19.01.21, 12:00Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0 / screenshot Youtube

TYLKO U NAS! Antoni Macierewicz: Putin kalkuluje. Mam nadzieję, że się przeliczy...

"Wśród ludzi rządzących Rosją są tacy dla których nie tylko prześladowanie, nie tylko więzienie, ale także zabójstwo jest narzędziem realizacji władzy, narzędziem rządzenia" - mówi w rozmowie z Tomaszem Pollerem dla naszego portalu Antoni Macierewicz. Były szef MON ma nadzieję na adekwatną reakcję świata zachodniego wobec działań Rosji, choć przypomina także milczenie sporej części społeczności międzynarodowej wobec wielu zbrodni Kremla.

 

Komentując represje wobec Aleksieja Nawalnego w ostatnich dniach oraz niedawną nieudaną próbę zamachu na życie rosyjskiego opozycjonisty, Antoni Macierewicz powiedział m.in.:

"Sprawa Nawalnego pokazuje, iż wśród ludzi rządzących Rosją są tacy dla których nie tylko prześladowanie, nie tylko więzienie, ale także zabójstwo jest narzędziem realizacji władzy, narzędziem rządzenia, jest istotnym sposobem, jakim się uprawia politykę państwową. Tak długo, jak długo Rosja będzie podporządkowana tego typu "technikom", tego typu sposobom podejścia do realizacji władzy, tak długo bardzo trudna będzie możliwość dialogu z Rosją."

Jak podkreśla dawny opozycjonista, działania Rosji, choć formalnie nie akceptowane przez świat zachodni, spotykają się z niewystarczającą reakcją społeczności międzynarodowej. Z tego korzysta Putin, decydując się na kolejne agresywne posunięcia:

"Rosja zakwestionowała ład międzynarodowy, atakując najpierw Gruzję, a później okupując część Ukrainy, no i kwestionuje także podstawowe zasady, można powiedzieć, współżycia społecznego, tolerując, czy wręcz - jeśli chodzi o o niektóre instytucje - używając morderstwa i prześladowania karnego, więziennego wobec przedstawicieli opozycji."

Antoni Macierewicz zwrócił w tym kontekście uwagę na fakt przejścia przez sporą część środowisk politycznych w Europie, i nie tylko w Europie, do porządku dziennego nad dramatami, które rozegrały się w 2010 w Smoleńsku oraz w 2014 na okupowanym wschodzie Ukrainy, gdzie rosyjscy bojownicy z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej dokonali zestrzelenia samolotu pasażerskiego MH17:

"Oczywiście obserwowałem dosyć dokładnie i obserwuję nadal sposób działania pana Putina w związku z tragedią smoleńską. Można powiedzieć, że to wydarzenie, podobnie jak sprawa MH17, skala tych wydarzeń, tych tragedii sprawiła, że udaje się Putinowi uzyskać przejście pewnej przynajmniej istotnej, części zarówno międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości, jak i ludzi odpowiedzialnych za państwa, polityków do porządku dziennego. Udaje się uzyskać ich milczenie w sprawie tych tragedii, co do których sprawstwa nie ma przecież wątpliwości."

 Rozmówca naszego portalu przypomniał także mniej znane fakty, dotyczące zobowiązań Rosji do zbadania tragedii smoleńskiej:

"W wypadku Putina ta odpowiedzialność ma o tyle znaczenie, że - co warto przypomnieć, a wiele osób tego nie pamięta albo nie wie - to właśnie pan Putin jako ówczesny premier Federacji Rosyjskiej był i jest po dzień dzisiejszy przewodniczącym komisji, która miała zlecone przez ówczesnego prezydenta Miedwiediewa zbadanie tragedii smoleńskiej. Pani Anodina i MAK (kontrolowany przez Rosję Międzypaństwowy Komitet Lotniczy) byli tylko technicznym narzędziem. Kompetencje MAKu i pani Anodiny dotyczyły wyłącznie strony technicznej tego wydarzenia, nie całości. Całość miała zostać zawarta w raporcie komisji państwowej kierowanej przez pana Putina, a do dzisiaj tego raportu nie ma. Tworzy się takie wrażenie, jakby raport MAK był pełną odpowiedzią na tę kwestię a tak przecież oczywiście nie jest. I tutaj bezpośrednia odpowiedzialność pana Putina jest oczywista. To warto podkreślić, bo są tacy politycy, którzy są gotowi pana Putina bronić." - zwraca uwagę były szef MON.

 "Myślę, że Putin kalkuluje. Ze swojego punktu widzenia uważa, że kalkuluje dobrze. Ja mam nadzieję, że wreszcie się przeliczy." - podsumowuje nasz rozmówca.

 Z Antonim Macierewiczem rozmawiał Tomasz Poller

 

Komentarze

Sandra2021.01.21 0:53
Jak zwykle cenne uwago pana ministra Macierewicza. Godny Polak patriota.
ladychapel2021.01.20 22:12
Mord , skrytobójstwo , ludobójstwo to tylko niektóre metody rządów kacapów z Kremla będących spadkobiercami średniowiecznych Mongołów okupujących Ruś przez dwa stulecia . Mentalność wielu Rosjan jest pochodną azjatyckich obyczajów rodem ze średniowiecza .
Mirek2021.01.20 17:29
ZSRR prze 50 lat twierdził że m orderstwa w Katyniu dokonali Niemcy a okazało się że to siepacze NKWD zamordowali ponad 22 tysiące Polaków strzałem w tył głowy . Zbrodnia Smoleńska też ujrzy światło dzienne to tylko kwestia czasu .
m2021.01.20 16:23
Jeszcze nigdy się nie przeliczył, więc pewnie i teraz...
oficer LWP2021.01.20 15:34
Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Dolnośląskim Jacek Baczyński trafił we wtorek do policyjnej izby zatrzymań. Zatrzymano go w związku z przemocą domową.
ast2021.01.20 17:13
I to jest sprawiedliwość a poniemiecki niedorobek umyslowy, dla którego polskość to nienormalność nadal liże d.pę Makreli zamiast siedzieć na Rakowieckiej gdzie czyściłby kible git chłopakom bo tylko do tego nadaje się ta poniemiecka menda.
kapitan FSB2021.01.21 1:06
Towariszczy rostrielat.
on2021.01.20 10:20
Tosiek jak przystało na rosyjskiego agenta jak zwykle na czasie z newsami z Moskwy.
droma2021.01.20 9:52
rosja -kaput to imperium zła ,na kremlu obrzędy satanistyczne na kremlu ,im pomaga szatan ,ale nie on będzie rządził swiatem ,władcą jest PAN BÓG ...
Przemol2021.01.20 6:58
Nawalnemu nic nie będzie. Prześladują go "pro publico". Truć też go truli tak żeby przeżył. To że jest człowiekiem Kremla najlepiej pokazuje telefoniczne śledztwo, które przeprowadził. Medialna szopka. Trzymają go na wypadek przewrotu, kiedy trzeba będzie wymienić kierownictwo na Kremlu. To taki ichni Wałęsa.
takijakitakialeniebylejaki2021.01.19 23:25
Raport Antosia w sprawie zamachu w Smoleńsku. https://www.youtube.com/watch?v=J0W74f-5FsQ
Alojzy Cedzidło2021.01.19 23:05
A mnie się marzy normalny dobry sąsiad . Bo w moim przekonaniu są dwie Rosje . Ta spaprana przez komucholenina , a i Stalina też .Rządna władzy nad światem .I ta ruska z cudowna muzyką i, nie partyjnymi cerkwiami . Ale mi się marzy.....
pytek2021.01.19 20:47
panie macierewicz a kiedy raport smolenski ujrzy swiatlo dzienne? jakies szanse?
takijakitakialeniebylejaki2021.01.19 23:18
https://www.youtube.com/watch?v=J0W74f-5FsQ Ten raport już dawno ujrzał światło dzienne. Tu możesz go zobaczyć.
kgb2021.01.20 15:39
jaki mam ci zrobić "raport" w PowerPoint? mam udowodnić, że jesteś królem Polski? będzie tak samo wiarygodny jak te brednie, które ciebie podniecają
KTO WYPUSCIŁ ANTKA W PONIEDZIAŁEK2021.01.19 18:30
TO SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNE. TOSIEK WRACAJ NATYCHMIAST DO PSYCHIATRYKA! SIOSTRA ODDZIAŁOWA PRZYGOTOWAŁA CI SPECJALNE PROSZKI
Japa2021.01.20 10:04
To wy z tych co to z Putinem żółwika robili w Smoleńsku . Jak byście mieli odrobinę człowieczeństwa w tym totalnym organiżmie ,. to przypomnieli byście sobie ,że w tej katastrofie , oprócz Prezydenta i PiSowców zgineli i wasi ludzie . Zginęli i zaginęli . bo nie wiadomo czy w trumnach byli . Ale co począć , wy sobą zostaniecie. Z psa słowika nie zrobi.
kapitan RP2021.01.21 1:01
U nich jak zwykle ludjej mnogo!
Agnieszka2021.01.19 17:05
A ja chciałabym się spytać pana Macierewicza kiedy ostateczny raport podkomisji smoleńskiej? Za chwilę 10 rocznica a raportu nadal nie ma...
Anonim2021.01.19 17:11
Nie zarzyna się kury, która znosi złote jajka. Z tej Komisji będzie żył Antoś, jego dzieci, a może nawet wnuki.
Japa2021.01.20 10:22
KIedy wyście tego Macierewicza swoich złodziejskich metod nauczyli , O tej kurze złotodajnej tylko wy wiecie Dla was ta kura Polska się nazywa .
jle_ffm2021.01.19 18:39
Teraz to już będzie 11 rocznica. Ale spoko Antek ma czas do 2023 a potem się zobaczy czy to ew.przedłużyć ( w zależności od wyniku wyborów) :)
Dam2021.01.20 6:19
W 2023 znowu odpali się protokół "coraz bliżej prawdy" i karuzela tańców na trupach będzie ciągnąć się dalej.
Alojzy Cedzidło2021.01.20 10:36
A ja myślałem ,że "komentator " ,"Dam " patrzy normalnie na sprawę .Bez partyjnych uzależnień. I że pamięta sprawę Katynia . Tylko ilość ofiar odróżna Katyń od Smoleńsk .
Dam2021.01.20 11:30
Nie da się obecnie na sprawę patrzeć normalnie, bo: 1. Macierewicz ze swoją pseudokomisją zrobił z tragedii komedię. 2. Jarosław Kaczyński, dopóki był w opozycji, wykorzystywał tragedię smoleńską do robienia polityki, a następnie po zdobyciu władzy szybko ją wyciszył. Gdzie jest wrak? Gdzie raport Macierewicza? Odróżnia jeszcze to, że Katyń to ofiary mordu, a Smoleńsk to ofiary katastrofy. Ale to widocznie zbyt dużo jak na wyznawcę PIS.
Alojzy Cedzidło2021.01.20 18:07
Trudno się z Panem , panie /i ' Dam , :"Jest różnica pomiędzy Katyniem i Smoleńskiem . W kilometrach. Natomiast jeśli chodzi o prawdę w obu tragediach ,to jest jak rodzajem kłamstwa. Jesli np jedna partia twierdzi ,ż ta kura jest orłem a druga partia twierdzi ,ze ta kura to indyk, a kura pozostaje kura , to obydwie partie kłamią . Zbrodnie katyńska i smoleńska to podobne kłamstwa . I w jednym i w drugim przypadku Polacy sami musieli dojść do prawdy . Nie wdając się w długą polemikę zapytam ;skąd tan pewność, z jaką Sz. Pan rozdzielił te dwie tragedie na mord i katastrofę . Bo ja tak myślę ,że w przypadku Katynia wierzy Pan Hitlerowi a w przyp, Smoleńska Putinowi .
Dam2021.01.21 6:27
Ponieważ nie dostarczono jeszcze żadnych dowodów na zamach - pseudokomisja Macierewicza ośmieszyła całą sprawę, mimo 10 lat działania nie ma żadnego raportu, nie zasiadał w niej nikt zajmujący się lotnictwem lub badaniem katastrof, jedyne co wykazali, to że na szczątkach wraku są pozostałości środka który mógł być wykorzystywany do produkcji materiałów wybuchowych, ale jest też wykorzystywany do produkcji foteli, które w samolocie były. Za tym, iż była to katastrofa spowodowana pośpiechem przemawiają - niewystarczające wyszkolenie pilotów, możliwy nacisk na pilotów aby lądować (poprzedni pilot, który odmówił Lechowi Kaczyńskiemu lądowania stracił posadę), kampania wyborcza, na której trzeba się zaprezentować, a spóźnienie na uroczystość byłoby równoznaczne z ośmieszeniem się, nagrania z czarnych skrzynek, na których nie słychać wybuchu, zapisy z barometru, które nie zarejestrowały rozszczelnienia kadłuba przed uderzeniem w ziemię, kawałki brzozy w szczątkach skrzydła, którym samolot miał uderzyć. Jest film pokazujący wszystko, któremu można wierzyć lub nie, ale wszystko w nim układa się w logiczny ciąg przyczynowo skutkowy https://www.youtube.com/watch?v=LqvnxinBVf4
Alojzy Cedzidło2021.01.21 14:35
No dobra .Kazdy ma prawo mieć własne zdanie . Ja obstaj przy swoim .Macierewicz ma prawo nie wierzyć , błyskawicznemu "badaniu sprawy przez Millera i Laska ,badaniu opartemu wyłącznie na badaniach gen Anodiny. A ja poczekam na bazie doświadczenia z Katyniem. Poczekam , bo może jak się zmieni dowódca z KGB na stolcu na Kremlu , to jego następca może puścić znów "farbę " O "solidności " badań " MAK - u może świadczyć wyniki ekschumachi i to słynne już oświadczenie pani doktor Kopacz o udziale w badaniach zwłok i kopaniu na metr i głębiej. Nie daję głowy ani za MAK , Laska czy Millera . ani też za badania Macierewicza . Ten ostatni , ostatniego słowa jeszcze nie powiedział To że na szyldzie tej Podkomisji stawiacie Jego nazwisko , to nie dowód ,że on sam bada problem.. A więć ja poczekam. Aaaaa.. O Katyniu ostatnie słowo Do dziś wszystkich dokumentów Rosja nie wydała Lepsi są od Tuska w pilnowaniu interesów swojego państwa .
Alojzy Cedzidło2021.01.20 10:30
Faktycznie , masz rację ,Stara metoda Winny zawsze będzie się wywijał ze starań o poznanie prawdy . Her Tusk jak robił z Putinem żółwika , wiedział o tym doskonale. Znał sprawę Katynia ( 70 lat )
Alojzy Cedzidło2021.01.20 10:18
Ej pani" Agnieszko" (?) , pani "Agnieszko " , Gdyby Pani znała historie odrobinę lepiej .pewno taki Pani wpis by się nie pojawił . Pan Macierewicz stara się w Polsce tragedię wyjaśnić . W Polsce , bo nasza ,,współpraca z Rosją nigdy nie była ze strony Rosji uczciwa . O tym "zapomniał " her Tusk .oddając całą sprawę w ręce MAK-u.Rzadne państwo nie potraktowało do tej pory tak swojej tragedii . A Pani przypomnę sprawę Katynia i to oczekiwanie na prawdę przez 70 lat.
Saki Faki2021.01.21 0:59
Słabo szukasz Agnes, czytaj ten od Anodiny! To poemat. A ty czekasz i czekasz . Daj tel. to ci wyliże ze hej, żaden z twoich bolszewików mnie nie przebije.
taki wierzący kagbowiec2021.01.19 17:02
Putin w niebieskich slipkach (WIDEO) kresy24pl
JacekK2021.01.19 15:58
Nawalny-Putin to kłótnia w rodzinie.
jle_ffm2021.01.19 15:47
Antoni M. - człowiek który swoimi niedpowiedzialnymi i szkodliwymi dzialaniami bedąc w MONie zrobił tak wielką przysługę dla rosyjskiego wywiadu w Polsce teraz wypowiada sie piętnując postepowanie reżimu Putina... ?
cal.502021.01.19 16:46
A jakie leki bierzesz...?
Anonim2021.01.19 17:07
Antoś swoimi durnymi (czy tylko durnymi?) działaniami spowodował, że nikt, kto ma elementarny instynkt samozachowawczy i głowę na karku, nie będzie współpracował z polskimi służbami, ponieważ jego dane wcześniej czy później wypłyną i pozna je każdy. Co to oznacza dla "nielegalnych" agentów - w najlepszym przypadku wyrok, w najgorszym tortury i śmierć. Zasada nieujawniania agentów została złamana wielokrotnie przez prawicowe rządy, co sparaliżuje wywiad i kontrwywiad na dziesiątki lat. A to już na kilometr jedzie zdradą.
cal.502021.01.20 12:22
To, że zmieniłeś nick na jakiegoś anonima z jle_ffm nie zwalnia cię trollu sowiecki z odpowiedzi: jakie leki bierzesz?
Figo Fago2021.01.20 10:44
Też tak myślę sz."jle-ffm". Też ..Tylko ze wstydem - FFi" przyznam ,że brak mi argumentów , faktów na podparcie tych moich " myśli " Pomóż " "jle -ffm" je znaleść
Rudolf Franz Höss:2021.01.19 15:36
"Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu"!
Anonim2021.01.19 17:09
Zgłosiłem cię debilu na dyżurnet, dodatkowo wysłałem skriny na adres muzeum w Auschwitz i do ambasady Izraela. Baw się dobrze kretynie.
Anonim2021.01.19 14:42
Gdzie artykuł o typowej dzielnej republikance i patriotce, wyborcy Trumpa, która ukradła laptopa z domu reprezentantów podczas szturmu i próbowała go sprzedać rosjanom?
Anonim2021.01.19 14:49
Ale fundusze ze sprzedaży poszłyby na pewno na patriotyczny cel!
Anonim2021.01.19 14:51
na Parlera, którego właśnie przywróciła rosja na swoich serwerach ;D
Anonim2021.01.19 14:31
Antoni, kiedy raport komisji? Pewnie nigdy, bo kasa "za nic" by się skończyła, a tak, to można działać w nieskończoność....
AntyFrondel2021.01.19 13:58
Przychodzi świr do świrów.
diagnoza :2021.01.20 22:18
A wśród świrów jest już AntyFrondel !
edward2021.01.19 13:57
putin to bandyta i morderca jak stalin i tyle co tu dyskutować!
Grizzly2021.01.19 13:17
Skąd ja to wszystko tak dobrze wiem? Zaglądałem w mojej mame pisde bo miała pisde w poprzek jak każde göwno żydowskie.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.01.19 13:29
Dymam twoją starą.
Grizzly2021.01.19 13:41
Czyżby? Jest w urnie. Trzymam ją w piwnicy, pod węglem.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.01.19 13:48
Prawdziwa czekistowska czujność, piwnica i dół z wapnem!
Gdybyś nienawistny ch...u Woleński2021.01.19 13:59
więcej czytał, miałbyś lepsze "riposty". A tak... jesteś tylko nienawistnym ch..jem Woleńskim. Duma rodziny. Spod węgla.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.01.19 14:06
Beka z ciebie jest moją wielką przyjemnością, mój mały fajfusku, i bardzo się cieszę, jak tak mówisz, bo to świadczy o twojej bezsilności.
Gdybyś nienawistny ch...u Woleński2021.01.19 14:12
więcej czytał, miałbyś lepsze "riposty". A tak... jesteś tylko nienawistnym ch..jem Woleńskim. Duma rodziny. Spod węgla. Tylko to "świadczy o twojej bezsilności." Amen.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.01.19 14:21
Wow, co za cięta riposta... Stoję z opuszczoną głową i zapomniałem języka w gębie. Co robić, co robić???? Buhahahahaha....
Nerwowe te "Buhahahahaha...."2021.01.19 15:19
I zrozumiałe.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.01.19 15:30
I tak się właśnie oszukuj....
Grizzly2021.01.19 14:30
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Kto? Ja?2021.01.21 1:05
Woleński.
Grizzly2021.01.19 14:30
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Roboter2021.01.19 13:03
Zamiast wypracowan, trzeba wiecej testow do postawienia krzyzyka robic. To uchroni przed covid 19
Grizzly2021.01.19 12:55
Pan profesor Antoni Macierewicz jest charyzmatycznym politykiem poważanym na całym świecie najuczciwszym i wiernym żołnierzem w stopniu generała broniącym prawdy Smoleńskiej, dlatego dziękujemy ci Maryjo że dałaś nam do opieki nad prawdą smoleńską tak świętego człowieka jakim jest profesor Macierewicz
Grizzly2021.01.19 12:59
A teraz poważnie - ktoś uwierzył?
Figo Fago2021.01.19 13:07
Niezłe jaja robisz sobie panie "Grizzly "
Grizzly2021.01.19 14:31
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Alojzy Cedzidło2021.01.19 13:05
Czyżby i Pan , panie "Grizli " , miał swojego " cienia " czy raczej głupiego cieniasa?
Anonim2021.01.19 13:39
Wstawaj, zsikałeś się
AAAtomek2021.01.21 1:08
Nie to kupa.
Grizzly2021.01.19 14:31
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Anonim2021.01.19 12:51
Kremlowska agentura jawnie zarządza Polską, ale trzeba co jakiś czas wypuścić zasłonę dymną dla głuptoków. I to jest właśnie taka zasłona, a jak widać - kretyni łykają to jak świeże bułeczki.
Figo Fago2021.01.19 13:01
Jasne ,Racja . Popieram . A o co chodzi ?. Czyżby ten dym , na polecenie Putina wypuścił pan Macierewicz ?
Marek2021.01.19 12:36
Swiat zawsze był zakochany w Rosji w ZSRR i jak to sie obecie nazywa.Zakochani byli w każdym nastepnym Carze ..jaki to postępowiec.Zakochani byli w każdym następnym 1 Sekretarzu,zakochani byli w każdym prezydencie.Zakochani są i obecnie. Tylko dlatego że ci urodzeni mordercy są daleko od ich granic. Takie tuski mi inne badziewie szkoda literówek na ich nazwiska ,staraja sie nam wmówić inna rzeczywistość.Alw ona jest niezmienna ,czyli taka.Pojedyńczy niemiec ,pojedyńczy rosjanin sa duszą towarzystwa.Ale gdy jest ich więcej niż 2 to zaczynają tworzyć pluton egzekucyjny dla pozostałych.Kto tego nie widzi jest w tym plutonie w 2 szeregu.
Coś ci podpowiem CYMBALE,2021.01.19 12:50
chcesz okazać komuś pogarde, pisz dużą literą ABY TO BYŁO WIDOCZNE. A żeby nie wyjść na CYMBAŁA-TROLLA to zmieniaj IP a "pisownię"!
Japa2021.01.19 13:14
Radził bym Ci przetrawić jeszcze raz tekst " Marka " , o ile o nim piszesz Znajdziesz tam wytłumaczenie i dowód kto jest CYMBAŁEM .
Poprawna pisownia jest:2021.01.19 13:19
1) bardziej wiarygodna, 2) świadczy dobrze o autorze.
Marek2021.01.19 14:06
dziękuje za poparcie .Warto czytać nawet 2 razy by zrozumieć.
Japa2021.01.19 18:28
" Razy " nie pomogą zrozumieć . Trzeba jeszcze chcieć i umieć .
x2021.01.19 12:28
Panie Macierewicz Pan zostaw ruskie sprawy, Pan porządkuj ich w Polsce. Jest co robić.
ech, Antoni!...2021.01.19 12:28
.... nie pchaj palca między drzwi! zajmij się "nawalOnymi" tutaj! - nawalOny lempart, tałajno, itp. esbecko-KODziarskie szczurki! zatem bądź czujny Antoni! bo nie tylko Rosja, ale i każdy kraj ma swojego "Nawalnego" , czy też "Ciechanowskają" itp.
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2021.01.19 12:27
POLSKAJA KONFIEDIERACJA - "RADZIECKO-POLSKI NARODOWY KOŚCIÓŁ KATOLICKI", kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
Anonim2021.01.19 12:25
Odważnie jak na agenta Putina....
Szybki Lopez2021.01.21 1:09
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
matis892021.01.19 12:21
Lewacki PIS nie grajcie idiotów. Wasz najlepszy przyjaciel Orban zakupił zakupił trujące szczepionki (zachodnie też trujące) od Putina tym samym wzmacniając rosyjskie wojsko. Jak widać lewackiemu PISowi to nie przeszkadza i się podoba.
fdf2021.01.19 12:10
Według oceny i komentarzy niektórych dziennikarzy Maciarewicz powinien zastąpić Putina na stanowisku prezydenta.
Oooo drugi idiota2021.01.21 1:10
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅