24.01.20, 14:00

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Bosak - kandydat Korwina, czyli Putina

Korwin-Mikke jest wyłącznie obciążeniem dla Konfederacji […] Celem Konfederacji jest zerwanie sojuszu z Ameryką i pozostanie sam na sam z Rosją […] Sprawa żydowska dla tej partii jest instrumentem walki ze Stanami Zjednoczonymi […] Od elektoratu Konfederacji zależy to, czy Andrzej Duda wygra wybory- dr Jerzy Targalski, politolog, historyk, publicysta, dla portalu Fronda.pl.

 

Fronda.pl: Po pani Kidawie-Błońskiej, Szymonie Hołowni i Robercie Biedroniu mamy kolejnego kandydata w wyborach prezydenckich desygnowanego przez Konfederację, w osobie posła Krzysztofa Bosaka. Jak ocenia pan tę kandydaturę?

dr Jerzy Targalski, politolog: Kandydatura jest bardzo słaba, i moim zdaniem nie ma żadnych szans. Jest ona wynikiem rozdźwięku wewnątrz partii korwinistycznej. Tu trzeba kilka słów powiedzieć o idei tych prawyborów. Moim zdaniem zostały one wymyślone z dwóch powodów. Po pierwsze chodziło o odsunięcie Korwina-Mikke, który jest tradycyjnym kandydatem na prezydenta, a obecnie jest wyłącznie obciążeniem dla Konfederacji. Nie można go zmarginalizować bezpośrednio, wyrzucić. Dlatego prawybory były pomyślane po to, żeby w drodze demokratycznej eliminacji, zarówno korwiniści jak i narodowcy mogli się Korwina-Mikke pozbyć spośród kandydatów, i żeby on nie mógł tej decyzji kwestionować.

Teraz pozostaje kwestia jak Korwin-Mikke będzie reagował- czy się usunie, czy też będzie próbował jednak wystartować, bo z nimi wszystko jest możliwe.

A jaki był drugi cel prawyborów w Konfederacji?

Drugim celem prawyborów było zdominowanie tego ugrupowania przez grupę Winnickiego i Bosaka. To im się udało, ponieważ w partii korwinistycznej doszło do rozłamu. Korwin-Mikke nie chciał, żeby Dziambor był kandydatem Konfederacji bo uważał, jak sądzę, że skoro nie on jest kandydatem, to nikt inny z partii korwinistycznej kandydatem nie będzie. Dlatego z Berkowiczem polecili swoim elektrom głosować na Bosaka, a Dziambor się zrewanżował i swoim elektrom polecił głosowanie na Brauna. Wynik jest taki, że mamy Bosaka, który moim zdaniem na kandydata w ogóle się nie nadaje. Ważne jest teraz co będzie dalej w Konfederacji- czy dojdzie do rozłamu, czy dojdzie do odejścia części działaczy, czy uda się wreszcie wyeliminować Korwina-Mikke? To są pytania najważniejsze.

Czy zwiastunem tego co może się stać w najbliższych miesiącach będą ewentualne deklaracje Korwina-Mikke o starcie w najbliższych wyborach prezydenckich?

Z całą pewnością. My nie wiemy, czy Konfederacji, a korwinistom  w szczególności uda się przytrzymać  odpowiednio Korwina-Mikke, czy uda się go zmarginalizować. Jedna sprawa to są rozdźwięki w partii korwinistycznej, a druga to rywalizacja pomiędzy narodowcami a korwinistami.

Oznaczałoby to, że Korwin-Mikke może nadal mieć dużą siłę przyciągania młodego elektoratu, bo do takiego głównie swój przekaz kieruje Konfederacja.

Silne charaktery, zwłaszcza w momentach kryzysowych, mają bardzo dużą siłę przyciągania dla ludzi psychicznie słabych, o pewnych deficytach intelektualnych. Podstawowym deficytem intelektualnym, zarówno korwinistów, jak i wszystkich konfederatów jest rozumowanie na zasadzie tautologii i tak zwany symetryzm. Oni nie widzą żadnej różnicy między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Dla nich, jeżeli zabójstwo Litwinienki było złe, to tak samo złe było zabójstwo Sulejmaniego. Sulejmaniego nawet gorsze, bo miał stanowisko państwowe.

Jest jeszcze drugi problem. Konfederacja stosuje bardzo sprawne metody, i w zasadzie nie można mieć o to do nich pretensji, że poszczególne elementy złej polityki PiS’u i ich błędów wykorzystuję do tego, żeby negować całokształt tej polityki. Czyli jeżeli PiS zbytnio ustępuje przed żądaniami Izraela czy Stanów Zjednoczonych, to oni tego używają do zanegowania idei sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. I to ludziom młodym, którzy nie potrafią odróżniać żadnych niuansów sytuacji podoba się.

I taka jest cała polityka Konfederacji: bierzemy jakiś element szczegółowy, w którym mają oni rację, np. w sprawie roszczeń żydowskich, i tego elementu szczegółowego używamy do obalenia całości. Takie rozumowanie trafia do ludzi młodych, którzy lubią rozumować skrajnościami, czyli albo coś jest dobre albo coś jest złe- jeśli jeden element jest zły, to znaczy, że wszystko jest złe.

Konfederacja uderza w tony kontestacyjne, jednak tych ostrych tonów brakuje chociażby w przypadku oceny działań rosyjskich, jak miało to miejsce w przypadku szkalujących Polskę wypowiedzi Putina.

Celem Konfederacji jest zdystansowanie się Polski od Ameryki, zerwanie sojuszu z Ameryką, i w związku z tym pozostanie sam na sam z Rosją, czyli zbliżenie do Rosji. Z tym, że trudno jest sformułować wprost hasła „zbliżmy się z Rosją, zerwijmy z Zachodem”, w związku z czym atakuje się poszczególne elementy sojuszu z Ameryką, po to by u słuchacza, czytelnika czy widza wyrobić postawę odrzucającą całość tego sojuszu. Jeżeli atakujemy Stany Zjednoczone, to pozostaje nam tylko Rosja, o której mówimy, że jest to takie samo państwo jak każde inne.

Podstawowa teza każdej propagandy rosyjskiej wychodzi od pierwszego punktu: Rosja jest takim samym państwem inne. Kto tak twierdzi, robi to albo z głupoty, albo z podłości, albo dlatego, że jest rosyjskim agentem, czyli albo niczego nie rozumie, albo nie chce rozumieć, albo doskonale rozumie, tylko ma swoich mocodawców w Moskwie. To jest taki papierek lakmusowy.

To są bardzo poważne oskarżenia.

Ja ich nie oskarżam, że są agentami rosyjskimi. Ja tylko twierdzę, że tworzą partię rosyjską. A dlaczego tworzą partię rosyjską? Tego nie wiem- jest kilka możliwości. Może po prostu uważają, że w oparciu o Rosję będą mogli zdobyć władzę, może sojusz z Rosją będzie z ich punktu widzenia korzystniejszy.

Na problem sojuszy z Kremlem można spojrzeć jeszcze szerzej. W ostatnich dniach były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss oświadczył, że Izrael ma szczególną umowę z Rosją i będzie przymykał oko na propagandowe ataki Putina na Polskę.

Dla Konfederacji niebezpieczny jest tylko sojusz Izraela ze Stanami Zjednoczonymi- sojuszu Izraela z Rosją Konfederacja już nie dostrzega. Całe to opowiadanie o zagrożeniu żydowskim, mimo że jest częściowo prawdziwe, służy tylko i wyłącznie do zerwania współpracy z USA. Sprawa żydowska dla Konfederacji jest instrumentem walki ze Stanami Zjednoczonymi.

Umowa Izraela z Rosją oznacza, że w interesie bezpieczeństwa Izraela jest sojusz z Putinem, w związku z czym koszt tego sojuszu to jest atak na Polskę, co jest korzystne dla Rosji.

Wracając jeszcze do Krzysztofa Bosaka. Jaką rolę w nadchodzących wyborach ma odegrać kandydat Konfederacji po prawej stronie sceny politycznej?

Ma uniemożliwić zwycięstwo Andrzejowi Dudzie- to jest proste. W pierwszej turze ma zebrać jak najwięcej głosów, czyli spowodować, że będą dwie tury, a w drugiej turze wezwać do absencji albo dać swoim wyborcom wolną rękę, czyli namawiać ich do głosowania na przeciwnika obecnego prezydenta. Myślę jednak, że wezwą do absencji, przez co obniżą frekwencję po stronie potencjalnych wyborców prezydenta Dudy. Moim zdaniem od elektoratu Konfederacji zależy to, czy Andrzej Duda wygra wybory czy nie. Jedyną szansą, żeby tę operację obezwładnić, jest zachowanie obecnej twardej postawy. Jeżeli prezydent Duda skapituluje w sprawach sądowych, to znaczna część elektoratu PiS nie będzie na niego głosowała, tylko zostanie w domu.

Po stronie reprezentantów opozycji mamy takich kandydatów jak panowie Hołownia, Biedroń, Bosak czy pani Kidawa-Błońska. Czy po 30 latach teoretycznej niepodległości Polskę stać tylko na takich „mężów i żony” stanu?

Na takich polityków stać Targowicę. Połowa społeczeństwa nie chce Polski suwerennej. To jest efekt PRL-u ale przede wszystkim ostatnich 30 lat III RP.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Dr Aloha2020.01.25 21:35
Maski powoli opadają tym co byli tak naiwni, że popierali KUNfederację...Dawno było wiadomo, że to śmierdzące ruskie onuce. To nie o "wspaniałą" Polskę im chodzi tylko o KOPIEJKI !!!
Gość152020.01.25 20:48
jaki jest efekt działalności tych dup... PiS nie ma większości konstytucyjnej Raz poszedłem na spotkanie autorskie, na ktorym było to towarzystwo. Normalni oni nie są. Prymitywni antysemici, ziejący nienawiścią do zachodu i wielbiący Rosję.
konrad2020.01.25 20:18
panie Targalski daj pan już sobie spokój pan jesteś po prostu usłużnym idiotą
zaks2020.01.25 16:27
Powiedział to pseudo Doktor Jerzy Targalski sprzedajny antyPolak Towarzysz z PZPR! Przypomina PZPR była marionetką ZSRR, czyli Towarzysz Targalski z PiSu to ruski pachołek Moskwy od lat 70tych, kiedy to wstąpił do PZPR!!!!
światło2020.06.30 2:42
...popieram ciebie zaks za bardzo wlasciwy i trafny komentarz nie znosze Targalskiego bełkotu, uczepił sie Konfederatów jak gnida włosów.
Stefan2020.01.25 12:03
DLACZEGO FRONDA WYŁĄCZYŁA MOŻLIWOŚĆ LAJKOWANIA KOMENTARZY ??? CZY TO FORNDZIARSKA CENZURA ???
KRZYSZTOF BLONSKI2020.01.25 16:20
Ile ten Dr Targalski wypil ze Tania greenie opowiada
pistoleto2020.01.25 11:22
pacyna z ruskiej konfederacji to klon tvnowskiej pacyny symusia mamy dwoie esbeckie pacyny
Matwiej Bej2020.01.25 10:56
Nie jestem ,nie byłem zwolennikiem Korwina-Mike ,choć posiadam poglądy Endeckie ( dawny PAX).Ale w momencie odmowy podpisu prezydenta A.Dudy na Ustawie ,,kagańcowej' zagłosuję na Krzysztofa Bosaka.JAKO MNIEJSZE ZŁO,i JEDYNY kandydat na którego patriota zagłosuje.
Franko2020.01.25 1:58
Targalski POwien zgłośić się do szpitala
ocelot2020.01.25 1:24
Poproście też autora witryny wandaluzja.pl o komentarz. Pewnie będzie równie sensowny.
Eustachy2020.01.24 22:44
Do tej pory pisałem o kreaturze Targalskim jako o kreaturze, ale coraz mocniej cisną mi się na usta mocniejsze słowa, takie na literę "ch" i być może nadejdzie moment, gdy takowych użyję.
Leszek2020.01.24 22:26
T jak tłumok Targalski. Baran do kwadratu.
Leszek2020.01.24 22:21
PIS Żýdoskoruska onuca jak wsza się rzuca . Strach przed Konfederacją.
Olej2020.01.24 22:14
Jeden wychowanek Macieja Giertycha, drugi cholera wie skąd. Cała ta konfederacyjna wierchuszka powinna dostać od narodowej młodzieży szpica i na zapęd. Że też wśród młodych ludzi nie ma intelektualnie i politycznie przygotowanego lidera do pełnienia przywództwa. Przykre to i oddaje poziom wyrobienia edukacyjnego młodych pokoleń. Jest po prostu źle.
Reytan2020.01.24 20:22
PIS powinien nieustannie pokazywac przywodcow Konfederacji,to ich dobije.
anonim2020.01.24 20:02
Polacy budźcie się! Nie słuchajcie żydowskiej V Kolumny, bo zostaniemy goli i bosi i nie u siebie. Żydzi domagają się od Polaków zwrotu artefaktów znajdujących się w naszych muzeach. The New York Times: Polska jest wezwana do szukania w swoich muzeach dzieł sztuki zrabowanych przez Nazistów. youtube.com/watch?v=zUncvoSe3S8&feature=youtu.be&t=157
STANISLAW2020.01.24 19:52
Miało być patriotycznie i narodowo w tej konfederacji, a jest tylko... zdradziecko i jałowo!
anonim2020.01.24 19:46
Polacy budźcie się! Nie słuchajcie żydowskiej V Kolumny. Nie słuchajcie idiotów bo wyszlamują nas z 300 mld USD. PILNE! Serbia już płaci! Nowe fakty nt. ROSZCZEŃ. Co się stało w Yad Vashem? | K. Treter-Sierpińska youtube.com/watch?v=4gYuQC9-oBw Jak żydostwo z USA i Izraela wyszlamuje z Polski 300 mld USD w nieruchomościach, to Putin na ziemiach Polski będzie miał swoich żydowskich orędowników polityki Kremla w postaci żydowskich kamieniczników, obszarników, geszefciarzy, naganiaczy, kolaborantów. Tym sposobem Moskwa bez wojny, bez ani jednego wystrzału, może otrzymać dostęp do aktywów Polski. Kreml będzie wspomagał żydowską palestynizację ziem Polski, bowiem celem jest likwidacja polskiego Państwa. Jak widać, USA, Izrael i Rosja grają na różnych pozycjach, ale w jednej drużynie pod trenerską dyrygenturą żydowskich właścicieli przedsiębiorstwa holokaust.
Ewa2020.01.24 19:42
Co za brednie!!!Boicie się Konfederacji ,no i słusznie.Coraz więcej Polaków się budzi.
anonim2020.01.24 19:27
Ile trzeba wypić, aby coś takiego wymyślić? Pan Targalski może sobie bajki pisać, jego sprawa, ale czy takie bzdury, konfabulacje, mają bez oceny trafiać na łamy Frondy? Fronda nie szanuje swoich czytelników, a nawet więcej, można odnieść wrażenie, że ma ich za kompletnych idiotów. Jakby Fronda nie wiedział, to uzupełnię, czytelnicy portalu nie zaglądają jedynie tylko do Frondy, ale także i do niezależnych opracowań na specjalistów na YT. Propaganda Frondy jest żenująca!
Kudyba2020.01.24 19:13
Resortowy pismaku-łapy precz od Bosaka i Konfederacji. Jakieś kompleksiki?
Ciekawy2020.01.24 19:10
Dzień bez wylewania gooowna to dla katolika dzień stracony
violencja2020.01.24 19:10
Ciekawe dlaczego szanowna Fronda tak chętnie cytuje byłego komunistę Targalskiego , który od 1968 do 1976 w ZMS i SZSP, a w latach 1974–1979 należał do PZPR?Pewnie z sympatii do pisu.
anonim2020.01.24 19:29
ukraińska onuca
Miss You promo2020.01.24 19:06
Bylo calkiem odwrotnie. gdyby nie Dzambor, kon trojanski egoista milujoncy tylko siebie, zawistnik, w samym finale nakazal swojemu elektoratowi glosowac przeciwko p ,G.Braun
anonim2020.01.24 19:05
Pilne! Konfederacja zawiadamia ABW. youtube.com/watch?v=lDVIX4Ig_ro
violencja2020.01.24 20:33
Dzięki za link.
anonim2020.01.24 19:02
znalezione w sieci, „Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?” Cyt. " I tak, 13 października tego roku na Ukrainie odbyła się konferencja pod nazwą „Intermarium” zorganizowana przez ludzi związanych z politycznym ramieniem Ruchu Azowskiego, czyli Korpus Narodowy. Najwyżej postawioną tam osobą z tej partii była wspomniana Olena Semenyaka (tym razem nie hajlowała). Wśród zagranicznych gości tego spotkania był Chorwat, były sierżant Legii Cudzoziemskiej, chyba jeden Łotysz, a pozostali to w większości … przybysze z Polski. Wśród nich był >> Jerzy Targalski <<, publicysta Gazety Polskiej, ale także szef jednego z ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej utrzymywanej przez MON.[vi] Podczas tej mocno wątpliwej konferencji (przypomnę, że uzbrajanie i szkolenie Azowa jest objęte zakazem przez USA) był on przedstawiany m.in. jako doradca Ministra Obrony Narodowej Polski i przedstawiciel Centrum Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego.[vii] >> Pan Targalski << usiłował tam coś przedstawić po ukraińsku, ale nie wzbudziło to chyba większego zainteresowania, co widać po braku reakcji ze strony jego sąsiada przy stole prezydialnym, krótko ostrzyżonego i ubranego w mundur mężczyzny ze znakiem „wilczego haka” na rękawie.[viii] To, że >> pan Targalski << chce się pokazywać w takim towarzystwie, to jest jego sprawa, ale to, że jest tam przedstawiany jako doradca polskiego ministra obrony i jakiś reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego, to jest sprawa tych instytucji. Czy one aby na pewno chcą być łączone z imprezami organizowanymi przez takie osoby jak Olena Semenyaka i Ruch Azow? W Polsce współpracują z Azowem skrajni nacjonaliści z takich organizacji jak np. grupa Szturmowcy, których w bieżącym roku, usiłowano wyprosić z Marszu Niepodległości. W ubiegłym roku zorganizowali oni m.in. dwie konferencje z cyklu “Europa przyszłości”, w których wzięła udział, jako przedstawicielka Azowa, wspomniana Olena Semenyaka.[ix] Być może dla uczestników z Polski ciekawym wydało się samo hasło konferencji, a mianowicie „Intermarium”, czyli „Międzymorze”. Jednak, dla azowców, to pojęcie ma inne znaczenie niż by to może chcieli ich goście z Polski. Otóż sama Semenyaka, tytułująca się „międzynarodowym sekretarzem” Korpusu Narodowego, mówi jasno, że międzymorze ma być tylko platformą, albo odbiciem do wykreowania, konkurencyjnego względem Unii Europejskiej, projektu Paneuropy.[x] Tej „trzeciej drogi” jaka jest w programie też innych faszystowskich ruchów, w tym niemieckich, gdzie ma polegać na odrodzeniu „serca Europy”, czyli właśnie Niemiec.” mysl-polska.pl/1733
anonim2020.01.24 18:57
Cytuję: " I tak, 13 października tego roku na Ukrainie odbyła się konferencja pod nazwą „Intermarium” zorganizowana przez ludzi związanych z politycznym ramieniem Ruchu Azowskiego, czyli Korpus Narodowy. Najwyżej postawioną tam osobą z tej partii była wspomniana Olena Semenyaka (tym razem nie hajlowała). Wśród zagranicznych gości tego spotkania był Chorwat, były sierżant Legii Cudzoziemskiej, chyba jeden Łotysz, a pozostali to w większości … przybysze z Polski. Wśród nich był >> Jerzy Targalski <<, publicysta Gazety Polskiej, ale także szef jednego z ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej utrzymywanej przez MON.[vi] Podczas tej mocno wątpliwej konferencji (przypomnę, że uzbrajanie i szkolenie Azowa jest objęte zakazem przez USA) był on przedstawiany m.in. jako doradca Ministra Obrony Narodowej Polski i przedstawiciel Centrum Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego.[vii] >> Pan Targalski << usiłował tam coś przedstawić po ukraińsku, ale nie wzbudziło to chyba większego zainteresowania, co widać po braku reakcji ze strony jego sąsiada przy stole prezydialnym, krótko ostrzyżonego i ubranego w mundur mężczyzny ze znakiem „wilczego haka” na rękawie.[viii] To, że >> pan Targalski << chce się pokazywać w takim towarzystwie, to jest jego sprawa, ale to, że jest tam przedstawiany jako doradca polskiego ministra obrony i jakiś reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego, to jest sprawa tych instytucji. Czy one aby na pewno chcą być łączone z imprezami organizowanymi przez takie osoby jak Olena Semenyaka i Ruch Azow? W Polsce współpracują z Azowem skrajni nacjonaliści z takich organizacji jak np. grupa Szturmowcy, których w bieżącym roku, usiłowano wyprosić z Marszu Niepodległości. W ubiegłym roku zorganizowali oni m.in. dwie konferencje z cyklu “Europa przyszłości”, w których wzięła udział, jako przedstawicielka Azowa, wspomniana Olena Semenyaka.[ix] Być może dla uczestników z Polski ciekawym wydało się samo hasło konferencji, a mianowicie „Intermarium”, czyli „Międzymorze”. Jednak, dla azowców, to pojęcie ma inne znaczenie niż by to może chcieli ich goście z Polski. Otóż sama Semenyaka, tytułująca się „międzynarodowym sekretarzem” Korpusu Narodowego, mówi jasno, że międzymorze ma być tylko platformą, albo odbiciem do wykreowania, konkurencyjnego względem Unii Europejskiej, projektu Paneuropy.[x] Tej „trzeciej drogi” jaka jest w programie też innych faszystowskich ruchów, w tym niemieckich, gdzie ma polegać na odrodzeniu „serca Europy”, czyli właśnie Niemiec.” mysl-polska.pl/1733
marko2020.01.24 17:05
kolejne p...e tego pseudo naukowca
Grzegorz Braun2020.01.24 16:43
Krzysztof Bosak ujawni istnienie żydowskich bunkrów pod Sejmem i w Ciechanowie oraz Suwałkach. Targalski ukrywa istnienie korytarzy między tymi bunkrami.
Leszek 2020.01.24 16:42
Jak widac zydowskie onuce boja sie Konfederacji. Krzysztof Bosak przejdzie do drugiej tury. Nic nie pomoga glupawe wpisy.
lady chapel2020.01.24 17:04
To lyse paly, skinole w gangolach i trzewikach z nutriami na glowach
AA2020.01.24 22:07
Krzysztof Bosak nic nie znaczy, to kandydat skłóconej partyjki, która widzi tylko 447.
lady chapel2020.01.24 16:30
Konfederaci to lyse paly, ktore fleyersy na gangole pozamienialy, glany na traewiki a na czaszkach nutrie pozapuszczaly
Wies2020.01.24 16:09
Słusznie Pan Targalski mówi, niestety elektorat Konfederacji jest ślepy i głuchy na takie argumenty. Brak odpowiedzialności za Polskę i rozdęte ego "narodowców" oraz "wolnościowców" może doprowadzić do klęski patriotów i odbudowania ruskich wpływów w Polsce. Jedni i drudzy myślą tylko o sobie a nie o Polsce chociaż są przekonani o swojej "katolickości", "inteligencji" , "niezależności" itp. Jeśli PiS chce aby Polska rozwijała się przez najbliższe 50 lat to koniecznie musi się zabrać za gruntowną reformę edukacji tak by szkoły i uczelnie opuszczali w zdecydowanej większości ludzie krytycznie myślący o świecie i kochający Polskę. Trzeba odtworzyć w młodych ludziach w kolejnych pokoleniach kulturowy kod genetyczny Polaka.
anonim2020.01.24 19:35
jakbyś pan nie wiedział, to podpowiem, PiS nie jest zdolny już do przeprowadzenia żadnej reformy
Poradnia AA2020.01.24 15:37
Czy dochtór onuca wali samogon?
anonim2020.01.24 15:34
Kandydat Korwina, czy Putina to jedno, a rozliczanie kogokolwiek z DNA to drugie, nikczemność i kompromitacja totalna. Brak argumentów i klasy zastąpi nam nazistowską retoryką?! Obrzydliwe.
Piotr Nowak2020.01.24 15:31
Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam grupkę komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanymi mózgami. I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone. Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ? Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. Te Lewackie szczochy i frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni wyparli się Polskości ! Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent , a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość udziela się nawet do kota Kaczyćskiego.
Piotr Starak2020.01.24 16:00
Piotr Nowak - weterynaria jest w Polsce prywatna, więc za leczenie swojej wścieklizny będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.
Seth2020.01.24 15:30
Skoro do Konfederatów nie dociera to, że odbierając PIS-owi głosy forsują PO i inne lewactwo do zdobycia większej liczby mandatów w sejmie , to pytam jakim przygłupem trzeba być, aby tego nie widzieć ?! Z drugiej zaś strony, być może oni myśleli, że uzyskają większą ilość głosów niż PIS i wygrają wybory. Ale trzeźwo myśląc o taką durnotę trudno byłoby ich posądzać . Przecież ci ludzie mają mózgi, a w nich wyższe wykształcenia. Tego się po trzeźwemu nie da wyjaśnić, tak samo jak nie da się wyjaśnić dlaczego prości ludzie okazali się mądrzejsi nie głosując na nich (te kilka % poparcia dostali od ich rodzin i być może od kilku narodowców). Być może kiedyś oni sami nam to wyjaśnią. https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1118954474486337536
Adrian2020.01.24 15:41
Seth przestań oddychać, to będzie więcej powietrza dla innych. To twój (głupi) sposób myślenia.
katolik2020.01.24 16:08
Nie trzeba zbyt dlugo myslec, zeby wiedziec co kieruje Konfederacją - mamona, dostaja sporo pieniedzy od kogos za te swoje gry, manipulacje etc. Dzialaja tak jak falszywi prorocy w Kosciele - udawanie kogos innego niz jest sie w rzeczywistosci, pod pieknymi tresciami (jestesmy patriotami, narodowcami, chcemy byc suwerenni) mamy tez wypowiedzi Korwina i Brauna wychwalajace naszego wroga Putina czy domagajace sie oslabienia naszej gospodarki i armii. Zreszta tak dzialaja neomarksisci zydowskiego pochodzenia, ktorymi sa w wiekszosci liderzy Konfederacji.
Onuca Putina2020.01.24 15:22
Pielęgniarze przysnęli i dochtor dorwał się do internetu.
ale szabes to oni swietuja2020.01.24 15:14
Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? Konfederacja. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? Konfederacja. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? Konfederacja. Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? Kompletna katastrofa gospodarcza i izolacja polityczna. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? Status Iranu. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? Moskwy i Putina osobiscie. Jaki z tego wyplywa, prosty jak pier ...nie, wniosek? Konfederacja nie ma nic wspolnego z interesami Polski. Jej "czlonki" sa tylko zainteresowani swoimi czlonkami.
Jeremiasz2020.01.24 15:26
Rozum Ci odjęło !
ale szabes to oni swietuja2020.01.24 15:34
o szczegoly prosze
Detalista2020.01.24 15:55
Szczegółowo, to odjęło Ci rozum.
kolejny 'konfederata" za kilka kopiejek2020.01.24 16:09
kolejny 'konfederata" za kilka kopiejek
Konfederata2020.01.25 17:28
Jaka partia wypina polski zadek przez eskimosami? PIS Jaka partia zedrze z Polaków ostatni grosz i da eskimosom? PIS Jaka partia podniosła w czasie swoich rządów ponad 30 razy podatki, daniny i haracze? PIS Jaka partia chce likwidacji gotówki żeby położyć łapę na owocach cudzej pracy? PIS Jaka partia promuje nierobów i niedorajdów życiowych? PIS Jaka partia ma posłów którzy swoim poziomem inteligencji obrażają Polaków? PIS Jaka partia finansuje z budżetu państwa telewizję reżimową, która to telewizja jest groteskową formą propagandy tworzoną przez ludzi o zawstydzająco niskim poziomie inteligencji? PIS Mam wymieniać dalej?
POLAK2020.01.24 14:53
PIS wystraszył się Konfederacji i robi w majty....i szczerze mówiąc ma powody. Jeszcze kilka lat temu słysząc słowa RUCH NARODOWY byłem przekonany że to faszyści ale na dzień dzisiejszy Konfederacja stawia prawdziwą diagnozę w zasadzie w każdej dziedzinie postulując porządne, merytoryczne i słuszne rozwiązania. Dobrze że ta nowa siła polityczna jest w parlamencie i mam nadzieje że urosną w siłę na tyle aby własne postulaty spełniać.
tw Lolek2020.01.25 16:36
Na obecną chwilę specjalizują się w krytyce. To łatwe jeśli słowa nie mają wpływu na realną politykę i jej konsekwencje. Konfederacja mimo racji w pewnych sprawach nie ma środków i zdolności do sprawowana władzy, na czas obecny.
Adrian2020.01.24 14:51
,,Dlatego z Berkowiczem polecili swoim elektrom głosować na Bosaka, a Dziambor się zrewanżował i swoim elektrom polecił głosowanie na Brauna" - haha, jest całkiem odwrotnie - JKM i Berkowicz - Braun, a Dziambor - Bosak. Targalski nie pij już tego samogonu, bo ci szkodzi.
STOP RUSKIM ONUCOM2020.01.24 14:45
Pis to ruskie onuce, ktore wpychaja Łukaszenkę w ręce Putina i masowo kupują doniecki węgiel wspomagąjąc okupację Ukrainy.
Krzysztof Bosak2020.01.24 14:40
"Prezydent Duda za bardzo wsiąknął w poprawność polityczną i to może mieć związek z jego korzeniami. Dlatego, że jest politykiem wywodzącym się nie z prawicy, ale z Unii Wolności”.
robaczek 2.02020.01.24 14:39
TAK WYGLADA POCZATEK KONCA PIS!!! ;] hihihi
Krzysztof Bosak2020.01.24 14:37
„To nie pierwszy raz, gdy PiS próbuje korygować strategię ze względu na rosnącą popularność Konfederacji....Zaostrzenie retoryki prezydenta, który ostatnio krzyczał, że nikt nam nie będzie w obcym języku pisał prawa, może być próbą wyprzedzenia rosnącego zainteresowania moją kandydaturą i wzrostem poparcia Konfederacji.”
Krzysztof Bosak2020.01.24 14:36
„Arogancja, z jaką PiS traktuje Konfederację, co pokazały kłamstwa premiera i zachowanie TVP, ... jest widoczna dla wyborców. Socjolodzy sprzyjający prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nazwali kiedyś takie zjawisko przemysłem pogardy. Politycy PiS przez wiele lat walki z PO czy postkomunistami przesiąkli tą mentalnością”
sztirlic2020.01.24 14:34
Wystarczy tylko spojrzec na jego konsomoską facjatę
J232020.01.24 14:49
Śmiało, zaprezentuj swoją - niech forumowicze mają bekę z gudłaja.
Marek2020.01.25 15:12
a ty mądralo swoją pokarzesz
J232020.01.25 20:21
Jasne. Jak tylko zdasz egzamin z ortografii nieuku.
Krzysztof Bosak2020.01.24 14:28
"...To, co wywołuje moim zdaniem nerwowość w obozie rządzącym... jest fakt, że w sondażu przeprowadzonym na kandydatów drugiego wyboru aż co 10-ty wyborca prezydenta Andrzeja Dudy ujawnił, że byłby skłonny przenieść swoje głosy na mnie."
BOGAnieMA2020.01.24 14:24
To podpada pod homofobię!
Promyk2020.01.24 14:24
" Połowa społeczeństwa nie chce Polski suwerennej" Ma rację. To zapewne ci, którzy sprowadzili nam kolejne obce wojska, wypełniają polecenia obcych ambasadorów, a ustawę o IPN poprawiali pod dyktando "sojusznika".
Stały czytelnik2020.01.24 18:48
Łatwiej pałac skrytykować niż psu budę postawić. Jakąż to politykę zagraniczną zamierzają prowadzić Konfederaci? Wiemy już, czego nie chcesz, ale starannie ukrywasz to, czego chcesz.
oficer LWP2020.01.25 13:54
na pewno nie będą leżeć na ryju przed judesejem
AA2020.01.24 22:05
I to jest właśnie traktowanie Rosji jako normalnego państwa . Dzięki PiSowi jest lepsze postrzeganie Polski , ale oczywiście fanatycy konfederacji szukają dziury w całym. Wojska USA gdyby były w 1945 roku to Polska byłaby wolna, ale konfederaci uważają, że Rosja jest OK.
enre2020.01.25 14:00
von sowiecka agenturo !
Stachu the asswipe2020.01.24 14:13
Niech tylko Duda przegra wybory. Wtedy nagle okaże się, że "jedenastu wspaniałych" i PSL to patrioci równie patriotyczni co wewnętrzny krąg Prezesa. Bo głosy PSL i "jedenastu wspaniałych" będą akurat tym, co potrzeba do odrzucania prezydenckiego weta.
ASTOM2020.01.24 15:54
A kto miałby niby wygrać z Dudą? K-B z IQ=80?
ateusz2020.01.24 17:11
To samo mówli o Komorowskim, że niby kto miałby z nim przegrać, jakiś nikomu nieznany Duda? Już się nie mogę doczekać budynia wylatującego z pałacu prezydenckiego.
ASTOM2020.01.25 0:24
Tylko że to Komorowski ma IQ takie samo jak Kidawa a nie Duda
Marek2020.01.25 15:11
masz rację Duda ma dużo niższe
Konfederata2020.01.25 17:22
Czekamy z niecierpliwością na debatę Bosak - Duda. Przygotujcie miotłę i wiadro.
Reytan2020.01.24 20:09
Z czego ty sie wlasciwie cieszysz,idioto ?
enre2020.01.25 13:56
dzięku Bogu wygrywamy kolejne wybory, i Bogu podziękujemy za zwycięstwo Dudy.