08.12.21, 07:20Fot. via Pixabay

To już dziś! Godzina Łaski dla całego świata

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki i Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia od godziny 12 do 13. Matka Najświętsza poprosiła, by przekazano Jej życzenie Papieżowi Piusowi XII, chce bowiem, aby Godzina Łaski dla świata była znana i rozpowszechniana na całym świecie. Wyjaśniła zasadę nabożeństwa: „Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu.

W wielu kościołach organizowane są w “Godzinie Łaski” Msze święte oraz specjalne nabożeństwa. Kto nie ma możliwości udać się do kościoła, może modlić się w domu.

pompejanska.rosemaria.pl

Komentarze

U nas w Kościele było dziś Nabożeństwo!2021.12.8 23:46
Dziś u nas było Uroczyste Nabożeństwo z racji "Godziny Łaski" od godz.12: do13: Modliliśmy się wspólnie z Księdzem całą godzinę o potrzebne Łaski dla nas i nawrócenie dla niewierzących!
Niepokalane poczęcie ... cd2021.12.8 14:18
Orzeczenie wygłoszone przez Papieża Piusa IX było ex cathedra, co oznaczało odwołanie się do najwyższego stopnia autorytetu papieskiego i było długo oczekiwane przez Kościół, ponieważ z takim przekonaniem o Niepokalanym Poczęciu Maryi spotykamy się od początków Kościoła i wielu świętych mężów kościoła w swoim nauczaniu wyrażali w ten sposób swoje przekonanie. Np. św. Augustyn w kontekście sporu z pelagianami, którzy sprzeciwiali się prawdzie wiary o grzechu pierworodnym, uznawał, że Matka Chrystusa była wyłączona spod wpływu jakiegokolwiek grzechu. Gdy św. Biskup dowodził faktu powszechnego poddania ludzkości grzechowi – Maryja była dla niego oczywistym wyjątkiem. W „O naturze i łasce” pisał on: Z wyłączeniem Najświętszej Dziewicy Maryi, wobec której – gdy mowa o grzechach – ze względu na cześć [należną] Panu nie chcę podejmować absolutnie żadnej dyskusji. Skąd bowiem możemy wiedzieć, jak ogromna łaska dla zwyciężenia wszystkiego, co dotyczy grzechu, została udzielona tej, która zasłużyła, by począć i porodzić Tego, o którym stwierdzono, że nie ma żadnego grzechu? Jednak nie wszyscy pisarze i myśliciele chrześcijańscy opowiadali się z Niepokalanym Poczęciem. Zaskakuje fakt, że szczególny czciciel Maryi św. Bernard z Clairvaux, znany mistyk i teolog, uznawał, że należy odrzucić twierdzenia o niepokalanym poczęciu. Podobną opinię wyrażał św. Tomasz z Akwinu, który nie przyjmował niepokalanego poczęcia. Komentując nauczanie Augustyna zawarte w dziele O naturze i łasce, uznawał łaskę absolutnej, niepokalanej świętości Maryi, mającej źródło w Chrystusie i będącej odbiciem jego świętości. Łaska niepokalaności została, według tego doktora Kościoła, udzielona Maryi jeszcze przed jej narodzeniem, ale już po poczęciu. Na ich tle wyróżnia się wielki obrońca Maryi i Jej Niepokalanego Poczęcia franciszkanin Jan Duns Szkot (zm. 1308), który w swym dziele Opus Oxoniense wprowadził pojęcie Chrystusa doskonałego Odkupiciela, twierdząc, że do doskonałości odkupienia należy całkowite zachowanie Marii od grzechu, także w momencie poczęcia.
,,Niepokalane poczęcie’’. Co to znaczy?2021.12.8 14:17
W święto Zwiastowania, 25 marca 1858 roku Bernadeta Soubirous słyszy z ust Pięknej Pani, która jej się objawiła wcześniej w grocie Masabielle piętnaście razy słowa: „Ja jest Niepokalanym Poczęciem”. Bernadetta była zaskoczona taką odpowiedzią, gdyż nie wiedziała, co znaczy to dziwne imię "Niepokalanie Poczęta". Nie zdążyła się jednak o nic więcej zapytać, ponieważ śliczna Pani zniknęła. Bernadetta, usłyszawszy imię Pięknej Pani szybko pobiegła do proboszcza Peyramale'a, aby przekazać mu to dziwne imię, o które On już wcześniej wypytywał Bernadetę, gdy ta przyszła do niego z prośbą aby w miejscu Objawień postawić kaplicę, jednak wcześniej nie potrafiła podać imienia Pani. Aby go nie zapomnieć, w drodze ciągle powtarzała: "Niepokalanie Poczęta". Bernadetta, która podczas objawień ma 14 lat, i nie umie ani pisać, ani czytać nie mogła również wiedzieć, że 8 grudnia 1854 r. w Bazylice Watykańskiej został uroczyście ogłoszony przez papieża Piusa IX dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Kiedy proboszcz usłyszał z ust Bernadetty imię "Niepokalanie Poczęta", możemy sobie tylko wyobrazić jego zdziwienie. Wtedy zrozumiał, że Maryja użyła tego teologicznego określenia, które potwierdzało ogłoszony cztery lata wcześniej dogmat, o którym niepiśmienna Bernadetta nie mogła mieć jakiegokolwiek pojęcia. Tak brzmią uroczyste słowa dogmatu: (...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony konstytucją apostolską Ineffabilis Deus 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX. I śmiało możemy dodać, że Maryja sama potwierdziła tę prawdę poprzez słowa skierowane do Bernadetty Soubirous.
Anonim2021.12.8 10:15
Nie Godzina Łaski, tylko godzina robienia laski (kleruchom)... 😁😁😁
SB-ecka kretynizacja Polski. 🇵🇱2021.12.8 11:09
Ty bydlaku 🤢🤮🤮🤮
Anonim2021.12.8 12:47
Z ust katoprawiczka lub/i klerucha (niepotrzebne skreślić) odbieram to jako komplement 😁😁😁
odp2021.12.8 13:54
Tak kanalio, gnój, to twoje naturalne środowisko.
Przecież ....!2021.12.8 23:32
Sam tak do siebie napisałeś, aby mieć jak odpisać -wielonickowcu! To prawda, że sam się tak nazwałeś, takim jesteś! Jesteś z tego znany!
No i co Lechu, "anonimku"???2021.12.8 23:30
Na próżno piszesz! ... Masz prawie 30 minusów! Z kim ty chcesz wygrać, znany nam ateisto żydowski!??? PRZYPOMINAM CI, ŻE Z BOGIEM I MARYJĄ NIKT NIGDY NIE WYGRAŁ ... I NIE WYGRA!.... JESZCZE TO DO CIEBIE NIE DOTARŁO! ??? TYLE OSÓB CI O TYM PISAŁO! ... Widać po wpisach, że masz do siebie wielki Patologiczny Kompleks Niższości! Ktoś cię tak w życiu skrzywdził????
ZapłaćKleruchowiZaGodzinęNaDrabinie2021.12.8 9:46
Kleruchy wciskają kato-ciemnocie, że bozia zna się na zegarku, więc mają godzinkę, żeby wdrapać się po drabinie do nieba. Z okazji tej drabiny kleruchy wymyśliły "specjalne" nabożeństwo. Czyli hucpę, żeby skasować forsę od spragnionych włażenia po drabinie dewotów i jędz radiomaryjnych.
Asior2021.12.8 10:39
widzę, że jesteś mocno skrzywdzony przez los..... Frustracje zacznij leczyć u dobrego specjalisty, może jeszcze masz czas
odp2021.12.8 13:57
Jesteś za głupi, żeby zrozumieć ludzi wierzących i za leniwy, żeby chcieć zrozumieć.