20.06.19, 20:45(fot. youtube)

Tomasz Terlikowski: Oświadczenie Bodnara jest sensowne

Nie byłem i nie jestem wielbicielem Adama Bodnara, ale oświadczenie jakie wydał w sprawie 22-letniego zabójcy Kristiny jest zwyczajnie sensowne.

To, że ten człowiek jest zabójcą (a do tego się przyznał) nie odbiera mu jego praw ludzkich i obywatelskich, nie odbiera mu jego godności. Państwo nie ma się na nim mścić, ale wymierzyć mu sprawiedliwą (w tym przypadku oznacza to, że jeśli jest poczytalny, także surową) karę. Nie jest ono jednak narzędziem społecznej zemsty, nie ma poniżać nawet najgorszych przestępców i jeśli nie musi nie powinno stosować zachowań przesadnych, przemocowych. Rzecznik praw obywatelskich jest powołany do tego, by chronić obywateli przed niepotrzebną, zbędną przemocą państwa. I to właśnie robi.

Z chrześcijańskiego zaś punktu widzenia konieczność kary, uznanie, że powinna być ona sprawiedliwa nie oznacza, że odbiera się godność sprawcy. On jest nadal człowiekiem, nadal ma niezbywalne prawa. Państwo nie jest od wymierzania zemsty, ale od ochrony społeczeństwa. wymierzania sprawiedliwość, resocjalizacji przestępcy (jeśli jest ona możliwa). A przynajmniej część z przedstawionych przez Bodnara zarzutów wygląda tak, jakby ktoś chciał pokazać, że państwo ma władzę nad paskudnym przestępcą i że będzie jej używać. Pytanie po co? Od zemsty i pokazówki skuteczniejsza jest kara. Surowa i nieuchronna, ale nie odbierająca godności sprawcy.

Tomasz Terlikowski/Facebook

Komentarze

Anna2019.06.24 10:14
Jeszcze się nie otrząsnęłam z szoku jaki Pan Terlikowski sprawił mi swoim tekstem o odpowiedzialności duchownych, którzy dopuścili się nadużyć seksualnych oraz wszystkich osób tuszujących te sprawy a tu znowu mądry tekst. Pan TT pozostaje konsekwentny w swoich poglądach nt. świętości życia i godności osoby ludzkiej, potrafi też przyznać rację człowiekowi, z którym w wielu kwestiach się nie zgadza, co jest wyrazem sprawiedliwości oceny. Ja też z TT w wielu kwestiach się nie zgadzam ale po ostatnich tekstach przyznaję, że niesłusznie uważałam go za kompletnego głupca - jego system wartości, choć różny od mojego, jest bardzo spójny. Tymczasem w komentarzach rozkwita w najlepsze miłość bliźniego <sarkazm, dużo sarkazmu> Nie ogarniam jak można mienić się katolikiem jednocześnie domagając się linczu na podejrzanym...
ed2019.06.22 15:04
Rozumiem, że równą odrazę na panu Terlikowskim ( jak to kajdankowanie mordercy), robi biczowanie kupców w świątyni (pieniążki im się pomieszały jak spadły na podłogę), a jeden to tak oberwał, że aż krwawa pręga na udzie. Już nie wspomnę o kole młyńskim u szyi dla pedofilów. Moralność katolicka nie ma z tym nic wspólnego dobry Tomku, prawda?
Jerzy Ozga2019.06.21 22:56
Godność człowieka – poczucie własnej wartości i szacunek dla samego siebie, co wyraża się w pragnieniu posiadania także szacunku ze strony innych z uwagi na swoje walory duchowe, moralne czy też zasługi społeczne. Ma ona dwoisty charakter i odnosi się do godności osobowej i osobowościowej. Panie Terlikowski - jak Pan skomentuje godność tego mordercy w stosunku do powyższej wykładni tego słowa
Izabela2019.06.21 18:59
Panie Terlikowski, życzę by któreś pana dziecko zostało dokładnie tak samo zamordowane. Zobaczymy jak będzie pan sie rozczulał i dbał o prawa bandyty. "wrogów" ma pan wielu... ktoś może się zemścić na pańskim dziecku.
robaczek 2019.06.21 13:19
DAWAC CHRZESCIJANIE!!! pokazcie ile milosci jest w tej waszej religii!!! BRAWO WY! ;] uwielbiam waszą tępote patokatusie moje kochane ;]
Durczykiewicz2019.06.21 10:08
Założenie kajdanków osobie podejrzanej o morderstwo to nadużycie...? Nie wiem...ja bym założyła, bo zwyczajnie bałabym się, że i mnie zaatakuje..., a jakie są procedury...? Z drugiej str., zgadzam się, że policja nie ma się znęcać nad zatrzymanym...szkoda, że żaden policjant się nie wypowie jak to powinno wyglądać, a jak jest w praktyce...
joanna2019.06.21 10:05
Panie Tomku, z całym szacunkiem, ale wpadł Pan w koleinę lewackiego myślenia! Nikt podejrzanego nie katował, nie maltretował, nie poniżał. Tak jak każdy sprawca, zwłaszcza tak drastycznego czynu, został obezwładniony, zakuty w kajdanki i doprowadzony na przesłuchanie, a potem do aresztu. Powiem więcej, Policja - widząc, że zebrało się wielu zrozpaczonych i gotowych do nieprzewidzianych reakcji ludzi - wyprowadziła zatrzymanego innym wyjściem.Zatem krytyczne, jak zwykle, opinie p. Bodnara, a także Pana refleksje są niesprawiedliwe dla Policji i oderwane od rzeczywistości. Nikt przytomny na umyśle i zdrowy moralnie nie popiera samosądów i odwetu, chociaż reakcja wzburzonych i zrozpaczonych tą zbrodnią ludzi jest - z psychologicznego punktu widzenia - zrozumiała. Myślę, że jako ojciec kilkorga dzieci, słysząc o tej strasznej zbrodni, był Pan głęboko poruszony i może przemknęła Panu myśl, że mogłoby to spotkać każde, nawet Pańskie dziecko. Reasumując: nie powtarzajmy hejtu przeciwko Policji, która po tej tragedii szybko i skutecznie odnalazła podejrzanego oraz zgodnie z procedurami doprowadziła go przed oblicze Prokuratury. Nie imputujmy ludziom zrozpaczonym tą tragedią intencji do odwetu, braku miłosierdzia dla sprawcy czy skłonności do samosądu.
ewka2019.06.21 9:16
Pan Bodnar użalał sie, że ten aresztowany był wyczerpany fizycznie,taki zmęczony a ci źli policjancie przesłuchiwali go. A powinni dać mu sie wygodnie wyspać, najeść do syta i zapytać kiedy będzie łaskaw złożyć zeznania. p.Bodnar powinien złożyć kondolencje rodzinie a nie użalać się na losem mordercy.A co z prawem do życia zamordowanego dzieciaka? P.Terlikowski nie bądź pan świętszy od papieża.PS ale jak mafiozów wyprowadzają w gaciach to nikt nie płacze nad nimi.
Grzegorz2019.06.21 8:51
Gdyby którejś z Terlikówien jakiś potwór zadał kilkanaście ran nożem to też byś żałował zasrańcze ?
Ciekawy2019.06.21 8:06
Bo on wie. E byli adwokat uzna to za tortury i zapłacimy za tych kulsonow temu bandycie wielkie pieniadze
Reytan2019.06.21 7:22
Terlikowski pewnie niedługo dołączy do Holowni i razem będą uprawiać kwiatki.
robert2019.06.21 7:04
a jak policja odpuściła Blidzie, bo nie chciała ostro interweniować, to co się stało? Policja została oskarżona....
Palindrom2019.06.21 6:21
Ten morderca sam odebrał sobie prawo do godności i bycia człowiekiem. Najgorsze, że godność i człowieczeństwo ofiary w tej sprawie się nie liczy. Ba, nie liczy się nawet prawo ofiary do tzw. adekwatnej obrony koniecznej — nie żyje, to zakopać i zapomnieć; morderca żyje, to zapewnić mu komfort wynikający z… no właśnie: wynikający z czego? Z tego, że nie został zabity przez ofiarę i przeżył?
AB2019.06.21 3:59
Pan Terlikowski jest żałosny!!!! Policja skuła mordercę, który zadał dziecku ponad 30 ciosów nożem!!!!! Po takim osobniku można się spodziewać wszystkiego, należy go skutecznie unieszkodliwić i to policja zrobiła. Poza tym państwo polskie właśnie za pieniądze podatników broni mordercę przed linczem. Terlikowski całkowicie traci wiarygodność. Może urlop by sie. przydał? A najlepiej zmiana zawodu. Jeszcze trochę, a pan Terlikowski pod rękę z bodnarem będzie bronił praw LGBT, bo dojdzie do wniosku, że państwo polskie ich prześladuje. JUż zaczął głośno krytykowac polski episkopat!!! Żałosne i groźne. I to ma być mądry katolik? Rujnuje też opinię na temat katolików, a właściwie potwierdza zdanie tych, którzy zarzucają im naiwność i głupotę. Czy katolicy musza sie wstydzić za Terlikowskiego, któremu niewątpliwie coś uderzyło do głowy?? Frondo daj sobie z nim spokój!!
Agnieszka2019.06.21 0:59
Zachowania policji dotyczyły człowieka, któremu winy jeszcze nie udowodniono i nie skazano (a i tu mogą być pomyłki i także załamanie, w którym ktoś niewinny bierze na siebie wszelkie winy). W tym przypadku nie było jeszcze przyznania się do winy, bo człowiek był dopiero prowadzony na przesłuchanie jako podejrzany. Czyli każdy podejrzany w Polsce o przestępstwo może być tak potraktowany "profilaktycznie", co może skończyć się nawet zgonem człowieka niewinnego, na którego istniały tylko poszlaki, że coś złego zrobił lub utratą zdrowia czy zgonem jego bliskich, którzy są świadkami takiego zatrzymania. Co do pana Bodnara to ciekawa jestem czy z taką samą skrupulatnością wyłowi i napiętnuje nadużycia policji np. dokonywane wobec zagazowanych dzieci w Częstochowie, by jego LGBT mogło swobodnie profanować Jasną Górę i demoralizować modlące się tam wtedy dzieci z kółek różańcowych.
AB2019.06.21 4:34
O co mu takiego zrobiono? Jest podejrzany o wyjątkowo okrutne morderstwo dziecka (ponad 30 ciosów nożem), policja go rzuciła na glebę, jak robi się zawsze w przypadku pojmania groźnych przestępców i skuła podwójnymi kajdankami, co też robi się zawsze w przypadku podejrzanych o ciężkie przestępstwa. A potem policja cały czas go chroniła przed linczem i jest chroniony za pieniądze podatników do tej pory. Gdyby zaszła pomyłka, dostałby odszkodowanie, ale dowody są bardzo mocne. Czy policja mogła ryzykować następną jatkę, bo przecież nie wiadomo było co zrobi? Pomyśl lepiej Agnieszko o tej dziewczynce, co ona musiała przeżywać zanim umarła; jak naruszono jej godność zadając tyle cierpienia i miażdząc w dodatku narzady rodne, zeby skierowac podejrzenia na kogo innego. A człowiek, który to zrobił na zimno, z premedytacją, podobno kocha jej matkę!! Podejrzanego o tę zbrodnię należało unieszkodliwić, bo nie wiadomo, co mu strzeli do głowy, nie można ryzykować. Takie zatrzymanie to po prostu konieczność.
krzysztof 542019.06.21 0:45
u ciebie widac postepujacy debilizm , za kase z tej szmaty antypolskiej stalec pozytecznym idiota . stwor nie ma zadnych praw , nie zgadzam z platfusem bodnarem
Max Fiend2019.06.21 0:33
Ma rację. To była ordynarna i chamska ustawka ku uciesze gawiedzi. Z moralnością humanistyczną i katolicką nie miało to nic wspólnego. :-D
Zosia - matka2019.06.21 8:21
A jak na Paradach Równosci chodza porozbierani to jest ok i nikomu nie przeszkadza?
Max Fiend2019.06.21 15:32
Policjanci na Paradach Równości chodzą porozbierani? Nie wiedziałem :-D
ed2019.06.22 15:00
Rozumiem, że równą odrazę jak to kajdankowanie mordercy, robi na tobie biczowanie kupców w świątyni (pieniążki im się pomieszały jak spadły na podłogę), a jeden to tak oberwał, że aż krwawa pręga na udzie. Już nie wspomnę o kole młyńskim u szyi. Moralność katolicka nie ma z tym nic wspólnego dobry Maxie
greg2019.06.20 23:52
Policja wzięła gościa z domu, gdzie paradował w bokserkach i boso. Mieli go ubrać i uczesać? Mieli dla "chrześcijańskich" zdjęć pogwałcić procedury i nie skuwać go? Opamiętaj się Bodnar i Terlikowski!
donek bronek2019.06.20 23:34
Czy surową i sprawiedliwą karą może być odebranie praw ludzkich, obywatelskich i godności?
Maciek Arczyski2019.06.21 7:19
Jest przecież przepis o "pozbawieniu praw obywatelskich" czy jakoś tak. Czy może już nie ma? Godności ludzkiej w sensie bycia człowiekiem co do natury nie można odebrać. Natomiast człowiek postępując niegodnie sam niejako tej godności zaprzecza. Dlatego w powszechnym odczuciu pewne typy postępowania powodują, że przestajemy obdarzać szacunkiem ludzi, którzy dopuszczają się rzeczy zbrodniczych. W Doktrynie katolickiej są to np. "grzechy wołające o pomstę do Nieba".
dead can't dance 2019.06.20 23:13
Oj, Panie Terlikowski !Jakby Panu ktoś zadźgał nożem dziecko, to jako ojciec szalał by Pan z rozpaczy i życzyłby Pan temu zwyrodnialcowi tego co najgorsze. Na pewno nie myślałby Pan o godności zabójcy, a swoje chrześcijańskie przemyślenia schowałby Pan do kieszeni. Może po kliku (kilkunastu latach) kiedy ten zwyrodnialec odsiadywałby wyrok dożywocia - a na to zasłużył - pozwoliłby Pan sobie na słowo - przebaczam. Może....... Oj, jak łatwo z perspektywy ciepłego fotelika w studiu Frondy mówić piękne słowa o godności...... zwłaszcza w takiej sytuacji.
Jonash2019.06.20 23:02
Doprawdy panie Terlikowski czy zapomniał Pan o ofierze? czy Pan musi zabierać głos w sprawach, które Pana nie dotyczą. Czy liczy się u Pana tylko zaistnienie? Czy bedzie Pan bronił także Piotra Najsztuba, że sąd wydał "aż tak druzgocący wyrok" na faceta (koszty sądowe i NIC więcej!! , który złamał wszelkie prawa i obowiązki obywatela Polski : potrącenie na pasach , bez prawa jazdy, bez badań pojazdu itd itp.
anonim2019.06.20 23:12
Mogą Becię łagodnie traktować to mogą i Najsztuba. Sprawiedliwość musi być. I prawo też. :D
Polska dla Polaków, nie dla zdrajców 2019.06.20 23:01
A co by się działo gdyby ci policjanci weszli w sposób tradycyjny, z chlebem i solą, a ten biedny morderca wydarł ten sam nóż którym zadźgał tę dziewczynką, i zarżnął jakiegoś gliniarza, albo sam siebie??? Panie Terlikowski, Blidy pan nie pamiętasz? Policja ma procedury, i wchodzi z drzwiami, w kilkunastu, bo mając plany mieszkania/domu nie wie w którym jest pomieszczeniu. A co gdyby np. miał zaminowany dom i nie mając skrępowanych rąk i nóg i czas na reakcje wywalił dom w kosmos? albo okazać się, bo ja wiem, instruktorem crav magi i spuścił oklep aspirantowi ze zwykłymi kajdankami ? Policja, w tym wypadku jednostka specjalna policji, jest tylko narzędziem - takim młotkiem i wbija gwoździa. A gwoździe (wyrafinowanego, bezwzględnego mordercę dziecka) wbija się stalowym młotkiem, nie gumowym
romak2019.06.20 22:54
Ten zbrodniarz ma szczęście że go nie zlinczowali. Szkoda że nie dorwał kogoś z rodziny Terlikowskiego , należy mu się.
Agnieszka2019.06.20 22:57
Co za podły komentarz. Trzeba nie być człowiekiem, żeby komukolwiek życzyć coś takiego.
jan lesiak2019.06.20 23:29
wszystko przed Terlikowskim ! Na teraz traci zdrowy rozsądek. Być może rżnie pięknoducha
Andej2019.06.20 22:50
A jakie są procedury? Czy policjanci postępowali zgodnie z nimi? Jeśli tak, to nie ma mowy o poniżaniu. Ani znęcaniu.
max2019.06.20 22:42
Terlikowski bez wyobraźni, chce dostać medal od hodowcy gołębi za gołębie serce. Wyobraźmy sobie, że policjanci są bodnarowo wrażliwi i łamiąc przepisy nie zakuwają mordercy w sposób jaki są obowiązani to zrobić zgodnie z przepisami dotyczącymi tego typu morderców. Idą z nim spokojnie. Morderca bez kajdanek na nogach i rękach, nieoczekiwanie, z dużym impetem kopie policjanta i ten się przewraca. Drugą nogą kopie go w głowę, tak nieszczęśliwie, że oko policjanta wypływa. Zanim drugi się orientuje i próbuje obezwładnić mordercę, ten z dużą siłą depce głowę leżącego, któremu łamie się nos i pęka brew. Ten scenariusz w przypadku tego typu mordercy jest możliwy, stąd takie drakońskie przepisy, zresztą stosowane na całym świecie. Słucham panie Terlikowski, bierze pan odpowiedzialność za ten wyczyn? Policjant, ojciec dwojga dzieci 3 i 2 lata. Oczywiście wszystko zmyślone.
Alojzy Cedzidło2019.06.20 22:35
No proszę . I mamy Bodnara 2 .. ,,To że jest mordercą , nie wolno mu odbierać praw ludzkich ..." Nasz ,,katecheta " znów się włączył z radami , tym razem do opieki nad prawami ludzkimi . I pewno miał by rację , gdyby miał rację . Ale jej nie ma , Bo i skąd ta wiedza ? Od Bodnara 1 ? Czy oparta o dokładnie zbadane FAKTY. Nie , bo i niema co jeszcze badać , To dopiero początek sprawy. . A pan Bodnar 2 . nawet nie wspomniał o prawach ofiary , Bo i po co ? Już Jej nie potrzebuje . I jeszcze tak na chłopski rozum o tych ,,PRAWACH " mordercy . Jakichkolwiek praw to on na własne życzenie pozbył się ,mordująć dziecko Niestety , w tej naszej nowoczesnej cywilizacji . z chwilą udowodnienia mu zbrodni , ma czy chce czy nie chce ,,nowe" prawa o które walczą tacy uczeni jak w.wym. A nam pozostało tylko zapewnić mu zgodne z prawem, ,,cacy " warunki odbywania kary.. z pilnowanie jego bezpieczeństwa w kryminle włącznie..
Artur2019.06.20 22:27
Rzeczywiście, Pan Tomasz jakby się nieco skomunizował. Policjanci to nie są osoby z opieki społecznej. Dostali zadanie polegające na doprowadzeniu niebezpiecznego dewianta do aresztu co zostało spowodowane przez udowodnione przez niego zachowanie zagrażające życiu i zdrowiu innych ludzi. W pierwszej kolejności policja ma obowiązek obezwładnienia takiej osoby i uniemożliwieniu mu zachowań niebezpiecznych przy zachowaniu wszystkich przy życiu i zdrowiu. I z tego obowiązku policja wywiązała się wzorowo i modelowo. Co by Pan napisał gdyby podczas łagodnego potraktowania ten bandzior zabił policjanta nożem ukrytym w kieszeni? Co by Pan wtedy zrobił? Jeśli Pan Tomasz tak prostych rzeczy nie rozumie to znaczy, że powinien udać się wraz z Panem Bodnarem na interwencję do jakiegoś przypadku z klientem machającym siekierą i zademonstrować nam wszystkim jak z godnością potraktować takiego osobnika. Czekamy Panie Tomaszu na dobry przykład bo inaczej to będziemy gotowi pomyśleć, że szafuje Pan życiem i zdrowiem policjantów w imię jakichś powymyślanych dyrdymałów.
Antoni2019.06.20 22:19
Z Terlikowskim coraz gorzej. W przypadku podejrzanego o zabójstwo przepisy przewidują użycie kajdanek zespolonych. A kogoś kto jest w stanie na zimno zadać kilkadziesiąt ciosów nożem dziecku można podejrzewać o wszystko w momencie zatrzymania. Z Blidą się cackali i się skończyło samobójstwem.
Zerr02019.06.20 22:34
i co, boisz się że ten morderca by popełnił samobójstwo :D weź mnie nie rozśmieszaj btw od czego policjanci maja glocki?
Ewa2019.06.20 22:19
Opamiętaj się, człowieku, Temu śmieciowi nikt krzywdy ni zrobił. Lewactwo od zawsze żada lepszego traktowania przestępców i zbrodniarzy niż ofiar. Niech się Pan nie przyłącza do tego chóru opętańców.
kapiszon Kaczynskiego2019.06.20 23:07
Człowiek mściwy jak ty musi mieć przykre wspomnienia z dzieciństwa. Kto ci krzywdę zrobił, ze pałasz nienawiścią do drugiego czlowieka? I kto dał ci prawo nazywać go śmieciem. Jeszcze nikt nie wie co siedziało w glowie tego smarkacza. A może nie jest zdrowy psychicznie. z reguły każdy kto zachowuje się tak jak ty i tak jak on nie sa zdrowymi psychicznie
Maciek Arczyski2019.06.21 7:13
Jestem ciekaw czy jakby Ci zarżnięto Twoje dziecko albo kogoś z rodziny też byłbyś taki "miłosierny"? Bo zdaje się Twoje gadanie to w stylu... "jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowę..."
Justyna S2019.06.21 7:51
no tak, zemsta to strasznie chrześcijańska cecha. Powinni zabić jego i jeszcze jego rodzinę by zemsty było za dość, do 3 pokoleń, tak jak w Starym Testamencie
Polak Katolik2019.06.20 22:18
Ten morderca to przecież przyszly wyborca Platformy Obywatelskiej w zakładach karnych 80 % poparcia mają. Wybory się zbliżają o każdy głos trzeba walczyć.
Zenon2019.06.20 22:16
Ale Bodnar kwestionował zakładanie kajdanek takiemu przestępcy!! Gdyby prysnął, to wszyscy winiliby policje!!
kapiszon Kaczynskiego2019.06.20 23:02
Taaak, prysnąłby. :D Cały kordon policji się zjawił i chłoptaś by prysnął? No nie żartuj. Zdanie Terlikowskiego popieram. Już mi sie to raz zdarzyło. Ci, którzy nie chcą przyznać racji Bodnarowi są zdemoralizowani, z popapraną psychiką.
athos2019.06.20 21:58
Ostatnio red. Terlikowski nie radzi sobie z upałami. Najbardziej odczuwa to jego głowa. Generalnie słuszne jest, by szanować godność każdego człowieka, ale w tym wypadku nie została naruszona godność tego domniemanego mordercy, bo policja zachowała się zgodnie z przepisami i rutynowo. Nie złamała prawa. Bodnar protestuje bezzasadnie i w świetle faktów po prostu nie ma racji. Z niewiadomych powodów Terlikowski wspiera Bodnara. Najprawdopodobniej znowu prędzej napisał komentarz niż pomyślał. To się redaktorowi ostatnio coraz częściej zdarza. Coś się z nim niedobrego dzieje. Strach pomyśleć co będzie, gdy upały będą jeszcze większe.
obserwator2019.06.20 23:39
Obawiam się, że to nie tylko upał. Ja już od 2 lat widzę, że w swoich tekstach manipuluje lepiej niż Szymon Hołownia. Kolejny wilk w owczej skorze, niestety.
Leon Napoleon2019.06.20 21:56
Nie popadajmy w fałszywą poprawność polityczną. Godność godnością, ale życie policjantów jest też dużo warte. Szli po bandytę, który w makabryczny sposób zabił dziecko. Zrobili swoje. Zgodnie z procedurami. Pojmali, zakuli, doprowadzili do aresztu. Nagi nie był. W lektyce nie musieli go wynosić. Ciekawe co powiedzieliby krytycy policjantów gdyby jednemu z nich się coś stało? Wyluzujmy. Brawa dla policjantów.
Zerr02019.06.20 22:32
Między tym jak go wynosili a 'lektyką', jest jednak spora przestrzeń normalności. W normalnym państwie kolesiem nie wyciera się podłogi, nie pozwala kryminalistom na wycie przez okna, jego się po prostu skazuje na stryczek i po tygodniu na spowiedź, spotkanie z bliskimi, napisanie testamentu itp drobiazgi, skazańca się wiesza. wcale tu nie chodzi o jakąś 'godność' Kara ma być stryczek a nie siedzenie w slipach na komendzie.
anonim2019.06.20 21:53
bez przesady z tym odbieraniem godności, skuli go i wyprowadzili, czyli zrobili co należało, ciągle się coś nie podoba, że cela duszna, że o 5-tej rano przyszli, niepotrzebnie skuli bo nie stawiał oporu a gdyby tak skutecznie zaatakował, zabił kogoś lub siebie, wysadził tą chałupę w powietrze?
Arek2019.06.20 21:52
Bo Terlikowski to chrześcijanin - nie zrozumiecie frondelkowi faryzeusze.
Alojzy Cedzidło2019.06.20 22:42
Czyżby pan ,,Arek " był tęczowym krytykiem Kościoła . A Terlikowski to taki chrześcijanin jak większość uczonych.Tu strzelił sobie w kolano..
krzysztof 542019.06.21 0:51
serio pracujac dla rzadowego tv republika ,no widac jaki jest chrzescijanin , to wole juz polemizowac z wynaturzonym niz men jego pokroju zmija
Palindrom2019.06.21 7:00
Twierdzisz, że tzw. chrześcijanin nie może być durniem? Nie wiem, czy wiesz, ale nie każdy dureń z tęczową flagą jest sodomitą.
Piotr2019.06.20 21:52
A jak niszczyłeś godność abpa Wielgusa to było w porządku? Pożyteczny idiota.
ASTOM2019.06.21 2:24
I to do spółki z G....ooownem W...ybiórczym.
Gnostyk2019.06.20 21:50
Oczywiście Terlikowski ma rację. Dla mnie sprawa jest zupełnie oczywista. To już chyba trzeci czy czwarty z rzędu mądry tekst Terlikowskiego. Chyba muszę zweryfikować moją opinię o nim.
stahu2019.06.20 23:47
ja też ...kolejny raz brawo Terlikowski !
krzysztof 542019.06.21 0:49
zeszmacil kupiony za garc srebnikow ,pracuje w tym odpadzie tv republika
Palindrom2019.06.21 6:37
Nie wiem, Gnostyku, czy zauważyłeś, ale trochę za mocno cię oświeciło i oślepłeś oraz zgłupiałeś.
Tom.2019.06.20 21:16
A co z godnością ofiary i bliskich tego dziecka ?
szcze na PiS i rydzyka2019.06.20 21:23
o takie rzeczy zapytaj kościół który kryje księży pedofilów!
Palindrom2019.06.21 6:34
Według logiki Terlikowskiego ofiara ma prawo do bycia zakopaną, a morderca do godnego traktowania, cackania się z nim i ubolewania nad nim, bo ofiara nie miała żadnych szans zabić go w tzw. obronie koniecznej i przeżył.
Coco2019.06.20 21:16
Gadałbyś inaczej gdyby tobie jakiś bydlak skatował dziecko, czego nie życzę. Poza tym po co nam ktokolwiek skoro Terlikowski wie wszystko najlepiej, lepiej niż sam Stwórca.
Suweren2019.06.20 21:43
Nie rozumiem... W tym momencie Terlikowski jest bardzo konsekwentny w swoich poglądach: zakłada, że każdemu człowiekowi od chwili poczęcia do naturalną śmierć przynależy niezbywalna godność isoty ludzkiej, której człowiek nie może samodzielnie ani odebrać drugiemu człowiekowi ani samemu zbyć, gdyż co bóg dał, jedynie bóg może odebrać. Nie rozumiem tego: zapewne broniłbyś embrionu, a katowałbyś dorosłego człwoieka? I to przed rozpatrzeniem dowodów przez sąd? Czy słyszałeś kiedyś o art 11 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i zasadzie domniemania niewinności? Czy przeszło ci przez myśl, że gość mógłby kogoś kryje? Różne rzeczy świat już widział...
Palindrom2019.06.21 6:56
Bredzisz jak Terlikowski. Widzę, że jesteś tak samo konsekwentny w swojej głupocie, jak i on.
Suweren2019.06.21 7:27
Cóż mogę rzec - na szczęście w swoim życiu trafiłem na Frondę, gdzie pół batalionu forumowych inteligentów i prawdziwych geniuszy, gotowych jest wskazać mój błąd i poprzez jego głęboką analizę wyprowadzić mnie z niego. Dzięki Wam, o tajemniczy mądrzy ludzie z forum portalu poświęconego!
Gnostyk2019.06.20 21:59
Coco Po co sobie zawracać głowę takimi sprawami jak wymiar sprawiedliwości, bezstronny proces, udowadnianie winy...itd...zwyczajnie rzucajmy przestępców na rozszarpanie czy też ukamienowanie tłumowi. Czy tego chcesz?
sdg2019.06.21 1:56
A ty jakbyś gadał, gdyby twój syn/brat/ojciec dopuścił się takiego czynu? (czego oczywiście ci nie życzę) Bez sensu takie gdybanie.
Zygmunt III Waza2019.06.20 21:03
Śmieć powinien być traktowany jak śmieć.
szcze na PiS i rydzyka2019.06.20 21:25
masz rację! plujcie na księży którzy kryli pedofilów w swoich szeregach!!!
Zerr02019.06.20 22:26
rzecz w tym, że nikt nie "krył pedofilów" w "swoich szeregach"
Palindrom2019.06.21 6:52
… a życie, jak życie (bo przecież życie jest najważniejsze!): ofiarę należy zakopać i o niej zapomnieć, a morderca, którego ofiara nie miała najmniejszej nawet szansy ZABIĆ w obronie koniecznej… dopiszesz sam ciąg dalszy, czy jesteś takim samym zwyrolem jak ten śmieć?
Jahu2019.06.20 21:00
Terlikowski co ci tak jajka ostatnio opadły? jeśli sobie zażyczy, dajcie mu jeszcze PlayStation do celi..tak jak Breivikowi..
ASTOM2019.06.21 2:21
Terlikowszczak to od czasu do czasu musi coś pierdyknąć jak chory w kubeł. No tak już ma i już. Z reguły zachowuje się normalnie, ale przychodzi moment, że jakiś pstryczek przełącza mu coś w mózgu....
anonim2019.06.20 20:59
Miłosierni katole najchętniej by rozszarpały tego mordercę! ale gdyby to był jakiś ksiądz pedofil zaraz byśmy mieli PiSk że jak tak można traktować duchownego,poniżać go itd.
krzysztof 542019.06.21 0:47
a towarzysz jak by postapil pytam
Palindrom2019.06.21 6:47
Często spotykasz lub widujesz księdza-pedofila, czy bredzisz jak potłuczony z Tworek?
Maciek Arczyski2019.06.21 7:08
Jakoś nie słyszałem byś tak ubolewał jak policja wpada do domów różnych mafiozów czy ich współpracowników. A przecież też jest tam "rzut na glebę" z dodatkami. I przestań bredzić o miłosierdziu bo nie masz o nim pojęcia.
AresztowanychKamienowaćKleroPedofilówUrlopować2019.06.20 20:59
Skoro wiadomo, że wyborca PiSowski chce być ogłuszany, ogłupiany i szczuty przez TeleKurwizję, to pokaz poniżania domniemanego przestępcy przez państwowych mundurowców był świadomie zrealizowany. Tego chce katolictwo - zobaczyć w slipach kogoś, kto powinien zostać zaraz ukamienowany, a nie sądzony przez "najwyższą kastę".
Kiki2019.06.21 0:46
Goń się leszczu
ASTOM2019.06.21 2:13
Ignorancie! - To do pana Terlikowskiego też się niestety odnosi - facet zadźgał nożem niewinne dziecko zadając MNÓSTWO ciosów!! Jeżeli takiego czubka nie rzucisz na glebę i w trakcie konwoju nie będziesz opresyjny na maxa to ci wykręci numer jak parę lat temu komunistyczna polityczka, gdy przyszli ją aresztować w aferze węglowej - poszła do toalety i się zastrzeliła!
Szendzielarz2019.06.20 20:50
ogarnij się chłopie: o jakiej godności pleciesz w przypadku tego śmiecia
JONASIK2019.06.20 21:00
Sposób traktowania przestępców odróżnia kraje cywilizowane od dzikich...
Jahu2019.06.20 21:19
Tak? to Francja i USA to dzikie kraje?
Gnostyk2019.06.20 21:53
We Francji oraz w USA każdy przestępca (nawet najgorszy) ma prawo do obrony i istnieje absolutny zakaz tortur i poniżającego traktowania. USA i Francja to są jak najbardziej cywilizowane kraje.
przezorny2019.06.20 22:35
tylko śmieć może tak napisać!!! jeszcze nie wiemy nic do końca
AB2019.06.21 4:18
Jasne, że nie wiemy. Ale jest podejrzany (z silnymi dowodami!) o makabryczne morderstwo. Zadał DZIECKU ponad 30 ciosów nożem, zmiażdżył kamieniem narządy rodne dziewczynki (mam nadzieję, ze pośmiertnie), a to córka kobiety, którą podobno kocha! Takie, co najmniej, informacje miała policja, musiała go więc natychmiast skutecznie unieszkodliwić, bo widać, że zdolny do wszystkiego. ZAWSZE pojmanych przestępców rzuca się na tzw. glebę, a kajdanki z łańcuchami były w tym przypadku konieczne, bo podejrzany jest o wyjątkowo okrutne morderstwo. Jaki człowiek może tak zadźgać i okaleczyć dziecko? Przecież to się w głowie nie mieści! A podejrzenia są mocno uzasadnione. Nie można było ryzykować, ze zadźga jeszcze jakiegoś policjanta.
Palindrom2019.06.21 6:45
To, co Terlikowski gada to są sofizmaty, czyli pięknie opakowane w słowa brednie. Zapomniał "katecheta" o zasadzie «ora et labora» i zgodnie z obserwacjami świętego z Nursji popadł w obłęd.
Ciekawy2019.06.21 8:08
Jeszcze nie ma wyroku a ty już go powiesiłeś Za to właśnie może dostać za takich debili kasę od Polski