Śladem Donalda Tuska lider Polski 2050 Szymon Hołownia postanowił wyruszyć w trasę, aby zabiegać o poparcie Polaków. Również śladem Donalda Tuska, w czasie pierwszego spotkania z wyborcami zaliczył spore niepowodzenie. Nie potrzebował wiele czasu, aby pokłócić się z mieszkańcami.

W Końskich Szymon Hołownia zainaugurował dziś kampanię „Strategia zwycięstwa”. Do wyborów parlamentarnych w 2023 roku przedstawiciele jego ruchu mają odwiedzić każdą polską gminę, aby rozmawiać z Polakami o programie Polski 2050.

W czasie konferencji prasowej Szymon Hołownia skupił się na rosnącej inflacji.

- „A jednak również ci, z którymi dzisiaj rozmawiałem, którzy mówili, że głosowali na PiS, widzą, że ten sam PiS doprowadził do sytuacji, w której mamy taką drożyznę, jaką mamy. My z dnia na dzień z tygodnia na tydzień zmagamy się z rosnącymi kosztami życia, z kosztami energii z rachunkami za gaz z ratami kredytów”

- mówił polityk.

Tradycyjnie zapowiedział, że dzięki swoim ekspertom „wie” jak zrobić, aby w Polsce żyło się lepiej. Dopytywany przez mieszkańców o konkrety stwierdził, że należy na stałe obniżyć stawkę VAT. Zapowiedział, że 28 lutego przedstawi jeden z punktów programu Polski 2050 dot. reformy systemu oświaty. Kolejne propozycje jego ugrupowanie ma prezentować w następnych miesiącach.

Jak na wystąpienie Hołowni zareagowali mieszkańcy? Widać to na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych.

kak/PAP, Twitter