02.08.21, 13:11Fot. via: Pixabay

Transpłciowy teleskop? Homoideologia chce zawłaszczyć świat nauki

Ci, którzy pamiętają Muppet Show i absurdalne skecze z cyklu „Świnie w kosmosie”, mogliby pomyśleć, że to jeden z takich skeczów. Mogłoby tak być. Wówczas. Ale dzisiaj to jak najbardziej realna realność. Oto w NASA działa ruch na rzecz zmiany nazwy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Dlaczego? Ponieważ urzędujący w Departamencie Stanu w latach 50-tych XX wieku James Webb, na cześć którego nazwano budowany teleskop, sprzeciwiał się zatrudnianiu lesbijek i homoseksualistów z powodów bezpieczeństwa.

Webb nadzorował też w latach 60-tych program Apollo, który należało chronić przed możliwymi ingerencjami Sowietów. Wyścig, którego celem było lądowanie na księżycu, traktowano jako część zimnej wojny. Lesbijki i homoseksualiści mogli być podatni na szantaż, a więc stanowili ryzyko dla bezpieczeństwa programu.

Czwórka astronomów, których Doug Mainwaring z „Life Site News” określił ironicznie jako „transtronomów”, zainicjowała petycję, której sygnatariusze domagają się zmiany nazwy teleskopu. Petycja zyskała sobie do tej pory 1250 podpisów. Czwórka astronomów pisze m.in.: „Nocne niebo jest wspólnym dziedzictwem, które należy do nas wszystkich, w tym osób LGBTQIA+. Czas ubóstwiania jako bohaterów liderów, którzy ulegali w historii krzywdy, dobiegł końca. Powinniśmy nadawać teleskopom nazwy z miłości do tych, którzy przyszli przed nami i prowadzili drogą do wolności”.

Tekst ten został opublikowany na łamach „Scientific American”. Kolejny na ten sam temat czasopismo zamieściło razem z drugim pismem naukowym „Nature”. Sprawa ma szerszy wymiar i nie dotyczy tylko ogromnego teleskopu. Jak zauważa Mainwaring, „to zarówno ironiczne, jak i tragiczne, że niegdyś szacowne czasopisma głównego nurtu poświęcone nauce i naturze teraz otwarcie odrzucają naukę i naturę na rzecz modnych (...) marginesowych kwestii społecznych”, które wiąże się z tzw. „kulturą woke”.

Cytując tekst czwórki astronomów, którzy piszą o stanięciu po „właściwej stronie historii”, Mainwaring pyta się, jak „naukowcy mogą stanąć po właściwej stronie historii, będąc jednocześnie po złej stronie praw zarówno nauki, jak i natury”. Zauważa przy tym, że „Scientific American” „zamieszcza regularnie artykuły, które są polityczne, a nie naukowe, gdzie ideologia LGBT góruje nad ciekawością intelektualną, intelektualną uczciwością i solidnymi badaniami”. Na dowód podaje serię ostatnich komentarzy redakcyjnych, które bardziej przypominają coś, co mogłoby się ukazać na łamach propagandowych pism aktywistów LGBT.

Z kolei czasopismo „Nature” „dołącza uwagi do artykułów i wpisów w mediach społecznościowych, które głoszą m.in.: Nature uznaje, że seks i gender nie są ani binarne, ani stałe”. Te i podobne nonsensy upowszechniają się także w federalnych agencjach naukowych, których „pasją – jak pisze Mainwaring – nie jest nauka; ich celem jest przerobienie świata zgodnie z ideałami tęczowych marksistów”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Dex2021.08.19 11:49
"Ideologia gender, nacechowana pejoratywnie fraza pojawiająca się w dyskursie propagandy katolickiej. Celem jej stosowania jest podważenie autorytetu nauki i podanie w wątpliwość jej ustaleń związanych z płcią biologiczną (ang. sex) i kulturową (ang. gender) oraz ich korelatami."
Prawda w oczy2021.08.2 22:15
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
Moly2021.08.2 18:28
" marginesoww sprawy spoleczne". Obsesja i pogarda dla osob nie-hetero-normatywnych- propaganda tylez namolna co nieelegancka- bedzie kompletnym koncem tej zdegenerownej ideologii. (ma to na mysli Kosciol Katolicki; zeby nikogo nie zmylic). Trendy sa jasne: tracicie te walke kazdego dnia. Trend jest tylko w jedna strone. Ateisci nie przechodza na katolicyzm ( i ani o. Pio i jego bilokacje i zdalne koierowanie samolotami; ani odrastajace konczyny nie zdzialaly nic w tej sprawie). Natomiast w wileu katolickich rodzinch - dzieci przestaja praktykowac a jesli nawet praktykuja to zasady tolerancji sa dla nich naturalne. To sa fakty i nawet teleskopu nie potrzeba ; widac to golym okim. Wystarczy rozejrzec sie wokol siebie.
***2021.08.2 18:45
Bełkoczesz!!!
Cool2021.08.3 8:19
Polscy Katolicy zawsze byli i są tolerancyjni dla osób homoseksualnych ... problem jest w homoseksualistach, to oni nie tolerują ludzi, nawet siebie nie akceptują, dlatego tak rozpaczliwie potrzebują zewnętrznej choćby wymuszonej akceptacji!
Jahu🐟2021.08.2 18:14
Jestem za. proponuję nazwać teleskop "tęczowy terrorysta".
Ukasz2021.08.2 18:09
Przecież ta ideologia sprzeciwia się nauce, rozumowi i logice. To jest tęczowa ciemnota.
***2021.08.2 17:56
To, co dotknęło tych astronautów to tzw. "fixumdyrdum".
anonim2021.08.2 15:10
ta obsrana ideologia niszczy normalność....
Qantum2021.08.2 15:05
To jest choroba... ale w wielu przypadkach celowo hodowana - dla takich juz tylko ogień.
Anonim2021.08.2 14:09
Teoria względności Einsteina też jest podejrzana - przecież on był biały! Tylko gender studies dostarcza jedynie słusznej wiedzy.
Jestem LGBT i jestem, kurwa, piękna, a co?!2021.08.2 13:55
https://imgur.com/VKgutAU
matis892021.08.2 13:54
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
robaczek2021.08.2 13:31
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! . . .. Refren: robaczek w duupie- Bój to będzie ostatni . . . . lalala.....lalalal Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. . . . .. . . . Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! . . . . . Refren: a robaczek w duupe Bój to... lalala .... lalalala . . . . Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut. Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! . . . . . .Refren: Bój to... lalala ....lalalala . . .. Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc...Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał. . . . . . . . Refren: robaczek w duupie bo Bój to... lalala ....lalalala . . ..
robaczek2021.08.2 13:48
oj dzidzio dziadzio...................................... co ty chcesz osiągnąc oprócz ośmieszenia swojej strony jeszcze bardziej ??? ;] ......................... az tak cie trafiaja moje komentarze ????? ;] ............................ postaram sie byc bardziej delikatny ;] .......................... specjalnie dla ciebie ;] ............. mój kochany ;]
Anonim2021.08.2 13:54
Komentarze robaczka są ostre jak pluszowo-tęczowa pałka TELESKOPowa.
robaczek2021.08.2 14:33
ale co ty z tą pałka robisz dziadek????! .......................sam sie bawisz, a potem oskarżasz o to LGBT ;] . ....................... pieszczoszku ;]
Izydor2021.08.2 13:30
Cóż to jest nadanie imienia jakiegoś homofoba teleskopowi? Katoprawackie polaczki uwielbiają czcić bandytów i morderców tzw "żołnierzy wyklętych"
robaczek2021.08.2 13:28
DAL PISOWCA NAJWAZNIEJSZA JEST INFORMACJA ........................... CO DRUGI CZLOWIEK ROBI W LOZKU ;] .......................................................... piszczoszki ;] ................................................ rozumiem ze to te same popędy co u waszych szamanów z kosciola ;] ................................... podobno ministrantów zaczeło brakować ;] ................................. a ciekawe dlaczego ;]
Kopernik2021.08.2 13:37
No, a Robaczek był kobietą.
Nadciąga apokalipsa2021.08.2 13:26
Jak i kiedy skonczy sie to szalenstwo to już wiemy
Anonim2021.08.2 13:23
in vitro kiedys zakonczy te zenujaca ideologie i ciemnogrod nazywania chorob orientacją , kto przy zdrowych zmyslach zaprogramuje sobie dzieci z takimi sklonnosciami? zreszta wczesniej lgbt doczekaja sie wlasnej aborcji, in vitro z ludzmi idealnymi bez jakichkolwiek genetycznych chorob to bardzo odlegla przyszlosc - wiecej powie Hartman
robaczek2021.08.2 13:18
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . .
robaczek2021.08.2 13:17
LEPSZE ZABOBONY ........................................................... OPOWIADAJACE O STARYM FACECIE Z BRODA SIEDZACYM NA CHMURCE I OCENIAJACYM LUDZI ;] ..................... ot jest dopiero nauka ;] ................zero faktów ................ tylko zabobony pasterskich ludów sprzed ponad 2000 lat................... ;] .................................NO TEZ FAJNE NO !!! ;]
aż 1250 podpisów dookoła2021.08.2 13:31
Robaczek zlituj się, tu napisali że tacy "transtronomi" jak ty, to ryzyko dla nauki, ze względu na przemijające modowe kwestie społeczne i marksistowskie ideały.
robaczek2021.08.2 13:49
no nie zrozumiałem............ rozwiń proszę ;]
Anonim2021.08.3 8:44
Trzeba mieć mózg, a robaczki nie mają.