01.06.20, 12:53Donald Trump, zamieszki ANTIFY w USA/YT/Fox News

Trump: ANTIFA, Greenpeace i inni terroryści

ANTIFA, czyli „Akcja antyfaszystowska” ma swoje korzenie Niemczech i jest nieformalnym ruchem lewicowych bojówek sprzeciwiających się skrajnej prawicy. Wczorajszy wpis nie jest pierwszym sygnałem prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie włączenia ANTIFY na listę organizacji terrorystycznych. Trump mówił już o tym w roku 2019 po serii ataków bojówkarzy ANTIFY na prawicowych aktywistów. Prezydent USA stwierdził wtedy, że uznanie tej organizacji jako terrorystycznej „uczyniłby pracę policji łatwiejszą”.

W styczniu 2020 z kolei brytyjskie służby uznały Greepece jako organizację faszystowską. W maju 2020 natomiast niemiecki kontrwywiad z kolei zakwalifikował ekologów jako „lewicowych ekstremistów”.

Z kolei wczoraj na Twitterze prezydent USA Donald Trump napisał:

Stany Zjednoczone uznają ANTIFĘ jako organizację terrorystyczną


Prezydent USA zarzucił bojówkom ANTIFy uczestniczenie w aktach przemocy w trakcie ostatnich demonstracji w USA, do których powodem ma być śmierć Afroamerykanina George’a Floyda, który zginął w wyniku interwencji policji. Na razie nie podał żadnych szczegółów. 

Służby brytyjskie w instrukcji opracowanej przez Counter Terrorism Policing, która jest obowiązkowa w całej Anglii i jest częścią szkolenia dla służb prewencji, umieściły Greenpeace na liście organizacji, których działalność jest powiązana lub może być przyczyną zagrożenia przemocą terrorystyczną.

Na tej liście oprócz organizacji faszystowskich i Greenpeace’u znajdują się jeszcze Extinction Rebellion, stowarzyszenie Peta, Combat 18, National Action.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez brytyjski „The Guardian” instrukcja ta jest rozdawana jako policyjny dokument antyterrorystyczny. Otrzymują ją personel medyczny i nauczyciele w trakcie odpraw do rozpoznawania ruchów ekstremistycznych i neonazistów.

W ubiegłym miesiącu z kolei organizacjami ekologicznymi zajęły się służby niemieckie. Portal energetyka24.pl opisuje następującą sytuację:

Zorganizowane w 2019 roku protesty połączone z okupacją terenów przy kopalni Garzweiler i elektrowni Neurath skończyły się użyciem przez policję pałek i gazu pieprzowego. Ośmiu funkcjonariuszy zostało wtedy rannych, a kilku aktywistów trafiło do szpitala

Z kolei portal tvp info pisał wtedy:

– Znany głównie z protestów przy kopalniach węgla brunatnego i zasilanych nim elektrowniach ruch ekologów o nazwie Ende Gelände został zakwalifikowany przez niemiecki kontrwywiad za „lewicowych ekstremistów”. W raporcie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) wskazano, że grupa wielokrotnie udowadniała, że „co najmniej aprobuje” użycie siły. W corocznych protestach organizowanych przez Ende Gelände brali udział także polscy aktywiści, którzy wcześniej „bronili” przed wycinką Puszczy Białowieskiej, a później Puszczy Karpackiej.

Niemiecki tygodnik „Die Zeit” natomiast pisze że Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) zakwalifikował ruch ekologów Ende Gelände jako „lewicowy ekstremizm”. BfV to niemiecka służba kontrwywiadu cywilnego, dbająca o bezpieczeństwo kraju.

Wszystko wydaje się wskazywać, że po dobrych ideach w wielu organizacjach mających służyć wolności i dobru społecznemu pozostało już tylko wspomnienie. Stały się one bowiem narzędziami nacisków różnych grup interesów lub nawet działalności terrorystycznej.

My w Polsce także mamy sporo takich przykładów poczynając od historycznej już obwodnicy Augustowa, a kończąc na współczesnych atakach na ochronę Puszczy Białowieskiej przed kornikiem.

Warto też dodać, że w ostatnim czasie ratusz warszawski pod zarządem Rafała Trzaskowskiego przeznaczył prawie 4 mln złotych na szkolenie skrajnie lewicowych bojówkarzy.


Jan Ptasznik

żródło: welt.de/energetyka24.com/tvp.info/the guardian/twitter

 

Komentarze

skarb2020.06.2 8:12
Ameryka powinna byc wdzieczna TRUMPOWI za pokazanie jak na dloni ,ze lewactwoZYDO +rodzime chce zniszczyc AMERYKE,mam nadzieje,ze tam sa wyborcy madrzejsi i nie pozwola rzadzic lewactwu ,niechBOG blogoslawi Trumpowi i AMERYCE.a lewactwo do prac ciezkich w kopalniach drogach, budowanie muru z Meksykiem itd
XD2020.06.2 7:36
Każda organizacja, która wytyka niesprawiedliwość staje się automatycznie organizacją terrorystyczną dla wszystkich tych, którzy zarabiają na krzywdzie innych. Tak jak biedne południe Stanów w połowie XIX wieku lobbowało za utrzymaniem niewolnictwa, tak dziś biznes który przynosi milionowe dochody lobbuje za utrzymaniem statusu quo bez względu na etykę i protesty bardziej empatycznej części społeczeństwa.
Klapaucjusz2020.06.1 19:45
Osama Bin Laden pewno przewraca się w swoim mokrym grobie: prezydent USA stawia islamski terroryzm za Antifą, Green Peace i PETA.
KOSTEK2020.06.1 17:49
Wreszcie jest okazja, by poprzeć Amerykanów w dobrej sprawie, a nawet w dwóch dobrych sprawach, to znaczy Antify oraz WHO. Lepsze to, niż podkładanie się bez żadnego sensu na przykład w przepychankach amerykańsko-irańskich.
Kazik2020.06.1 17:01
Trump to świr,zasługujący na poparcie Frondy.Fronda uwielbia popierać takich psychicznych popaprańców.
Agnie2020.06.1 16:08
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Saki Faki2020.06.1 20:51
Agnieszka Dz. jak ci nie wstyd? Tfu tak kochasz kopiejki.
JanP2020.06.1 15:20
Gdyby te 4 mln rausz warszawski dał na prawicowych bojówkarzy, to byłoby patriotycznie i narodowo. A tak wyrzucił tę kasę w błoto.
Glaudiusman2020.06.1 14:42
Tylko ostry łomot połączony z lodowatym prysznicem z działek wodnych na takich zadymiarzy i przestępców lewackich.
killpedryll2020.06.1 14:08
lewackie robactwo trzeba wybić do nogi. im szybciej tym lepiej. na robaki najlepszy jest HCN w absorbencie.
Maciej Łagodny.2020.06.1 13:42
WDEPTAĆ w BRUK ANTIFE i POZOSTAŁE ANARCHISTYCZNO --LEWACKIE BAGNO. Czym ONI się różnią od Islamskich Bojowników ( Bojowników PRZEPRASZAM ,walczą o KALIFAT),a to BAGNO ?????????? Pragnie ANARCHII.
Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.1 13:20
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
MT(*)2020.06.1 13:17
To zadziwiające, trwa druga dekada XXI wieku, Polska znajduje się wśród narodów wolnego świata a wśród wyborców Trzskowskiego są ledwo żyjący byli UB-ecy, SB-ecy, szkoleni w sowieckiej Moskwie agenci WSI i PZPR-owcy. Co więcej, wielu z nich PO i reszta 'totalnej" opozycji uczyniła swoimi europarlamentarzystami, parlamentarzystami krajowymi czy doradcami etc. jak choćby Cimoszewicz, Miller, Borowski, Rosati, Ciosek. Borowski to nawet zaczął się tu i ówdzie pokazywać ze znaczkiem Polski Walczącej w klapie marynarki. Tej samej Polski Walczącej, którą PZPR-owcy przez pól wieku swojej służalczej wysługi Moskwie skazywali na zapomnienie. Tej samej Polski Walczącej, której bohaterskich żołnierzy tatusiowie i dziadziusiowie takich Borowskich i innych polsko-języcznych szumowin mordowali zdradziecko i ukradkiem wrzucali do anonimowych dołów śmierci. Co obecność takich ludzi w życiu publicznym wolnego i suwerennego kraju w drugiej dekadzie XXI wieku może oznaczać ? Na pewno ich paranoję, bo wobec innych paranoików-potencjalnych wyborców o podobnym rodowodzie i drogach życiowych ci ludzie uznają, że ich paranoja oferowana innym paranoikom się opłaca i przyczynia do dalszej kariery. Dlatego im samym zaczęło wydawać się, że są kim innym, niż w rzeczywistości są. Zaczęli bezkarnie podszywać się pod tych, którym zawsze w rzeczywistości i podświadomie zazdrościli ich niezłomnej postawy, patriotyzmu. zaczęli to robić z zazdrości, że sami byli tylko sługusami Moskwy a tamci, nawet w obliczu zadawanej im śmierci nigdy nie szli na kolaborację, ustępstwa. I dlatego jest jak jest. W tych i kolejnych wyborach Polacy stawać będą na przeciw paranoików, zdemoralizowanych dotychczasową bezkarnością i indoktrynacją rodem z sowieckich podręczników propagandy. Stawać będą na wprost ludzkich łachmanów moralnych, którzy za nic mają systemy wartości oparte na patriotyzmie, poszanowaniu i dbałości o suwerenność Polski. I z nimi trzeba będzie się mierzyć, być może jeszcze długo. I trzeba ich pokonać, zawsze i w każdym miejscu. Przede wszystkim przy wyborczych urnach, ale też i w każdej życiowej i codziennej sytuacji. Na ulicy, w sklepie, na bazarkach, na uczelni, w szkole etc. Nigdy nie wolno ustępować im pola, nigdy nie wolno być biernych wobec ich kłamstw, obłudy, wulgaryzmów, nienawiści do Polski suwerennej i wolnej. Od wpływów Moskwy, Berlina i Brukseli.
"Leszek" Radziszewski Keller-Krawczyk żyd Kremla!2020.06.1 13:16
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" ! --------------
Historia się powtarza. 2020.06.1 13:15
W latach 60-70- tych były masowe protesty przeciw USA, przeciw instalacji broni nuklearnej USA w Europie, ale tylko USA. W tym samym czasie Chruszczowowi i Breżniewowi się wydawało, że sowiecki raj zwycieża na wszystkich frontach. Wydawał setki milionów $$ na szerzenie niepokojów w Europie, USA i na całym swiecie. Terrorystyczne bojówki Castro w Ameryce Płd., w Angoli całe dywizje czarnych Kubańczyków, Czerwone Brygady, Baader Meinhof, a na ulicach Berlina, Paryża, Londynu hasło: "Better red than dead". Uważaj Putin, żebyś się nie nabrał!
AAAtomek2020.06.1 13:07
Jaka jest różnica między ekologiem a prawicowcem? Ten pierwszy używa mózgu, drugi chciałby.
anonim2020.06.1 13:49
No i wyraził swoją opinię lewak. Twój musk się nie zagotował z przepracowania?
AAAtomek2020.06.1 19:43
Gdy mój mózg każe podnieść powiekę, twój już wysiada.
Zatroskany2020.06.1 13:05
Lewicowość to choroba.
lupi2020.06.1 13:07
Co prawda to prawda lewaku.
katolicka kretynizacja polski2020.06.1 13:03
Gdy tylko ruskie wybrali Trumpa to nie mialem watpliwosci, ze Stanom przyjdze sie zmierzyc z tarciamii niepokojami spolecznymi na tle etnicznym i rasowym. Ten facet jest secjalista od sklocania wszystkich ze wszystkimi. Trump jest zlem wcielonym oraz (mimowolnym?) pacholkiem Rosji a ciagle awantury sa Rosji jak najbardziej na reke. Juz po roku prezydentury Trumpa mocno podniosly glowy przerozne organizacje rasistowskie, ktorych prawie nie bylo widac i slychac przez poprzedzajacych 40 lat. Teraz znow zyja pelnia zycia i sieja nienawisc. Co bylo do przewidzenia - dzieki Trumpowi.
Łapa2020.06.1 16:16
Cześć bolszewiku, czerwony morderco. Co słychać :)
Leszek2020.06.1 13:02
umożliwiający obywatelom decydowanie o  sprawach publicznych. 14. Władza liczy się ze społeczeństwem, bo ma świadomość siły narzędzi, jakimi ono dysponuje. 15. Każdy obywatel rozlicza swoje podatki sam i  w  związku z  tym doskonale wie, ile i  z  jakiego powodu musi ich płacić. 16. W gminie każdy obywatel ma pełny dostęp do deklaracji podatkowej innego obywatela tej gminy. 17. Wiedza polityczna społeczeństwa funkcjonującego w  demokracji bezpośredniej stoi na wyższym poziomie niż w  systemach opartych na demokracji przedstawicielskiej. 18. Kreowanie prawa przez obywateli dla obywateli na pewno nie jest polityczną utopią, lecz szansą na podejmowanie w określonych warunkach optymalnych decyzji politycznych. 19. W Polsce szczególna odpowiedzialność w  tym względzie spoczywa na mediach i  politykach, którzy winni przełamać swą „niechęć” do społeczeństwa i  zainicjować proces wcielania instrumentów demokracji bezpośredniej. 20. Oczywiście proces wprowadzania demokracji bezpośredniej będzie długotrwały, ale im wcześniej zostanie zapoczątkowany, tym lepiej dla przyszłości polskiej państwowości i  polskiego społeczeństwa obywatelskiego. https://jerzyzieba.com/polityka
Leszek2020.06.1 12:59
Główne przesłania 1. System polityczny Szwajcarii nie jest idealny, lecz z pewnością najlepszy spośród istniejących. 2. Po 1848 roku, kiedy wprowadzono w  życie szwajcarską konstytucję i  obowiązujący do dziś ustrój, Szwajcaria przekształciła się z  zacofanego i  biednego narodu w  społeczeństwo cieszące się niespotykanym w  świecie dobrobytem i  stabilnością polityczną. 3. Gminy i kantony były nie tylko zróżnicowane, lecz także skłócone. To właśnie wola i  kompromis oraz związana z  tym akceptacja poglądów przeciwników politycznych leżą u  podstaw systemu demokracji bezpośredniej. 4. Szwajcarów nazywa się stereotypowo narodem policyjnym, ponieważ każdy dobrze strzeże wspólnego dobra. 5. Szwajcarskie państwo federacyjne stosuje demokrację bezpośrednią, w  której najwyższą władzę państwową sprawuje naród, a  obywatele kreują prawo za pomocą referendum. 6. Referendum jest narzędziem kontroli władz, kształtowania ustroju i wyrazem woli społeczeństwa. 7. Silna tradycja federalistyczna wymaga od władz w  poszczególnych kantonach zajmowania się własnymi problemami i  powstrzymywania się od krytykowania działań w  innych kantonach. Można to porównać do zasady, na jakiej funkcjonują konkurujące ze sobą firmy, które nie krytykują się nawzajem, lecz bacznie przyglądają się stosowanym przez inne metodom. Jeśli dana metoda się sprawdza, to każdy natychmiast zaczyna ją stosować u siebie. 8. Gminy były w  Szwajcarii przez stulecia uosobieniem oddolnej demokracji. 9. Rządy w Szwajcarii są tylko na tyle scentralizowane, na ile to konieczne; i  tak zdecentralizowane, jak to tylko możliwe. 10. Zdaniem liberałów osoba bez własności i wykształcenia nie była zdolna do podejmowania decyzji politycznych w  oparciu o  rozsądek i  mając na względzie dobro wspólne. 11. Z kolei według radykalnych demokratów zasada suwerenności narodu nie oznacza, iż obywatele powinni przekazywać swoją władzę wyłonionym w  wyborach reprezentantom, ale że to lud winien mieć ostatnie słowo w procesie decyzyjnym. 12. Należy podkreślić, że dojście do obecnej postaci szwajcarskiej demokracji bezpośredniej było procesem stopniowym, który rozpoczęto na poziomie gmin i  kantonów, a  dopiero później przeniesiono go na poziom federacji. 13. Referendum to podstawowy, kształtowany przez stulecia instrument demokracji bezpośredniej,