Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk odniósł się w mediach społecznościowych do ostatnich działań prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zdaje się próbować angażować białoruską opozycję w polskie spory polityczne.

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wystąpiła wczoraj w Warszawie na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim. Po spotkaniu wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski poinformował w mediach społecznościowych, że Cichanouska weźmie udział wydarzeniu Campus Polska Przyszłości organizowanym przez jego ruch.

Sprawa wzbudziła w Polsce duże kontrowersje, a głos postanowił zabrać szef KPRM Michał Dworczyk. Zachowanie lidera ruchu Wspólna Polska polityk nazywa nieetycznym.

- „Nie wiem jakie były intencje @trzaskowski_, ale niezależnie od nich mieszanie przedstawicieli opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu politycznego jest nieetyczne. Przede wszystkim wobec tych ludzi, którzy walczą o wolność. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca”

- napisał Dworczyk na Twitterze.

kak/Twitter