08.09.21, 15:45fot. yt/onet news

Terlecki o rekonstrukcji rządu: Jarosław Kaczyński w najbliższym czasie nie planuje rezygnacji

Jak dowiadujemy się z nieoficjalnych informacji przekazanych przez portal Wprost.pl, rekonstrukcja rządu zapowiadana na przełomie września i października najprawdoppodobniej nie przyniesie drastycznych zmian w składzie rządu. Co więcej, wbrew licznym spekulacjom, gabinet premiera Mateusza Morawieckiego posiada wciąż silną pozycję.

Jak informuje portal, stanowiska mają zachować m.in. szef KPRM Michał Dworczyk i minister rolnictwa Grzegorz Puda, a prezes PiS Jarosław Kaczyński nadal będzie pełnił funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

Z rządu ma natomiast odejść minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, a ministerstwem sportu pokierować Kamil Bortniczuk.

O zmiany w rządzie został podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu zapytany szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, który w rozmowie z PAP, potwierdził, że ewentualne zmiany są możliwe jeszcze we wrześniu lub na początku października.

Odnosząc się do rezygnacja prezesa PiS z obecnej funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa stwierdził, że jest to możliwe, ale "w jakiejś odleglejszej perspektywie".

– Nie w ciągu najbliższych miesięcy – powiedział. Zaznaczył też, że prezes PiS chce jeszcze dokończyć rozpoczęte projekty w tym „przede wszystkim ustawę o obronie narodowej”.

 

mp/twitter/pap/dorzeczy.pl/wprost.pl