19.05.21, 21:43Fot. screenshot - YouTube (PRESS.WARSZAWA)

Trzaskowski brnie w propagandę ,,swojego sukcesu’’. Ile zapłacą za to warszawiacy?

Rafał Trzaskowski kontynuuje swoją propagandową akcję, za pomocą której chce przekonać do swoich rzekomych sukcesów w walce z pandemią. Warszawski ratusz wysłał do mieszkańców list, w którym przypisuje sobie… sukces koordynowanej przez rząd akcji szczepień. Za propagandę płacą warszawiacy, w związku z czym interweniuje wiceminister Jacek Ozdoba.

Rafał Trzaskowski, który na początku pandemii skorzystał ze zwolnienia lekarskiego w związku z „przemęczeniem”, nieudolnie zarządzał warszawskimi szpitalami, sprzeciwiał się budowie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym i brał udział w manifestacjach w czasie szczytu kolejnej fali pandemii, teraz postanowił przypisać sobie sukces w walce z COVID-19 w Warszawie.

Na początku miesiąca Trzaskowski wziął udział w panelu Atlantic Council, gdzie tradycyjnie atakował rząd Zjednoczonej Prawicy i wychwalał swoje „dokonania”. Wiceszef PO przekonywał, że wobec nieudolności polskiego rządu to on stanął na wysokości zadania i ochronił warszawiaków przed koronawirusem.

- „Na początku był chaos i rozumieliśmy to, bo wszyscy byli przytłoczeni. Zdecydowaliśmy więc, że będziemy robić wszystko zgodnie z tym, co robił rząd. Powtarzaliśmy to, co nam zalecali, bo to rząd kraju jest odpowiedzialny w sytuacji kryzysu i to on ma wszelkie informacje pod ręką. Ale podczas drugiej i trzeciej fali postanowiliśmy, że weźmiemy odpowiedzialność w swoje ręce”

- mówił gospodarz stolicy.

- „Jestem odpowiedzialny za 11 szpitali, więc zaczęliśmy sami organizować do nich sprzęt, taki jak respiratory. Teraz, jak trwają szczepienia, to my decydujemy, w jakich miejscach się odbywają i organizujemy je, np. na stadionach. Organizujemy też naszych własnych ekspertów, ponieważ – lekko mówiąc – zaskoczył nas poziom chaosu w działaniach rządu”

- dodawał.

Teraz włodarz Warszawy postanowił pójść jeszcze dalej. Ratusz wysłał do mieszkańców stolicy listy, w którym chwali się sukcesem akcji szczepień.

- „Miasto stołeczne Warszawa od pierwszych dni pandemii angażuje się w działania zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców.(…)Właśnie zaszczepili się Państwo w jednym z miejsc przygotowanych przez miasto”

- czytamy.

Za wysłane listy zapłacą oczywiście mieszkańcy Warszawy, wobec czego zapytanie poselskie o koszt „zakłamanej propagandy” wysłał do Rafała Trzaskowskiego wiceminister Jacek Ozdoba.

- „Nieprawdopodobne! Mieszkańcy Warszawy może jeszcze dostaną na swój koszt list od Pana Trzaskowskiego, że to on jest autorem De revolutionibus orbium coelestium, a nie Mikołaj Kopernik. Dziś wysyłam zapytanie poselskie do Pana Trzaskowskiego o koszt tej zakłamanej propagandy”

- napisał polityk.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

uzurpator2021.05.20 18:36
narcyz, narcyz a jutro okrzyknie się carem UE, jedyny najlepszy i najśmieszniejszy clown w tak niskiej randze, wszystko co czyni i mówi rozwesela narody. A może ta megalomania go przerosła?
Filip2021.05.20 15:56
Politycy z PiS-u wybudowali elektrownię w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować, za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin zmarnowali 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje podatnika 1,5 mln zł. Miliony są utopione w przygotowanie do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany. Takich nie udanych inwestycji w Warszawie w czasach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego nie było. W czasach kiedy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy było bardzo mało inwestycji. Teraz rząd PiS-u dąży do tego, żeby odebrać pieniądze z Funduszu Odbudowy samorządom rządzonym przez opozycję i dawać tylko tym rządzonym przez ich partię. Samorządy opozycyjne dostaną tylko pożyczki, na które nie będzie je stać, z powodu wcześniejszego zadłużenia przez pandemię koronawirusa. Bezzwrotne dotacje tzw. granty dostaną pisowskie samorządy i spółki skarbu państwa. Politycy z PiS-u mają nadzieję, że z powodu braku pieniędzy w samorządzie warszawskim popularność ich największego rywala Rafała Trzaskowskiego znacząco spadnie. Być może chcą doprowadzić do zapaści w finansach stalicy, żeby wprowadzić swojego komisarza. Ciemny lud wszystko kupi i zagłosuje na PiS. Pragnę zwrócić uwagę, że Rafał Trzaskowski nie ponosi odpowiedzialności za awarię Czajki.
Anonim2021.05.20 19:44
politycy PO -PSL podarowali mafii 260 mld pln , gazpromowi 1,5 mld dolarów
ONLY PEACE2021.05.20 11:17
Czosnek wydyma wszystkie słoiki i ich babuchy.
Dam2021.05.20 9:02
Fronda zarzucająca innym propagandę. Rozkoszne.
Anonim2021.05.20 8:12
Durniu ratuszowy, czas na grilla, aleś durniu zakazał!
Anonim2021.05.20 8:12
PO od zawsze robi swoich wyborców w bambuko, wystarczy posłuchać szczerych rozmów polityków PO nagranych u SOWY czy taśm Neumana. Sikorski mówi ,że dwa razy obiecać ,to tak jak raz dać ,Rostowski - obietnice wyborcze wiążą tylko tych. co w nie wierzą i śmiech. I jeszcze wiele innych szczerych , powtarzam szczerych wypowiedzi polityków PO :) można posłuchać z tych taśm
Dam2021.05.20 9:04
Masz na myśli te rozmowy, podczas których Morawiecki stwierdził, że Polacy mają zap.erdalać za miskę ryżu, a teraz jest premierem z ramienia PIS? I gdzie Sikorski stwierdził, ze PIS skłuci nas ze wszystkimi, a zrobi sojusz z USA, na którym nic nie zyskamy i co dokładnie się sprawdziło? Dziwne, że wspominasz tylko o wygodnych dla ciebie fragmentach, a nie o reszcie.
rychu2021.05.20 7:41
Salcia Diduszkowa powiedziała ze Trzaskowski wyglada jak Polak i trzeba go tylko poprowadzic
finanse Trzaskowskiego:2021.05.20 7:22
Nie tylko plaża w zimie, brąz w Wiśle, tęczowy tramwaj, zdechłe kozy czy strefa relaksu w masakrycznych spalinach, na rozgrzanym asfalcie kiedy obok są dwa parki ale jeszcze POwiązania z sokiem z buraka i miliony dla lewaków!
laychapel2021.05.20 6:46
Czy fakt, że Polska jest drugim po Węgrzech krajem w Europie o najwyższym wzroście cen jest faktem niewygodnym, że Fronda o tym nie wspomina?
Karol2021.05.20 6:42
Takiego nieudacznika , nieroba , marionetke i klamce to Warszawa nie miala. Teraz dopiero wiekszosc sie przekonala. Jednak sitwa ratuszowa ma sie dobrze i go promuje , bo robia co chca. Ale do czsu.
JARRo2021.05.20 6:23
A ja na spokojnie, bez emocji - jak co rano od sześciu lat przy kawce, czekam na ten wrak, co go ruskie w zębach zaraz po wyborach mieli przynieść. Bedzie to dla mnie wykładnia co do wiarygodności rządzących.
Anonim2021.05.20 6:08
Trzaskoś wziął przykład z dojnej zmiany !!!!!!!
Anonim2021.05.20 4:16
Trzaskowski tak samo jak cała jego partia, ma swoich wyborców za idiotów -nic dodać, nic ująć
Laki2021.05.20 6:17
Przecież Trzaskowski nie jest z PiS.
Anonim2021.05.20 7:51
on jest niemieckiego CDU
Eli Barbur2021.05.20 2:47
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie wylatują dzieciaki, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
Grizzly2021.05.20 1:30
A ile Polacy zapłacą za propagandę sukcesu Kaczyńskiego i Morawieckiego pisowskie lizusy?
Grizzly2021.05.20 8:11
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Andrzej Łabędź2021.05.19 22:41
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące Izraela walczącego bohatersko z barbarzyńską zarazą palestyńską w Strefie Gazy. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici wycinani są szybko i bezlitośnie.
rychu2021.05.20 7:44
Herb w ub tate tez otrzymał czy tylko nazwisko ?
Anonim2021.05.19 21:59
Ale maja problem. Kto lepiej walczyl z wirusem czyli de facto walczyl z Polakami.
Tymczasem poza waszą bańką2021.05.19 21:51
Specjalne belgijskie jednostki policyjne poszukują uzbrojonego zawodowego żołnierza. Mowa o 46-letnim Jürgenie Coningsie. Jak informują zagraniczne media, mężczyzna miał pozostawić listy pożegnalne, z których wynika, że może zaatakować oraz próbować zemścić się na władzach za wprowadzanie restrykcji w związku z epidemią koronawirusa.