10.04.19, 18:00Zdj. CC BY SA 2.5, EPP, CC BY SA 2.0, edytowane

'Tusk grał z Putinem przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu'

"Donald Tusk w sposób absolutnie przemyślany torpedował wspólne uroczystości rocznicowe w Katyniu, które miały odbyć się z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grał przeciwko niemu razem z przywódcą Rosji"- stwierdziła w wywiadzie dla Polskiego Radia posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka. 

Dziś mija dziewięć lat od tragicznej śmierci prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz 94 innych osób, m.in. dowódców wojskowych, duchownych katolickich i prawosławnych, przedstawicieli Rodzin Katyńskich, posłów na Sejm RP oraz całej załogi rządowego Tu-154. 10 kwietnia 2010 r. prezydent wraz z delegacją leciał do Katynia na obchody upamiętniające pomordowanych tam polskich oficerów. 

"Politycy Platformy Obywatelskiej, przy okazji katastrofy w Smoleńsku, udowodnili, że nigdy nie powinni mieć niczego do powiedzenia w sprawach Polski"-oceniła Joanna Lichocka. 

"Zaniechania i zła wola były ewidentne. Donald Tusk w sposób absolutnie przemyślany torpedował wspólne uroczystości rocznicowe w Katyniu, które miały odbyć się z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grał przeciwko niemu razem z przywódcą Rosji. Doprowadził do rozdzielenia wizyt, mimo że były planowane na 10 kwietnia. Żądał tego Władimir Putin, a pan Tusk zgodził się na to i w Katyniu pojawił się trzy dni wcześniej"-przypomniała posłanka Prawa i Sprawiedliwości. 

Rozmówczyni Polskiego Radia zwróciła uwagę, że dokładnie rok po katastrofie Marian Janicki, odpowiadający za  przygotowanie wizyty w Katyniu został awansowany na generała dywizji BOR, mimo iż "teoretycznie pod jego opieką zginęło 96 najważniejszych osób w państwie".

"Było to haniebne i jednocześnie stanowiło demonstrację bezkarności i próbę pójścia w zaparte. Nigdy też nie zapomnę wypowiedzi pani Kopacz, która nie potrafiła zadbać, by w Moskwie doszło w sposób cywilizowany do identyfikacji ofiar i sekcji zwłok. Kłamała publicznie, gdy w Sejmie mówiła o dokładnym przekopywaniu ziemi w poszukiwaniu szczątków. Rządząca wtedy Platforma Obywatelska zmieniała stenogramy z debaty, podczas której wystąpiła ówczesna minister zdrowia, by zatuszować to kłamstwo"-podkreślała Joanna Lichocka. 

Przez cały dzień w Warszawie odbywają się centralne uroczystości upamiętniające ofiary tragedii smoleńskiej. 10 kwietnia 2018 r. na Pl. Piłsudskiego w stolicy stanął pomnik poświęcony tragicznie zmarłym przedstawicielom państwa polskiego. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

retro2019.04.11 10:18
to jest oczywiste. Bolszewicka Rosja robi co chce na świecie. Zabija kogo chce. Strącili malezyjski samolot z 300 pasażerami. Nawet Holendrom nie udało sie ich postawic przed sądem. Bezkarność bolszewickiej Rosji jeszcze narasta przy współpracy z Niemcami, które pompują miliardy Euro w przemysł zbrojeniowy Rosji przez kontrakt gazowy. I tak jest jak przed II WŚ, wtedy tez Niemcy współpracowały z Rosją. A Europa, taka głupiutka. Niespełna 80 lat temu Niemcy wymordowali kilkanaście milionów Europejczyków i dzisiaj znowu mają Europę pod butem dzięi poparciu Francji, europejskiej kurtyzany.
Bracia Karni wielce marni2019.04.11 8:38
Kaczyński natomiast jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. Komentatorzy wyrobili mu markę polityka "żelaznego", ale dużo bardziej niż z żelazem kojarzy się z gumą czy inną substancją na tyle glutowatą, że może wcisnąć się wszędzie i przybrać każdy kształt. Wystarczy zerknąć na jego polityczną drogę
jank2019.04.11 8:14
Wyjątkowa podłość rzucać ciągle oskarżenia bez dowodów ! Bo przecież słynny Maciarewicz niczego jeszcze nie udowodnił, prawda? Ale czego po frondzie" się spodziewać?
anonim2019.04.11 7:11
Kto laduje na wojskowym, zamknietym, starym, zapyzialym lotnisku bez zadnego wspomagania i to we mgle? Dzis na nowoczesnych lotniskach w takich warunkach nie mozna ladowac !!!
Janusz Barwinek2019.04.10 23:39
Nie nazywajcie ich opozycją, ale zdrajcami! Opozycją był Dmowski wobec Piłsudskiego.
Januszeczek Barwineczek2019.04.11 0:11
Jestem ateistą!
Olej2019.04.10 20:56
A kto go na piedestał wyniósł ? On może i w coś grał, tyle że go przeniesiono a gra toczy się dalej. Przestańcie zresztą pisać, że on w coś grał. On robił co mu zlecono. Zresztą cała ta maskarada poprzedzająca Smoleńsk z remontem prezydenckiego samolotu w Samarze to jeden wielki cyrk, z wizytami ,,spec-służb-jalistów’’ w Federacji, z oficerami po woroszyłówkach na czele armii, z rozpoznaniem bezpieczeństwa pierwszej osoby w państwie, z wypowiedziami ówczesnego marszałka Sejmu, z rechotem całej czerwonej chałastry wykradającej państwo. On w nic nie grał on był figurą, którą grali inni. W Polsce jest brudno szanowni piszący, brudno. I jak się z tym nie zrobi porządku to niebawem pożegnamy Polskę tak szybko jak zdołaliśmy odzyskać jej namiastkę. Namiastkę gdyż wciąż nie jest to Polska. Wciąż nie jest ! Jesetśmy poniżani u siebie w domu, ubliża się bohaterom, zniekształca historię, toleruje zbrodniarzy na narodzie polskim, więcej, honoruje się ich oficjalnie. Wciąż nie ma Polski tej którą przekazała mi moja babka, mój dziadek, moi przodkowie z lat 1918 – 1939.
Waldi2019.04.10 19:58
Przypomnieć też należy terror wprowadzony przez Tuska w kilka dni po ZAMACHU Smoleńskim, trzeba przypominać tzw. "sobotniego samobójcę", z rąk których zginął ś.p.: A. Lepper, D. Szpineta, płk. Tobiasz, K.Knyż, Remigiusz Muś, gen. Petelicki, szyfrant Zielonka, itd, to tylko niektórzy, którzy zostali zamordowani na zlecenie mafii PO-PSL-SLD. Boże, miej Nas w opiece i nie pozwól już nigdy wrócić do władzy tej mafii.
Demon2019.04.10 20:49
Oj strasznie cię demony życia prześladują wszędzie zagrożenie to się nazywa schizofrenia a kończy się w czubach
Gamberro2019.04.10 18:55
Trzeba przyznać ,że ich plan zrealizowali perfekcyjnie. od początku , do końca. Poza wpadką z żółwikami i głupimi uśmieszkami przy trumnach, wszystko im zagrało. niestety.no i kopaczka trochę dała ciała z przekopaniem. Poza tym, wszystko idzie po myśli ruskich i polskich troli.
Marian 2019.04.10 18:53
Czy ludzie opozycji P.O ,SLD PSL i inni szkodnicy cos zrobili do Polski .Rozprzedali majatek po PRLu Kradli ile sie dało dlatego niepotrzebne jest im CBA. Historie Polski maja gdzieś dlatego niepotrzebny im jest IPN. Teraz z Merkelowa Ustalaja jak Wykończyc Rzeczpospolita . Mysle ze Polacy widza tych szkodników przebierańców ktorzy mówią a inaczej Robia />Po czynach poznasz człowieka NIE PO SŁOWACH . SZCZERZE MOWIĄC TO NIE IDZIE PATRZEC NA TYCH SZKODNIKÓW . ŻAL TYLKO NIEKTÓRYCH POLAKÓW ze pomieszli im w głowach. PO Lechu Kaczyńskim pozostanie Muzeum Powstania Warszawskiego ,rafineria na Litwie Mozejki i europort gazowy w Swinoujsciu . Jakie symbole zostaja po totalnych tylko wspomnienia po tym co sprzedali
Janusz Barwinek2019.04.10 23:34
To nie jest opozycja! To są rozbójnicy i zdrajcy!!!
Grizzly2019.04.10 18:44
Szwabska morda! Jeśli tak to zrobiły to służby szwabskie i kacapskie!
lolek kremowka2019.04.10 19:19
Pan jak mniemem - po spowiedzi i świętej komunii
Grizzly2019.04.10 19:51
No, taa ... bolszewiki będą nas do spowiedzi wysyłać! Prawda w sprawie Ryżego jest trudna do przyjęcia??
Ryszard Olejniczak2019.04.10 18:36
Niestety wtedy straciliśmy nie tylko narodowe przywództwo, ale również pozbawiono nas narodowej godności, godząc się na to, że ostatnie zdanie w ich życiorysach dopisał wróg. To wielkie szczęście, że dziś ocaleniem egzaminów, ocalono ten graniczny, minimalny poziom, godności Polaków, poniżej którego naród traci pokrycie na kontynuację dalszego trwania. Strajkami egzaminacyjnymi, ktoś chciał udowodnić światu, że jesteśmy zwyrodniałym narodem gotowym frymarczyć losem własnych dzieci. Tym razem mu się nie udało i to jest najpiękniejszy wieniec, który naród złożył poległym w 9 rocznicę ich śmierci pod Smoleńskiem.
m2019.04.10 18:30
Tusk natomiast jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. Komentatorzy wyrobili mu markę polityka "teflonowego", ale dużo bardziej niż z teflonem kojarzy się z gumą czy inną substancją na tyle glutowatą, że może wcisnąć się wszędzie i przybrać każdy kształt. Wystarczy zerknąć na jego polityczną drogę - kiedy to punktowało był Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-sieroty-po-centrum,nId,2425127#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
BroneK2019.04.10 18:27
czekam na zdjęcie tego gościa z czarnym prostokątem i mam nadzieję się doczekać
Kapitalista2019.04.10 18:22
Przypominam, że wiara w zamach nie jest niezbędna do zbawienia!
Rysiu2019.04.10 19:09
Nie przejmuj się , kacapie !
Waldi2019.04.10 20:02
Wiesz kacapski trollu w co wierzą prawdziwi Polacy ? Wierzą, że sprawiedliwość zawsze zwycięży, zbrodnia Katyńska też miała być zakopana na zawsze i CO ?
Kapitalista2019.04.10 20:37
Najważniejszym celem każdego człowieka jest osiągnięcie zbawienia. Takie pojęcia jak naród, partia, rasa, ojczyzna, patriotyzm to są rzeczy przygodne i mniej ważnie niż zasady wiary. W niebie nie będzie żadnych Polaków ponieważ nie będzie podziału na narodowości.
Ja2019.04.10 18:19
Wg mnie i Tusek i Pucin ,to tylko wykonawcy wyzej stojących właścicieli swiata.A im NIKT nie podskoczy!
To ja2019.04.10 20:40
W UFO też wierzysz?
Piotr Nowak2019.04.10 18:18
ale po co? w jakim celu?
Grizzly2019.04.10 18:50
W tym samym w jakim Junker i Timmermans atakują bezzasadnie Polskę! Wg. nich lewactwo ma zawładnąć unią a rosja będzie gospodarczym i militarnym partnerem Niemiec. Zapanują w ten sposób nad Eurazją!
Piotr Nowak2019.04.10 19:36
Boshe jacy Wy jesteście zmanipulowani to szok. Jaki Junker i Timmermans? Jaka ta "unia jest zła" . Cągle nam coś narzuca. Prawda? :) A wiesz co to jest VETO? Wiesz kiedy ostatnio polski rząd zgłosił jakieś VETO? Parę lat temu. Pis nie zgłosił żadnego Veta. A to jest przywilej każdego kraju. Na wszystko się zgadzają, a Wam wciskają "złą Unię która nam coś nakazuje". Łykacie to jak młode pelikany, więc nie truj mi tu o Junkersie i Timmermarsie tylko zastanów się jak bardzo masz wyprany mózg. Samodzielne myślenie nie boli. Zaufaj mi.
Valentynka2019.04.10 18:53
Jołopie ne umiesz znaleźć odpowiedzi. Zrelaksuj się masturbacja.
Piotr Nowak2019.04.10 19:28
Pani "emerytowana nauczycielka" prawda? Jakiego przedmiotu? Jeśli mogę zapytać? :D
Urszula2019.04.10 19:40
Zdziwiłabym sie gdyby pismatoł nie poruszył tematu"sex"/ Kolejna seksualnie niedopieszczona. Ech, wy pisdzielce macie przerąbane. Możecie tylko o tym "zexie" "D tylko szczekać. No już? Zadowolona? Napięcie przeszło? :D:D:D
Marian2019.04.11 8:20
Widac ze masz duze doswiadczenie,podaj moze jakies szczegoly.Wszyscysmy ciekawi
staare komuchy i folksdojcze2019.04.10 20:01
Urszula ty tu nie pyskuj tylko słuchaj co do ciebie mówi Czarzasty i Koalicja Anty Europejska!!!!! nie pytać o program tylko głosować gamonie jedne!!!!! programu im sie zachciewa psiakrew...….i ty Nowak też
retro2019.04.11 10:19
nie wiesz ? juz nie rozsyają z Czerskiej sms-ów ?
rdaneel2019.04.10 18:08
Znaczy się kompromitujące spóźnienie Kaczyńskiego na samolot było spowodowane przez Tuska? LOL. Czy wy już ustaliliście jaka BYŁA OSTATNIA ROZMOWA KACZYŃSKICH zamiast chrzanić co wam ślina na język przyniesie?
Urszula2019.04.10 18:25
Tego nie opublikują bo wyjdzie na jaw, że Jarosław kazał Lechowi lądować bez względu na warunki. Nikt z pisdzielców, a juz na pewno nie głupia Lichocka nie napiszą, że Rosjanie przestrzegali przed lądowaniem w Smoleńsku. Polski samolot miał wyznaczone dodatkowe lotniska do lądowania, ale nie skorzystali. Delegacja była spóźniona i lądowanie np. w Mińsku jeszcze bardziej opóźniłoby rozpoczęcie uroczystości. Dlatego Jarosław kazał i Lech wykonał. Na swoja zgubę.
BroneK2019.04.10 18:31
nie napisała o ściętej brzozie i innych "faktach" tvn wdrukowany na zawsze, smutne
Lewym Pasem2019.04.11 13:25
Wiesz co jadłaś ??? Gówno by Ci podali mówiąc ,że do parówka , to byś bez musztardy zeżarła !!!Do gara , a jak nie potrafisz to do bolszewickiego burdelu , dla idei !!!!!
Waldi2019.04.10 19:43
Brednie kacapskiego trolla., wy już na potrzeby ukrycia tej zbrodni zmienialiście prawa fizyki.
rdaneel2019.04.10 20:00
LOL. Wy tu w ogóle wiecie co to są "prawa fizyki"? I skąd? Od kłamliwego ścierwa Macierewicza który co pół roku kompromituje się "że już za chwilkę"? Od Kaczyńskiego który jednym telefonem doprowadził do śmierci 100 ludzi? Którzy nie wierzą że 40-cm drzewo nie jest w stanie ściąć skrzydła samolotu a w ich ptasich móżdżkach brzoza to 10cm drzewko z młodnika? https://www.pakwheels.com/forums/t/new-audi-crash/39845 Którzy pojęcia nie mają co dla samolotu oznacza uszkodzenie lotki w skrzydle? Dla których radiowysokościomierz i wysokościomierz baryczny to bajka o żelaznym wilku? Ty śmiesz bredzić coś o "prawach fizyki"? Człowieku od dzbanów twierdzących że samolot leciał "z minimalną prędkością 270km/h" a dla których podstawowy wzór na energię kinetyczną to d... razy kanapa na czterech nogach?
staare komuchy i folksdojcze2019.04.10 19:56
Urszula ty tu nie pyskuj tylko słuchaj co do ciebie mówi Czarzasty i Koalicja Anty Europejska!!!!! nie pytać o program tylko głosować gamonie jedne!!!!! programu im sie zachciewa psiakrew...….
Co Tusk zrobił dla PL w PE? Ktoś wie?2019.04.10 18:05
Niemiec z Ruskiem zawsze się dogadają.
Michał Kalinowski2019.04.10 19:57
Oj nie zawsze. Przykład 22 czerwca 1941 r. chyba się nie dogadali?
Marian2019.04.11 8:14
Czasem ci dwaj rabusie pozra sie o lupy