09.10.21, 17:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Tomasz Sakiewicz: Zachować wolny rynek, nie płacić haraczu

W chwili, gdy piszę ten komentarz, cały czas urealnia się najczarniejszy scenariusz blokowania pieniędzy UE dla Polski przy jednoczesnej próbie wyciągnięcia od nas jak największych sum poprzez składkę do wspólnej kasy, gwarancje kredytowe i nałożone kary.

Wygląda to bardzo groźnie, ale trzeba pamiętać, że powrót do sytuacji z 2015 roku ekonomicznie jest o wiele mniej opłacalny niż nawet powyższy czarny scenariusz. Rządy wspierane przez UE po prostu okradały Polskę na dużo większą skalę niż Unia może wyciągnąć obecnie. Sam wyciek podatku VAT był wyższy niż zysk netto z dotacji UE pomniejszonej o naszą składkę. Ale oprócz gigantycznej afery VAT-owskiej były inne źródła wielkiego wycieku pieniędzy. Jedno z nich stanowił ogromny przemyt paliwa, papierosów i alkoholu, który został błyskawicznie zatrzymany zaraz po przejęciu władzy przez PiS. Sam podział środków unijnych również budził wielkie kontrowersje. Pieniądze, na przykład w przypadku budowy autostrad, zamiast trafiać do polskich przedsiębiorców, wędrowały za granicę. Nasze firmy zostawały głównie z zaciągniętymi kredytami.

Czy więc Polska realnie nie ma żadnego zysku z UE? Oczywiście że ma, jest nim otwarty rynek. Polscy producenci zalewają wiele europejskich krajów swoimi towarami i usługami. Wygrywamy konkurencję, bo jesteśmy tańsi i lepiej dostosowujemy się do potrzeb klientów. Czy UE może zacząć blokować polską produkcję lub usługi? Był już taki przypadek na przykład wobec naszych kierowców. Oczywiście atak na Turów to też forma ograniczenia polskiej produkcji. Dzieje się to bez żadnych sankcji, tylko rzekomo na podstawie europejskiego prawa. Jednak totalne ograniczenie handlu z Polską nie jest możliwe, bo kraje Unii oberwałyby dwukrotnie. Po pierwsze, moglibyśmy zareagować podobnie, załamując niejeden rynek, po drugie, z zagranicy sprowadzamy głównie gotowe wyroby, a sami wysyłamy półprodukty. Oznaczałoby to przerwanie wielu więzi korporacyjnych i zatrzymanie produkcji również w krajach UE, przynajmniej w niektórych dziedzinach. Jaki stąd wniosek? Nie mamy wiele do stracenia na wzajemnym blokowaniu sobie opłat (warto zastanowić się nad sensownością części opłat za CO2), mielibyśmy za to sporo do stracenia na wstrzymaniu wolnego handlu. Tylko że to dla UE byłoby dzisiaj samobójcze. Być może skoro Unia używa wobec nas pozatraktatowych działań, powinniśmy skorzystać z okazji i wypracować nowy model współpracy w UE. Mniej wzajemnych powiązań finansowych, więcej wolności. Widać wyraźnie, że pozostawianie unijnym urzędnikom decyzji o naszych pieniądzach powoduje, iż zachowują się jak małpa z brzytwą. Całe to towarzystwo trzeba mocno ograniczyć i pozwolić narodom Europy swobodnie handlować.

Komentarze

T.2021.10.12 16:19
Ograniczenie Europy do strefy wolnego handlu oznacza abdykację z suwerenności poza może Niemcami, Francją, Włochami i może Hiszpanią/Skandynawią. Europa Środkowa (w tym Polska) wejdzie wtedy w polityczną orbitę Rosji i Chin, które nas rozegrają jak chcą (już teraz próbują) przy słabnących USA, skupionych coraz mocniej na Pacyfiku i chcących mieć spokój na europejskim gruncie. Ta koncepcja wygląda fanie na papierze, ale oznacza to, że wraca wolnoamaerykanka, prawo silniejszego. Natomiast co do finansów, to Polska jest mocno na plus - bo większość inwestycji po 2004 roku jest u nas właśnie dlatego, że jesteśmy w Unii, nasza gospodarka żyje z eksportu do Niemiec. Na Ukrainie czy Białorusi, gdzie koszty pracy są jeszcze niższe niż u nas jakoś nikt chętnie nie inwestował, nawet te 10 lat temu, gdy te państwa były jeszcze w miarę stabilne i "normalne".
Foster2021.10.10 18:09
Sakiewicz - gdzie wasze Kluby, dlaczego nie wspomagacie Bąkiewicza.
Saki Faki zawsze twoj2021.10.10 19:40
No dobrze, już dobrze dosyć politykowania czas na przyjemność. W dupcie jak zawsze czy w pape? Nie zapomnij za tydzień zlot pederastów nad stawem.
janton2021.10.10 13:28
wielki ale pusty łeb ma Sakiewicz
Saki Faki2021.10.10 19:43
Ciebie już nie chce, śmierdzisz łajnem i z papy ci jedzie. No nie, czerwienisz się jak cnotka. Pozdrów Fostera i nie przychodź nad staw.
alzara_2021.10.10 12:45
Tak, to jest myślenie elastyczne i PiS o tym wie, bo gdyby nie to, to Polski by już nie było. Ale jak przemówić do ciasnych umysłów tzw. totalnej OP_PO, która nie jest w stanie rozumieć rzeczy podstawowych. Biegali, jeździli na pogrzeby za granicę z koszulkami KONSTYTUCJA tylko po to, żeby w tej chwili się od K odwrócić. To nie jest myślenie elastyczne, to jest brak myślenia w ogóle. I go tej grupy matołków trzeba jakoś dotrzeć, bo będą sprzedawać Polskę za wszelką cenę.
Foster2021.10.10 12:37
Za darmo tego nie robi - hipokryta. Wklejam: W latach 2015-20 spółki Skarbu Państwa wydały na reklamę ponad 5,4 mld zł. Faworyzowały TVP, Polskie Radio, media braci Karnowskich i Tomasza Sakiewicza,
Ala2021.10.10 9:03
Czy Sakiewicz mógłby owe mądrości wygłosić publicznie podczas sumy w jakimś gminnym kościel? A może na dożynkach? Zaiste światły to człowiek, i poglądy ma tak świeże, a pomysły nowatorskie. Bo przecież pisi rząd nieustannie zajmuje się tym, jakby oszukać orżnąć, odebrać, oszwabić, zmanipulować....
Filip2021.10.10 8:33
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, żeby utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. Jutro tj. 10 października 2021 roku ma się odbyć na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid już zapowiedział, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Dzisiaj jest mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i będzie 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie będzie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takich sankcji by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
Foster2021.10.10 10:10
Jestem w średniej klasie, znaczy się będę finansował te głupie pomysly ?. Mówili, że komunizm już się skończył.
JANOSIK2021.10.10 8:17
Po usunieciu waznego dla Polakow wywiadu,ten gosc i jego portal nie istnieje dla mnie, malo tego ludzi w pracy dyskryminuje i dzieli na za i nie keczupowanych. Milego dnia
xyz1232021.10.10 6:02
Jak wytłumaczyć wyborcom PiS, że nie ma możliwości dowolnego dodruku pieniądza?
Foster2021.10.10 12:29
Im tego nie wytłumaczysz. To stan umysłu.
Skaki Faki2021.10.10 19:44
Hej rowerzyści, debata nad stawem.
Zawi2021.10.10 2:09
"Wolny rynek" mówi pan...? To nie tylko możliwość sprzedaży polskich ziemniaków do Niemiec, ale też ziemi i wolny przepływ osób i kapitału
Skrzypek na dachu2021.10.10 0:39
Pan Tomasz Sakiewicz to przepasiony pasozyt ktory zyje z pieniedzy Polskiego podatnika .
Jouscha2021.10.10 1:39
zejdz z dachu, bo fałszujesz,
Foster2021.10.10 12:33
Wyrwaleś to z moich ust. Takich u nich wielu, bardzo wielu.
Anonim2021.10.9 23:53
Zapasiony wieprzek za naszą kasę !!!!!!!
ragał ziemkiewicz2021.10.9 23:48
Koszule to już chyba rozmiar 48/49.
bogdanus2021.10.9 23:46
____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________
Skrzypek na dachu2021.10.10 0:42
Cenzura ukrywa prawde , bo nie potrafi klamstwa narzucic kazdemu .
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.10.9 23:05
..... to ja proponuje to naszo karme pejsato ... do strefy Gazy ... wrocic ... szakal palestynski glodny .... POPOdam adres ... Auschwitz 2.0 .. szalom jaro
WolnyRynekToŚmiertelnyWrógSakewycza2021.10.9 22:52
Władzoliz Sakewycz, medalowy bohater UPAiny, bełkocze o "wolnym rynku"??? Jego szmatławy brukowiec nie utrzymałby się tam nawet roku, gdyby nie forsa ze spółek państwowych, reklamujących u Sakewycza swoje gówniane buble i wybraki, drożyznę usług i towary nikomu niepotrzebne. Właśnie dlatego, że państwowe.
ceramik2021.10.9 22:32
Jak zwykle wypowiedź w dziesiątką.
Po 11 ... claudiusz pisze CYT.:2021.10.9 22:09
"nie mozna wymagac zbyt wiele od debilka dudusia... " . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR URBACH-URBAN . . . . . . . Napierdala już dobre 10 godz. To się nazywa FANATYZM ŻYDO-HEJTERA!
Anonim2021.10.9 22:07
Wszystkie problemy zostały spowodowane zgodą Kaczyńskiego i podpisaniem przez Morawieckiego zgody na warunek praworządności i emisji CO 2. Te zabójcze dla Polski zgody ,w normalnym kraju skutkowałyby utratą władzy dwóch wymienionych , a przeciwnikom zgody na okradanie Polski tj Ziobrze i jemu podobnym dałoby władzę nad krajem.
Po 11 ... ax-les-thermes pisze CYT.:2021.10.9 21:53
"Tylko spalone koscioly i ukrzyzowane klechy moga utysfakcjonowac sumienie polskiego narodu." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN oraz obywatel sowiecki JERZY URBAN. . . . Poziom HEJTU, jakże typowy dla żydków skürwysynów! Czy to fenomen obecnych czasów? Ależ skąd! Dziwne tylko, że to, co im się "trafiło" w II WŚ "trafiło" się TAK PÓŹNO.
Mimo że szabes się skończył2021.10.9 22:00
to wilczur nadal skomle z głodu!
Po 11 ... claudiusz pisze CYT.:2021.10.9 21:48
"nie mozna wymagac zbyt wiele od debilka dudusia... " . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR URBACH-URBAN . . . . . . . Napierdala już dobre 10 godz. To się nazywa FANATYZM ŻYDO-HEJTERA!
Ytrewq2021.10.9 23:31
Wracać do Moskwy ruska swołocz!
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:41
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu? prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:38
Kupilem ostatnio Gazete Polska kiedy byla naklejka gratis Stop ideologie LKGBPQNZ , ale bez naklejki to juz nie kupie .
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:35
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu? prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
Anonim2021.10.9 21:34
Jeśli Sakiewicz nie uważa się za knura złodzieja pasożyta to zapraszam do sądu. Złodziej latami żerujący na Polakach uważa się za wolnościowca. Paradne! Zwykły knur złodziej na naszych podatkach żerujący.
" naszych podatkach żerujący"2021.10.9 21:37
Żydku, hihihi ... naszych hihihi ... podatkach hihihi ... A od kiedy ty "naszych"?
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:31
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu? prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:27
Pan Tomasz Sakiewicz niczym wielka beczka wina z Brule .
Anonim2021.10.9 21:28
I złodziej
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:34
spasiony
Anonim2021.10.9 21:35
na naszym. złodziej.
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:43
Tlusty oszust i klamca udaje poboznego i uczciwego aby nabrac i ogolic naiwniakow .
Stara wiedźma Cyganka2021.10.9 22:07
A teraz spuście sobie wodę w kiblu.
spoko2021.10.10 1:42
psy szczekają, a kara......
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:26
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
DANIEL PASSENT... mirek_nad_jeziorem cd2021.10.9 21:27
Okrągły stoliczek obiecał raj w Polinie / Żydokracje, że Wisła nie popłynie / Tymczasem Paljaki szmalcowicy, nazi mordy / Nie chcą Polinu, nie chcą żydo - absurdy / Oni, to NIE co strajk k urew tłustych / Chcą kraj budować, ale nie dla analnych / . . . cdn
Anonim2021.10.9 21:20
Pięknie jedziecie knura Sakiewicza pasożyta. Po nazwisku. I co? Będą pozwy? Nie będą. Knur wie że jest pasożytem żerującym na Polakach każdy proces by przegrał. Sakiewicz to obrzydliwy knur pasożyt.
Sakiewicz2021.10.9 21:18
Daj w koryto Polaku głupku katoliku daj w koryto.
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:11
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:08
Brawo Pan Tomasz Sakiewicz . Wolny rynek to uczciwa konkurencja , a nie panstwowe dotacje jak dla GW .
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 21:06
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
hihihi ... Skrzypek na dachu - Интернационал2021.10.9 21:05
Towarzysze jewreje cuzamen do kupy: . . . . . Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:04
Wolny rynek to kazdy zyska bo uczciwa konkurencja obniza ceny . Socjalizm panstwowy to kazdy traci , bo ceny ida ciagle do gory i brakuje wszystkiego . Teraz jest PiSsocjalizm .
Anonim2021.10.9 21:17
😁😁😁ty czerwony pajacu za postkomuny emeryt mógł kupić za najniższą emeryturę 500 litrów mleka teraz mamy inflację a emeryt kupi 1004 L mleko 3,2 UHT karton 1/L
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:33
Dziecko , za tysiac zlotych z Kopernikiem nie mozna bylo kupic nawet pudelko zapalek . Wolny rynek sprawil ze zlotowka jest wymienialne 5 do 1 za eurowalute .
Anonim2021.10.9 22:10
😁😁😁człowieku nie kojarzysz faktów harnaś nie był za komuny tylko za postkomuny ogarnij się
Skrzypek na dachu - Интернационал2021.10.9 21:00
Towarzysze jewreje cuzamen do kupy: . . . . . Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:56
Brawo Pan Tomasz Sakiewicz . Dosc tych panstwowych dotacji dla obrzydliwych tlustych pasozytow .
Skrzypek na dachu - Интернационал2021.10.9 20:49
Towarzysze jewreje cuzamen do kupy: . . . . . Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:43
Brawo wolny rynek . Brawo wolny handel .
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 20:39
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
DANIEL PASSENT... mirek_nad_jeziorem cd2021.10.9 20:39
Okrągły stoliczek obiecał raj w Polinie / Żydokracje, że Wisła nie popłynie / Tymczasem Paljaki szmalcowicy, nazi mordy / Nie chcą Polinu, nie chcą żydo - absurdy / Oni, to NIE co strajk k urew tłustych / Chcą kraj budować, ale nie dla analnych / . . . cdn
Skrzypek na dachu - Интернационал2021.10.9 20:37
Towarzysze jewreje cuzamen do kupy: . . . . . Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:37
Brawo , tak jest . Wolny rynek bez dotacji Panstwowej , bo to wypacza uczciwe konkurencje i tylko utrzymuje z grosza podatnika takich obrzydliwych przepasionych pasozytow jak GW .
BRAWO! p. Sakiewicz!2021.10.9 20:13
Ma Pan rację! Też tak myślę! .... Ktoś tu pisze, że jest Pan złym doradcą finansowym??? Chyba wiesz człowieku, że nie jest on przecież doradcą finansowym?! Jest dziennikarzem! A to zasadnicza różnica! Poczytaj! Zaraz powiesz, że to Min. Finansów! Nie znasz go???
POkatoliku2021.10.9 19:44
Sakiewicz raczej w finansach jest złym doradcą, jego pisemko mimo zastrzyków z państwowych [ czytaj Oby ajtkowych] spółek jest praktycznie na -.
Foster2021.10.9 19:57
Nie raczej, tylko na pewno. Przeczytaj jego CV.
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:27
PiS psuje wolny rynek bo wprowadza wyzsze ceny i zamordystyczny monopol panstwowy .
katolik2021.10.9 19:33
będzie jak naziści powiedzieli miska ryzu, ale ludzie traktują te słowa jako żart
B522021.10.9 19:42
panowie narzekacie i to szanuję ale jakie są propozycje czy tylko bicie konia a mamy podpisane umowy o nie znęcaniu się nad zwierzętami
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:33
Czekamy na powrot Krola . Nie ma mowy o tym ze mozna odebrac ludziom gotowke czy walute . Kto sie nie zna to niech zobaczy , Pan Profesor Thomas Sowell " Basic Economics " , 2019 . Podatki , skladki i oplaty przerozne sa w Polsce za wysokie , ale kazdy kolejny rzad od 1989 marnuje coraz bardziej glupio i beztrosko grosz podatnika , a biurokracja pasozytna w urzedach tylko rok w rok sie tylko rozrasta . Pierwszy uczciwy krok do naprawy zastoju to nie panstwowa ingerencja , ale to jest podniesc niskie progi podatkowe , trzeba tez zlikwidowac nieprzejrzysty i nadar skomplikowany i niesprawiedliwy system ulg , najlepiej jednoczestnie wprowadzajac 10% podatek liniowy od zarobkow , nie od obrotow , a VATy trzeba zmniejszyc aby unikac patologie . Stabilnosc zlotowki wobec euro czy dolara jest zagrozone przez zerowe stopy oprocentowania , a to zniecheca do oszczednosci i jest zniecheta tez dla inwestorow , tak podobnie ogromny nadruk proznych pieniedzy jest tylko zrownowazony przez panstwowe nietrafne inwestycje niczym beczka bez dna , tak jak wrzucac do pieca nowo wydrukowane dolary . Kryzys Grecki jest teraz przeinaczony na przyszly kryzys eurostrefy wlasnie przez Eurofundusze oszukane na ratowanie eurowaluty , ale to nie na dlugo oddali nieuniknione zachwianie wiarygodnosci euro , dlatego Polska powinna tez i to juz unikac rozwiazania ktore wprowadzaja panstwowe stagnacje gospodarcze , bo wolny rynek eliminuje nieoplacalne rozwiazania i nagradza gospodarnosc a nie da sie utrzymac nierentowne zielone brazowe czarne czerwone czy tenczowe pomysly panstwowosocjal korporacijnomonopolowe gospodarcze .
anonim2021.10.9 20:41
Brawo , bardzo dobry komentarz , masz 100% racje .
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:48
Dziekuje . Wolny rynek , czy to zlotowki czy waluta , tanio kupie , drogo sprzedam .
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:43
Pan Premier Pinokio to mowi prawde na tasmach , ale publicznie to same klamstwa po to aby oszukac naiwnych , bo PiS tylko udaje poboznych uczciwych patriotow , ale naprawde to tak samo jest na uslugach globalistow bezboznych banksterow miedzynarodowych jak PO , Lewica i PSL .
"skrzypku",uważaj! Sam jesteś Pinokiem!2021.10.9 20:18
Z tego ciągłego twojego kłamstwa wyrośnie ci dłuuuugi nos, jak u Pinokia! Uważaj, bo się na swoim nosie przewrócisz! Nie znam innego pinokia od ciebie!
Skrzypek na dachu2021.10.9 20:54
Wiadomo ze smarujesz glupoty i bardzo mylisz sie dziecko , bo PiS podnosi podatki aby odbierac ludziom gotowke , walute , wlasnosc i wolnosc .
katolik2021.10.9 19:26
dojście do władzy SSPIS PO PSL SLD w wyborach spowoduje dokonczenie masowego mordu na Polakach--dlatego chcą przedwczesnych wyborów, aby zamknąć sprawe wyszczepiania bydła w nowej zaklepanej kadencji, bo teraz przymus odebrałby im głosy !
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:33
Brawo Konfederacja . Pan Grzegorz Braun na Prezydenta Polski .
B522021.10.9 19:35
no to pozostaje król
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:00
Brawo , bardzo dobry komentarz .
B522021.10.9 22:13
ale on jest nagi i map poparcie na poziomie tygryska
Anonim2021.10.9 19:25
Hahhaha i ten spasiony knur żyjący z dotacji kradzionych Polakom mówi o wolnym rynku?!:) Paradne! Wyjątkowo obrzydliwy typ.
Anonim2021.10.9 19:26
I żeby nie było. Byłem przeciwko wejściu do UE i jestem za wyjściem. Sakiewicz to knur żyjący z okradania Polaków.
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:22
PiS psuje rynek bo sie nie zna na gospodarce do tego stopnia ze wszystko co nie dotknie zamienia sie w proch , popioly i pyl .
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:18
Wolny rynek to wolna , uczciwa konkorencja , wolne ceny uzgodnione przez sprzedawcow i kupujacych , wolny podaz i wolny popyt , bez ograniczen , barier , oplat albo podatkow na dzien dobry . PiS psuje wolny rynek przez manipulacje i tym wprowadza zamordystyczny , panstwowy monopol socjalistyczny . Kto nie zna opowiadanie o ogromnej beczce wina Brule niech czyta " Basic Economics " Prof Thomas Sowell , wyd 5 z 2019 , tez Pan Hilaire Belloc , " The Path to Rome ." .
Ala Wilk2021.10.9 19:04
Czyli jeżeli PiS uchwali że można w Polsce bić babę po mordzie to UE powinna to zaakceptować?
odp2021.10.9 19:13
Ale tylko taką głupią jak Ty Alu
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:20
Unia prostuje banany i ogorki .
Anonim2021.10.9 19:35
nie uchwali, bo wie że przegrałby wybory, i dlatego że PiS nie jest nienormalny, to w UE rządzą przygłupy nie w Polsce
Zwalczać lewactwo to konieczność !2021.10.9 18:59
Zaprzestać płacić jakiegokolwiek haraczu dewiantom unijnym !
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:25
Zaprzestac placic jakiegokolwiek haraczu dewiantom . Kropka . Tak jest lepiej .
lewak2021.10.9 18:50
odważnie...
matis892021.10.9 18:47
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:31
PiS tylko udaje poboznych uczciwych patriotow , ale naprawde jest na uslugach globalistow bezboznych banksterow miedzynarodowych .
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 18:38
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
DANIEL PASSENT... mirek_nad_jeziorem cd2021.10.9 18:38
Okrągły stoliczek obiecał raj w Polinie / Żydokracje, że Wisła nie popłynie / Tymczasem Paljaki szmalcowicy, nazi mordy / Nie chcą Polinu, nie chcą żydo - absurdy / Oni, to NIE co strajk k urew tłustych / Chcą kraj budować, ale nie dla analnych / . . . cdn
Skrzypek na dachu2021.10.9 18:17
Wolny rynek to wolne ceny i otwarty rynek ale tam gdzie Polski albo zagraniczny rzad ingeruje , ograniczajac konkurencje i niszczac niezaleznych inwestorow , wtedy to juz nie jest wolny rynek ale socjalistyczny monopol . PiS psuje wolny rynek .
B522021.10.9 18:24
a czy ty wierzysz w rynek bez przemysłu czyli zielony ład
Skrzypek na dachu2021.10.9 19:38
Polski rolnik jest bardzo zdolny , ma najlepsze zboze warzywa owoce i wieprzowine bo nie da sie oszukac przez PiSbolszewie .
Anonim2021.10.9 18:40
skrzypią ci towarzyszu te gumofilce na tym dachu
J*bac tuska i brukselskie scierwa2021.10.9 18:15
piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
kkl2021.10.9 19:16
bingo
Skrzypek na dachu2021.10.9 21:13
bigos
Gramy dzisiaj jakiś mecz?2021.10.9 18:14
^_^
bo mi się marzy wolny rynek2021.10.9 18:13
To złóż akces do USoA.
oficer LWP2021.10.9 18:04
nawet ZSRR tak nie je......ał Polski jak to robi zażydzona bolszewicka Unia dla, której Kaczyński złożył deklarację życia, że nigdy z tego bolszewickiego łajna nie wyjdziemy a co niektórzy sługusy żydo-bolszewi chcieli ten akt wazeliniarstwa i poddaństwa wpisać do Konstytucji
B522021.10.9 18:09
a znasz inną pałę na lewactwo jak PISiory
matis892021.10.9 18:50
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
B522021.10.9 18:04
czy jak bolszewicy nas rąbali wcześniej tak rąbią nas nadal
Andrzej2021.10.9 18:00
A ile pieniędzy "wycieka" ze spółek skarbu państwa do spółek Sakiewicza za obecnych rządów? Sakiewicz, opublikujesz może takie dane? Dlatego tak bardzo przeraża cię, że pis straci władzę. Skończy się dojna zmiana.
B522021.10.9 18:07
przecież sądy są wasze to tam smaruj a ty tu smarujesz
Zbigniew Zerówka2021.10.9 18:11
Ale prokuratura i policja są NASZE!
B522021.10.9 18:27
składa się wniosek bezpośrednio do sądu z dowodami PO grzyba ci prokuratura
Anonim2021.10.9 18:13
ile smrodu wycieka z PiSdy twojej matki gdy sypia z zydopomatolami??
DANIEL PASSENT ... mirek_nad_jeziorem2021.10.9 17:49
Znów żydłak Passent jeszcze nie w kominie/ Szambo z ryja znów mu popłynie / Znowu ?prawd? naobiecuje/ Łżąc jak Geremek Michnik znowu szczuje/ A żydłaków tępe stada/ Wciąż łykają co on gada/ Zaślepieni Geremka Michnika czarem/ Śpiewają Гимн Советского Союза chórem/ . . . . cdn
DANIEL PASSENT... cd2021.10.9 17:50
Okrągły stoliczek obiecał raj w Polinie / Żydokracje, że Wisła nie popłynie / Tymczasem paljaki szmalcowicy, nazi mordy / Nie chcą Polinu, nie chcą żydo - absurdy / Oni, to NIE co strajk k urew tłustych / Chcą kraj budować, ale nie dla analnych / . . . cdn
IPN2021.10.9 18:05
Daniel Passent TW John
Pet2021.10.9 17:46
Towarzyszu Sakiewicz, takimi "mundrościami" to bliżej wam do Putina, Łukaszenki itp indywiduom.
Anonim2021.10.9 17:42
jakie zastanowic sie? PIS z CO2 uprawia polityke PO, to jest zdrada jak 5 dla zwierzat i lockdowny
Foster2021.10.9 17:34
Sakiewicz - piszesz co innego i myślisz co innego. Po co ci to ?
może na to2021.10.9 18:06
dotacje na fundacje Puszcza
🤔2021.10.9 17:34
„ Silny kraj nie boi się grupki ludzi uciekających przed wojną i koczujących na pograniczu. Chrześcijański kraj zamiast deklaracji wiary, oferuje dach nad głową i pożywienie.Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z moich sióstr i braci, mnieście uczynili“
katolicka deratyzacja Polski2021.10.9 17:36
Masoni chca zniszczyc panstwa narodowe poprzez wpuszczanie ludzi z innych cywilizacji.
Krakus2021.10.9 17:33
Kolejny klakier PiSu, który chce nas wyprowadzić z Europy i wepchnąć Polskę w łapy Putina.
katolicka dertatyzacja Polski2021.10.9 17:46
Konfederaca morduje katolikow za ruble i za szekle ,bo sa prowadzeni przez chasydow wedlug zalecen Talmudu,czyli przeciwko szczepionkom.
Krakus2021.10.9 18:02
a teraz przetłumacz to na polski...