29.06.17, 12:12Fot. Wikipedia

To zeznanie pogrąży HGW! 'Miała pełną wiedzę na temat działań reprywatyzacyjnych'

Zeznania Marcina Bajko przed komisją weryfikacyjną ds. afery reprywatyzacyjnej, byłego szefa warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami, bardzo obciążają prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz miała pełną wiedzę na temat decyzji reprywatyzacyjnych. Powiedziała, że nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na ulicy Twardej handlarzowi roszczeń Maciejowi M." - stwierdził dziś podczas przesłuchania przed komisją Bajko.

Sprawa, którą obecnie zajmuje się komisja weryfikacyjna, dotyczy działek na ulicy Twardej 8 i 10. Stołeczny ratusz podjął decyzję o ich zbyciu, co było powodem przeniesienia jednej z prestiżowych warszawskich szkół gimnazjalnych.

"W Biurze Gospodarki Nieruchomościami mieliśmy ponad 60 kontroli. Dotyczyły one głównie dotrzymywania terminów, a nie tego, czy ustalono właściwych spadkobierców" - mówił dziś na przesłuchaniu Bajko.

"Zadaniem Biura Gospodarki Nieruchomościami nie było ustalanie kręgu spadkobierców i poszukiwanie ich, choć zdarzało się, że czasami to robiliśmy" - dodawał. 

Jak mówił, zaskakują go wypowiedzi w mediach, jakoby ktoś nie posiadał wiedzy na temat tego co się działo. Jak mówił, "wszyscy wszystko wiedzieli".

"Była presja na przestrzeganie terminów i wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych przez ratusz" - dodawał Bajko.

Stwierdził również:

"Mam dokument dotyczący ul. Twardej, gdzie figuruje podpis Hanny Gronkiewicz-Waltz".

emde/tvp.info