powiem, w sytuacji, która powstała, ustawa o bezkarności wydaje się być jedynym wyjściem. Ale dlaczego taka sytuacja powstała? Czy nie na skutek olania przez sprawującego urząd ministra zdrowia informacji z Chin, napływających przez kilka miesięcy i nie robienia nic w tej sprawie, aż do chwili gdy epidemia dotarła do Polski? A potem nagłe obudzenie się. wtedy kiedy było za późno. Wtedy dopiero podjęto próby zorganizowania na opustoszałym rynku, tego co powinno od 2-3 miesięcy leżeć w magazynach, po cenach 4 -5 razy wyższych od tych normalnych. Czy gdyby zaatakowali nas Rosjanie, to dowiedzielibyśmy się o tym wtedy, kiedy Ruscy oblegali by Pałac Kultury i czy dopiero wtedy zaczęli byśmy gromadzić potrzebny sprzęt i amunicję. wcześniej licząc, że obecni tu Amerykanie będą umierali do ostatniego żołnierza w obronie naszych granic, a my ograniczymy się do obserwatora tych wydarzeń? Czy prawnicy PiSu nie uświadomili jego kierownictwa, że gdyby wybory odbyły się w maju korespondencyjnie, to Polska miałaby olbrzymie problemy z uznaniem tych wyborów, tak jak ma je dziś Łukaszenko? Wynikiem bezsensownego uporu była utrata 70 milionów zł. Ciekawie również już dziś wygląda sprawa emerytur SB-ckich. Wprawdzie Kaczyński pokazał w ten sposób jak bardzo jest antykomunistyczny, ale sposób w jaki to zrobił pozwala się odwoływać i jest możliwe, że trzeba będzie SBkom wypłacać wszystkie niewypłacone pieniądze. A teraz w imię ideologii, popełnił w sprawie zwierząt polityczne harakiri (takie samo harakiri jakie PO popełniła w sprawie nachodżców). Socjal wyborcy prawicowi darują partii prawicowej, ale ideologii lewicowej nie darują. Bo dziś "dobrzy ludzie" mają popierać walkę z cierpieniem zwierząt, a jutro być może będą musieli popierać "cierpienie nachodźców", walkę z prześladowaniami LGBT, cierpieniami bitych kobiet, a być może także walczyć z kapitalistami uciskającymi robotników… Podobno 70 procent ludzi popiera ustawę w sprawie zwierząt. Tylko że to 70 procent to są wyborcy partii lewicowych, plus mniej uświadomieni wyborcy PiSu (lub fanatycy). Natomiast te 30 procent to są czynni lub nieczynni prawie w stu procentach wyborcy PiSu. Ciekawe jak się PiS poczuje bez 10-20 procent swoich wyborców, którzy zasilą np. Konfederację? Może liczy że zasili partię wyborcami SLD albo KO? Bardzo w to wątpię.
Olej2020.09.18 12:55
I mamy cyrk !!!!!!! Od Ziobry to wy się odczepcie i to równo ! Jego wiarygodność wynika z działania i faktów. Nie ma wszak innych problemów jak wolność norek. Nawet największego zwolennika PiS-u zatyka. I czy się odetka ??? Coraz bardziej w to wątpię.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 12:55
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Anonim2020.09.18 12:54
bardzo brzydko sie bawicie chlopcy nie godzi sie grac Polska
Jan Radziszewski2020.09.18 12:52
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Jeba.. wszystkich faszystów2020.09.18 12:52
Tak jak dawno pisałem PSL to jedyna partia gdzie można mieć swój światopogląd, np za aborcją lub przeciw. PO PIS SLD i Konfederacja to są partie faszystowskie. Tam nikt nie ma prawa mówić co uważa. U Hołownii będzie taka sama wolność że jak ktoś powie o chorobach psychicznych LGBT to wyleci z hukiem.... Nie znajdzie się ani jednej osoby w rzekomo oświeconym SLD która skrytykuje homoterror (Jaruzelską wywalili za sam sceptycyzm) ani jednej w ponoć wolnościowej Konfederacji za aborcją jak u libertarian w USA, ani jednej w niby wolnorynkowej PO która nie chce refundacji in vitro i ani jednej w PiS co będzie chętna poprzeć związki partnerski chociaż dla hetero lub dudowy status osoby najbliższej. A teraz w PiS nikt nie ma prawa bronić polskiego chłopa przed promotorami rozkładającego się 500 lat, powodującego liczne alergie i choroby, plastikowego gówna
Anonim2020.09.18 12:51
PiS jest tak samo lewacki, jak Partia Demokratyczna w USA. I do nas przyjdzie to, co dziś "amerykańskie".
Anonim2020.09.18 12:44
Życie zwierzątek ponad życiem dziecka poczętego. Nie wartość ludzkiego życia, lecz futrzaków rozwaliła prawicę. Posłowie prawicy, czy wy jesteście normalni?
Anonim2020.09.18 12:58
Trzeba przyznać kunszt Prezesowi, swoją lewicować zamkną brandem PRAWICA, i pozamiatał w głowach Polaków.
Anonim2020.09.18 12:40
Może większość Polaków chce żyć jak Palestyńczyk w Palestynie. I oddać Polskę pod zarząd amerykańskich Żydów. Ludzie do służby zawsze będą potrzebni. Izrael 2.0
Mruczek2020.09.18 12:36
PIS sie kompromituje - sprzedadza Polske ze ....koty czy inne szczury. Koszmar!
Zibi2020.09.18 12:34
JAK MIŁO SŁYSZEĆ ŻE W piSSie ZACZYNAJĄ POWOLI SIĘ ZAGRYZAĆ. OBYŚMY DOCZEKALI ROZPADU TEJ ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ I WIELOLETNICH WYROKÓW SKAZUJĄCYCH JEJ LIDERÓW.
Anonim2020.09.18 12:29
Komuno wróć, krzyczą na prawicy ustępując miejsca lewakom. WSTYD!
ladychapel2020.09.18 12:20
Kiedy nie bylo swarow - pisaliscie PiS to, PiS tamto, PiS miazdzy totalniekow, totalna opozycja to i tamto - od kiedy zaczeliscie sie zrec miedzy soba - jest zjednoczona koalicja, PiS, Ziobrysci i Gowinowcy.
tadeusz2020.09.18 12:18
PiS rozbił koalicję, a teraz zwala winę na innych - śmiech i żenada.
trzaska2020.09.18 12:35
Masz rację; skoro zwierzę ważniejsze od życia ludzkiego to coś tam komuś w główce się przekręciło.
Anonim2020.09.18 12:44
albo czas na ewakuację?
Rick Sanchez2020.09.18 12:16
Dawać mi tu tego mądrale co twierdził, że nie mam racji kiedy ogłaszałem destrukcje koalicji na jesień tego roku ;)
Elektor2020.09.18 12:28
Pisowskie sk...le nażarły się naszymi pieniędzmi, okradli Polaków na sumy gigantyczne i teraz się żrą bo widza że już wszystko rozłożone.Chcą spieprzyć z ukradzionymi nam pieniędzmi i zostawić bałagan następcom. Będą głupio później pieprzyć jak to nowy rząd sobie nie radzi. Wyjątkowe gnojki. Tacy kościelni, Duda pierwszy do ochrony Hostii, a pomagał złodziejom az mu się długopis grzał! Tacy kościelni a Kościół tez ładnie oberwie, bo PiS z Kościołem kojarzy się jak bracia syjamscy. Kiedy już nie da się ukryć że PiS to złodzieje to automatycznie Kościół to złodzieje. I niestety jest to racja! Księża i biskupi pomagali pisowcom nas okradać! Lepiej pomóżcie Konfederacji przejąć władzę to się skończy cywilizowanym rozdziałem Państwa od Kościoła, bo jeśli neomarksiści wezmą władzę to z Kościoła zostanie mała sekta fanatyków nic więcej. Tak czy owak dosyć tego obżerania podatnika przez duchownych, Kościół trzeba od koryta odciąć!
Japa2020.09.18 13:07
Czeka nas raj , zielona wyspa , wolność i swoboda ... Co " Elektorku " ? . Szykuj tam nową Berezę Kartuską dla wszystkich pisiorów . Z jednym tylko możemy mieć jaja . Do końca świata nie da się zwalać winy na PiS .
Janina2020.09.18 12:13
Kaczyński zrobił wielką kupę na środku dywanu i teraz ucieka do przodu , żeby nie było na niego! Rekordowe zadłużenie publiczne, służba zdrowia -leży, szkolnictwo - leży, wojsko - leży, spółki skarbu państwa - leżą, policja - upolityczniona do granic, Rydzyk - napasiony publicznymi pieniędzmi, sądownictwo i ustawodawstwo - jeden bałagan, ministrowie - kradną a Duda zatrudnia córeczkę. Bierzemy kasę i uciekamy! Niech sprząta opozycja!
Elektor2020.09.18 12:15
Pani Janino - nic dodać nic ująć. 10/10.
zomo2020.09.18 12:39
Kompletny brak znajomosci czegokolwiek jedynie wylew nienawisci - takiej zlej babskiej emocji.
Anonim2020.09.18 12:43
te, inteligent z zomo, wyjaśnij wątpliwości, chętnie wysłucham
kretynizacja 🇵🇱... + Po 11... + ladychapel2020.09.18 12:12
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Anonim2020.09.18 12:08
Prawico, w sporze stajecie się słabi i pożałowania godni. Jeśli nie pozbędziecie się pychy, która was w tej chwili przepełni, nikt na was już nie zagłosuje.
Konfederata2020.09.18 12:08
My ruskije cieszymy się z tego i głosujimy na Braunu.
ladychapel2020.09.18 12:11
Idi na hier cmo
Polak i ulga2020.09.18 12:07
Przed chwilą wszedłem na interię, a miałem tutaj. Uffff jaki ta interia to brukowiec i syf. Szybko tu wszedłem i na Frondzie oddycha się zaraz innym powietrzem.
bandyci magdalenkowi rozkułaczają Polaków2020.09.18 12:05
https://www.youtube.com/watch?v=roOMiBO1L1g
Anonim2020.09.18 12:05
Wstyd i hańba. Dla stołków i apanaży prawica chce poświęcić swój elektorat. Pożałowania godni chłopcy, do władzy przyszliście służyć, a nie opływać w zaszczytach. Jeśli neomarksiści przejmą władzę, to na wasze życzenie.
Anonim2020.09.18 12:35
Marksiści kulturowi to PiS, i wszystko zmierza w jednym kierunku, do rozmieniania Państwa na drobne i do kolejnych rozbiorów?
trzaska2020.09.18 12:39
a może być odwrotnie!
Anonim2020.09.18 12:47
Jeżeli swój los powierza się żydostwu amerykańskiemu, to NIE. Zobacz, co jest w Hameryce?
Anonim2020.09.18 14:46
Jedni oddają się polityce, inni politykierstwu. Ty raczej temu drugiemu.
fdf2020.09.18 12:03
A kopa w d..psko ziobrze i tak bez Pisu nie istnieje.
My żyjemy2020.09.18 12:02
Rozumiem, że dzięki tej ustawie, wszystkie norki w Polsce zostaną zabite, bo przecież na wolności nie żyją, a hodowanie zabronione. W ten sposób zagłada istniejących norek uspokoi serca "dobrych" ludzi i problem zniknie.
Dam2020.09.18 12:12
Jakby to był normalny kraj, to ten zakaz zacząłby obowiązywać za np. 7 lat, co dałoby ludziom którzy aktualnie mają hodowle czas na przebranżowienie. Ale nie żyjemy w normalnym kraju.
Urszula2020.09.18 12:57
Norki żyją na wolności, również te hodowlane, amerykańskie.
Dam2020.09.18 13:48
Chodzi mu o to, że te obecnie żyjące w hodowlach: 1. nie wychowały się na wolności, więc większość z nich tam sobie nie poradzi. 2. nie można nagle wypuścić kilkadziesiąt tysięcy zwierząt na wolność, bo narobi to szkód w ekosystemie. Ale tak to jest, jak rządzący nie potrafią pomyśleć na więcej niż miesiąc do przodu, a coś takiego, jak konsekwencje podejmowanych decyzji to już dla nich wyższy poziom abstrakcji.
Urszula2020.09.18 17:51
Czytałam ostatnio, że sporo tych amerykańskich norek uciekło z hodowli i jest to bardzo prawdopodobne. Żyją sobie, rozmnażają się i są zagrożeniem dla norek rodzimych. Rosjanie swego czasu wypuścili te norki hodowlane i teraz one stopniowo przenoszą się do innych państw europejskich. Przyjdzie moment, że trzeba będzie trzebić populacje norek bo będą zagrażać zwierzętom i uprawom. No chyba, że popracujemy nad zwiększeniem populacji naturalnych wrogów norek i one wszystko załatwią. Ale póki co orzech do zgryzienia mają hodowcy.
#info2020.09.18 12:01
https://fakty.interia.pl/polska/news-rozpadla-sie-koalicja-rzadowa-marek-suski-od-dzis-rzad-jest-,nId,4739147
Agnieszka2020.09.18 11:58
A ja się pytam, kto by głosował na PiS, wiedząc że to będzie Unia Wolności, w której będzie się szarogęsił stary dziad Terlecki z Czerwińskim i podstawionym Kaczyńskiemu lewackim młokosem Moskwą?
Agnieszka2020.09.18 12:02
Oczywiście myślałam o przyklejonej do niego jego tubie i rzeczniczce PiS Anicie Czerwińskiej. Widocznie moja podświadomość podsunęła następny etap tego cyrku czyli ujawnienie jej skrywanego poparcia dla gender - taka nowa Margotka PiS
Namiętny Zbychu2020.09.18 12:18
Spoko. Czerwińska w sumie wygląda na Czerwińskiego, łatwo się pomylić. Nie wiem czy to licznymi knutami zmęczona czy taka uroda?
gracz2020.09.18 11:53
Na podstawie obserwacji obecnych działań Kaczyńskiego i Terleckiego, najpilniejszą ustawą obecnie do uchwalenia, jest zakaz kandydowania na jakiekolwiek stanowiska dla osób po 70 roku życia.
Anonim2020.09.18 11:53
Przyspieszone wybory? 42% poparcia? Niech PiS ma świadomość, że ranny zwierz, choćby wielki, nie ma szans z hienami.
Waldek2020.09.18 11:47
Od początku istnienia PiS zawsze głosowałem bezwarunkowo na nich. W tej sytuacji więcej się nie da. Przegłosowując tak durną ustawę nie dostaniecie mojego głosu
Jazzz2020.09.18 11:58
Dokładnie tak właśnie myślę i czuję. Głosowałem na PiS od początku. Ale prezesowi coś się stało.
Nimrodel2020.09.18 12:14
Miały być trzy lata spokoju i w jednej chwili Kaczor to spieprzył. Tyle ważnych spraw do zrobienia.
Elektor2020.09.18 12:45
Co? Rodzinę chciałeś na posadach jeszcze obstawić? Tyle do ukradzenia Polakom jeszcze jest?
Józef2020.09.18 11:45
Te słowa to miód dla moich uszu.
macnamara2020.09.18 11:45
To po co są te liczne spotkania na Nowogrodzkiej? Czy tam nie możecie się dogadać w sprawie ustawy, tylko na sali Sejmowej wychodzi ta polityczna amatorszczyzna? Czy dla PiS-u musi być jego na wierzchu? Skoro koalicjanci i część pisu nie akceptuje projektu tej ustawy, to się na siłę nie daje jej do głosowania tylko do szuflady! W kolejnych wyborach zmienicie sobie koalicjantów, dla których ta ustawa będzie do przyjęcia, a tak stawiacie dobro Polski za swoim interesem "dobrzy ludzie"! Upór idiotów.
Natalja Siwiec2020.09.18 11:44
Policz wszystkie worki mosznowe Terleckiego
Rozczarowany2020.09.18 11:43
No to nareszcie widać "kto jest kto"? Życie pokazało że, prawicowe, przedwyborcze deklaracje PIS-u nie są warte "funta kłaków"! I znów chodziło tylko o władzę, a nie o idee! Dlaczego wciąż dajemy się nabrać? Pełen szacunek dla Solidarnej Polski i wszystkich, którzy wykazali zdrowy rozsądek w głosowaniu pomimo konsekwencji utraty wpływów i "biurek". Takich posłów powinniśmy wybierać!
Jazzz2020.09.18 11:40
NARESZCIE KTOŚ PRZECIWSTAWIŁ SIĘ TEMU LEWACKIEMU SZLEŃSTWU. PRAWICA I KONSERWATYŚCI TO SOLIDARNA POLSKA. Zróbcie przedterminowe wybory. Po tych lewackich ekscesach, po tym lewackim bełkocie, którego jesteśmy świadkami, Solidarna Polska po przedterminowych wyborach wyjdzie wzmocniona.
Anonim2020.09.18 11:29
Ci stali i niezmienni naprawiacze Polski rodem z PRL-u powinni zabrać swoje zabawki z Sejmu i do piaskownicy, już mamy was dość, a Państwo stacza się w ruinę, przejmują go obcy.
Ada2020.09.18 11:18
Prezes sie zmeczył , do tego pycha do zżera.Niestety , czerwony i tęczowy ma powód do zadowolenia.
Po 11 ...2020.09.18 12:01
Eeeee tam, upadek głupoty wcale nie cieszy. Ja jestem bardziej zażenowany...
Anonim2020.09.18 11:15
filosemicki PiS stawia zarzuty min. Ziobro? a co, polskość nie służy?
west2020.09.18 11:15
Panie i Panowie ze zjednoczonej prawicy ! Prze....ście dobrą zmianę i dobro Polski i Polaków za futerka. Dobrze, że nie za szklane paciorki....
Anonim2020.09.18 11:24
a pod stołem są żydowskie roszczenia?
Elektor2020.09.18 11:30
Futerka to pretekst do wycofania się. Dojna zmiana narobiła takiego syfu że patrza się wycofać i niech inni się przejmują. Zadłużyli nas na kosmiczne sumy, a własne kabzy napchali ile wlezie. Festiwal złodziejstwa otwarła Szydłowa rzucając hasło "nam się te pieniądze po prostu należą" czym dała sygnał do otwartego złodziejstwa i rozmaite chyże ruje rzuciły się kraść. Takiej nienażartej bandy jak PiS jeszcze u władzy nie mieliśmy. TRAGEDIA.
pat2020.09.18 11:14
Norki okazały się papierkiem lakmusowym prawicy. Ziobrzyści i kilku z PISu wyszli z próby z tarczą, reszta-to podróby i odpad.
Anonim2020.09.18 11:17
Norki, to powłoka, co jest głębiej?
Anonim2020.09.18 11:13
I chwała Bogu? już dłużej lewactwa nie wytrzymamy? nasze Państwo nie wytrzyma? wszyscy won?
Z tm, że "w tedy" piszemy inaczej2020.09.18 11:12
panie "dziennikarzu".
Anonim2020.09.18 11:12
możecie mówić co chcecie, ale nie mamy, my Polacy, wyboru na dziś, jedyna prawica, walcząca aby Polska była Polska, to jest KONFEDERACJA, jak i SOLIDARNA POLSKA, i pewnie są jednostki trudne do zaakceptowania, ale to są jednostki? czy jest możliwe uzgodnienie stanowiska? myślę, że tak? czy mogą patrioci z PiS-u dołączyć, myślę, że tak? módlmy się, aby tak się stało? bo zostanie nam format Palestyny w Polsce?
y..2020.09.18 11:15
Zrób tylko coś z tym pytajnikiem.
Jazzz2020.09.18 11:52
Odkąd Konfederacja wywaliła panią Godek, a został w niej dziwoląg, Korwin-Mikke, przestała być partią prawicową i konserwatywną. A już umizgi do Rosji, w której rządzi płk KGB, dyskwalifikują ją całkowicie. Solidarna Polska z Konfederacją ??? Wątpię.
Michał Jan2020.09.18 11:07
Chciałbym poinformować p. marsz. Terleckiego, że funkcjonowanie (gospodarki) przy jego większościowym rządzie też jest bardzo trudne.
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent!2020.09.18 11:04
j.w.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 11:03
zero-ziobro to parszywy katolik i zdrajca, ale idiotą nie jest. Teczki z hakami na największych PiSdzielców ma gotowe. Nepotyzm i złodziejstwo narodowo socjalistycznej bandy żoliborskiego zaszczanego fuehrera jest doskonale udokumentowane. Przekręt kałczyńskiego ze srebrnymi wieżyczkami też! Zero ma łączność z bazą: ze zgrzybiałym kościołem rydzyka... Bój się kaczorek i wyjmij pisiorek bo znowu zmoczysz spodnie...
ole2020.09.18 11:11
Chazarski zbok tylko potwierdza fakt, że Ziobro ma to,czego nie ma większość polityków- charakter i polską duszę.
Anonim2020.09.18 11:23
nie zmienia słowa, jest konsekwentny i prawy, i reaguje na zło