30.08.19, 15:30(fot. youtube)

Terlikowski ostro komentuje czyn jezuity wobec samobójcy

Mężczyzna chory na nowotwór zawarł homoseksualne małżeństwo, a podczas własnego wesela dokonał eutanazji. Pięć dni przed śmiercią  miał otrzymać Komunię Świętą, a podczas procedury eutanazji miał mu towarzyszyć chór parafialny, który śpiewał "Ave Maria". O szokującej historii Roberta Fullera informują zachodnie media. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych publicysta Tomasz Terlikowski.

"Pogrzeb przed samobójstwem, błogosławieństwo proboszcza na wspomagane samobójstwo i uczestnictwo chóru kościelnego w czasie przygotowania do eutanazji - tak miało - według Roberta Fullera jego przygotowanie do eutanazji i stosunek do niej jego parafii. Archidiecezja Seattle wyjaśnia, że wiadomości te są nieprawdziwe, bowiem ani proboszcz, ani błogosławiący mężczyznę kapłan nie miał pojęcia, że błogosławi mu na śmierć. „O ile jest jasne, że część z przyjaciół z parafii pana Fullera wiedziała o jego planach, to proboszcz parafii św. Teresy tego nie wiedział” - przekonuje archidiecezja.

Sprawa nie jest jednak wcale tak oczywista, jak się może wydawać, bowiem - nawet jeśli parafia i proboszcz o tym nie wiedzieli, to mieli oni świadomość do czego szykuje się mężczyzna. Proboszcz odbył z nim rozmowę, przekonywał go do tego, by wybrał życie, a gdy się to nie udało zadał pytanie archidiecezji, czy może odprawić jego pogrzeb. Kuria odpowiedziała, że pod warunkiem, że nie będzie wątpliwości, że nikt nie połączy tego ze wsparciem dla samej formy śmierci, i że będzie to nabożeństwo dla tych, którzy się smucą. I takie nabożeństwo zostało odprawione. I tu warto postawić fundamentalne pytanie: czy rzeczywiście w przypadku wspomaganego samobójstwa, i to przeprowadzonego w świetle kamer i z towarzyszeniem dziennikarzy, rzeczywiście powinno odprawić się nabożeństwo pogrzebowe? Fuller samą swoją decyzją zanegował katolickie nauczenie, odrzucił je i popełnił jeden z najbardziej przerażających grzechów, i to w taki sposób, by uczynić z tego spektakl. Czy w takiej sytuacji, jawnego zaparcia się Kościoła i Boga, nie powinno się rozważyć odmowy pogrzebu, a nie wydawać na niego zgodę, i to jeszcze za życia mężczyzny?

Druga sprawa jest nie mniej istotna. Otóż wprawdzie mężczyzna na swoim Facebooku pisał, że błogosławieństwa udzielił mu proboszcz, to jednocześnie dodawał, że proboszcz ten jest jezuitą. Te nie jest prawda, bowiem proboszcz owej parafii jezuitą nie jest, jest natomiast faktem, że w parafii tej jezuici posługiwali, a mszę z rzekomym błogosławieństwem odprawił jezuita ojciec Quentin Dupont. Jednak ani jezuici, ani sam ojciec Dupont do sprawy się nie odnieśli. I to bardzo niedobrze. Milczenie to bowiem rodzi podejrzenia, że informacje Fullera choć nieprecyzyjne, to są jednak prawdziwe, i że rzeczywiście - całkowicie wbrew nauczaniu Kościoła i jasno wyrażonej w Piśmie Świętym i Tradycji woli Bożej - jakiś jezuita uznał, że wie lepiej i pobłogosławił straszliwy grzech. A jego prowincja nie ma odwagi, albo zdecydowania, by takie zachowanie potępić."

 

Tomasz Terlikowski/Facebook

Komentarze

Michał Pasierb 2019.08.31 15:22
Ślepi przewodnicy ślepych....Mt 15,14
ja2019.08.30 23:13
Jezuici tak jak dominikanie to obecnie jawni i podstępni wrogowie Kościoła. Tam nie ma prawie już wierzących zakonników, tylko heretycy, sodomici, masoni...
Grzegorz z Domaradza2019.08.30 21:55
Do trola LGBT+. Dlaczego wy sodomici jesteście tak obrzydliwi. Bo całe wasze życie obraca się tylko wokół seksu z podobnymi jak wy. Po prostu jesteście dewiantami zafiksowanymi wokół seksu. Poza tym te wasze praktyki jak kopulacja w odbyt czy może być coś bardziej obrzydliwego. Otwór służący do wydalania kału staje się dla was najważniejszy. Całkowite odwrócenie porządku naturalnego. Prawdziwy wymysł diabła który wy tak ochoczo realizujecie. Chore i obrzydliwe narcystyczne i wynaturzone kreatury tyle można o was tęczowy h powiedzieć.
MJ2019.08.30 21:48
LGBT+ 30.8.19 15:33 Jak dzisiaj ruchałem się ze swoim chłopakiem. Razem robiliśmy sobie wzajemnie loda, a następnie wsadziłem mu swojego penisa do jego umieśnionej pupci. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cudownie było, kocham go ponad życie. Czyli tak u lgtb dodać wygląda syzyfowa praca. Dobrze wiedzieć
krajowy2019.08.30 17:47
psy szczekają, karawana idzie dalej .. haha..nich sobie szczekają peowki ..tylko to im juz zostało
JS2019.08.30 17:36
Ten człowiek stracił wiarę. Ktoś lub coś mu w tym pomogło. Za mało wziął oliwy do swojej lampy, przykręcił płomyk myśląc, że wystarczy mu światła idąc przez ciemny las. Oliwa się skończyła, światło wiary zgasło a dookoła ciemno a nikt nie chciał pożyczyć mu oliwy. Pozdr.
bea2019.08.30 17:33
polecam film bardzo ciekawy https://www.youtube.com/watch?v=jCpPxa36Ltg moze wstrzasnie tu piszacymi komentarze
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 16:47
Jakoś katolstwu i kościołowi nie przeszkadzało dać ostatniego namaszczenia arcypedofilowi wesołowskiemu oraz pochowanie zboczeńca w poświęconej ziemi z honorami należnymi normalnemu zmarłemu księdzu!
JPIII2019.08.30 16:39
Oczywiście katotaliby klepią co im ślina na język przyniesie. Bo co ich bożyszcze na ten temat myśli to nikt nie wie.
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 15:43
Oczywiście katolstwo już się rzuciło do oceny i mówienia tego co chce Bóg!
woj 20002019.08.30 16:02
Znów go spuścili ze smyczy.
ACTA22019.08.30 15:36
- Uprzejmie informuję, że z dniem dzisiejszym zarówno ja, jak i Małgorzata Terlikowska zakończyliśmy jakąkolwiek współpracę z portalem fronda.pl. Jeśli znajdziecie tam jakiekolwiek moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione - poinformował wczoraj Terlikowski w mediach społecznościowych. https://www.gosc.pl/doc/3421980.Terlikowski-zrywa-z-fronda-pl
LGBT+2019.08.30 15:33
Jak dzisiaj ruchałem się ze swoim chłopakiem. Razem robiliśmy sobie wzajemnie loda, a następnie wsadziłem mu swojego penisa do jego umieśnionej pupci. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cudownie było, kocham go ponad życie.
salome2019.08.30 15:45
Zgadza się - ponad życie. Bo twój grzech prowadzi cię do śmierci wiecznej.
woj 20002019.08.30 15:49
Nie zapomnij regularnie odwiedzać swojego weterynarza!
ja2019.08.30 16:04
Czy istniej tu jakiś administrator forum który nei śpi i może usuwać takie komentarze.
killpedryll2019.08.30 16:41
Lód był oczywiście kakaowy i pachniał jak woda w Wiśle. Dla takich jak ty to tylko eutanazja. Ustawowa.