29.09.14, 09:42Tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie (fot. Marcin Miśkiewicz/Flickr)

Toast "Ciechanem" pod tęczą na pl. Zbawiciela. "Za wolność słowa"

Młodzi ludzie pojawili się pod tęczą na pl. Zbawiciela, symbolem środowisk LGTB po to, aby wznieść tam toast bojkotowanym ostatnio przez homo-aktywistów piwem Ciechan. Browar jest passe wśród postępowej, lewackiej młodzieży ze względu na wypowiedź jego właściciela, Marka Jakubiaka, który w ostrych słowach skrytykował starania homoseksualistów o to, aby przyznać im prawo do adopcji dzieci.

Jakubiak został okrzyknięty homofobem, a zwolennicy i obrońcy LGTB zaczęli nawoływać do bojkotu Ciechana, urządzając publiczne wylewanie piwa do kosza na śmieci lub studzienki ściekowej. Bojkot najwyraźniej jednak nie zaszkodził zbyt mocno złocistemu trunkowi, bo piwa Ciechan mają się rozchodzić w sklepach jak ciepłe bułeczki.

Młodzi ludzie, którzy w piątek wieczorem przyszli pod tęczę na pl. Zbawiciela postanowili wyrazić swoją solidarność z właścicielem Ciechana i okazać sprzeciw wobec prób ograniczania wolności słowa.

„Akcja przebiegła w sposób spokojny. Wszyscy zgromadzeni w sielankowym klimacie zdegustowali nasz narodowy trunek” - powiedział Telewizji Republika Ziemowit Kossakowski, pomysłodawca i organizator happeningu.

Pod tęczą skandowano hasła: „Normalna rodzina, chłopak dziewczyna” oraz „Nie tęczowa, nie różowa, tylko Polska narodowa”. Po wzniesieniu toastu uczestnicy happeningu spokojnie się rozeszli. Policja nie podejmowała interwencji.

MaR/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2014.09.29 10:07
Cóż by oni robili, gdyby tej tęczy nie było? Ta tęcza to sens życia "narodowej" młodzieży.
anonim2014.09.29 10:13
Picie pod chmurką jest bardzo zdrowe, szczególnie gdy towarzyszy mu gimnastyka rąk wysoko wznoszonych podczas jego zamawiania. Wypada poprzeć i rozpropagować w narodzie tę szczytną akcję!
anonim2014.09.29 10:35
A to będzie zabawne, jak tęcza stanie się domyslnie miejscem spokojnych imprez antyhomosiowskich. @kasia_feministka Jak ktoś jest anty LGTB to od razu musi być faszystą? Ha ha ha, skąd cię wykopali ZMP-ówko?
anonim2014.09.29 11:31
Nie lubię mieszania gospodarki ze sporami światopoglądowymi. Do tej pory mogłem pić "Ciechana" bo uważałem go za dobre piwo. Teraz jak będę pił Ciechana to lewacy będą mieli mnie za zdrajcę, a frondowcy mrugać porozumiewawczo oczami. Czy my żyjemy jeszcze w normalnym kraju? P.s. Jakubiak popełnił moim zdaniem spory błąd. Taka nauczka na przyszłość. Rynek zbytu dla jego piw jest raczej po lewje stronie (lewacy statystycznie mają zasobniejsze kieszenie niż kibole).
anonim2014.09.29 12:31
Ale musi się ten prosty człowiek właściciel browaru cieszyć... Wspierać chamstwo w przestrzeni publicznej i nabijać mu jeszcze kabzę. Tylu ludzi cierpi z powodu alkoholu a wy o takich rzeczach z satysfakcją piszecie?
anonim2014.09.29 12:56
Jeżeli lewacy wylewali piwo, to wcześniej musieli je kupić, a więc dali browarowi zarobić. Więcej takich bojkotów. No chyba że ukradli? Ale to już jest przestępstwo... @Arbiter Nie kazdy mógł być w Warszawie na tej demonstracji. Możesz uważać mnie za 61.
anonim2014.09.29 15:27
nawet Lidl będzie za tydzień sprzedawał Ciechana;) Brawo!
anonim2014.09.30 13:04
Dla LGBT każdy sprzeciw wobec homoadopcji jest homofobią. Zresztą cała ta homoadopcja to zbędny postulat.