17.11.13, 09:55Okładka tygodnika W Sieci

Tusk we władzy Putina?

Andriej Piontkowski uważa, że Rosjanom perfekcyjnie udało się rozegrać atak na swoją ambasadę w Warszawie, wykorzystując reakcje premiera Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Pokazali wam kim jesteście, kim jest Tusk, a kim jest Putin. Tuskowi i Komorowskiemu jeszcze raz to pokazali. Zresztą oni sami wybrali tę rolę, kiedy po smoleńskiej katastrofie we wszystkim starali się dogodzić Moskwie. Tusk został zakładnikiem tej sytuacji i zawsze nim będzie, zawsze będzie w tej pozycji. Premier Tusk już nic nie może zrobić, wybrał tę rolę przez swoje zachowanie po katastrofie.

Piontkowski zauważa, że "w uświadomionych rosyjskich kręgach panuje przekonanie, że jeżeli Tusk zachowałby się w sposób, który nie spodoba się Moskwie, to mogą go skompromitować". - Chociażby upubliczniając jakieś protokoły rozmów po katastrofie smoleńskiej, które byłyby zabójcze dla jego pozycji w Polsce. Moim zdaniem Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Gomułką i kto tam u was był? Z Gierkiem, a tym bardziej z Jaruzelskim, niż Putin z Tuskiem.

sm/RMF FM

Komentarze

anonim2013.11.17 11:08
Tytuł jest niefortunny - bo "na usługach" sugeruje raczej dobrowolny wybór. A treści artykułu odpowiadałoby raczej sformułowanie "we władzy Putina", "zakładnikiem Putina" czy bardziej drastycznie "na smyczy Putina". Piontkowski mówi "wybrał" - myslę, że nie tyle wybrał, co znalazł się w sytuacji przymusowej na skutek własnej lekkomyślności, przedkładania interesu osobistego nad interes kraju. krótko mówiąc, braku patriotyzmu. Smutne to.
anonim2013.11.17 11:19
Spalenie butki przy Rosyjskiej ambasadzie był incydentem który zdarzył się podczas marszu 11 Listopada. Natomiast Sytuacja która miała miejsce w Rosji z polską ambasada to był przemyślany i zaplanowany odwet. Nieważne w tym momencie jakie grupy dopuściły się obu ataków. Istotne jest reakcja obu Stron Polski i Rosji.Premier i jego ludzie posypali łowy popiołem i gorąco przepraszali za wybryk "Chuligański" który nie powinien mieć miejsca. Strona Rosyjska nie widziała takiej potrzeby lekceważąc tym samym Rząd Premiera Prezydenta i wszystkich obywateli naszego kraju. Niezaprzeczalny jest fakt że Strona Rosyjska dokonała odwetu wiedząc że incydent pod Ambasadą został Potępiony i skrytykowany Przez nasze władze i że jest w trakcie pisana oficjalna nota do strony Rosyjskiej. Zachowanie strony Rosyjskiej w tej kwestii powinno być więc proporcjonalne do naszego. Niestety tak się nie stało. Zachowanie Władz Rosji jest kolejnym dowodem na jej wpływy w naszym regionie i na nasza Politykę Jeżeli rzeczywiście Premier ma świadomość że jest bezradny nie tylko w tej sprawie ale i w wielu innych kwestiach powinien się podać do dymisji.
anonim2013.11.17 12:20
Abp Tokarczuk powtarzał "kto komuniście uwierzył już przegrał", można by sparafrazować kto Putinowi uwierzył już przegrał. Jak razem majstrowali przy zamachu Smoleńskim i cieszą się, co widać na zdjęciu, że się udało, to Donek jest zakładnikiem i możne tylko służyć Putinowi jak piesek i go słuchać. Ale mamy przyWÓDCE.
anonim2013.11.17 12:42
no, a przed kim się "nie ugina" ?! - trudno by znależć.
anonim2013.11.17 13:08
@Gość ... wylecz oczka i móżdżek ... może zauważysz ....
anonim2013.11.17 13:10
Plucie zostało zastosowane parę lat temu kiedy doszło do ponownych wyborów i Wyorało Po Pluł J. Palikot (mistrz w pluciu na odległość w każdą stronę ) i inni Opluwanie tak się wszystkim spodobało że każdy plwa na każdego. Do tego złapały to media. Zaczęto wprowadzać do telewizji Programy szow o żenującym i zatrważającym programie jak "Big Brother" "Bar". Które u większości ludzi powywracały morale. Tak więc pluje teraz każdy na potęgę bo większość pluła wcześniej nie broniąc pluć innym. Gdy ktoś nie pluje tylko próbuje mówić nie jest zrozumiany. Więc myślę że historię plucia mamy za sobą podejrzewam że ona przeminie i wszystko wróci do normy ale jeszcze nie teraz. Dlaczego inni przez formę plucia wyrażają niezadowolenie z Rządu i z Premiera. Bo mogą a dokładniej maja prawo rozliczać władzę z pracy bo władza pracuje dla każdego obywatela i ma prawo z tej władzy się rozliczać na co dzień a nie tylko podczas wyborów bo podczas nich ostatecznie da się zrozumieć czy się sprawdzili cz też nie. Nie widzę więc różnicy w pluciu bo np gazeta wyborcza tez pluje tylko ze pol wyborczemu. Kiedyś to nazywano różnicą poglądów.
anonim2013.11.17 13:55
@Talman Piontkowski raczej nie należy do żołnierzy Jarosława, po prostu myśli samodzielnie, ponadto zna realia polityki Kremla....ma wolny umysł, żeby myśleć w sposób wolny i wyciągać własne wnioski na podstawie faktów. Dedykuję Ci tą wolność myślenia i niezależność od tego medialnego ścieku, który zniewala umysł. Nie warto tracić czasu na to poniżające zniewolenie....mimo że daje złudne poczucie należenia do do większości rozumnych i oświeconych.... Wolności i swobody myśli nie można zamienić na to g..w..o
anonim2013.11.17 14:04
Tak sie konczy wybor moralnego karla na premiera, poprzedzony wczesniejszym nainiactwem wyborcow glosujacych za PO. To byl doslownie "smiertelny wybor" dla pasazerow Tu 154 i ofiar "seryjnego samobojcy".
anonim2013.11.17 14:37
http://www.youtube.com/watch?v=4sxto4t_kiE
anonim2013.11.17 14:47
PabloKraków -> I o tym trzeba pamiętać. Bo gdyby w Polsce był normalny rząd z normalną komisją śledczą to Putin nigdy nie dokonał by tego mordu na zamówienie ludzi z Warszawy wiedząc że polskie śledztwo będzie od początku prowadzone rzetelnie i w interesie kraju.
anonim2013.11.17 14:51
Domejko -> Nie twój zasrany interes w co wierzę. Zresztą to są dobrze znane fakty więc łaskawie wsadź sobie tego kałacha w usta i skończ ze swoją nic nie wartą egzystencją.
anonim2013.11.17 15:32
W nieprzypadkowym czasie, nieprzypadkowy politolog, nieprzypadkowa wypowiedz. A frondowi pożyteczni idioci zachwyceni myśl podejmują, rozwijają i analizują. Bo przeciez nie ma niczego wspanialszego niz jak ktos obraza premiera Polski.
anonim2013.11.17 15:51
No to dla uzupełnienia obrazu rozważmy pozycję Kaczyńskiego i Macierewicza wobec Putina. Wybraźmy sobie, że FSB ogłasza oficjalnie albo wypuszcza "przeciek", ilu współpracowników polskiego wywiadu zostało w Rosji zidentyfikowanych, ujętych i skazanych po analizie raportu Macierewicza. (W zasadzie bez znaczenia, czy dane ujawnione przez FSB byłyby prawdziwe czy zmyślone.) Jak myślicie, co by Kaczyński i Macierewicz dali Putinowi, żeby do tego nie dopuścić?
anonim2013.11.17 15:53
@Skonczyczlewakami Lubię czytać takie bezmózgie komentarze jak twój. Nie obraziłem Premiera żadnym obelżywym słowem. Ale mam prawo rozliczać go według mojej miary bo to gwarantuje mi konstytucja i demokracja. Premier nie pracuje tylko na nas ale na przyszłe pokolenia. A analizy są częścią dialogu społecznego które pogłębiają świadomość polityczną. Ale dla takiego mea mózgu wszystko jest jasne. O Efendi nie miej za złe nam maluczkim swojego własnego zdania.
anonim2013.11.17 15:58
@J.Ty. Doktorku do czego maja nie dopuścić??? jak Rosjanie: "FSB ogłasza oficjalnie albo wypuszcza "przeciek"[..]
anonim2013.11.17 16:04
@ Onufry Szkoda, ze zaczynasz od obrażenia a nie od czytania ze zrozumieniem. Wiem tak jest łatwiej. Premiera oceniam podobnie jak Ty. I kazdy ma do tego prawo. Nikomu go nie odbieram. Po prostu nie wierze w przypakowosc opinii, rzekomo opozycyjnego politologa.
anonim2013.11.17 16:09
I oczywiście po takim tekście dalej będziecie międlić, że nie podżegacie bezmózgich kiboli do działań bandyckich?
anonim2013.11.17 16:21
@Purple Nie zakażmy pisania o rzeczach nie wodnych bo ktoś przypadkiem je przeczyta. @Skonczyczlewakami Ja byłem pożytecznym idiotom nie ja byłem pierwszy. Widocznie nie zrozumieliśmy się do końca trudno. Ale jak to się mówi warto rozmawiać. Dla mnie jest sprawą jasną że artykuł tego typu jest tu a nie w wyborczej. Po drugie wystarczy spojrzeć na mapę globus i przypomnieć sobie jak usytuowana jest Rosja i ze macki ma wystawione z jednej strony na Europę a z drugiej na Chiny
anonim2013.11.17 18:32
@GośćZch- Po co utrzymywać aż 3 telewizje TVP, TVN, Polsat? Wszystkie to jedno wielkie gówno.
anonim2013.11.17 20:16
@kot1 jest zapewne niejedynym, uwaga cytuje: "gamoniem" ktory przyjmuje za fakt ze samolot typu Tu-154 potrafi sie doslownie rozsypac w powietrzu na dlugosci 800 metow przy szybkosci 250 km na godzine po "uderzeniu w brzoze" - zenada, nieuctwo i prawdziwe gamonstwo. Tu nie ma kwestii "wiary", tu jest czysta fizyka.
anonim2013.11.17 20:26
Polacy nic się nie stało! Nic się nie stało Polacy! Wybraliście Tuska Polacy! Nic się nie stało! Wybraliście Tuska Polacy!
anonim2013.11.18 8:08
@kot1 pomniejsze gałęzie drzew od odległości 1100 m od początku drogi lądowania i dalej "kosząc" tracił niewielkie fragmenty blach slotów, klap i osłon podwozia. Po uderzeniu w brzozę stracił część skrzydła Tak sobie lecieli 1100 [m] kosząc drzewa i zostawiając na pamiątkę kawałki blachy. Nic się przecież nie działo bo to normalne że w w tym rejonie trzeba latać po drzewach na nieszczęście Wyrosła jakaś brzoza.
anonim2013.11.18 19:18
@kot1 - przestań obrażać pamięć wspaniałego Pilota i Jego Kolegów - jednego z najlepszych jakiego wydała polska szkoła lotnicza (http://www.polskatimes.pl/artykul/244235,pilot-arkadiusz-protasiuk-swietny-pilot-ktory-nie-bal-sie-tupolewow,id,t.html?cookie=1). Nadajesz się Bracie na wzór bezrefleksyjnego myślenia do Sevres pod Paryżem. Na tym kończę, bez odbioru.