25.01.20, 18:28

Tusk: Głosowałem na Budkę, a Kaczyński chce wyjść z UE

Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej, poparł w wyborach na szefa partii PO Borysa Budkę. Przy okazji rozmowy z dziennikarzami o kondycji swojej dawnej partii, z której uciekł po aferze taśmowej, zaatakował też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

Po zadeklarowaniu, że "głosował na Borysa Budkę", Tusk został poproszony przez dziennikarzy o komentarz w sprawie ataków Komisji Europejskiej na reformę sądownictwa w Polsce.

" To pokazuje autentyczny stosunek do UE dzisiejszego rządu. UE jest przeciwnikiem, problemem, kłopotem. Czymś, od czego należałoby się uwolnić. Dobrze wiem, z racji kilkudziesięciu już lat doświadczeń z Jarosławem Kaczyńskim, że dla niego obecność Polski w UE od początku do końca była problemem" - powiedział Tusk.

"Celowo używam tego sformułowania, bo wydaje się, że tak psychicznie i emocjonalnie prezes PiS-u jest gotowy do przeprowadzenia wyjścia Polski z UE. Szczerze? Co do tego, że jest to jego marzenie - nie mam wątpliwości" - dodał Tusk.

Jak zwykle "celny" i "na poziomie" komentarz Tuska. Były szef RE kolejny raz pokazuje, że nie ma Polakom nic do powiedzenia.

bsw

Komentarze

faszysta2020.01.26 18:54
Jeśli Polska ma być nadal w rękach Polaków a nie zdrajców z totalnej targowicy to zarówno rząd jak i PAD muszą szybciutko zrobić porządek z przestępcami, anarchistami i awanturnikami z nadzwyczajnej kast, ktorzy od 4 lat łamią konstytucję i porządek prawny ,a samych siebie stawiają bezkarnych ponad prawem? Dosyć anarchii i burd kolesiow w fioletowych kołnierzykach!!!!! Mam nadzieję, że zarówno Kaczor dyktator jaki PAD zdają sobie sprawę z tego, że ich czas głaskania i współpracy z mafią kolesi w togach się skończył i dalsza zabawa z nimi w kotka i myszkę skończy się przerżnięciem zarówno wyborów prezydenckich jak i kolejnych wyborów do Sejmu RP, tak jak było to z Senatem!!!! Uczciwi Polacy, dotychczasowi wyborcy PiS mają dosyć cyrku i kabaretu, jakie rząd i PAD wyprawia z kolesiami z nadzwyczajnej kasty !!!!!
Dr Aloha2020.01.26 18:46
PełO wybrało "psewodnicuncego" :):) Czyli hieny wybrały największą z hien:):)
Hanys2020.01.26 16:56
Głosował na Budkę . A ten go wysle do budki PO piwo.
Kudyba2020.01.26 15:53
Szalony donald chce wyprowadzić Polskę z UE. Czas go powstrzymać.
alojz2020.01.26 15:15
Niemiecki knecht.Do budy!
aldek2020.01.26 14:35
Ten człowiek nie rozumie, że Unia Europejska to umowa państw stwierdzona traktatami, a nie jej obsługa w postaci średniej klasy urzędników, zgromadzonych w różnych komisjach. D T to intelektualna miernota i klasyczne popychadło.
Daniel2020.01.26 12:38
wybór Budki to dobry wybór ! należy się cieszyć....będą dalej lecieć po równi pochyłej...
krystyna2020.01.26 9:52
To Narod zadecyduje o wyjsciu z Uni, nie Kaczynski. Jak tak dalej beda nas kroic jak salami to Polacy zalatwia to "po angielsku" !!!
anna2020.01.26 9:42
Myślę, że Peowcy robią krecią robotę w PE , robią wszystko by wyjść z UE i zwalić winę na Polski rząd , wszystkie działania donosicieli na to wskazują.
anna2020.01.26 9:44
dodam jeszcze , że za nasze składki do Unii,
Adolf2020.01.26 9:35
Wredna szkopska morda, fałszywy Hund germański.
zapluty kopciuch reakcji2020.01.26 8:30
Niestety Kaczyński nie chce wyprowadzenia Polski z UE, lecz jeszcze gorzej - jej mocniejszego zamurowania w niemieckiej strefie życiowej. Niech każdy przypomni sobie propozycję Prezydenta Dudy z 2017 lub 2018 r., aby do konstytucji PRL-bis wpisać przynależność do UE.
Senior zatroskany2020.01.26 7:32
Jak jest sens płacić niebotyczną kasę na bizantyjskie pensje dla rozrośniętej do granic absurdu tytanów intelektu z problemami alkoholowymi zajmującymi się wprowadzaniem "zasad i wartości europejskich" m.in, do Polski.? Jestem Polakiem i nie chcę europejskich wartości!!!! Nie chcę najdrożej w opłacie autostrady kulczyka, nie chcę dalszego betonowania mojego miasta., nie chcę przystanków autobusowych po 400 tysiecy złotych każdy, nie chcę tęczowych ławeczek po 20 tysiecy dla odmieńców seksulanych itd, smakują mi krzywe banany i ogórki [email protected][email protected]! Nie chcę, aby lewactwo brukselsko-berlińskie myślało za mnie i łaskawie wyrażało zgodę na to co jako Polak mogę robić za ich łaskawym przywolemniem, a co nie !!!!! Dziekuję ci UE za twoją troskę o mnie, o moją Ojczyznę!!!!!!
nasze słońce2020.01.26 4:16
zjadł nieświeżej makreli i POpił jogurtem - stąd taka wspaniała mina
Toni2020.01.25 21:46
Tam gdzie jest zdrajca Polski Tusk to dobrze by było żeby nas nie było, po co mamy płacic składki do lewackiej UE na pensje takich parszywych drani.Szkoda,że PIS chce byc w tej unii, która stała się ściekiem nieczystości.Polacy nawet nie wiedza,że więcej odprowadzamy składek do nich, niż oni nam oddają. Polsce potrzebne jest NATO,a nie jakaś unia.Dzis jestem dumny,że głosowałem przeciw wejściu do tego kołchozu, nie myliłem się ,że zechca nas pozbawic wolności i zrobić z Polaków niewolników, a z Polski swoją kolonię. Tak chciał Hitler i ten plan realizuje szwabska UE.
Foster2020.01.25 21:25
No przecież cały czas na tę niedobrą UE narzekacie. W czym problem ?. Czasami to Was nie rozumiem. Komisja Wenecka - zła, Komisja Europejska - lewacka i niemiecka, UE za federalizacją, UE przeszkadza reformować polski wymiar sprawiedliwości, UE chce nas zmusić do przyjmowania uchodźców, itp. Zdecydujcie się w końcu - czego chcecie ?
stan2020.01.25 21:49
Chcemy unii suwerennych krajów, gdzie obowiązują jednakowe prawa dla wszystkich członków, a nie segregacja (może nawet rasowa, bo Niemcy i Francja uważają się za "panów", a Polacy nie mają nic do powiedzenia, tylko "wykonać rozkaz". Merkel zapowiedziała, że już czas rezygnować z suwerenności. Czy Ty jesteś za likwidacją naszego kraju? Odpowiedz. To nie jakieś odgórnie powołane przez niewiadomo kogo instytucje mają decydować co jest dobre dla którego kraju. Takie podejście stawia inne kraje w pozycji podbitych krajów kolonialnych. To Ci odpowiada?
Foster2020.01.26 16:12
Takiej Unii nie będzie.
anonim2020.01.25 21:11
Wchodziliśmy do demokratycznej struktury umożliwiającej współpracę wolnych i samodzielnych państw dla wspólnego dobra. Światowa faszystowska finansjera dostrzegła jednak w tej organizacji olbrzymią niepowtarzalną szansę dla własnych neokolonialnych interesów (łatwiej opanować przez kilku najemników biurokratyczną strukturę w Brukseli niż każde państwo odrębnie). Jeśli nie da się oczyścić UE z faszystowskiej infekcji pozostaje od tej zarazy wiać jak najdalej. Anglicy już to zrobili.
ceramik2020.01.25 21:10
Nowy przywódca dywersantów na rozkazach niemieckich żydów.
Jestem z Białegostoku2020.01.25 20:07
Cóż on może powiedzieć, przecież polskość to nienormalność. On nie jest zdrajcą, bo zdrajca zdradza swoich , a my jesteśmy Polakami a nie niemcami. Pozdrawiam.
Nimrodel2020.01.25 20:01
Jak ten już coś powie.....
hassan2020.01.25 19:36
tusek powiedzial co wiedzial szuja nr 1
Urszula2020.01.25 19:36
No przecież widać, że PiS, a szczególnie kulawy, chcą wyjścia z unii. Spieszy im się w objęcia Putina bo chyba, te matoły nie myślą, że Polska zostanie państwem niezależnym. W dzisiejszym świecie jest to niemożliwe.
C2020.01.25 20:03
Ty Ulryk to chyba jesteś niepełnosprawny. Niedowidziałeś kto ściskał się z putinkiem? Przeciez to tusk, twój ulubieniec i pachołek makreli i makarona. On to dopiero wyliże buty każdemu ze wschodu i z zachodu.
Damian2020.01.26 1:13
" urszulowany" Kellerze Lechu! Wielka Brytania wyszła z Unii, przegłosowali Brexit ! Nikt z tego powodu szat nie rwie! Anglicy się cieszą! Przecież to za TUSKA się wszystko odbyło! A on nie umiał nic zaradzić! TUSEK ZAWSZE DO CZEGO SIĘ DOTKNIE, TO SPIEPRZY i w UE i u nas w Kraju ! W Unii dobrze być, ale nie w takiej! Ona się rozpadnie! Nie ma w niej równości ! Są równi i równiejsi! Ważni i mniej ważni ! A co Unia sobie myśli, że będzie brać od nas składki, tak jak od wszystkich, ale nie będzie nam dawać dotacji, CZY KARAĆ ? To po jakiego gwinta wtedy należeć do UE !? Żeby na nas zarabiała,pobierając składki i nic nie dając?! Przecież to łatwo obliczyć ! Anglii się nie opłaciło ! Jeszcze nas bezczelnie straszą! To oni niech się boją, bo zmniejszą się im wpływy z naszych składek! A narazie nie "gdybaj" ! Nikt nie wychodzi i nie mówi się na ten temat! Tylko wy nadajecie ! WIDAĆ, ŻE TO WASZ TEMAT ZASTĘPCZY! A tak na marginesie: Kto to jest "kulawy"??? Bo, kto pedał, to wiem ! Jakim trzeba byc pe....... m, żeby sie ciągle przepoczwarzać na Ulkę, Agnieszkę , czy Izę.....itd! Wiemy! Znamy twoje zafajdane dziesiątki nicków! Jaki masz cel !? PObawić się w chowanego?! Głupcze! Przecież to się nawet go Gazety Wy.........j nie nadaje !
Dam2020.01.26 11:27
Zwłaszcza się cieszy ich gospodarka, która traci tyle, co w czasie kryzysu sprzed 10 lat, a mamy wciąż okres światowego wzrostu gospodarczego. Bycie w UE, to nie tylko dopłaty, to dostęp do rynku (coś za co Norwegia płaci duże pieniądze) i lepsza pozycja negocjacyjna. Jeżeli czegoś takiego nie wiesz, to jesteś ekonomicznym analfabetą.
Dorota2020.01.26 16:11
Damie" - myślę, że nie "damie, tylko Lechu! Oceniasz?? A to może ty jesteś analfabetą i to nie tylko ekonomicznym ! To że tego nie wpisał, to nie znaczy, że o tym nie wie ! Ja to wiem, bo piszę " Projekty unijne " Napewno nie wiesz na czym to polega i jak należy to robić!
GabaGaba2020.01.25 19:24
Pan Nienawisc ujada jak szwabski pies!
JS2020.01.25 19:22
Tusk ! Oskar ! Raus nach Polen ! Deutschland mussen Polen zuruck kaufen ! Du bist unser die Beste agente ! Beste Kollaborateur ! Raus ! Schell ! Pozdr.
skarb2020.01.25 19:12
to zacietrzewiona antyPOLSKA kreatura kogo obchodzi co cos tak wrogiego POLSCE I POLAKOM robi a unia europejska niech sie goni z takimi jak ty wrogami silnej i niepodleglej POLSKI doprowadza z sadami i totalnymi do wyjscia, PO takim szczuciu w POLSCE I UNI WSZYSTKO SIE MOZE ZDAZYC A DZIEKI TEMU ZDRAJCY ODPOWIEDZA ZA ZDRADR NISZCZENIE PRAWA POLAKOW I KAZDEJ DZIEDZINY ZYCIA .POLACY NA TO CZEKAJ .nalezy wziac przyklad z Wielkiej Brytanii.stworzyc silny blok EUROPY SRODKOWO-WSCHODNIEJ I UWOLNIC SIE OD LEWACTWA WROGOW LUDZI I KRAJU W KTORYM ZYJA
AAAA2020.01.25 19:10
Łże zawsze, kiedy otwiera usta. Doprowadził do tego, że Polacy byli w Unii milczącymi parobkami. Dla niego każde upominanie się o należne prawa to wyjście z Unii. Nie każdy ma ambicje lokaja, panie tusk!
gregor2020.01.26 8:02
po prostu sluzy tym z ktorych sie wywodzi czyli swoim niemcom.
Olaf2020.01.25 19:00
Krytykują reformę sądów. Kim są „niezależni eksperci”? Mąż i były mąż... Gersdorf
Senior zatroskany2020.01.25 18:56
Płatny skługus putina i makreli, prezes przedsiębiorstwa nienawiści w stosunku do normalnym Polaków, ojciec chrzestny przestępczej mafii PO założonej przez konfidentów za pieniadze niemeickiego wywiadu, ten patriota ,ktory za bezcen rozszabrował Polskę między swoich kumpli, przyjaciól niemców i kulczyków ma czelność pouczać Polaków. Przez całe swoje życie działał jaka płatny pachołek przeciw Polsce. Jeśli brukselsko-berlińskie lewactwo hitlerowsko-faszystowskie ma zamiar nadal ingerować w nasze polskie sprawy, w nasz polski dom to jestem za wprowadzeniem stanu wyjatkowego i opuszczeniem unii. W I kolejności trzeba posprzątać dom Ojczysty z przestępców i zdrajców, a potem kontynuować budowę normalnej, wolnej, suwerennej,demokratycznej Polski, gdzie bedą rządzić Polacy , a nie przestępcy w togach czy degeneraci alkoholicy z brukselki?
Senny2020.01.25 20:43
Senior, wyluuuzuj. Po co Ci to potrzebne? Chcesz żeby pikawa Ci siadła? Nie ma sensu. Co jest sensem? Ano, sensem jest uświadamiać. Uświadamiać, uświadamiać i raz jeszcze uświadamiać naszą latorość. Chce mi się spać.
ten obcy2020.01.25 18:49
PO podwórku piesek skacze, POdżegacze, podrze gacie
Anna2020.01.25 18:41
Jak temu człowiekowi nie wstyd!
anna2020.01.26 9:47
a czy ten człowiek wie co to jest wstyd? za pieniądze sprzeda wszystko i wszystkich
J.P2020.01.26 14:22
Kaczyński za to rozdaje, nie wiem co gorsze.