13.02.21, 15:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Tomasz Sakiewicz: Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego

Oczywiście ja grzesznik takiej wiedzy od Pana Boga nie mam. Powiem więcej, czasem nawet lekko dziwię się Stwórcy, bo fakt, że Jarosław Kaczyński potrafi załatwiać Boże sprawy tak, żeby nie było nawet wiadomo, że je sprawił, zapewne mu w niebiosach plusuje. Jednak w kwestii budowania różnych sojuszy politycznych i wykorzystywania ludzi, to prezes rządzącej partii pewnie bardziej kieruje się zasadą, że nie święci garnki lepią. Pan Bóg podobno by chciał, żeby i cele, i metody były szlachetne, ale zostawił nam świat, w którym nie wiadomo, jak to zrobić. Ponoć to wina Adama i Ewy. Niezależnie od sprawców tego paradoksu Kaczyński w moim przekonaniu ma przynajmniej szlachetne intencje, co kłóci się z dzisiejszą klasą polityczną, która nie dość, że nie ma wzniosłych ambicji, to czasem wręcz nie reprezentuje jakichkolwiek innych poza własnym interesem. A jej metody są szlachetne jak orkiestra Owsiaka: bębny z piorunami.

Z tego powodu podejrzewam Stwórcę o dawanie forów prezesowi PiS. Na czym owo ręczne wspomaganie z nieba polega? Na liderach dzisiejszej opozycji. Widzieli Państwo Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę na konferencji PO prezentujących się wielkim okrzykiem: „jeszcze żyjemy”?

Mają już plan przejęcia władzy i przegłosowania prezydenta. Otóż do PO od jutra przechodzi pięciu posłów PiS. Razem z Konfederacją obalają rząd i doprowadzają do wyborów parlamentarnych. Wtedy PO wycina Konfederację, bierze na pokład wszystkich pozostałych, a na koniec buduje większość zdolną do odrzucenia weta prezydenta. Wybory trzeba zrobić

szybko, bo kryzys się skończy i ludzie mogą Budki już nie zechcieć. Proste, łatwe i przyjemne.

Liderzy PO zapomnieli zapytać o zdanie pozostałych sojuszników – od lewicy do PSL (Konfederacja ma robić swoje bez pytania), co wywołało natychmiast lawinę protestów.

No to ja mam dużo bardziej realne koncepcje polityczne. Dogadamy się z NASA, żeby zbudowała kilkadziesiąt promów kosmicznych, wsadzimy tam całą PO i zorganizujemy im kolonię na Marsie. NASA pytać o to nie trzeba, bo przecież każdy chciałby posłać PO w kosmos. Pewnie już sami zaczęli coś budować, nie czekając na zaproszenie.

Moja koncepcja ma mniej niepewnych elementów niż Budki, a jej skuteczność jest pewna. PO na pewno wysoko poleci, a czy gdzieś doleci – nie jest istotne dla jej realizacji.

Jestem niepoważny? Jak Budka z Trzaskowskim mogą gadać farmazony, to mnie też wolno.

Ten cały opis ma udowodnić tezę postawioną na początku. Pandemia, światowy kryzys gospodarczy, problemy z koalicjantami – a PiS rządzi i rządzi. Pan Bóg rzeczywiście do opozycji wsadził ludzi, którzy spadli z chmur. Może dlatego gadają jak solidnie potłuczeni. Co ciekawe, wszelkie alternatywy też są niezwykłe. Przyznają Państwo, że Budka przy Marcie Lempart może jawić się jako wyżyna kultury i intelektu. Zapewniam, że z Hołownią będzie jeszcze piękniej. Na to jednak trzeba trochę poczekać. Chłopak się kryje i wije. Ale co ma mu wyjść, to kiedyś wyjdzie.

Tomasz Sakiewicz

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika „ Gazeta Polska” , data: 10.02.2021.

Komentarze

antoni.s2021.02.14 12:14
Szkoda że sakiewicz nie pyta, dlaczego właśnie teraz, kiedy z mozołem budowana jest dobra zmiana, pan bóg zsyła pandemię?, dlaczego nie wspiera kaczyńskiego w tym dziele tylko rzuca mu kłody pod nogi?, takie pytanie miałoby chyba większy sens, nieprawdaż?.
lucek2021.02.14 12:11
Bóg lubi chyba też ssakiewicza, bo dał mu podobna urodę jak kaczyńskiemu.
boy2021.02.14 8:17
Powinien go kopnąć w te wredna mordę za to jakim jest fałszywym chrześcijaninem ..
fdf2021.02.14 8:08
Co za stajnia augiasza. Tym pomagierom pisowskim chodzi tylko o jak najdłuższe ciągnięcie kasy. Wszystko są w stanie napisać od poległego pod Smoleńskiem po wmieszanie w to i wykorzystanie Boga.
ada2021.02.13 22:09
Czlowieku,nie pisz bzdur-pis rzadzi i rzadzi,bo w Polsce nie ma prawdziwej opozycji.A to,ze przez te pozal sie Boze,"rzady "rozwala Kosciol w Polsce to Wasc nie dostrzegasz?Ludkow w Kosciele coraz mniej a szczegolnie mlodych.Co bedzie za lat 15 kiedy starzy wymra?Pustki w kosciolach...Zezwalanie na rozwalanie kasy z podatkow obywateli,chamstwo i buta ,o wg.autora tak podoba sie Panu Bogu?
czekista2021.02.13 22:03
Sakiewicz wie. Sakiewicz ma kontakty.
AAAtomek2021.02.13 21:45
Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego? Może lubi dowcipy???? POLSKA =Targowica, Rozbiory, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Sybir, 1 Wojna Światowa, 2 Wojna Światowa, Holokaust, PRL, PiS...
usp2021.02.13 21:44
https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/ssakiewicz-przerobka-satyra-kaczynski.jpg
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2021.02.13 21:43
NIE DO WIARY !!!
Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus2021.02.13 20:42
Tomasz Sakiewicz: "Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego" BO PLUJE W TWARZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA DRUGIEGO I MÓWI ŻE DESZCZ PADA: " Kościół docenia demokrację jako system, który zapewnia udział obywateli w decyzjach politycznych i rządzonym gwarantuje możliwość wyboru oraz kontrolowania własnych rządów, a także - kiedy należy to uczynić - zastępowania ich w sposób pokojowy innymi. Nie może zaś demokracja sprzyjać powstawaniu wąskich grup kierowniczych, które dla własnych partykularnych korzyści albo dla celów ideologicznych przywłaszczają sobie władzę w państwie."
CYNICZNY PiS2021.02.14 8:25
Kaczyński i pozostali politycy rządu cyniczne powołują się na Jana Pawła II tylko przed wyborami. Encykliki pisane o PRAWORZĄDNOŚCI przez Jan Paweł II mają w dalekim poważaniu
Dobro absolutne???2021.02.13 20:39
Tomasz Sakiewicz: "Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego" BO PLUJE W TWARZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA DRUGIEGO I MÓWI ŻE DESZCZ PADA: "Państwo czy też partia, które utrzymują, że mogą realizować w historii dobro absolutne i które siebie stawiają ponad wszelkimi wartościami, nie będą tolerowały uznawania obiektywnego kryterium dobra i zła, innego aniżeli wola sprawujących władzę, które w określonych okolicznościach może stać się podstawą osądu ich zachowań. To właśnie dlatego totalitaryzm stara się zniszczyć Kościół, a przynajmniej podporządkować go sobie i uczynić z niego narzędzie swego aparatu ideologicznego."
CYNICZNY PiS2021.02.14 8:28
Kaczyński i pozostali politycy rządu cyniczne powołują się na Jana Pawła II tylko przed wyborami. Encykliki pisane o PRAWORZĄDNOŚCI przez Jan Paweł II mają w dalekim poważaniu
Najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi2021.02.13 20:35
Tomasz Sakiewicz: "Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego" BO PLUJE W TWARZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA DRUGIEGO I MÓWI ŻE DESZCZ PADA: Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada "państwa praworządnego", w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi."
jle_ffm2021.02.13 20:46
Pisowcy lubia powoływać się na JPII i bronić jego pomników ale zupełnie nie znają i nie stosują tego czego on nauczał, mało tego, postępują dokładnie odwrotnie.
CYNICZNY PiS2021.02.14 8:30
Kaczyński i pozostali politycy rządu cyniczne powołują się na Jana Pawła II tylko przed wyborami. Encykliki pisane o PRAWORZĄDNOŚCI przez Jan Paweł II mają w dalekim poważaniu
Triumfuje siła władzy2021.02.13 20:33
Tomasz Sakiewicz: "Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego" BO PLUJE W TWARZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA DRUGIEGO I MÓWI ŻE DESZCZ PADA: ""Jeśli się nie uznaje prawdy transcendentnej, triumfuje siła władzy i każdy ciąży do maksymalnego wykorzystania dostępnych mu środków, do narzucenia własnej korzyści czy własnych poglądów, nie bacząc na prawa innych. Wówczas człowiek jest szanowany tylko na tyle, na ile można się nim posłużyć do własnych egoistycznych celów." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus
CYNICZNY PiS2021.02.14 8:31
Kaczyński i pozostali politycy rządu cyniczne powołują się na Jana Pawła II tylko przed wyborami. Encykliki pisane o PRAWORZĄDNOŚCI przez Jan Paweł II mają w dalekim poważaniu
jle_ffm2021.02.13 19:45
Przeczytałem...i zaniemówiłem. Nie wiem czy płakać nad głupotą Sakiewicza czy się z niej śmiać ale to mi zakrawa już na grzech pychy i bałwochwalstwo. Tym ludziom już na prawdę nieźle odbija, żeby Boga mieszać do polityki. Hitler też kiedyś powiedział (po kolejnym nieudanym zamachu na niego ) że Opatrzność jest po jego stronie i nad nim czuwa...
T.2021.02.13 19:45
To w sumie powinno kwalifikować się jako obraza uczuć religijnych, takie wycieranie sobie gęby Bogiem w celach czysto politycznych. Równie obrzydliwe jak to, gdy jeden z biskupów zaczął głosić, że Morawiecki i Szumowski to apostołowie zesłani nam przez Pana Boga.
jle_ffm2021.02.13 20:05
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach. (Mt 7,15)
jle_ffm2021.02.13 20:07
"Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: (...) nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie." (Gal 5 19-22)
jle_ffm2021.02.13 20:12
Powyższe cytaty z Biblii dla pana Sakiewicza. A Fronda, to powinna takie treści które wygłasza o Kaczyńskim potępić bo to jest bałwochwalstwo.
Foster2021.02.13 19:23
Sakiewicz "Gamoniu" Pan Bóg jest miłością i każdego kocha - tego mnie uczyli na religii, a Ty na religie nie chodziłeś ?
sakiewicz ocieka wazeliną2021.02.13 19:17
i jakby to było możliwe to by jarkowi pedałowi do tyłka wlazł i jeszcze sie oblizał. jedno jest pewne, teraz to na pewno awansuje na wyższe stanowisko bo kaczka jako osobnik upośledzony emocjonalnie kocha takich wd,upowłazów
YORK2021.02.13 19:01
Hej bajarzu, zejdz na ziemie, jezeli sie da ogarnac ten balagan to trzeba ogarnac, a dla was nauczka bo kto raz zdradzil to bedzie zdradzal do smierci politycznej oczywiscie gowin na aut, a ludzie kturzy chca by polska byla niepodlegla musza chodzic na wybory bo lewactwo sprzeda nas na amen. LUDZIE RUSZCIE SWOJE MUZGI.
Anonim2021.02.13 18:55
Szykujcie miejsca na pomniki..Takie małe miejsca,bo WIELKI to on nie jest..Choć jest banda ćwoków która tak uważa..
Obrzydliwy ten michnik prawicy2021.02.13 18:33
kadzi tak nie za darmo....
gość2021.02.13 17:44
Ja myślę, że Prezes często otwiera szampana i nawet nalewa troszkę kotom na miseczki z radości,że Pan Bóg podarował mu (i nam wszystkim) najdurniejszą opozycje świata! Trudno wyrazić w słowach debilizm tych ludzi - ale póki ich JEDYNYM programem jest "j... PIS" i "zlikwidować TVP Info" to rzeczywiście trudno wymagać od Pana Boga, aby choć ich potraktował na równi z innymi, nie mówiąc już o jakimkolwiek sprzyjaniu. Ale,ale - dwie rzeczy są na świecie nieskończone - Boże miłosierdzie i ludzka głupota! I to drugie - np. poparcie części narodu dla ubeckiej wydmuszki - może trochę zakłócić tę harmonię!
Klapaucjusz2021.02.13 17:39
Widzę, że Fronda dalej poszukuje dziennikarza. Posadę dostanie autor najlepszego wypracowania pt. “Dlaczego Jarosław Kaczyński Wodzem Wielkim Jest”.
nie kolego2021.02.13 19:20
Posadę dostanie autor najlepszego wypracowania pt. “Dlaczego Jarosław Kaczyński jest BOGIEM”.
Kutafony, nie kutafony2021.02.13 17:23
- wilczura nakarmić trzeba, "hrabio".
Po 11 ...2021.02.13 17:10
Dlaczego Pan Bóg lubi Kaczyńskiego ... a może to Jarosław jest nowym Mesjaszem? Pomazańcem, który ma przynieść ostateczne rozwiązanie problemu zła, grzechu i śmierci w świecie i ustanowić tzw. królestwo pisjańskie, będące nowym rajem na Ziemi??? Trzeba koniecznie zadzwonić do żydów, bo to oni wciąż trwają w oczekiwaniu na przyjście Mesjasza. A tu bęc, objawił się u nas.
chyba pejsy za długo moczyłeś w pejsachówce2021.02.13 17:13
Mesjasz to Chrystus
Po 11 ...2021.02.13 19:19
W eschatologii żydowskiej termin mashiach, czyli „Mesjasz”, odnosi się konkretnie do przyszłego żydowskiego króla z linii Dawidowej , który ma ocalić naród żydowski i zostanie namaszczony świętym olejem do namaszczania i będzie rządził narodem żydowskim. Wiara w przyszłe nadejście Mesjasza jest jednym z podstawowych wymogów wiary żydowskiej, o którym Majmonides napisał: „Każdy, kto w niego nie wierzy lub nie czeka na jego przybycie, nie tylko zaprzecza innym prorokom, ale też zaparł się Tory i Mojżesza, naszego rabina."
Jahwe odwrócił się2021.02.13 17:05
od Żydów i brata Stefana
Żydokomuno nawróć się2021.02.13 17:04
i poddaj się karze narodowej
Boże chroń Polskę2021.02.13 17:03
przed POplatfą i lewactwemfaszystowskim
"Słuszną linię ma nasza władza"2021.02.13 16:40
j.w.
Wania Antonim wielki językoznawco Soso Słoneczko2021.02.13 17:15
to mówi najwyższa władza - na nic lewicowe korporacje cyfrowe
Teofila Bepko2021.02.13 16:34
https://www.fronda.pl/forum/stop-ofensywie-prawnej-lgbt-podpisz-petycje,104510.html
Teofila Bepko2021.02.13 16:37
i pamiętajcie rodzina to mama, tata i dziecko/dzieci, żebyście mi tu czasem nie pomyśleli, że inne związki też tworzą rodziny!
Grizzly2021.02.13 21:14
Spadaj kretynko
Grizzly2021.02.14 8:10
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Głupota to brak wiedzy lub bezmyślność.2021.02.13 16:34
Głupiec miesza "Boga" w sprawy materialne.
"zaprowadzają cyfryzację Antychrysta"2021.02.13 16:11
Jestem matis89 i jestem głupi c h u j a nie "katolik", bo używam cyfryzacji do Antychrysta propagandy.
katolik2021.02.13 16:05
Nie mozna sie było doprosić od PIS ustawy antyaborc, a teraz kiedy dokonuje holocaustu i zamordyzmu bo wszedł w układ z morderca ludzkości Billem gatessem , to chce przykryć ten Holocaust na Polakach, fałszywe szuje i zdrajcy narodu!
"zaprowadzają cyfryzację Antychrysta"2021.02.13 16:05
Jestem matis89 i jestem głupim c h u jem "katolikiem", który używa cyfryzacji do Antychrysta propagandy.
Po11...fdf... AAA...proud jew2021.02.13 16:04
Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją.
matis892021.02.13 16:03
Jak widać fałszywa lewacka pycha wyłazi z obozu PISu, a woda sodowa uderza do głowy ostro. Walczą z Bogiem, oficjalnie służą Antychrystowi i NWO.
fdf2021.02.13 16:01
Co za stajnia augiasza. Tym pomagierom pisowskim chodzi tylko o jak najdłuższe ciągnięcie kasy. Wszystko są w stanie napisać od poległego pod Smoleńskiem po wmieszanie w to i wykorzystanie Boga.
Jestem Józiu K - Alojzy Cedzidło2021.02.13 15:59
Tutaj się podpisuje różnie , bo jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , a jaka jestem z "teologii" ...
­ ­ ­2021.02.13 15:58
Sakewycz, Sakewycz, lecz soku w nim mało…
Patriota2021.02.13 15:57
Towarzyszu SSakiewicz..! Lubić to można psa..! Pan Bóg człowieka KOCHA..!
matis892021.02.13 15:54
Tyle że szatanistyczny, lewacki PIS, Kaczyńśki, Morawiecki i Kościński służą Antychrystowi oficjalnie wspierając państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Do państwa bezgotówkowego zaprowadzają cyfryzację Antychrysta. Oraz realizują plandemię i globalne szczepienie Rządu Światowego NWO Antychrysta i masonerii. Mało tego szatanistyczny PIS postawił się wyżej od Boga stawiając życie futrzaków ponad dzieci zabijane w aborcji i invitro. A LZPKNTB+ to zasługa PISu bo za PO ich nie było, nie istnieli medialnie.
"zaprowadzają cyfryzację Antychrysta"2021.02.13 16:02
Jestem matis89 i jestem głupim c h u jem "katolikiem", który używa cyfryzacji do Antychrysta propagandy.
Józef K.2021.02.13 15:54
To już wszystko wiemy. Pan Prezes to Boski Pomazaniec . Jaki Prezes ? Niech żyje król. Szkoda , że dynastia jednoosobowa.
Po11...AAA...proud jew2021.02.13 15:54
Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją.
srullPO 112021.02.13 16:03
Żydki, naród parszywców w ogóle tego nie rozumieją.
Po11...AAA...proud jew2021.02.13 15:53
JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ
sukiPO112021.02.13 16:03
JUŻ LEPIEJ ŻEBY DONALD T. ZDECHŁ
­ ­ ­2021.02.13 16:23
Z tym, że Tusk trzyma się dobrze, a Kaczyński to ruina człowieka.
Konfederata2021.02.13 15:53
Bog lubit Kaczinskawa? Kto tak gawarit?
Anonim2021.02.13 15:52
Jak go tak lubi to niech zabiera do siebie!
MAMlas2021.02.13 15:44
... sprzedam Klakstein na Pudy ... a w jasyr palestynski do strefy Gazy ... dam darmo ...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.13 15:44
Co pali lub bierze Sakiewka? bo jak widać już go całkiem pop*erdoliło od ciągłego włażenia żoliborskiemu szczochowi w anusa!
Kutafony Israelskie MałoObrzezane2021.02.13 16:06
Co pali lub bierze Trzaskowski? bo jak widać już go całkiem pop*erdoliło od ciągłego włażenia Merkel w pysde doope !
Po 11 ...2021.02.13 15:36
Dlaczego Pan Bóg lubi Lecha Kaczyńskiego? Bo zabrał go do siebie wykorzystując Jarosława.
Sakewycz2021.02.13 15:35
Nie czytam Gazety Wolskiej.