08.05.17, 20:56fot. tt

Trwa Wielka Misja na Placach - masowe powroty do Kościoła

Na więcej niż 1000 placach na całym świecie trwa intensywna ewangelizacja. Co roku, dzięki tej inicjatywie, powraca do Kościoła kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

 

Misja uliczna jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby wyjść z murów kościołów i ruszyć na peryferie, aby podobnie jak Dobry Pasterz, szukać zagubionych owiec, które oddaliły się od Boga, żyjąc w nieszczęściu i zatraceniu.

Wspólnoty neokatechumenalne gromadzą się w każdą niedzielę okresu wielkanocnego, na placach wielu miast, aby wspólnie modlić się i dzielić się radością ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Odprawiane są uroczyste nieszpory. Ludzie dzielą się swoim świadectwem życia. Głoszone są także katechezy, śpiewane są hymny i psalmy.

W Bytomiu ewangelizacja odbywa się na ul. Dworcowej tuż na przeciw centrum handlowego Agora, nomen omen. W spotkaniach uczestniczy kilkadziesiąt osób. Na początku odprawia się nieszpory, po których chętni dzielą się swoim doświadczeniem spotkania z Chrystusem.

Anita opowiadała o tym, jak szukała miłości, nie stroniąc od lekkiego życia i używek. Nie odnajdywała jej jednak tam, w czym pokładała nadzieję. Dopiero, gdy jej mama zachorowała na nowotwór spotkała mężczyznę, który towarzyszył jej w chorobie i potrafił dla niej rezygnować z siebie. Dziś mają piątkę dzieci i są szczęśliwym małżeństwem, w którym centrum jest Chrystus.

Podobne misje odbywają się nie tylko na Śląsku, ale także w Warszawie, Krakowie, Lublinie i na całym świecie - we Włoszech, Hiszpanii i wszędzie tam, gdzie obecne są wspólnoty.

TT