05.05.21, 20:16Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Totalna kompromitacja totalnej opozycji. Sasin: Budce pozostało jedynie przeprosić

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin komentował w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News wczorajsze sejmowe głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Polityk wskazał, że Platforma Obywatelska okazała się główną siłą antyeuropejską w Polsce, a Borys Budka powinien przeprosić Polaków za głosowanie swojego klubu, który nie poparł ogromnych środków finansowych dla Polski.

- „Wstrzymanie się od głosu było de facto głosowaniem przeciw temu, żeby Polska i Polacy mieli lepsze życie dzięki tym pieniądzom. Ale to było też głosowanie odrzucające obecność Polski w UE. Platforma Obywatelska, która miała zawsze usta pełne frazesów proeuropejskich, okazała się główną siłą antyeuropejską w Polsce - ocenił. - Budka powinien przeprosić Polaków za to głosowanie”

- stwierdził na antenie Polsat News wicepremier Jacek Sasin.

Dodał, że Borys Budka „powinien przeprosić Polaków” za wczorajsze głosowanie.

W ocenie wicepremiera wczorajsze głosowanie okazało się „totalną kompromitacją totalnej opozycji”.

Minister aktywów państwowych odniósł się również do stanowiska Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, która zagłosowała przeciw ratyfikacji. Podkreślił, że głosowanie to nie zmienia nic w kwestii planów na wspólne rządzenie do końca kadencji.

- „To, że wczoraj głosowaliśmy inaczej (niż Solidarna Polska ws. Funduszu Odbudowy) nie oznacza, że zmieni się koalicja rządowa albo większość parlamentarna”

- zaznaczył.

Przyznał jednocześnie, że żałuje, iż do tego doszło.

- „Żałuję, że doszło do takiego odmiennego głosowania, żałuję, że nasi koledzy z Solidarnej Polski nie przyjęli argumentów, które przedstawialiśmy mówiąc, że trzeba głosować za tym budżetem, za tymi wielkimi pieniędzmi. Ich obawy są nieuzasadnione”

- mówił.

Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nie popiera demonstrowanego przez Solidarną Polskę dystansu wobec Unii Europejskiej.

kak/Polsat News

Komentarze

olo2021.05.6 11:26
pis plus postkomuna = pisbolszewia
Anonim2021.05.6 10:53
wypasiona morda za złodziejską kasę !!!
jle_ffm2021.05.6 8:33
A coś o wyborach kopertowych z tego Sasinowego wywiadu to Frondel już nie napisze? Ja wiem, dla pisich bolszewków to temat niewygodny , bo oni myślą, że jak się nie o czymś nie napisze to tego nie ma?
Totalna kompromitacja!2021.05.6 7:16
"68 milionów złotych - tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto"
Apel pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.6 3:15
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.6 3:15
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest prodemokratyczna...HAHAHA..2021.05.6 3:14
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
APEL2021.05.6 1:09
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
spiskowiec2021.05.6 8:02
dalej sra***czka pisowska
Skrzypek na dachu2021.05.5 23:15
PiS klamie bo Unijne fundusze odbudowy to przykrywka na ogromne nielegalne dorzucanie gotowki na beznadziejne probe ratowania eurostrefy bo jednolita eurowaluta jest nie do utrzymania przez niegospodarnosc Grekow Wlochow Hiszpanow i Portugalczykow ktore to strukturalne budzetowe klopoty nie ma sposob aby Polski podatnik naprawil nawet przez nastepne piec tysiecy lat . PiS i lewica postkomuna podziela se lapowki a POKOmeny sie wsciekaja z zazdrosci . Pan Posel Krzysztof Bosak w Sejmie najlepiej wytlumaczyl dlaczego PiS PO PSL i lewica to jedno zlo a KPO to wielka sciema naszych czasow jak FOZZ i Art-B razem z katarem i grypa .
Spierdalaj ty brudasie Łukaszenki!2021.05.6 0:00
W Polsce ciebie NIE MA! Polska to NIE jest twoj kraj! ....Ty job twoju mać, śmyerdzielu!
moryc2021.05.6 8:04
typowy wpis łajna pisowskiego
[email protected],vel wiele nicków,płatnego TROLLA2021.05.5 22:52
e,ty! "Anonim" 2021.05. 5 20:27 - z takimi jak ty TROLLAMI i się NIE dyskutuje ! zatem NIE oczekuj żadnych komentarzy pod twoimi wpisami, przy których posługujesz się różnymi - jakie wymieniasz- nickami! cyt : " Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze." - checheche... NIE z nami takie numery! ŻADNYCH komentarzy, a nawet "kciuków" pod twoimi płatny TROLLU wpisami o nickach jakie wymieniłeś! Każdy komentarz pod wpisem TROLLA, to KASA! którą TROLL otrzymuje od swojego zleceniodawcy! zatem ZERO REAKCJI (choć ręka swędzi) - zero kasy dla TROLLA.
Komu zależy aby z COVID19 zrobić2021.05.5 21:49
"ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Anonim2021.05.5 21:41
Hucpa covidowa zniszczyla wszystko. Najwiekszym problemem w szpitalach sa same OIMY czyli umieralnia. Jesli nawet zalozyc ze lockdowny krotkotrwale cos daja to co to oznacza w praktyce? Ze ktos kto ma 80 lat cukrzyce, pochp i pozyje gora miesiac dwa, nie straci respiratora na rzecz 50 letniego syna Korwina z astma albo 40 letniego zdrowego pielegniarza ktorzy maja duze szanse przezycia. Terlikowski mowil ze nieludzkie uporczywe terapie sa grzechem. OIOMy kiedys sluzyly do ochrony ludzi po operacjach a dzis zamieniono je w pracmentarze. Zarowno Kuna jaki Simon mowili ze spod respiratora malo kto wraca do zywych.
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.5 21:47
Sam siedzisz w domu cały dzień i srrasz w gacie ze strachu!
Anonim2021.05.5 22:16
Byles na OIOMie? To co widzialem jest strasznei. Na 10 osob 1 miala jakiekolwiek perspektywy. Prawo w Polsce zabrania choremu odmowy dreczenia respiratorem. Tego faktycznie sie boje. Ze moje nie kiedys tam, bedzie oznaczac tak. Jak przy gwalcie. Ten problem widzialem przed hucpa covidowa. W Polsce zalegalizowane sa tortury ludzi.
Anonim2021.05.5 22:21
I to sa podwojne tortury. Zarowno w szpitalach I poprzez ograniczenia rzadowe typu maski na dworze czy doprowadzanie przedsiebiorcow do bankructwa a czasem nawet zakaz wyjscia z domu. Faszysci.
Nie martw się o Fundusz Odbudowy!2021.05.5 21:27
Zadłużenie euro-zone w setkach miliardów JUŻ istnieje po tym co Grecja wywinęła! Czy Polska jest euro-zone czy nie i tak płaci za to! ....... Polska potrzebuje miliardów na wielkie projekty, jakie są w planach i jakie już są realizowane. ..... Czy to będzie Fundusz Odbudowy, czy nie, Bank Centralny i tak wyda obligacje. ..... NIE W TYM PROBLEM! ....... Kto będzie miał tych obligacji najwięcej? ..... I TU JEST PROBLEM! ...... Indywidualni inwestorzy całego "funduszu" nie wykupią, wiec KTO? ...... Chiny i Rosja, aby w ten sposób wpływać na wartość €, tj. gospodarkę a tym samym politykę!
Skrzypek na dachu2021.05.5 23:22
Nie kitaje , nie kacapy ale Ratszczyldy daje pozyczki a bierze na zastaw 100% nieruchomosci i tylko czeka az Rzad PiS odszczepi wlascicieli i przekaze akta wlasnosci wybrancom rozszczeniowcom bezspadkowym .
@Filip2021.05.5 21:26
Ty Filip, ch uju złamany! ..... No co z tym prof. Izdebskim i twoimi "egzaminami"?
kumaty2021.05.5 21:24
Czy przeprosi wyborców Solidarna Polska?
Filip2021.05.5 21:22
Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Lokalnych dostały tylko te samorządy w których rządzi PiS, samorządy rządzone przez opozycję dostały zero. Teraz dzięki posłom z Lewicy pieniądze z Funduszu Odbudowy również dostaną tylko te samorządy w których rządzi PiS i pisowskie spółki skarbu panstwa. Pragnę przypomnieć, że Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin zmarnowali 133 mln zł na wybory kopertowe, których nie było. Politycy z PiS-u wybudowali elektrownie w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po zbudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Teraz w podobny sposób mogą zmarnować pieniądze z Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro jest przeciwny Funduszowi Odbudowy tylko dlatego, że dotacje unijne powiązane są z przestrzeganiem praworządności, wielokrotnie łamanej przez polityków związanych ze Zjednoczoną Prawica. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann.
Jehowe mendy jak "katolik" udają katolików2021.05.5 21:14
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Anonim2021.05.5 21:15
kacap pisowski
Anonim2021.05.5 21:13
300 lat temu takiego Sasina to by warszawiacy na latarni powiesili.
katolik2021.05.5 21:11
kto przeprosi Polaków za realizowanie programu AGENDA 2030 zmniejszenie liczby Polaków + zamordyzm
Anonim2021.05.5 21:14
miales racje, sami zdrajcy, ciemny lud wszystko kupi. PIS realizuje program PO a nikt tego nie widzi
Agnieszka2021.05.5 21:08
Kiedy wy Sasin przestaniecie kłamać, mydlić oczy Budką i nas przeprosicie za zdradę?
AAAtomek ... Gówno z Nilu poleca:2021.05.5 21:01
Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu!
Ix Ypsilon2021.05.5 20:41
Sasin a co, jeśli Ziobro będzie miał rację mówiąc że: „Ta dotacja wcale nie jest bezzwrotna. Będzie przez Polskę spłacana przez 30 lat w postaci czterokrotnie wyższej składki członkowskiej i w podatkach, które Unia Europejska będzie mogła nałożyć na polskich obywateli i nasze firmy, w wysokości, której nie znamy” – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do kwestii ratyfikacji ustawy o unijnym Funduszu Odbudowy.
AAAtomek2021.05.5 20:41
Towarzyszu Sasin, czy zostaniecie sekretarzem nowej partii PiSLD???
Anonim2021.05.5 20:38
Zapytałbym p. Sasina, jak to się stało w Polsce, że nie możemy żyć i rozwijać się bez unijnego kredytów? skąd ten krach gospodarczy? kto zawinił?
Anonim2021.05.5 21:17
Jak to kto winny? Tusk winny. Tusk mianowal Szumowskiego na ministra zdrowia a pozniej wymienil go na Niedzielskiego.
...2021.05.5 20:28
PIS z SLD - to by pomyślał???
prezes2021.05.5 20:28
Jarosław Kaczyński był jedynym posłem PiS, który podczas wieczornego posiedzenia Sejmu zagłosował za poprawką opozycji dotyczącą Funduszu Odbudowy. Czy prezes PiS również zostanie ukarany za brak dyscypliny w głosowaniach?
spiskowiec2021.05.5 21:35
przecież to jest celowo urządzany kabaret a ty się niezdrowo podniecasz, nie jest ważne co robią na widoku, liczy się tylko to co pod stołem
Anonim2021.05.5 20:27
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.5 20:26
sasin! przeproś za swoich rodziców że wystrugali takiego pajaca jak ty, tępy c h u j u!
Jawny2021.05.5 20:28
To ostatnie, to twój podpis? Szczerze...
Anonim2021.05.5 20:26
Sasin gdzie 70 baniek za nielegalne wybory? Oddałeś z własnej kieszeni czy idziesz pier.dzieć w pasiaki?
Jawny2021.05.5 20:28
Zdegenerowany frustrat dal glos.
Mirek2021.05.5 20:29
Naucz się debilu rachunków . Gdzie podziało się 600 miliardów złotych rozkradzione przez Ryżego i Patologię Obywatelską przez 8 lat ich złodziejskich rządów .