05.02.20, 20:15

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Francja chce od nas wyłącznie pieniędzy

Francja chce od nas pieniędzy […] Nie chcemy być przeciwwagą dla Stanów Zjednoczonych w Europie […] Jedyna różnica pomiędzy Francją a Niemcami jest taka, że to Francja chce doić a nie, żeby to Niemcy doiły […] Prezydent Macron mógłby nas pouczyć, jaką technikę pałowania sędziów stosować- dr Jerzy Targalski, politolog, historyk, publicysta, dla portalu Fronda.pl.
 
Fronda.pl: Medialne przekazy potwierdzają, że wizyta prezydenta Emmanuela Macrona w Polsce to wizyta bardzo ważna, przełomowa w relacja polsko-francuskich, że mogą zostać podpisane bardzo ważne dwustronne porozumienia. Czy tak jest w istocie?
 
dr Jerzy Targalski, politolog, historyk: Jest to niewątpliwie przełomowa wizyta, ponieważ dotychczas prezydenta Macrona w Polsce nie było, więc w tym sensie tak. Jakieś umowy mogą być podpisane, aczkolwiek wątpię, żeby były te, na których zależy Francji. Francja chciałaby sprzedać technologie albo najlepiej całą elektrownie atomową i sprzedawać swoje uzbrojenie- mowa jest o okrętach podwodnych a najchętniej sprzedawałaby co się da. Chodzi też o ustalenie jakiejś współpracy z Polska, żeby zrównoważyć wpływy niemieckie, ale współpracy w ramach budowy państwa europejskiego, budowy europejskich sił zbrojnych, europejskiego przemysłu zbrojeniowego, itd. To wszystko jest niezgodne z naszymi interesami.
 
Jakimi dokładnie interesami?
 
Francja chce po prostu pieniędzy. Trzeba zobaczyć co ma do zaoferowania. Francja uważa, że powinniśmy kupować we Francji, ponieważ Europa powinna być osobnym państwem i mocarstwem, a nie w Stanach Zjednoczonych. To jest niezgodne z naszym interesem i naszą polityką. Jedyny punkt, gdzie mamy wspólny interes to jest wspólna polityka rolna. Francja i Polska ma dopłaty do rolnictwa, i niewykluczone, że dopłaty się skończą. Moglibyśmy skorzystać jeszcze z TGV. Tak naprawdę to wszystko inne nas dzieli. My nie chcemy mieć ani armii europejskiej, ani być częścią państwa europejskiego, ani nie chcemy współpracować z Rosją na takich warunkach jak Francja, czyli naszym kosztem.
 
Stałoby to w jawnej sprzeczności z naszymi dobrymi relacjami z USA.
 
My nie chcemy być przeciwwagą dla Stanów Zjednoczonych- wprost przeciwnie. Zaraz po Brexicie jedynym sojusznikiem USA w Unii Europejskiej jest Polska i powinniśmy z tego wyciągnąć odpowiednie korzyści dla siebie. Francja chciałaby, żeby Polska nie przeszkadzała w budowie państwa unijnego, tylko żeby wsparła tę budowę i wsparła kierowniczą rolę Francji. Tak naprawdę państwo unijne jest rządzone przez Niemców, więc Francuzi chcą zrównoważyć wpływy niemieckie. Chcieliby jeszcze wysłać naszych żołnierzy do Afryki, co Sahelu nie wiadomo po co. Poza tym państwo europejskie ma zająć się klimatem, czyli kompletna aberracja. Chodzi o to, żeby nasza produkcja była absolutnie niekonkurencyjna, żebyśmy cały czas byli dojeni przez zachodnie koncerny, tyle że nie niemieckie ale francuskie. Jedyna różnica pomiędzy Francją a Niemcami jest taka, że to Francja chce doić a nie, żeby to Niemcy doiły. To tyle. Nie ma tu zbyt głębokiej wspólnoty interesów.
 
To jest dosyć pesymistyczna konstatacja. Czy w relacjach polsko-francuskich pozytywny scenariusz jest możliwy?
 
Oczywiście. Gdyby zrezygnowała z państwa unijnego, to wtedy sytuacja całkowicie się zmienia. Wówczas wraca sytuacja z okresu międzywojennego, kiedy głównym sojusznikiem Polski w Europie była właśnie Francja, ponieważ obydwa państwa obawiały się rewanżyzmu niemieckiego. W tym wypadku nie chodziłoby o rewanżyzm tylko o ograniczenie wpływów gospodarczych i politycznych, ale wymagałoby to rezygnacji z tego projektu państwa unijnego. Ja tu nie widzę żadnych możliwości porozumienia.
 
Jeżeli chodzi o sprawy praworządności, które są takim instrumentem zniewolenia Polski i wymuszenia posłuszeństwa, to jedyną rzeczą którą prezydent Macron mógłby nam powiedzieć, to pouczyć nas jaką technikę pałowania sędziów stosować, bo on jest w tym specjalistą.
 
Wizyta prezydenta Macrona wydaje się być spóźniona zarówno w kontekście zakupu sprzętu wojskowego z uwagi na podpisanie umowy na amerykańskie F-35 jak i budowę elektrowni atomowych, mając na uwadze wizytę premiera Morawieckiego w Japonii. Na jakich polach moglibyśmy zawiązać sojusze z Francją?
 
Nie mamy i nie będziemy mieli wojny z Niemcami- tu nie chodzi o sojusz wojenny. Tu chodzi o sojusz polityczno-gospodarczy. Francja rzeczywiście ma technologię budowy elektrowni atomowych, ale przecież my właśnie, jak zrozumiałem, porozumieliśmy się z Japończykami, którzy mają zainwestować w Polsce miliard dolarów i przekazać nam technologię jądrową.
 
Ale nie mamy żadnych wspólnych interesów strategicznych, ponieważ Francja chce zbudować zcentralizowane państwo unijne i my mamy odgrywać rolę podnóżka Francji, żeby Francja była nieco silniejsza w stosunku do Niemców. I tylko tyle. Francja musiałaby zrezygnować z budowy państwa unijnego. Ożywienie Trójkąta Weimarskiego oznacza, że Polska będzie pod naciskiem dwóch państw: Niemiec i Francji- gdyby nacisk niemiecki nie wystarczał, to będzie jeszcze nacisk Francuski.
 
Po co w takim razie prezydent Macron przyjechał do Polski?
 
Pewnie podpiszemy jakieś umowy, ale one będą bez znaczenia. Macron postanowi przyjechać i przywołać Polskę do porządku, ale nie ma żadnych narzędzi. Jedyne narzędzia to są instancje unijne, a one i tak naciskają na Polskę na polecenie Berlina.
 
Ja tu nie mówię dekoracjach, bo dekoracje oczywiście będą- ja mówię o istocie sprawy. Jedyne czego prezydent Macron chce, to żebyśmy wydawali swoje pieniądze we Francji, a oni w nagrodę będą nas atakowali.
 
Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Adam2020.02.7 10:51
No Amerykę odkrył. To mam jeszcze kilka mądrości: - Ludzie płaca podatki nie dlatego, że kochają swój kraj tylko że bojką się kary za niepłacenie. - Ludzie przestrzegają ograniczeń prędkości, nie dlatego ze umiłowali sobie bezpieczeństwo bliźnich ale z racji na mandaty. - Ludzie chodzą do pracy nie z miłości do wysiłku ale dla pieniędzy. itp itd
ja2020.02.7 3:09
my tez, smieciu. Plus zolniezy do zdychania w naszych wojnach. Od ponad 200 lat to wasza specjalnos - zdychac za cywilizowanych ludzi.
najciemniej pod ruską onucą :)2020.02.6 20:56
https://nczas.com/2020/02/05/rosyjska-przeszlosc-ojca-tomasza-sakiewicza-ipn-ujawnil-akta/
chciałem tylko powiedzieć że2020.02.6 18:52
Seugeniusz Endecki 71 sprzedawał Czeczen Uranom
PPP2020.02.6 18:07
Inny żabojad Henryk Walezy był oczarowany Wawelem, zamkiem wygodnym i przestronnym, trzy razy większym od ówczesnego Luwru. To tutaj właśnie Walezy po raz pierwszy zetknął się z udogodnieniami w postaci wychodków i kanalizacji. Ówczesna Francja nie znała takich rozwiązań – arystokracja zamieszkująca francuskie pałace i zamki załatwiała potrzeby fizjologiczne, gdzie się dało (często były to kominki i korytarze). Henryk Walezy, uciekając z Krakowa do Paryża, wywiózł z sobą także komplet widelców, które jakoby zobaczył po raz pierwszy w Polsce[30], a które we Francji miały być nieznane
Pet2020.02.6 21:18
I co to ma do rzeczy?
ciekawy2020.02.6 16:52
Polska stała się współczesną kolonią, rynkiem zbytu dla produkowanych wszędzie tylko nie w Polsce towarów/najczęściej podłej jakości/. Ciekawe jaki szmelc opchnął Polsce Makaron w czasie ostatniej wizyty? W ten sposób nigdy się nie wzbogacimy. A jeżeli Polska ustąpi w sprawie tego "Zielonego Ładu" i skażemy się na najdroższą energię z gazu i energię odnawialną, to nie będziemy mieli cienia szansy sprzedać cokolwiek za granicą i zarobić godziwe pieniądze. Nasze towary będą drogie, a koszty utrzymania gigantyczne. Padnie nie tylko eksport ale przede wszystkim rynek wewnętrzny. Ogrzewanie, energia elektryczna, żywność pochłonie większość dochodów, jeżeli nie wszystkie w przypadku np. emerytów.
A W TLE...2020.02.6 15:40
Obraz Alika IV Barona z Nowogrodzkiej
Saki Faki2020.02.6 12:49
Dans ma nuit Tranchée trouble et puante semée de trous de loup où il pleut Des averses de herses, des giboulées d’boulets et d’ennuis Dans ma nuit où il pleut Ô ma mauvaise étoile De magenta et d’bleu T’es venue tisser ta toile Aux lueurs violettes et contrefaites Faites de demi-vie. Dans ma nuit Noire, perpétuelle, dense, Dans c’maudit Auditorium du Thor J’ai gouté ta danse Drogue d’or dure Dure comme ma future Dépendance. Dans nos nuits D’Frigolet L’abbaye Résonnait De nos paiënneries Et la Neige fondit A la lumière de tes pièges De tes menteries. Psychiatrie…
Saki Faki2020.02.6 12:47
Tylko pieniędzy? A Targasia nie wezmą? Gratis? Szkoda...
a62020.02.6 12:41
widze ze same wybitne pi ss dy wypowiadaja sie . jestem pod wrazeniem sluzalcosci wobec usra ,psy maja swoi charakter ,wy juz nic nie macie
Czytacz2020.02.6 10:34
Towarzysz Targalski nie powiedział ani słowa o Konfederacji ? Ani słowa o ,,ruskich onucach '' nie powiedział ten komunistyczno banderowski degenerat ? Na pewno zaraz się poprawi, jego komunistyczni mocodawcy mu przypomną, skąd wyrastają mu nogi, ha,ha !
niestety2020.02.6 9:59
francja - to jest lewacka polityczna ku..wa i zawsze cię zdradzi, gdy zobaczy gdzieś lepszy interes. To jest typowa cecha lewactwa, które we francji rządzi całą gębą i co ciekawe - Francuzi mają ich coraz bardziej dość.
komunizm wymordowal więcej ludzi niz nazizm2020.02.6 9:43
podobnie jak Żydzi i Amerykanie, p. Targalski Dopóki prawica będzie popierac bandyckie plany Izraela komuchy i nowa targowica będzie góra w Brukseli:https://www.youtube.com/watch?v=iYov2wdQeR0
Tylko PiS:)2020.02.6 8:13
Brawo dochtór!!! Polskę mają prawo doić żydy i Ameryka a nie jakieś Francuzy. Francuzy toi kumple Putina, paszli won za Don! Nie po to zrobiono dojną zmianę żeby byle kto się do cycka brał. Zapraszamy żydów do dojenia, reszta won!
ryba2020.02.6 0:17
b.dobrze, celnie powiedziane o celach francuskiej polityki
bogaty2020.02.6 0:02
A w rzeczywistosci lewacka unia nas tylko ... kosztuje ! http://niewygodne.info.pl/artykul9/Czy-Polska-jest-platnikiem-netto-w-UE.htm Tylko Polexit zapewni nam dobrobyt!
Rozbawiony2020.02.5 23:37
A co maja być gorsze Amerykanom płacimy jak za zboże za samoloty bez offsetu bez gwarancji najdrożej ze wszystkich Niemcom I Anglikom spłacimy długi po upadłej firmie TACY JESTEŚMY ROZRZUTNI
anonim2020.02.5 22:42
zamiast jeżdzić i smęcić, wysłaby pocztą dyplomatyczną kalkulację cen za technologię jadrową
anonim2020.02.5 22:41
Francja, to niech nam najpierw odda pieniądze za samoloty, za które zapłaciliśmy przed II W.Ś. a których nigdy żeśmy już nie zobaczyli
Paweł2020.02.5 21:43
Targalski jesteś chłop z jajami a głowę masz nie od parad, tak trzymaj.
Politico2020.02.5 21:42
Żabojady jak zwykle chcą się tylko podzielić z nami swoimi problemami i jeszcze by chcieli, żebyśmy im za te problemy zapłacili z własnej kasy. A oni potem w swojej żabojadowej wspaniałości będą nas bezkarnie obrażać i szykanować do spółki z Niemcami i Ruskimi. A takiego!
Asia2020.02.5 21:15
Zaraz tam chcą nas doić ! Mają tanie okręty Mistral za dolara ! Nic tylko brać ! Nie wierzycie ? Zapytajcie Antoniego Macierewicza. Amen. https://www.youtube.com/watch?v=O6i8brgktQ8 Tylko trochę ponad 30 sekund. Polecam.
JS2020.02.5 21:14
Wszystkie zachodnie kraje najchętniej ograbiłyby nas ze wszystkiego, traktowały jak niewolników a nam nie dały w zamian nic a tacy pseudo-Polacy co to się zwą opozycją jeszcze palą się do pomocy w ich dziele ! Albo będziemy silni albo nas nie będzie. Tylko czy pozwolą nam, narodowi pomiędzy Rosją i Niemcami, być silnymi ? Będą nam dawać pieniądze na ulepszenia mostów, chodników, parków i domagać się likwidacji nie wygodnego dla nich przemysłu, czegokolwiek co jest niewygodne. Niestety ale mimo, że jestem optymistą to ze względu na to co wiem a w co trudno mi było uwierzyć, nie mogę pisać pozytywnych komentarzy o przyszłości naszego kraju w takim unijnym położeniu. Siłę możemy czerpać jedynie ze szczerej, żywej wiary w Jezusa. Tylko On nas nie zawiedzie. Reszta zawiedzie, oszuka, napadnie, rozkradnie. Króluj nam Chryste - nie niemiecki antychryście Pozdrawiam
Leck mich im arsch !2020.02.6 15:46
Schnell ! ! !
JS2020.02.7 7:54
Warum schnell ? Grusse
emhyr2020.02.5 21:04
Jakie bzdety. PiS został lokajczykiem Trumpa, któremu na dodatek płaci potworny haracz i służy na dwóch łapkach. Rezygnuje z podatków od gigantów (Fb, Google itd.), kupuje złom. Jak Trump fiknie - kasa w piach i zero pożytku. To UE powinna być mocarstwem.
Sonia2020.02.5 22:17
Złomem nazywamy sprzęt zardzewiały i stary.Samoloty które mamy zakupić jeszcze są niewyprodukowane.Logika podpowiada ,że złomem nie będą.
anonim2020.02.5 22:26
wyluzuj trochę z tym TVN, sekciarzu
nikt2020.02.6 0:04
Bracie - Francji juz nie ma tylko ona sama o tym nie wie! Nie wierzysz - to pojedz tam, pozyj a zrozumiesz.
ktoś tam2020.02.6 10:24
Mój nieżyjący ojciec co to był podczas II wojny światowej na Zachodzie powiedział, że "Francuzi nadają się tylko do b..delu. A w obozie jeden drugiemu nie pomógł."
APo2020.02.6 9:06
Zamilcz kacapski trollu
ktoś tam2020.02.6 10:20
UE mocarstwem? I jesteś gotowy bronić UE nawet za cenę swojego życia? Będziesz umierał za Brukselę i TSUE? Jesteś na to gotowy? A właśnie Anglicy powiedzieli dość składek, dość TSUE, dość Guy'a...
A dlaczego nie masz dzieci? Bo jesteś "biedroń".2020.02.5 20:51
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
jank2020.02.5 21:00
tylko lekarz od głowy pomoże...
Piotr Nowak2020.02.5 20:48
Targalski ma 100% racji ! Ten facet, mówię o Macrone, jest fałszywy, nie wierzę mu ani za grosz ! Jak dowiedzial się, że Morawiecki rozmawiał z szefen japońskiego rządu o sprawach reaktora jądrowego, to wskoczył w samolot do Polski, by zaoferować jego reaktor.... forsa się liczy ! Polska powinna mu odpowiedzieć, że jak on albo UE wtrąci się jeszcze raz w polskie sprawy - to wypad !!! Poacy, nie dajmy się dymać byle komu, szanujmy się. Jesteśmy Polakami a więc mamy polskie obowiązki ! Wyciągajmy wnioski. Myślmy samodzielnie. Weryfikujmy informacje zanim łykniemy je jak młode pelikany. Wwyróbmy sobie własne poglądy. Miejmy odwagę nie chodzić zawsze za tłumem tylko dlatego, że to tłum. To jeszcze nie wszystko. Ale to już bardzo dużo.
anonim2020.02.5 20:36
Frondo oszczędź, zlituj się nad nami
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.5 20:31
Co ten komuch targalski plecie! jakich pieniędzy? PiSiaki już wszystko przejybały!!!
Piotr Nowak2020.02.5 20:50
Oooops, uwaga debil na portalu - prosimy nie komentować !
jo2020.02.6 5:14
Nie debil tylko opetany.
niestety2020.02.6 10:02
a ty lewacki debilu ciągle popisujesz się na tym portalu swoim prymitywizmem. Rozumiem, że nie przejdziesz na swój portal - czytaj: "gów.a wybiórczego" bo wśród lewackich debili niczym się nie wyróżnisz
Putain de français!2020.02.5 20:27
Mais certainement!
PPP2020.02.5 20:26
Macron powinien przeprosić za zgilotynowanie Ludwika XVI wnuka naszej Marii Leszczyńskiej. Nie wiedziała, że jedzie tak do dzikiego kraju.
Kuszelas2020.02.6 20:08
I jaszcze nauczyliśmy ich jeść widelcem i nożem. Autentyczne. Juź nie wspomnę "francuska chorobę" syfilis bo zamiast się myc to się perfumowali.
orgi2020.02.5 20:25
strzał w 10 !
ryrr2020.02.5 20:20
Niech żabojady oddadzą polskie widelce ukradzione przez swego fircyka tęczowego Henryka z kółkiem w uchu !!!