14.02.21, 09:00fot. yt/tvp info

TYLKO U NAS. Jan Pospieszalski: Hołownię należy interpretować w kategoriach teatru absurdu i odbierania powagi polityce

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Szymon Hołownia osiem lat temu jeżdżąc po całej Polsce opowiadał się jako całkowity przeciwniki aborcji i nazywał to wprost zabijaniem dzieci. W początkach Strajku Kobiet poparł ten ruch, ale jego liderki w sobie właściwy sposób mu podziękowały za ewentualną możliwą współpracę, używając swojego słynnego już hasła. Obecnie natomiast już w sposób w pełni jawny popiera on aborcję twierdząc, że jest za tzw. kompromisem konstytucyjnym. Powiedział to i na antenie Polsatu, gdzie dość mocno pytaniami przycisnął go pan redaktor Bogdan Rymanowski i mówi to już powszechnie.

Jan Pospieszalski, muzyk, aranżer i kompozytor, dziennikarz i publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych:

Mamy tu problem ze zrozumieniem co oznacza konstytucyjność. Jeżeli nawet dwóch fachowców,– bo za takich należy uznać pana profesora Andrzeja Zolla i pana profesora Andrzeja Rzeplińskiego (będących dzisiaj na antypodach obecnego obozu władzy) uznało że zakaz aborcji eugenicznej to właśnie przywrócenie normy konstytucyjnej, gwarantującej ochronę osób niepełnosprawnych w okresie prenatalnym, to oznacza że kompromis za którym tęskni Hołownia nic wspólnego z konstytucją nie ma. Takie są fakty. Wykładnia z 1997 roku później ponowiona przez profesora Rzeplińskiego, nie pozostawia cienia wątpliwości, jak należy interpretować konstytucyjny zapis dotyczący równości i ochrony życia i równości wszystkich obywateli i łamańce retoryczne Szymona Hołowni nic nie zmienią. Kompromitują go. Ja osobiście nawet myślę, że całą jego inicjatywę polityczną właściwie należy traktować przyjmując te same kryteria, jakie obserwowaliśmy w jego dotychczasowej aktywności – celebryta, uczestnik programów rozrywkowych. Ta rola artysty rozrywkowego tak bardzo weszła mu w krew, że on chyba nie jest w stanie z niej wyskoczyć. Tego, co na antenie Polsatu powiedział, inaczej, niż w kategoriach swoistego teatrum, albo kabaretu nie da się opisać.

Bo Romanowski uczciwie pyta go i pokazuje mu tę sprzeczność, a on tej sprzeczności nie widzi mówiąc, że on jako on myśli co innego, a on jako polityk inaczej. Wie Pan, ja niedawno wertując archiwum, trafiłem na znakomity tekst z dziennika „Życie” z przełomu lat 90-tych i 2000-nych. Rzecz dotyczy sprawy sprzed 20 lat, ale ona jest aktualna. Po pierwsze - w roku 2021 obchodzimy 100-lecie urodzin księdza Franciszka Blachnickiego – jednego z najwybitniejszych mężów Kościoła, jakich Polska wydała w XX wieku. Bo obok ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, św. Jana Pawła II, ks. Franciszek Blachnicki jest zaliczany do ludzi, którzy uformowali nie tylko dzieje polskiego Kościoła, ale też sumienia milionów Polaków, polskich katolików, chrześcijan i obywateli.

W kontekście tej 100. rocznicy urodzin ks. Blachnickiego przywołuję tekst z tygodnika „Życie”, gdzie dziennikarka, pani Irena Pręcikowska rozmawia z Jolantą Gontarczyk, osobą, która inwigilowała księdza i która była agentką Służby Bezpieczeństwa w otoczeniu księdza Blachnickiego. Prowadziła głęboką operację dezintegracji - niszczenia dzieła tego wybitnego kapłana. Ponadto ciążą na niej bardzo mocne podejrzenia, że mogła przyczynić się również do jego śmierci. To ma ustalić śledztwo Instytutu Pamięci Narodowej.

Gontarczyk po transformacji była aktywnym politykiem SLD, współzałożycielką Kongresu Kobiet SLD i aktywistką feministyczną działającą na rzecz aborcji, małżeństw jednopłciowych. I tą Gontarczyk pyta dziennikarka tygodnika „Życie”: jak pani może dzisiaj w sumieniu pogodzić fakt, że pani była jedną z najbliższych współpracownic księdza Blachnickiego przystępującą do sakramentów świętych, a obecnie działa pani w taki sposób? Gontarczyk odpowiedziała: „ale proszę pani każdy człowiek ma kilka sumień”. Oznacza to że wtedy w swoim sumieniu działała dobrze i teraz, w obecnym sumieniu działa dobrze.

Otóż Szymon Hołownia odpowiadając Bogdanowi Rymanowskiemu, że oczywiście on jako Szymon Hołownia osobiście jest za ochroną życia, ale jako polityk już nie, wchodzi w logikę agentki SB. Widocznie w przypadku Jolanty Gontarczyk i Szymona Hołowni mamy do czynienia z rewolucyjną tezą o wielości sumień, co oznacza że Szymon Hołownia, moralnie znajduje się w tym samym miejscu co Jolanta Gontarczyk.

Czy sądzi Pan, że mogli mieć tych samych mentorów III RP albo nawet starszych?

Trudno mi powiedzieć. Kiedyś, to było chyba w książce „Transformacja podszyta przemocą” pod redakcją pana prof. Andrzeja Zybertowicza, wydanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Znalazłem tam akapit jak powstawała stacja TVN. Dodatkowe informacje mamy też w raporcie z likwidacji WSI z 2007 roku.

Tak więc, jeśli potraktujemy Szymona Hołownię jako osobę ściśle związaną ze środowiskiem TVNu i ludźmi, którzy tą stację budowali, to pewne skojarzenia i linki z Gontarczyk vel Lange mogą być oczywiste, ale jesteśmy skazani tylko na spekulacje.

Pan Antoni Macierewicz wygrał z TVNem proces o początki finansowania tej stacji.

Przyczyną procesu był tutaj chyba ten sporny akapit o likwidacji WSI. No to jeśli Panu to się układa, to nie odmówię logiki w takim rozumowaniu.

Ja bym bardziej jednak skłaniał się w kierunku kabaretowo-rozrywkowym. Szymon Hołownia nadal działa podobnie jak w ramach talent show. Jego próby budowania swojej formacji, to też jest swojego wyławianie talentów, taki head hunting, łowienie wyborców i ludzi do struktur. Jakąś ładną dziewczynę z Platformy pozyska albo kogoś innego. To jest to samo, tyle że w innych dekoracjach. Jeśli się wsłuchamy w wypowiedzi pana Szymona ... chciałem powiedzieć „program polityczny”, ale ugryzłem się w język, bo tam programu nie ma. Na większość pytań dziennikarzy czy wyborców odpowiada „no zobaczymy”, „będziemy konsultowali” albo „to, ludzie zdecydują” itd.

Jeżeli idziemy do polityki, to robimy to dlatego, że istnieje jakaś wyrazista potrzeba społeczna rozwiązania problemów wspólnoty, która to potrzeba w ramach istniejących struktur czy formacji jest niewykonalna. Dlatego powstają nowe ugrupowania, nowe partie polityczne, nowe ruchy, które tak jak „Solidarność” czy Ruch Kukiza czy Ruch Oburzonych, który wywodził się z tych ludzi, którzy zakwestionowali system III RP. Czy tak jak Ruch MAGA (red. Make America Great Again), czyli ci ludzie, którzy skupili się wokół Donalda Trumpa. We wszystkich tych przypadkach była jakaś istotna potrzeba społeczna, wyborców, którzy nie rozpoznawali się w istniejącym systemie politycznym i porzucając swoje dotychczasowe zajęcia, tworzyli od dołu grupę zdeterminowanych, żeby wejść w sferę publiczną.

Takim przykładem jest polityk hiszpańska, z którą niedawno robiłem wywiad, pani Alicia Rubio. Kobieta, matka, która była nauczycielką w szkole podstawowej i w momencie, kiedy premier Hiszpanii Zapatero zaczął wprowadzać poważne zmiany w edukacji, ingerujące w sferę światopoglądową, odbierające wolność rodzicom w sprawie decydowania o modelu i profilu, w jakich dzieci ich będą kształtowane, ona zgromadziła wokół siebie grupę rodziców i zaczęli protestować. My mieliśmy to w Polsce pod hasłem „Ratuj maluchy”, czy „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”. Powstawały różne ugrupowania, różne społeczne komitety w różnych miejscach w Polsce od Gdańska po Zakopane. W różnych środowiskach rodziców i w samorządach pojawiały się tego rodzaju inicjatywy. Alicia Rubio w pewnym momencie uznała, że możliwości oddziaływania takiej lekkiej struktury społecznej są znikome. Dlatego postanowiła przyłączyć się do innych równie zdeterminowanych obywateli, którzy wtedy zaczęli tworzyć partię Vox. I tak powstała partia, która dziś rozpycha się na scenie politycznej Hiszpanii reprezentując katolicki i konserwatywny i patriotyczny punkt widzenia. I to jest dla mnie naturalny przykład polityka i kariery politycznej. Matka, nauczycielka, która widzi, że sama w szkole nie jest w stanie nic zrobić, buduje organizację społeczną. Ta organizacja ponosi fiasko, ponieważ jest mało sprawcza i nie ma finansowania. W takiej sytuacji uznała, że musi podjąć decyzję i wkroczyć w politykę. Ale ta droga zajęła jej dziesięć lat. To były lata doświadczeń, ciężkiej pracy i walki. Ona wiedziała, o co walczy. Idzie ratować rodzinę, prawa katolików, wolność gospodarczą i wolność słowa. Chciała przeciwstawić się przytłaczającej gigantycznej machinie politycznej poprawności, która w rdzeniu ma neomarksistowski wirus.

W przypadku Szymona Hołowni nic takiego nie było. To jest człowiek, który z środy na czwartek zdecydował, że wejdzie do polityki. Pamiętam go, jak jeździł z prelekcjami będąc komiwojażerem swoich książek, ogólnie poprawnych, w których przekonywał że lepiej być dobrym niż złym, lepiej pomagać niż szkodzić, lepiej się modlić niż pluć i niszczyć. Z walizeczką objeżdżał klasztory, duszpasterstwa akademickie, rekolekcje czy wakacyjne obozy młodych katolików w Polsce. I z tego chyba całkiem nieźle żył i dlatego wszyscy kojarzyli go, bo mogli w niedzielę włączyć TVN i zobaczyć jego uśmiechniętą buzię.

I nagle pojawia się w polityce otoczony grupą ludzi służb dawnych i jeszcze dawniejszych, a może nawet współczesnych. No bo obecność tam pana Jacka Cichockiego wskazuje wyraźnie na zaangażowanie się w ten projekt resortu. Cichocki jako był szef MSW z czasów Donalda Tuska, posiada pewną unikalną wiedzę, pewną ekskluzywną kompetencję, ma pewne zasoby, ponieważ takich rzeczy się nie zapomina i co się raz zobaczyło, tego się nie od-zobaczy. Tak właśnie wygląda dziś otoczenie pana Hołowni. I choć widzę w tym projekcie element kabaretowo-rozrywkowy, to nie lekceważę podskórnego ukrytego sposobu uprawiania polityki. Patrząc na to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych w otoczeniu Joe Bidena, to widzimy że polityka coraz bardziej traci swoją powagę. Tak jak w roku 2015 wydawało mi się, że formacja Zjednoczonej Prawicy przywraca pewną powagę w polityce, że obietnice coś znaczą, że słowa wypowiadane przez ludzi życia publicznego mogą być im przypominane, że są wiążące, że istnieje jakaś umowa społeczna, - wy nas reprezentujecie, a my na was głosujemy, tak dzisiaj widzę, że ta powaga polityce zostaje skutecznie odbierana i to przez wszystkie strony sporu politycznego. Pan Szymon Hołownia idealnie się w tym teatrum mieści. Jest to rzecz przykra, ale osobiście nie traktuję ani jego wypowiedzi, ani w ogóle jego postaci jako polityka w rozumieniu służby publicznej, dobra, wspólnoty, państwa i Polski. Traktuję to jak ustawkę, jak osobę z branży rozrywkowej, która została wyprodukowana do odegrania roli. To jest smutna konstatacja.

Pana wypowiedź przypomina mi słowa pana redaktora Gadowskiego, z którym miałem przyjemność i okazję przeprowadzić wywiad ostatnio, że Hołownia jest dobrze opakowanym produktem PR-owym, ale jednocześnie jest takim pustym w środku naczyniem, do którego cokolwiek jego mocodawcy i sponsorzy naleją, to on to powie i będzie działał zgodnie ze scenariuszem, który mu oni napiszą.

Tak, ale ja mimo wszystko bardziej w tym wszystkim wiedzę element odebrania powagi polityce. Myśmy to zjawisko obserwowali za Platformy i było ono realizowane w sposób perfekcyjny. Donald Tusk był takim politykiem, który mówił „nie róbmy polityki, budujmy stadiony”. Jednocześnie obok mieliśmy krzywdę ludzi, niewyjaśnioną aferę Amber Gold, mafie paliwowe i vatowskie, oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, absurdalne kontrakty zawierane na zakup gazu itd. Obserwując dzisiejszą formację władzy przytłoczoną Covidem to widzę, że wchodzi powoli w te same buty.

Ja tak dostrzegam, że w zasadzie cała opozycja mniej lub bardziej opowiada się po stronie cywilizacji śmierci. Oni są i za eutanazją i za aborcją. Zszokowały mnie ostatnio wypowiedzi pani Żukowskiej, która aborcję farmakologiczną porównała do odrobaczania oraz pani Senyszyn, która stwierdziła, że jest za eutanazją dzieci już urodzonych podając jakieś przykłady, które mogłyby klasyfikować możliwość takiego uśmiercania żywych ludzkich istot. Najłagodniejszą wypowiedź w tym towarzystwie miała chyba pani Środa, która stwierdziła, że ona nie namawia do rzucania bomb, ale nie będzie zdziwiona, jeśli do tego by doszło, chcąc nie chcąc wpisując się trochę w nurt wałęsowski.

Pan też pisał na Twitterze łącząc rocznicę holokaustu z zabójstwem naszego rodaka w Wielkiej Brytanii. Ja osobiście uważam to za bardzo cenne. Porównanie było bardzo mocne, ale też i trafione w punkt.

Cytując, Pana wpis brzmiał:

- Ambasada #WielkaBrytania zaprasza jutro 27.01 na Dzień pamięci o Holokauście. Dzisiejsza zbrodnia szpitalna w Plymouth to inauguracja. W Auschwitz, właśnie w ten sposób, mordowano więźniów w bunkrach głodowych

Tak, ambasada Wielkiej Brytanii zapraszała na dni Holokaustu dokładnie tego dnia, kiedy podjęto decyzję o odłączeniu Polaka od wody i pożywienia.

Kiedy się przyglądam takim działaniom opozycji to nie potrafię zrozumieć tego typu działań, bo oni stają po stronie cywilizacji śmierci, a więc promują zabijanie niewinnych bezbronnych dzieci, ale także już w sumie też często bezbronnych osób starszych. Co więcej, ich politycy brną w wypowiedziach, które stają się coraz bardziej skandaliczne ale i niepokojące czasem. Jaka może przyczyna takiego stanu rzeczy?

Wiem Pan, myślę, że być może sprawa może być bardzo prozaiczna. To jest odmowa wiedzy, niezdolność logicznego myślenia, niezdolność kojarzenia faktów, wyciągania wniosków i jakiejś próby rozpoznawania materialnej prawdy. Z tym mamy dzisiaj chyba dość poważny kłopot. Kiedyś to się nazywało „głupotą”. Nie użyję tego słowa w tym kontekście, natomiast, niezdolność wyciągania prawidłowych wniosków z podanych faktów, z dostępnych obserwowanych zdarzeń, stanowi dość poważny problem.

W książce Wesley'a Smith'a „Kultura śmierci” znalazłem wstrząsający opis, co się dzieje z człowiekiem, u którego następuje odwodnienie wskutek odłączenia od sztucznego odżywiania. To jest po prostu męczarnia, szczególnie brutalna tortura. Zamieściłem dwa krótkie opisy z tej książki, co się dzieje, kiedy człowiekowi nie podaje się wody i jak to działa na narządy, mózg i jaki towarzyszy temu ból. Dwa opisy fachowców dr. Williama Burke i dr. Jeffreya Bernsa. To jest coś strasznego. Dlatego z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że porównanie do tego, co działo się w bunkrach głodowych w Auschwitz jest adekwatne.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze

Ela2021.02.17 2:53
Nie żebym popierała Klechownię, ale akurat Pospieszalski to o powadze się nie powinien wypowiadać.
Antonim2021.02.16 21:15
Hołownię należy interpretować w kategorii Palikota i tego drugiego co po nim (nazwiska nie pamiętam).
Emeryt2021.02.16 11:55
Zastanawiam się czy pół miliona złotych to dużo czy mało dla takiego wyborcy PIS jak ja. Tyle kasy poszło na nagrody ( w ciągu jednego roku ) dla nowego Trybunału Konstytucyjnego. Mimo wszystko wydaje się , że to duże pieniądze. Tym bardziej , że Panie i Panowie tam zatrudnieni mają pensje powyżej 10 tys PLN..
jula2021.02.16 11:07
Hołownia nie dla żartu wszedł w politykę, to kukiełka, marionetka tych, którzy chcą odbić władzę w Polsce. Z takiego tłustego kąska ani ubecy z krwi i kości, ani ich pomioty, ani korporacyjni liberałowie bez walki nie zrezygnują.
YORK2021.02.15 13:20
Potrzeba duzo takich glosow by nie dac sie oszukac. Apeluje o myslenie u wyborcow, bo to jest kolejne przepotczwarzanie sie yelity.
belfer2021.02.15 12:30
Pana za tytuł należy interpretować jako analfabetę.
Anonim2021.02.15 12:12
Pisbolszewia boi się Hołowni. dlatego szczujnia prawolska już ujada!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.02.15 15:31
Smieszna jest Komuna broniaca Zyda Holownie.
miki2021.02.15 8:44
Ludzie nie rozumieją prostych mechanizmów... (1) każdy jest kowalem swojego losu więc żadna władza "nie zbawia" (2) ale oczywiście władza poprzez pośrednie oddziaływanie np. niskie podatki, proste prawo może życie obywatelowi ułatwić ..a w sprawach praworządności ścigać złodziej i przekrętasów itp... a w sprawach życia i śmierci ...stać na straży ochrony życia ... czy się to komuś podoba czy nie to życie zaczyna się od poczęcia ..co wiedział już Hipokrates (a działał kilka wieków przed Chrystusem) wbrew pozorom czasy pierwszej "miłości" politycznej minęły i owoce widać...czyli "po owocach ich poznacie" w zasadzie są tylko dwa obozy PiS i Anty-PiS ...konfederacja mogła być trzecia siłą typu "niskie podatki" ale też jest anty-PiSem a Kukiz ? nie rozumie że sterowanie państwem to 1000 zagadnień a nie tylko jeden problem (np. sądy do którego trzeba większości konstytucyjnej a jest ich raptem trzech "w porywach" ) i dlatego jest po prostu idiotą.. i cóż Hołownia ? typowy PO-owiec Antypisowski bardziej skręcający na lewo niż PO na razie przyjmuje jakieś "Nowoczesne" lewoskrętne odżuty i się cieszy nie wiem czym .. a co to PO ? pozwolili ukraść ze 300 mld i pozwolili na zamach w Smoleńsku...czyli sa V-kolumną takie mamy wybory ..i takich ślepuch część PO wyborców którzy tego nie rozumieją... bo im "ekskluzywne TVN" wmówiła że nie są PO-najgłupsi tylko PO-najmądrzejsi ?
Laura2021.02.15 11:20
Jedno jest pewne:jest PIS i szeroka koalicja antypisowska antypolska zaprzedana Berlinowi i Moskwie. Polacy powinni to zrozumiec i przy wyborach zdawać sobie sprawę z tego .
Art2021.02.16 18:44
Strasznie prosty ten Twój świat. Pałka i cep.
konrad2021.02.15 8:20
Gdybyśmy porównali umiejętności Hołowni z umiejętnościami dzisiejszego Narodowego decydenta od najprostszych czynności jak zasznurowanie butów ,zawiązanie krawata po umiejętność posługiwania się kartą płatniczą że o prowadzeniu samochodu czy obsługi komputera nie wspomnę to porównanie zaiste absurdalne.
west2021.02.15 7:20
Kiedyś kupiłem książkę pana Hołowni. Były to czasy, kiedy jego poglądy były raczej zbieżne z uprawianą przez niego publicystyką. Doszedłem dziś do wniosku, że spakuję tą książkę i odeślę na adres jego stowarzyszenia. Stracił kompletnie na wiarygodności. Książka człowieka, który sprzeniewierzył się sobie , czytelnikowi i Bogu kompletnie nie pasuje do innych książek, których autorzy do końca pozostali wierni temu co pisali. Namawiam wszystkich posiadaczy książek pana Hołowni do podobnego działania. Może kiedy przekaże je na makulaturę, zorientuje się ile są warte jego obecne poglądy i potraktuje sprawę jako braterskie upomnienie.
obserwator katolik2021.02.15 10:17
do - west. Holownia wtedy jedno pisal - drugie myslal i czynil. To typowy oszust. Polecam ksiazke ksiedza Piotra Gasa - 40 Dni Walki Duchowej, rozdzial ' Falszywi Prorocy. Oni ladnie pisza, mowia (czesto cytaty z Biblii , powolywanie sie na autorytety ale i tak dodaja do tego trucizny - promocja Owsiaka, zdemoralizowanych celebrytow - przeciez celebrytow, spekulantow, zlodziei, zaklamane media ,komunistow promowali i Szustak i Holownia od samego poczatku swojej dzialalnosci - a ty piszesz, ze kiedys byl OK, zmienil poglady. Niestety dalej nie wiesz jak dziala oszust, wilk w owczej skorze, Bardzo prawdopodobne, ze zostaniesz wkrotce oszukany przez nastepnego z nich. Mam nadzieje ze tak nie bedzie i ze wezmiesz pod uwage to o czym pisze. Pozdrowienia
PRAWDA2021.02.14 22:21
Hołownia może być tylko ==portierem w ==Hotelu robotniczym === albo po dziadku ==Sekretarzem PARTI PZPR i tak głupio -- musli i rozumuje
NEOS com pl2021.02.14 21:20
... no tak Panie Janie ale kto w Polsce jeszcze mysli ... micha ryzun ... starczy .... !!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=551s
pisior2021.02.14 15:10
https://www.youtube.com/watch?v=nGqdim-aeq4&feature=youtu.be
Moly2021.02.14 14:43
P. Pospiszalski moze interpretetowac w sposob dowolny. Wyborcy rozum maja i zobaczymy jak Oni interpretuja na wyborach. Nadte to takie...Te czasy sie koncza
Aśka2021.02.14 14:42
Tak p. Hołownia, to puste w środku naczynie, drugi Zełenski. Nie mam zaufania do człowieka, który raz mówi białe, a raz czarne, byleby zyskać wyborców i dziwię się tym, którzy go popierają. Stanowi łódź ratunkową dla żądnych władzy "tuskowców", którzy liczą że jakieś grono wyborów nabierze się na nową TWARZ
chłopka2021.02.14 14:33
Zacznijmy hierarchicznie : Kaczyński ....mówi emocjonalnie i czasem wypsnie mu się to co myśli naprawdę . Gra pozorów . Nie słucham go . Prezydent ....nadęta często bezczelna bufonada . Żenada słuchać a więc tego nie robię . Premier ......jedna wielka kłamliwa , dostosowana do aktualnej sytuacji bez pokrycia nawijanka . Nie słucham . Budka .....ten to dopiero daje popis bezsensom . Nie wiadomo--śmiać się czy płakać . Nie słucham . Grodzki.....ten ostatnio dał popis . Mucha nie siada . Ta modulacja głosu , ta mowa niemal miłosna szeptana do uszka wyborców . Ten najbardziej nadawałby się do teatru . Może i jest dobry w swoim zawodzie lekarskim , ale tak ograniczony umysł wśród tzw. elit jest rzadko spotykany . Ale świdrujące oczka pełne sprytu . Należy pewnie do tych , którzy spryt uważają za cechę dodatnią . Słowianie tak nie uważają . Niech sobie trzaskają gębami ile chcą . Jako naród są z tego od wieków znani . PO CZYNACH ICH POZNACIE . Tym ja się kieruję . A inni tzw Polacy ? A cóż mogą mnie obchodzić inni ? Niech słuchają tych pustych dudek by napełnić czymś głowę . Dobre to niż pustka , czyli nic . Ważne , że POWAŻNIE gadają . W życiu i pełnieniu władzy mogą być szurnięci , ale ważna jest zewnętrzna powaga .
miki2021.02.15 9:00
zewnętrzna prezentacja to jedno ..a wyniki finansowe to drugie ...i lepiej analizuj to drugie... jak na razie PiS ma lepsze wyniki ... gdyby nie pandemia to deficyt za 2020 był zaplanowany na zero PLN pierwszy raz od pierestrojki ... za PO pozwalali kraść VAT około 300 mld i pozwolili na zamach w Smoleńsku ...więc jak dla mnie Prezes może być taki śmaki i owaki (i co z tego ? ) ale skoro lepiej zarządza kasa no to jest lepszy od PO takie to proste.. więc czasem za dużo nie analizuj bo sensu to nie ma żadnego ...
Art2021.02.16 18:46
Tylko tyle tych spisków? Jestem zawiedziony. Dorzuć coś jeszcze. Please.
Foster2021.02.14 14:29
....co się dziwisz, doszedł do wniosku, że tylko za PIS się obłowi i stał się pajacem do wynajęcia.
antoni.s2021.02.14 13:52
Wiecie że pospieszalski był kiedyś całkiem normalny?, poważnie, nawet z jurkiem owsiakiem się przyjaźnił, potem coś mu się w głowę stało, pewnie przedawkował religię.
cal.502021.02.14 14:12
To nie Pospieszalski jest nienormalny tylko ty zapisałeś się do lewactwa i Polska ci śmierdzi.
antoni.s2021.02.14 15:28
Chyba tobie, ja nie wspieram, tak jak ty, wrogów polski, i jeszcze pewnie kłamliwie nazywasz siebie patriotą, po treści twoich postów widzę jak bardzo masz wypaczone pojęcie patriotyzmu, wspieranie kościoła to nie patriotyzm, wręcz przeciwnie.
cal.502021.02.14 15:36
Jak ci Polska śmierdzi to wyjedź do Niemiec i będziesz miał z Polską spokój a nie judź. To judzenie masz chyba we krwi. Widzę to po twoich wpisach, ty "patrioto" ostatniej godziny. Wspieranie kościoła jest tylko jednym z przejawów polskiego patriotyzmu, jak najbardziej uzasadnionym. Ale dla takich lewaków jak ty tylko neomarksizm, UE, Tusk i jego PO.
cal.502021.02.14 15:44
A tak już przy okazji: nawet nie zauważyłeś, że swój komentarz napisałeś nie na temat tego o czym powiedział Pospieszalski. Tak naprawdę przyczepiłeś się do Kościoła Katolickiego atakując go bezpodstawnie. Krótko mówiąc: artykuł, który "skomentowałeś" był tylko pretekstem do ataku, chamskiego ataku na kościół. Jest to typowe dla ciebie, szerzej, dla was, lewaki. Zero merytorycznego odniesienia do artykułu za to jad, atak, hejt na wszystko, co wam nie pasuje. Lecz się.
antoni.s2021.02.14 16:50
Chamski atak na kościół?, to kończy temat i mówi o tobie wszystko, dziękuję za dyskusję.
Nic nie wiesz2021.02.14 21:20
Przeczytaj swoje wpisy. Tam to dopiero znajdziesz jad, hipokryto.
matis892021.02.14 13:36
Pan Pośpieszalski się myli. Hołownia to deska ratunkowa, kontynuacja i nominacja tego samego układu władzy POPIS, SLD, PSL i ich dzieci Wiosny, Nowoczesnej. Bo to wszystko to jedna ta sama władza, partia z kilkoma frakcjami (POPISSLDPSLWiosnaNowoczesnaHołownia) reprezentująca masonerię i Rząd Światowy NWO. Ten układ już wie że lewacki PIS będzie dryfował w dół, bo wyborcy PISu zobaczyli że to takie samo lewactwo jak PO i reszta. Ten układ wie też że zrobienie przekrętu z powrotem PO do władzy jest dla nich bardzo ryzykowny bo Polacy nie zniosą znowu PO i mogli by się zbuntować i z parlamentu wywalić cały ten układ POPISSLDPSLWiosnaNowoczesnaHołownia. Dlatego wystawili Hołownię, ten sam układ pod nową maską, kontynuacja. Dlatego te szumowiny już się ślizgają do Hołowni i tak jak robi to PO tak samo PISowcy będą się ślizgać do niego. Nowa gęba, a za nią stare gęby. O to chodzi.
Twoje imię2021.02.14 21:21
Nie strasz, kuźwa.
jle_ffm2021.02.14 13:33
Warto rozmawiać panie muzyku Pospieszalski ale nie warto pisać tych głupot o opozycji. Zrób pan lepiej analizę obecnej kliki która jest u władzy w naszym kraju od 5 lat, tych ich przekrętów, afer i świństw a dopiero wtedy będziesz pan wiarygodny.
To ja 👁2021.02.14 12:28
I taki buc gral kiedys na basie w zespole VooVoo......smutne
Janusz Barwinek2021.02.14 12:51
BUCU! NIE MASZ ODWAGI SIĘ PRZEDSTAWIĆ Z NAZWISKA?
To ja Jan Pradera2021.02.14 15:26
Nazywam sie Jan Pradera, wyszedlem z cienia mgly by dac swiadectwo prawdzie
Janusz Barwinek2021.02.14 12:15
Brawo! Najprawdziwszy artykuł o polskiej polityce! A Hołownia, to mieszanka pychy i mirażu!
Kokorektor2021.02.14 11:42
Polski wariant ukraińskiego "Sługi narodu". Najpierw przećwiczyli ten handicap z Złeńskim, a teraz z jego polskim odpowiednikiem Hołownią.
TVN = NWO2021.02.14 11:24
Kto jeszcze nie widział musi zobaczyć - https://www.cda.pl/video/5535031e
Alojzy Cedzidło2021.02.14 11:19
To dokładnie jak mnie też tak trzeba interpretować
Wróżbita2021.02.14 11:09
Tusk będzie wisiał!
Dziennikarz TVN2021.02.14 11:07
My się szykujemy na wyreklamowanie wszystkich kretynów, oby tylko niszczyli Polskę jak PO.
Szczery2021.02.14 11:04
Wc ałej POLSCE cuchnie WOŚP!
Kubus Puchatek2021.02.14 10:58
Jeśli Hołownia to teatr absurdu to PIS jest przykładem na nie leczoną chorobę psychiczną
Zagraniczny śmieciu!2021.02.14 11:08
Znasz kierdol?
Foster2021.02.14 10:53
Macierewicz zna tylko dwa większe i niezależne media polityczne i dlatego są przez PIS dofinansowane z podatków. Te dwa rzekomo niezależne media to: TV TRWAM i TV Republika.
matis892021.02.14 13:40
Jest jeszcze PISTVN, PISPolsat, PISMichnik.....to główne filary.
KonferansjerKurwizjiTrzeźwyJakNigdy2021.02.14 10:48
Pospieszalski to konferansjer Kurwizji. Zwykły sługus władzy, lokaj i pudel na dwóch łapach. Powinien co tydzień opowiadać w Kurwizji, jak dwóch ćpunów i alkoholików ładuje dzieci na łajbę i w zamroczeniu nie potrafią ich uratować od śmierci.
Józef2021.02.14 10:39
wiecie jak powstawała TVN to pewnie wiecie jak powstawał też PiS, skąd w PiS - e tyle członków PZPR i TW.
gumowa kaczka2021.02.14 10:30
czymże jest ironia ,panie Pospieszalski tubko rządowa
miał być "prymasem", a okazal się q....tasem!2021.02.14 10:28
Widać, słychać i czuć, że Szymuś Hołowni to mięczak, nieuk o wyglądzie laleczki  Chucky! płaczący, usmarkany błazen tefałenowskiego szamba- brrr...... obrzydliwość!! wymoczek z krzywym ryjkiem i nierób, nieodrodny brat plemienny nieroba Trzaskowskiego.
rebeliant2021.02.14 10:27
DYMER DYMER DYMER DYMER DYMER DYMER DYMER DYMER... już tylko DYMER wie za ile święta laska z Gładzelufe
turbo leming2021.02.14 10:26
Marzłem pod sejmem kiedy ten co nas skrzyknął obracała koleżankę na Maderze, wrzucałem do puszek na Kijowskiego, Mamrota i Owsiaka. tarzałem się po asfalcie ku uciesze normalnych, blokowałem swoje miastu na złość pisowi i pomazałem tak, że wygląda jak murzyński slums. Teraz nadzieję pokładam w Hołowni!
czyli u peyslewaka b.z.2021.02.14 10:32
nadzieja matka głupich, zatem tarzaj się głupku dalej. w końcu sros placi i wymaga!
ociec dyrektor maslaczek2021.02.14 10:23
pospieszalski to taki pożyteczny idiota. jednak alkohol pozostawia ślad
tak2021.02.14 10:16
Bardzo dobrze napisane o Hołowni. Trafna też jest uwaga , ze w sprawie Covid Rząd się trochę zagalopował ja bym dodał , że uległ podszeptom firm farmaceutycznych i WHO.
Agnieszka2021.02.14 10:13
Hołownię tak można stanowczo traktować. Jego ruch społeczny można uznać tylko za pożytecznych idiotów przeznaczonych na trampolinę dla różnych much. . Przechodzących z innych partii, zawodowych polityków jako cwane bezkręgowce. Niestety za tą żałosną fasadą kryją się siły niebezpieczne, bezwzględne i z wielkimi możliwościami. Hołownia wpisuje się bowiem w ustalony poza Polską (a w Polsce mocno wspierany przez komuchów) plan mający zburzyć cywilizację opartą na wartościach chrześcijańskich, nie mówiąc o strukturach organizacyjnych Kościoła, które będą przejęte lub zniszczone i zmarginalizowane. Nic bardziej skutecznego niż dać na fasadę walki z Kościołem pseudokatolika. To się nawet z Bidenem w USA sprawdza skoro papieża ogłupili, że go poparł, choć nawet bez tej Kamali Haris nic z chrześcijaństwem ten człowiek nie ma wspólnego. U nas ogłupionych "katolicyzmem" Hołowni też nie brakuje. Toż o.Szustak oficjalnie go popierał na prezydenta zanim mu słuchacze głowę zmyli. A potem to już jest powolne gotowanie żaby, żeby ci idioci, "katolicy otwarci" na miłość do diabła obudzili się z ręką w nocniku, gdy będzie za późno na uratowanie czegokolwiek a diabeł cynicznie będzie się im śmiał w twarz
Funt2021.02.14 21:26
No i co? Nie pasują ci i papież i prezydent USA, że o Hołowni nie wspomnę. Nie liżą obszczanego tyłka Kaczyńskiemu, nie poklepują Suskiego za jego "mądrość", nie chwalą pisowskich złodziei i nieudaczników, którzy ogrom szkód uczynili Polsce. Tobie pasują złodzieje, malwersanci, oszuści spod znaku PiS. Nie wpuściłbym cie do mojego domu.
Oko2021.02.14 10:10
Jana Pospieszalskiego w ogóle nie należy interpretować
Skrzypek na dachu2021.02.14 10:09
Szymek to paskudny debil , wydmuszka agentury .
to już Polin2021.02.14 9:29
Petru się Sorosowi i WSI nie udał to teraz wyciągnęli rezerwowe łajno
Prawda2021.02.14 9:27
Hołownia czy byłby dobry na portierni w Hotelu Robotniczym ==
chłopka2021.02.14 9:26
A to polityka ma jakąś powagę ? Wybaczcie.....nie zauważyłam .Nie wiem ? Może w jakimś innym kraju ona jest , ale w Polsce ? Morze politycy tak o sobie mniemają , ale szare masy nie . Widzą polityków jako klaunów , aktorów , oszustów , kłamców . Zero szacunku . Na wiecach wyborczych zawsze znajdzie się paru klakierów ale reszta się z z nich wyśmiewa . Na wybory chodzą , gdyż ktoś tym krajem rządzić musi . Ale chodzą nie dla powagi ludzi piastujących urzędy ale dla urzędów . No i by nie dopuścić opcji politycznej która się nie sprawdziła -- do władzy . Ale ludzie piastujący te urzędy ................groteska . Politycy bawią ludzi a jednocześnie złoszczą gdyż często głupota polityków jest dla nich tragiczna w skutkach . A ten mówi o powadze . Dobre sobie . :):):):):):):):)
chłopka2021.02.14 14:11
Ooo. Popełniłam byka . Może napisałam przez "rz " . I nikt nie zwrócił mi uwagi ? Dziwy .
Kosciol i Antykosciol2021.02.14 9:22
Holownia nawet wtedy (8, 9 lat temu) kiedy mowil, ze nie popiera aborcji - to jednoczesnie popieral Owsiaka i Robta co chceta i wspieral swoich kolegow ktorzy aborcje popierali (Prokop, Wellman). To typowy oszust i manipulator neomarksistowski walczacy z cywilizacja chrzescijanska i Kosciolem katolickim. Wszedl do mediow katolickich po to by katolicyzm zniszczyc. POtomek, uczen tych komunistow ktorzy zinfiltrowali nasz Kosciol za komuny, a zachodni Kosciol juz w latach 30tych XX wieku.
taki mały2021.02.14 9:17
przy Prokopie
Krzywousty jest bezwzględny2021.02.14 9:16
bo złotousty
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 9:12
pospieszalski to sprzedajna szmata!!!
to już Polin2021.02.14 9:27
@katolicka kretynizacja polski - typowy żydowski pachoł i parch
fdf2021.02.14 9:04
Pomagier pisowski wszysko napisze aby dalej ciągnąć jak najdłużej kasę.