02.01.19, 14:45fot. vannouten, domena publiczna

TVP chce kupić Showmax w całej Europie

Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem platformy Showmax, która z końcem stycznia 2019 roku wycofuje się z całej Europy. TVP rozmawia z koncernem Naspers na temat przejęcia serwisu na wszystkich 24 rynkach europejskich, nie tylko w Polsce. Nadawca publiczny może pozyskać inwestora i traktować platformę jako projekt komercyjny - podaje się portal Wirtualnemedia.pl. 

Showmax ogłosił w grudniu, że kończydziałalność na polskim rynku. Odejście zapowiedziano na styczeń 2019 roku. Chodzi o plany koncernu Naspers, właściciela Showmaxa, który zdecydował się na rezygnację z branży wideo w internecie. ,,Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce'' - poinformowała firma.

Jak powiedział wiceprezes TVP Maciej Stanecki, Telewizja Polska jest zainteresowana kupnem serwisu i licencji platformy Showmax.
Co ciekawe, TVP chciałaby kupić Showmax nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Chodzi tu o następujące kraje: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.


TVP mógłby wejść we współpracę z inwestorami i potraktować projekt komercyjnie, bo samodzielnie Telewizja Polska nie byłaby w stanie kupić Showmaxa.

bb/wirtualnemedia.pl