11.07.19, 08:10screenshot TVP Info / Youtube / Fot. domena publiczna

Trzech europosłów PiS we władzach komisji UE

Trzech europosłów Prawa i Sprawiedliwości zostało wiceprzewodniczącymi komisji w Parlamencie Europejskim. Taka sama liczba europosłów PO została wiceszefami komisji. Kandydatura Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych została odrzucona.

Komentując tę ostatnią informację, europoseł Ryszard Legutko powiedział:

To jest odwet. Tu się nie liczą kompetencje ewentualnego przewodniczącego komisji zatrudnienia. Nikt ich nie kwestionował. Nie było żadnej uwagi krytycznej, bo być nie mogło. Nie ma żadnych racji merytorycznych, żeby odrzucić tę kandydaturę”.

Zdaniem szefa konserwatystów powodem jest wcześniejsze odrzucenie kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej. Głosowanie tajne zostało zarządzone na wniosek socjalistów. 27 europosłów było przeciwko, 21 głosowało za, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Szef delegacji PO Andrzej Halicki przekonuje, że poparł Beatę Szydło.

Spośród europosłów Prawa i Sprawiedliwości trzech zostało wiceszefami komisji. Witold Waszczykowski – w komisji spraw zagranicznych, Zdzisław Krasnodębski w komisji przemysłu i energii, z kolei Ryszard Czarnecki – w komisji petycji.

Europosłom PO przypadły te same stanowiska w komisji budżetowej (Janusz Lewandowski), rozwoju regionalnego (Krzysztof Hetman) oraz rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów (Róża Thun).

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze

Adam2019.07.11 12:47
Wy byście na kolanach się płaszczyli byle by pare euro do kieszenie Skapnęło ,przecież dla was Polska istniała tylko teoretycznie
POLKA 2019.07.11 11:34
BRAWO ... STRACH TUSKA I CAŁEJ JEGO GRUPKI ujrzała światło dzienne ha ha Boją się naszej Pani Premier Szydło jak diabeł święconej wody ..ha ha .
robaczek 2019.07.11 10:45
JEZDEŚMY POTENGOM !!!!!!! wszystko zasługa Beci, oczywiście ;] Ba!!! Nawet Pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina uznaje Becie za szefa! widać że budujemy potęge Polski na arenie międzynarodowej. Teraz sie dopiero z nami liczą. tak sie liczą!!!!! O jak oni sie liczą z anmi teraz!!! no mówie wam!!! liczą i liczą i sie nie mogą doliczyć kasy na premie dla BECI. BO JEJ SIE ZYWCZAJNIE KURNA NALEŻY!!!!!
stanislawa 2019.07.11 11:51
Zenada robacZku , spokojnie damy rade , nie trzeba miec waznych funkcjii w europarlamencie by skutecznie zabiegac o interesy POlski . Bycie pionkiem w obcych rekach nie przynosi ani prestizu , ani zadnych korzysci oprocz osobistych
qwerty2019.07.11 10:17
Idiota Legutko. PE to nie polski sejm czy rząd pod dyktaturą Jareczka właśnie dla tego że w PE liczą się kompetencje Beatka nie została wybrana. Przestancie wciskać ludziom ciemnote do glów. No jak ona moze byc przewodnicząca czegoś jak mówi tylko w narzeczu Brzeszczeńskim
Grzegorz2019.07.11 11:20
Opozycja już tradycyjnie nie ma konkretnego programu , oferty I propozycji dla wyborców . To umiem że nadal chcecie przegrywać W wyborach . Śpijcie dalej
POLKA 2019.07.11 11:32
Pisząc "głupi sejm " to posłowie opozycji zapewne bo faktycznie takich głupich jeszcze w Polskim Sejmie nie było jak obecna grupa głupków zwana opozycją .
stanislawa 2019.07.11 11:48
Jesli pani Premier SZydlo nie ma kompetencjii to jakie kompetencje ma pani Kopacz??? jakie to sukcesy pani Kopacz osiagnela bedac min , zdrowia ????? a moze Marszalkiem Sejmu?????? moze jako Premier??? tu miala sukces , sklocic grupe wyszechradzka , zgodzic sie na przyjecie kazdej ilosci uchodzcow , oraz przyzwolenie na dalszy drenaz finansow przez mafie vatowskie , to ogromny sukces i kompetencje.
Andrzej Malik2019.07.11 9:44
Chłopcy i dziewczyna dostali solidnie w pysk. No, ale przecież siedzenie podczas hymnu unijnego to wyraz najwyższego szacunku, prawda?
POLKA 2019.07.11 11:29
Hymn ?? od kiedy Unia ma hymn ? Mniej jadu debilnego a wiecej wiedzy i szacunku !
ciekawy2019.07.11 8:23
Zdzisław Krasnodębski miał być wice parlamentu z został jedynie wice jakiej marnej komisji PISIE JAK ZWYKLE NIC NIE UGRAŁY Bocha szczęsliwa bo dalej nic nie będzie robic a kasa będzie płynąć
POLKA 2019.07.11 11:36
Żałosny maluczki człowieczku mniej esbeckiego jadu a więcej logiki .