05.03.20, 11:00

Triumf ruchu prolife. Kolumbia odrzuciła proaborcyjne prawo

Decyzja Sądu Konstytucyjnego w Kolumbii wywołała wściekłość zwolenników zabijania nienarodzonych. Stosunkiem głosów 6:3 sędziowie pokoju odmówili 2 marca dopuszczalności aborcji w ciągu pierwszych 16 tygodni ciąży. Tym samym ratyfikowali werdykt z roku 2006, który dopuszcza zabijanie nienarodzonych „tylko” w trzech przypadkach: gdy życie kobiety jest zagrożone, ciąża jest wynikiem gwałtu lub dziecko wadliwie się rozwija.

 

Kolumbijski prezydent Iván Duque Márquez, powiedział jeszcze w lutym: „Jestem za życiem. Wierzę, że życie zaczyna się od poczęcia”. Prezydent uznał werdykt za „ważny”. Kolumbia należy do krajów w Ameryce Łacińskiej, które wciąż bronią życia nienarodzonych, obok takich państw jak Haiti, Salwador, Republika Dominikany, Nikaragua, Honduras czy Surinam.

Znana na świecie afrykańska obrończyni prawa nienarodzonych do życia – Obianuju Ekeocha – powitała decyzję sądu na Twitterze zdaniem: „Życie zwyciężyło w Kolumbii!”.

Ogromnego niezadowolenia z braku poluzowania ochrony nienarodzonych nie kryją natomiast ugrupowania i osoby wspierające aborcję. „Stracili szansę zmiany życia kobiet” – zareagowała Mariana Ardila, prawniczka związana z międzynarodową organizacją Women’s Link Worldwide.

Amnesty International, organizacja, która zajmuje się „obroną” praw człowieka, tylko najwidoczniej nie tego najbardziej bezbronnego i niewinnego, jakim jest dziecko w łonie matki, skomentowała werdykt następująco: „Decyzja Sądu Konstytucyjnego Kolumbii, by nie podjąć działań w celu dekryminalizacji aborcji stanowi chybioną sposobność realizacji praw seksualnych i reprodukcyjnych kobiet i innych ludzi, którzy mogą zajść w ciążę w tym kraju”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

wierz\\304\\205cy2020.03.5 23:31
A czy pro-life nie mogłoby skupić się na adopcji dzieci porzuconych przez ich matki, które ich nie chciały? To byłaby postawa godna katolika.
Maria Blaszczyk2020.03.5 21:23
Tymczasem liczbę aborcji w niespełna 50 milionowej Kolumbii szacuje się na 400 tys. rocznie. Dla porównania, krajem o podobnej populacji jest Hiszpania, w której wykonuje się poniżej 100 tys. aborcji rocznie. Antichoisy to jednak inny rodzaj ludzi, to coś jak homofoby... Im głośniej domagasz się zakazu aborcji - tym bardziej jej sprzyjasz, tak jak im bardziej homofobicznym dupkiem jesteś - tym bardziej gustujesz w seksie z innymi mężczyznami. https://www.guttmacher.org/fact-sheet/unintended-pregnancy-and-induced-abortion-colombia
Czesc kotku2020.03.5 17:38
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
MaxFiend2020.03.5 16:36
Tak to jest w bananowych republikach :-D
Andrzej 2020.03.5 11:26
Alleluja, brawo, niech żyje życie tych najmniejszych. Chwała Panu Naszemu Amen
polak2020.03.5 11:20
komitet wyborczy SSok z Buraka kidawy błońskiej podał nowe hasło dnia -NASZA PREZYDENT I MAFIA P-EŁ-O DOPROWADZĄ POLSKĘ NA UBÓSTWA DNO
katolik2020.03.5 11:11
Amnesty intern to organizacja szatana. W Polsce dno popslsldwiosnanowoczesnahołow już zaciągnęło kare samoprzekleństwa