30.04.20, 07:48Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy/YT/Radio ZET

Trzaskowski nie otworzy żłobków i przedszkoli 6 maja

W dniu wczorajszym premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne etapy odmrażania życia społecznego po wprowadzonych wcześniej ograniczeniach z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce. Jednym z kolejnych etapów jest otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja 2020. Do tego postanowienia odniósł się też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który na swoim profilu na Facebooku napisał m.in.:

- Nie ma fizycznej możliwości, aby w tak krótkim czasie przeprowadzić tak poważne przedsięwzięcie, jak ponowne uruchomienie placówek, do których trafiają nasze dzieci

Dodał też:

- Skąd mam wiedzieć czy już jest bezpiecznie (skoro zachorowań i przypadków śmiertelnych spowodowanych koronawirusem jest w Warszawie coraz więcej, a nie coraz mniej). Samorządy, ani tym bardziej dyrektorzy przedszkoli czy żłobków nie mają narzędzi do oceny sytuacji. Ma je wyłącznie rząd

Wystosował też żądanie:

- Czekamy na szczegółowe wyjaśnienia ze strony rządu i centralnych służb sanitarnych, jak bezpiecznie zorganizować pracę żłobków i przedszkoli. Bez tych wyjaśnień nie podejmę decyzji o uruchomieniu tych placówek. Przerzucanie przez rząd odpowiedzialności na samorządy jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Trzaskowski w ostatnim czasie uaktywnił się dość mocno w związku z kampanią wyborczą Kidawy-Błońskiej oświadczając na przykład, że nie wyga kart adresów mieszkańców Warszawy Poczcie Polskiej do głosowania korespondencyjnego. Zabudżetował też ok środki na telefony komórkowe dla urzędników, na nowe meble do ratusza i kilki innych pozycji, ale na maseczki dla Warszawiaków już nie miał.

Cała logika działa Trzaskowskiego jest chyba ciągle ta sama – inaczej niż rząd i PiS, a nuż może coś mądrego uda się zrobić, jak tamci się pomylą?

Bo na jego własne dobre pomysły, to Warszawiacy zdecydowanie nie mogą liczyć.

 

mp/facebook/rafał trzaskowski

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.19 11:40
++ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
my\305\233l\304\205cy\054 blisko koryta2020.04.30 19:31
tym nie otwieraniem idziesz na rękę dla rządzących.Gdybyś potrafił myśleć tego byś nie robił.Jestem zbyt blisko koryta by czegoś nie woedzieć,a ty gówno wiesz.Dowiesz się po czasie ,ale będzie już za późno hahahahahahahaha
myślący, blisko koryta2020.04.30 18:58
tym nie otwieraniem idziesz na rękę dla rządzących.Gdybyś potrafił myśleć tego byś nie robił.Jestem zbyt blisko koryta by czegoś nie woedzieć,a ty gówno wiesz.Dowiesz się po czasie ,ale będzie już za późno hahahahahahahaha
what about penguins?2020.04.30 12:57
Wszystko wskazuje na to, że chyży rój zrobi z przedszkoli i żłobków DPS-y.
Marcel2020.04.30 10:59
Wspaniały mądry i tolerncyjny człowiek ! Do tego odważny.
straznik2020.04.30 10:31
ten palant potrafi tylko Czajkę otworzyć i wypuscić ścieki do Wisły.Gonic go do Izraela.
Toni 2020.04.30 8:48
Trzaskowski to nieudacznik jak cała platforma, on otworzy kluby pedałó i lezbijek, nic więce nie potrafi. Cała ta KO z Budki to przestępcy i zaraza gorsza od koronawirusa, antypolska szajka.
Jan Radziszewski2020.04.30 8:36
Przed nami jest zbyt krótki jest okres władzy PIS u bo Król tj namaszczony już czeka gotowy Potrzebna tarcza antykryzysowa dla firm pogrzebowych. Posted by Dzieckonmp w dniu 29 kwietnia 2020 W niektórych regionach kraju branża funeralna notuje spadek ilości pogrzebów nawet o 40 proc. – Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – mówi Wirtualnej Polsce Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej. – Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków – dodaje. Przedstawiciele branży pogrzebowej apelują, aby nie straszyć społeczeństwa tragicznymi konsekwencjami koronawirusa, ponieważ zjawisko to, ich zdaniem, nie istnieje. Jak podkreśla Wirtualna Polska, z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 r. zmarło 36 tys. 557 osób. W tym samym miesiącu w tamtym roku zmarło jedynie 213 osób mniej. Z kolei wyniki sprzed dwóch lat to: 40 tys. Polaków. Dane o liczbie zgonów za kwiecień 2020 GUS opublikuje pod koniec maja.
Greg2020.04.30 8:27
każdy bezmózg POpaprany ma problemy
JOjo2020.04.30 8:42
Wąchaj pałe
Jan Radziszewski2020.04.30 12:47
Co rozumu w głowie nie masz!!
pisiaki to debile2020.04.30 8:13
A jak wnusie wrócą z przedszkola to niech serdecznie ucałują i uściskają dziadków, już jest bezpiecznie i nic przecież do domu nie przyniosą!
Greg2020.04.30 8:29
każdy lewak to bezmózg
.2020.04.30 8:48
Czyżby Reytan zmienił nick?
anonim2020.04.30 8:04
Otworzyć przedszkola (przed wyborami...)! Bo jak powszechnie wiadomo, każdy przedszkolak ma w zwyczaju po zabawie dezynfekować ręce oraz spryskiwać zabawki płynem antybakteryjnym przed odłożeniem na półkę. Żaden przedszkolak, szczególnie po 2 miesiącach w domu, nie będzie tęsknił za rodzicami i płakał, więc nie będzie trzeba go przytulić i wziąć na ręce. Poza tym przedszkolaki doskonale wiedzą, ile to metr czy dwa, co to dystans społeczny i nigdy nie biorą paluszków do buzi. Zaś przedszkolanki są odporne na wirusy, a w domach nie mają rodzin, dzieci, które nie chodzą do szkoły, czy starszych wiekiem rodziców, z którymi mieszkają.
Maria Blaszczyk2020.04.30 11:24
Rzecz w tym, że wg danych szwedzkich i holenderskich dla dzieci ten wirus nie jest szczególnie groźny i dzieci go nie transferują. Mimo że oczywiście social distancing nie jest raczej dla nich. Z moich osobistych obserwacji - wśród kolegów i koleżanek moich dzieci zarażonych lub wedle wszelkiego prawdopodobieństwa zarażonych było powyżej dwudziestki dzieci. I to głównie nastolatków. Mówię tu albo o zachorowaniach potwierdzonych testem albo o takich pełnoobjawowych, przywleczonych z nart lub Brabancji. ŻADNA rodzina się nie zaraziła. Mimo mieszkania razem... W Holandii pod naciskiem opinii publicznej szkoły zamknięto - później niż gdzie indziej, ale zamknięto. Ale dzieci mogły się cały czas bawić na ulicy i w domach, więc takie tabuny znudzonych kilku- i kilkunastolatków przetaczają się tu po ulicach, obsiadają place zabaw, plenerowe siłownie itd. - i dotychczas potwierdzono JEDEN transfer z dziecka na dorosłego. Więc szkoły już by otwarto - gdyby nie to, że akurat są wakacje. A dobra strona tego, ze dzieci wrócą do szkół i przedszkoli jest taka, że opiekunowie będą mogli wrócić do pracy. Aha, i najmłodsze dziecko mam ośmioletnie, więc nie liczy się jako przedszkolak, ale tęskni za szkołą strasznie. To oczywiście zależy od dziecka, więc nalezy stosować, jak zawsze, indywidualne podejście.
Joanna2020.04.30 8:01
Swoje niskie pobudki w stylu "moje na górze", przykrywa udawaną troską o dobro dzieci. To takie oczywiste i słabe.
Marcel2020.04.30 8:41
Akurat, nie mierz swoją miarą.
katolicka kretynizacja polski 2020.04.30 8:00
Gdy się zaczynał koronawirus wszystko zamknęli. Gdy pandemia jest w pełnym rozkwicie to otwierają, bo według żoliborskiego zasr ańca, "nic się nie dzieje"! Więc do urn obywatele! Po trupach do celu...
Greg2020.04.30 8:28
śmieciu lewacki - WON
Tomasz2020.04.30 8:47
MIAŁEŚ SIĘ STĄD WYNIEŚĆ - MAM CIĘ WYGUMOWAĆ KRETYNISKO