24.05.20, 14:19Dr Magdalena Kawalec-Segond, Mariusz Paszko/YT/naukovo.pl/FB/Mariusz Paszko

Tylko u Nas. Dr Magdalena Kawalec-Segond: O koronawirusie przystępnie

Wywiad dla portalu Fronda.pl został przeprowadzony przez Mariusza Paszko w formie audio. Poruszone zostały m.in. poniższe zagadnienia:

 1. Czy koronawirus powstał w laboratorium czy pochodzi z natury?

 2. Co to jest pandemia? Czy obecnie mamy do czynienia ze zjawiskiem pandemii? Media podają różne interpretacje, jak na przykład to, że mniej ludzi umiera w tym roku niż w poprzednim i w związku z tym nie powinno się mówić o pandemii koronawirusa.

 3. Aspekty walki z koronawirusem: - medyczny – leki czy szczepionki, mikro przeciwciała. - zdrowie publiczne – izolować dzieci czy dorosłych? - nauka – badania naukowe.

 4. Czy możliwe jest wzmocnienie odporności tak, żeby organizm sam pokonał koronawirusa?

 5. Czy na przykład promieniowanie ultrafioletowe lub inne czynniki mogą być przydatne przy zwalczaniu koronawirusa?

  Dr n. med. Magdalena Kawalec-Segond Mikrobiolog i biolog molekularny, od wielu lat popularyzatorka nauki, autorka w Tygodniku TVP, TVP INFO, Gość Niedzielny, Świat Lekarza. Prowadzi stronę popularyzującą naukę na FB Naukovo.pl

  https://www.facebook.com/Naukovopl-109351890671492/

  Kanał na YT gromadzący wideoblogi popularno-naukowe

  https://www.youtube.com/channel/UCWWi7a792wbqnAbW5SLAl3Q/?guided_help_flow=5

mp/fronda.pl

Komentarze

ZERR02020.05.25 1:33
Z całą pewnością elukubracje tej pani nie mają zbyt dużo związku z rozsądkiem. Nie oskarża się wirusa o cechy broni biologicznej w najprostszym tego słowa znaczeniu. Taki wirus byłby zbyt dużym niebezpieczeństwem. Wystarczyło przygotować wirusa niezbyt zjadliwego, na tyle, aby dało się skutecznie zastraszyć narody Europy i odebrać im majątki, pracę, pieniądze, prawo zarabiania, prywatność itp. Przeprowadzono regularną rewolucję bez jednego wystrzału i z entuzjastycznym poparciem golonych baranów. Oznaczą was "tatuażem z kropek kwantowych", jak więźniów w Oświęcimiu. I będziecie szczęśliwi.
STANISLAW2020.05.24 23:18
Pani dr Magdaleno, z tym uodpornieniem organizmu przez infekcję koronawirasem (80%?) coś nie tak! We Francji przed miesiącem zrobiono jakieś badania przesiewowe i okazało się, że mimo rozbuchanej tam pandemii, przeciwciała znaleziono u około 11-14% badanych. Więc wniosek, że koronawirus doskonale zakaża, ale słabo uodparnia. Co Pani na ten temat? Jeśli nie tu, to zadam pytanie na swoim albo Pani facebooku (jako znajomy P).
nie usiadłbym obok niego... fuuuu2020.05.24 14:47
Pani doktór, do Trzaskowskiego konieczny jest język radziecki, jemu zrozumiały. Przecież chce otwierać granice. Podania do Trzaskowskiego, jak chcesz aby były rozpatrzone, pisz cyrylica!
anonim2020.05.24 14:44
Korona swirus nie lubi prawdy. Ale także nie lubi piołunu. Strasznie boi sie gdy ludzie pracuja, to go natychmiast zabija. Likwiduje tez psychoze i zwidy. Plany Fundacji Rockefellera na 20 lat od roku 2010 - Krystyna z Atlanty www.youtube.com/watch?v=HfWt8DdIQ8s
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 14:27
Rafał Trzaskowski jest gwarancją Polski normalnej a nie złodziejskiej i kolesiowskiej jaką mamy pod rządami żoliborskiego kurdopla! Ale czy PiSdzielski suweren chce normalności? Oczywiście że nie, on się sprzedał za 500 złotych jak k.rwa w agencji u Banasia w kamienicy! PiSdziak ma mentalność złodzieja, który chce żyć za cudze pieniądze! Oby jak najwięcej przyzwoitych ludzi poszło głosować wtedy wygra Trzaskowski!!!
Psychiatra2020.05.24 18:32
Zapraszam niezwłocznie na wizytę. Może jeszcze da się pana uratować.
JS2020.05.24 14:26
WHO i nasz minister zdrowia zapowiadają, że jesienią napadną na nas nowe, jeszcze gorsze wirusy ! Może będą miały podwójną, potrójną koronę ? Skąd oni to wiedzą ? Skąd Bill bramy piekielne wiedział w 2015 , że przyjdzie pandemia ? Dlaczego opracował już dla nas różne piekielne gadżety ? Dlaczego mówi, że religia katolicka może zostać na zawsze zawieszona ? A inne religie nie ! Co tu się do jasnej Anielki dzieje ? Panie JEZU przyjdź ! To w czym żyjemy nie jest żadnym Królestwem Bożym ! Nie budujmy komputerowo-elektronicznego królestwa szatanowi, który buduje nam gigantyczną pułapkę na nasze dusze ! Bill bramy piekielne Gate's nie przemoże Kościoła ! Zastanówmy się jaki świat zbudowaliśmy ? Państwa i instytucje-potwory, które za niedługo zmuszą nas do przyjęcia zastrzyków na wzór dr Mengele, robionymi w pośpiechu szczypionkami. Życzę zdrowia a jeszcze bardziej ZBAWIENIA od czegoś o wiele gorszego, niż najgorsze horrory na ziemi !