13.07.20, 13:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Krzysztof Wyszkowski: Te wybory były jak Grunwald i odsiecz wiedeńska

Tomasz Poller: Znamy właściwie wyniki wyborów. Ponad 51% dla Andrzeja Dudy, niespełna 49% dla Rafała Trzaskowskiego. Wynik w zasadzie taki, jakiego wiele osób się spodziewało.

Krzysztof Wyszkowski: Tak, dokładnie taki był przewidywany. Przynajmniej w tym środowisku, w którym się obracam, typowaliśmy dokładnie 51,5% dla Dudy. Potwierdzenie tego jest bardzo miłe.

Jednak ta przewaga mimo wszystko jest niewielka i, o ile spojrzymy na sytuację sprzed 5 lat, jest taka sama, jaką wówczas miał Duda nad Komorowskim. Właściwie nic się nie zmieniło: Polska jest podzielona na pół. Może to jest tak, że ten przekaz PiSu czy przekaz Dudy nie trafia do niezdecydowanych, do potencjalnych nowych zwolenników. Czy nie jest to wyzwanie dla PiSu, dla obozu niepodległościowego?

Ależ tak, oczywiście. Jest wiele wyzwań, to jest cała potężna dawka wyzwań, od odpowiedzi na które zależy przyszłość. Ale chciałbym podkreślić, że te wybory miały większe znaczenie niż poprzednie wybory prezydenckie (i nie tylko one). Mam poczucie, że to były wybory w rodzaju – może mówiąc przesadnie - w rodzaju Grunwaldu czy odsieczy pod Wiedniem (śmiech). Były to wybory cywilizacyjne w tym sensie że utrzymanie się przy władzy prezydenta Dudy w tym momencie, nie tylko w kontekście wewnętrznej sytuacji Polski, ale globalnej, nabiera charakteru historycznego. Prezydent Duda wygrał używając retoryki, czy zajmując stanowisko radykalnie sprzeczne z tym, co nie tylko głosił kontrkandydat, ale z tym, co jest współczesnym trendem. Odpowiednikiem tej sytuacji są Stany Zjednoczone, gdzie podobny kandydat ma odwagę głosić rzeczy, ogólnie mówiąc, niepopularne. W sytuacji Europy Orban też jest takim wyjątkiem. I wydawało się, że to jest nie do powtórzenia, bo Węgry zdawały się być takim fenomenem odrębnym kulturowo na tle Europy. Przyszłość trudno się rysuje, ale warto się na razie skupić na poczuciu historycznego sukcesu.

To niewątpliwie charakteryzuje istotny walor tego zwycięstwa. Podrążyłbym jednak kwestię tego nieszczęsnego przekazu... Powiedział Pan w jednym z wywiadów po pierwszej turze, że o ile propaganda przeciwko Dudzie w TVN była na tyle agresywna i irytująca, że widzowie mogli przenieść głosy właśnie na Dudę, to równocześnie ci, którzy oglądali TVP, mogli mieć nastroje antydudowskie.

Tak, tak! Dokładnie! To są moje wnioski, na tym przekazie trzeba by się skupić. Ale właściwie zwycięstwo Dudy jest tutaj tym bardziej cenne, tym bardziej wartościowe, że on je odniósł prawie sam. Oczywiście miał rację, dziękując Kaczyńskiemu czy Morawieckiemu, współpracownikom... Co do telewizji, to mógł powiedzieć, że wygrał mimo telewizji polskiej (wbrew temu co mówili przeciwnicy, twierdzący, że telewizja państwowa oszołomiła prostych ludzi, sprawiając, że głosowali na Dudę). Myślę że nie dość podkreślania, że prezydent Duda wygrał niejako samodzielnie. Być może głębsze badania pokażą rolę premiera Morawieckiego czy całego programu PiSu, ale tak na gorąco myślę, co się rzuca w oczy, że Duda wygrał samodzielnie przy przekazie własnym, oczywiście korespondującym z tym co głosi PiS, ale przy przekazie niemodnym, wbrew tym wszystkim celebryckim nastrojom. I to jest właśnie coś niesłychanie cennego, że on się nie ugiął do ostatniej chwili, do ostatniego dnia, przed jakimś złagodzeniem retoryki. Przecież wszyscy namawiali go do sięgnięcia po wyborców niezdecydowanych, "hołowniowych", czy podobnych. A on tego nie zrobił, a mimo to wygrał, dlatego tak ważne wydaje mi się to utwierdzenie w poczuciu sukcesu.

Skoro Pan poruszył sprawę wyborców niezdecydowanych czy "hołowniowych"... Mamy sporą grupę ludzi szukających "trzeciej drogi" poza PO-PiSem. Myślę o wyborcach Hołowni, ale także o sporej części wyborców Bosaka, która - badania wskazują nawet na połowę elektoratu - jednak przeniosła swoje głosy na Trzaskowskiego. Czy w przypadku zwolenników Konfederacji nie jest to jednak dziwne?

Może jakoś bardzo dziwne nie jest. Ja trochę znam to środowisko (śmiech)...

No tak, jest ono niejednolite na pewno...

Niejednolite bardzo, ale jednolite w jednym. W działaniu "na złość". Jest taka zasada działania "na złość". To jest stara Polska historia, stara rzecz sięgająca jeszcze XVIII wieku, to bardzo głębokie. Jest coś takiego, że naprawdę w dziejach Polski bardzo wiele ludzi działało "na złość". Tak, jak działano i przeciw Piłsudskiemu, i na złość Polsce, bo... Polska nie jest doskonała. To jest taki idealizm, może tak jest i na całym świecie, ale ja to znam z Polski od dawna. To taka choroba, nazwałem to kiedyś suchorzewszczyzną, chodziło o Suchorzewskiego, który nie chciał dopuścić do uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. To byłoby coś takiego: walczymy o jakiś ideał, bronimy jakiegoś ideału, w związku z tym może nawet sprzymierzymy się z przeciwnikami Polski, bo wtedy rodacy się dowiedzą jakie są koszta tej zgody na niedoskonałość.... To jest bardzo dziwna historia. Ale, skoro Pan zaczął od przyszłości, więc wróćmy do przyszłości. Przyszłość wymaga przemiany wszystkiego, być może także poważnej analizy, czy Prawo i Sprawiedliwość jako partia się utrzyma. Zwycięstwo Dudy, o którym mówię jako o zwycięstwie niejako samodzielnym czyni go także prezydentem bardzo samodzielnym, co jest zupełnie inną sytuacją niż dotychczas. Może to nie moment na zastanawianie się nad tym, ale przecież on otrzymał tak potężny mandat, taką dawkę samodzielności, pewności siebie, że w tej chwili staje się zupełnie samodzielnym graczem, z pokusą odegrania historycznej roli, na miarę może nie Mieszka I (śmiech) ale kogoś, kto przeprowadzi Polskę w nowy świat. Bo historyczny moment jest właśnie taki. Duda wygrał przy pomocy retoryki tradycyjnej, a jest w sytuacji zobowiązania do czegoś w rodzaju misji Krzysztofa Kolumba. Musi odkryć nowy ląd i go zagospodarować. To jest niesłychane wyzwanie, to jest coś nowego. Retoryka konserwatywna, ale mająca prowadzić może do wszechstronnej rewolucji.

Postawił Pan kilka oryginalnych diagnoz. Ale, jeśli Pan pozwoli, wróćmy jeszcze do kontrkandydata i jego elektoratu. Powiedział Pan, że trzeba Trzaskowskiemu pozwolić mówić, a sam się będzie kompromitował... A jednak...

Myślę, że gdyby on trochę dłużej jeszcze mówił... Bo te jego ostatnie wystąpienia sprawiały wrażenie, że jest jednym z kierowców tej Arrivy warszawskiej, to amfetaminą zalatywało... (śmiech) może by to podziałało.

A jednak. Kompromitował się, a osiągnął niemal połowę poparcia głosujących. Czy jego elektorat, a myślę o tym twardym, czy żelaznym elektoracie, to po prostu taki "antypis", który zagłosuje na każdego, kto po prostu będzie przeciw PiSowi?

Tak, Tak bym to potwierdził. To w tym sensie trzeba diagnozować jako taką chorobę narodową. Ale ten elektorat głosujący przeciwko Dudzie jest bardzo różnorodny, od Sasa do Lasa. To między innymi ta chamówa celebrycka, to coś strasznego, co się odezwało od Krakowa przez Warszawę, ludzie skądinąd tak zwani kulturalni. Nie mam słów. Te wszystkie ich 8 gwiazdek, to są rzeczy wskazujące na patologię.

Szczególnie, jeżeli takiego języka używa się w debacie publicznej, bo przecież w prywatnych rozmowach to i, uczciwe mówiąc, nasza strona czasem sobie na przeciwnikach dość ostro poużywa...

Przyznam, że sam takim językiem nie rozmawiam.

Nigdy nie bluzgał Pan na przeciwników politycznych?

No... Zdarzało się (śmiech). Nawet coś takiego jest na filmie o Okrągłym Stole. Zaśpiewałem wówczas piosenkę, taką wulgarną, przeciwko temu oportunizmowi, który prezentował Mazowiecki... Natomiast ci celebryci to jest tylko część, to jest może z 15% tych procent tych ludzi. Są i inni. Sam kiedyś przyjaźniłem się z pewnym aktorem, który grał dla Breżniewa i mam tu pewne spostrzeżenia... Tacy ludzie żyli relatywnie lepiej w PRLu. Teraz żyją też na przyzwoitej stopie, ale nie mają tak radykalnie lepszych pozycji w stosunku do tego "motłochu" którym gardzą. To jest taki myślę spadek po niewoli, że ci celebryci z PRLu mają poczucie upadku pozycji, gdy teraz nagle wokół nich są jacyś "inni", którzy roszczą sobie prawo do samodzielnego myślenia, na przykład. "No jak to? A przecież my uważamy, że tylko my mamy prawo, by zabierać głos w imieniu narodu, społeczeństwa i wszystkiego co dobre." Oni prezentują taka postawę. Ale to też część elektoratu, o którym mówimy. Przyznam, że bardziej mnie niepokoi ta ilość głosów "na nie", które określiłbym w upraszczającym skrócie jako głosy "za Niemcami". Od 1989 byłem zwolennikiem NATO jako pierwszego celu politycznego (ważniejszego od EWG, czyli dzisiejszej UE). To jest poważna sprawa, jeżeli część wyborców uznaje, że powinniśmy się, nawet poddańczo, nawet niewolniczo, umościć między Niemcami a Rosją. To jest to, co było w 1989, przy Okrągłym Stole, gdy Mazowiecki mówił że utrzymujemy Układ Warszawski, gdy z pierwszą wizytą leciano do Moskwy. To jest coś takiego, coś bardzo głębokiego, taki strach Polaków przed niepodległością. Tu upatruję poważnego oporu wobec odważnej, ale właśnie historycznie ryzykownej strategii Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Dudy.

Komentarze

Seks kamerki2020.07.15 18:24
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Seks kamerki2020.07.15 15:15
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Wawiak2020.07.15 9:38
Ale przecież pod Grunwaldem Polska pokonała Kościół, a tym razem Polska przegrała, więc nieco zbyt dalece wysunięta paralela do tych zdarzeń.
zzz2020.07.15 5:30
Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami, sądownictwem itp.
gumowa kaczka2020.07.14 17:16
tym razem wygrali Krzyżacy
Nie prawda.2020.07.14 19:41
ekipa ziomków Róży Thun und Hohenstein von Jungingen znowu poległa
Seks kamerki2020.07.14 16:20
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ciekawe, bo2020.07.14 19:43
sądząc po codziennej ilości tego wpisu na tym forum to chyba nawet w tym zawodzie sobie nie radzisz.
PePe2020.07.14 11:38
Ja z wyborczej niedzieli zapamiętam te żałosne pobekiwania dziennikarzy i celebrytów na twitterze pod hasłem "ratujmy demokrację", te ponoć tłumy lemingów powracających z wczasów specjalnie po to by o 20.59 ostatecznie rozprawić się z wrażym "kaczyzmem". A tu "dudni" panie dzieju, "dudni" aż się wszystko trzęsie. Panika w obozie wroga, po prostu miodzio.
Stalker2020.07.14 9:19
❤️ To była niesamowita mobilizacja Polaków i elektoratu Zjednoczonej Prawicy przed złem, przed tym co było w latach 2007-2015, przed nienawiścią i agresją tych ludzi ! Prawie 10,5 MLN ludzi głosowało na Andrzeja Dudę – pomimo tego, że elektorat Hołowni w 85 %, Bosaka w 48.5 %, Kamysza 77 %, Biedronia 84 % głosowali na Trzaskowskiego. To jest tylu ludzi ilu było członków „NSZZ Solidarności” ! Wspaniała sprawa !!! Uprawnionych do głosowania = 30 MLN obywateli, frekwencja = 68 %, w wyborach udział wzięło 20.5 MLN ludzi, w domach pozostało 10 MLN leniów. A mówił J. Kaczyński: Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!
Reytan2020.07.14 9:15
Skladam tobie Rafale i wam debile z PO szczere kondolencje po przegranej w wyborach prezadenckich 2020. Obecnie znajdujecie się w tzw. amoku powyborczym i otmętach szaleństwa po przegranej. Odezwa do tych „Polaków”, którzy głosowali na czerwoną i tęczową zarazę. Ta część tego narodu jest tak koszmarnie zdeprawowana i ogłupiona ,że nie ma żadnych szans na pozytywną zmianę. Skorzystajcie z rady żony prezydenta Komorowskiego , no wiecie tej tłustej Anny – to wasza wielka szansa !
jle_ffm2020.07.14 9:34
Chamski wpis pisowskiego prostaka
Urszula2020.07.14 9:14
Dziękujemy panu, panie Trzaskowski i tej całej totalnej bandzie lewackiej PO. Pan jako nieudacznik w zarządzaniu Warszawą chciał być głową Państwa ?! To jakieś totalne nieporozumienie ! To jest improwizacja pajaca połączona z kłamstwami, a nie kampania wyborcza w pana wykonaniu, dzisiaj jest pan na krawędzi samokompromitacji ! Cała Polska zobaczyła, że wy z PO nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Pokazał pan Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazał pan po prostu swoje prawdziwe oblicze ! Źyczymy panu i wam PO-myleńcom spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym !
Po2020.07.14 9:12
Mój dobry znajomy z Górnego Śląska (obecnie woj. Opolskie, region Kluczborka) zrobił rekonesans jak głosowano w tym regione. W sumie w woj. Opolskim wygrał A. Duda, ale jak dodać głosy tylko dwóch Trzaskowskiego i Hołowni , to ci osiągnęli większą ilość głosów niż Duda. W tych miejscowościach gdzie mieszkają Ślązacy głosowano na A. Dudę, natomiast w tych gdzie mieszkają repetrianci ze wschodu lub ich potomkowie, głosowano na Trzaskowskiego. Tu należy się wyjaśnienie tego zróżnicowania. Otóż, pod koniec wojny, gdy armia radziecka wkroczyła na te tereny, osiedlonych tu Niemców rozpoznawano po kościołach. Tam gdzie był kościół ewangielicki, mieszkańcy dostawali 1 dzień na spakowanie i wypad ! Długie grupy furmanek ciągły w kierunku Wrocławia, gdzie Niemcy przygotowali twierdzę obronną. W miejscowościach gdzie były kościoły katolickie, ich mieszkańcy pozostali – i dzisiaj głosują na A. Dudę ! W opustoszałych miejscowościach rozlokowano patriantów z kresów wschodnich (Patrz film „Sami swoi”) Obecnie np. w Kluczborku zamieszkuje większość Łemków ukraińskich. Ci ludzie lub ich potomkowie głosują na Trzaskowskiego. Patrzę na mapę Polski i okazuje się, że w województwach od opolskiego, poprzez dolnośląskie, lubuskie, zachodnoipomorskie, i pomorskie, gdzie osiedlano repetriantów – w wyborach wygrywa PO i Trzaskowski ?! Niesamowite ?!
Urszula2020.07.14 17:32
Opierasz swoje przekonanie na jakimś tam znajomym, sam niczego nie sprawdziłeś i nie przekonałeś się jaka jest prawda. Ja nie mam znajomego w woj. opolskim, ja sama mieszkam w tym województwie i wiem jak sie sprawy mają. A mają sie tak, że piszesz nieprawdę. W woj. opolskim wygrał Trzaskowski, a nie Duda. Po co zmyślasz. Sprawdź nawet w pisowskich relacjach kto wygrał w woj. opolskim. Nie jest prawdą, że tam gdzie mieszkają Ślązacy wygrał Duda. W woj. opolskim jest Mniejszość Niemiecka, nie wiem czy oni czują się Ślązakami bo Polakami na pewno się nie czują i oni nigdy nie głosowali na PiS i nie głosowali na Dudę. Jakakolwiek współpraca i popieranie PiS przez MN jest nie do przyjęcia. MN zawsze popierała PO. z tym kościołem ewangelickim i wyrzucaniem Niemców też jest nieprawda. Bo w mojej miejscowości był i kościół ewangelicki i katolicki. W jaki sposób odróżniano Polaków od Niemców w takim razie? Jeśli były natychmiastowe wywózki to były za sprawą nadgorliwych bezdusznych polskich urzędników i repatriantów. Mam koleżankę, której rodzina przybyła ze Wschodu, zajęli dom, który im polskie władze wskazały, ale w tym domu byli jeszcze Niemcy więc dwie rodziny - polska i niemiecka, mieszkały razem i razem gospodarowały. Moją i sąsiednie miejscowości, przed wojną zasiedlone Niemcami obecnie zamieszkuje ludność pochodząca ze Wschodu. W tych miejscowościach wygrywa od zawsze PiS i teraz też wygrał Duda. Nie jest więc prawdą, że repatrianci głosują na PO I Trzaskowskiego. Wprost przeciwnie - głosują na prawicę.
Leszek2020.07.14 9:11
A. Duda był dzisiaj na pierwszym powyborczym spotkaniu z wyborcami Odrzywoła (Mazowieckie), gdzie 92 % mieszkańców głosowało na niego ! Niesamowite !!! To była niesamowita mobilizacja Polaków i elektoratu Zjednoczonej Prawicy przed złem, przed tym co było w latach 2007-2015, przed nienawiścią i agresją tych ludzi ! Prawie 10,5 MLN ludzi głosowało na Andrzeja Dudę – pomimo tego, że elektorat Hołowni w 85 %, Bosaka w 48.5 %, Kamysza 77 %, Biedronia 84 % głosowali na Trzaskowskiego. To jest tylu ludzi ilu było członków „NSZZ Solidarności” ! Wspaniała sprawa !!! Uprawnionych do głosowania = 30 MLN obywateli, frekwencja = 68 %, w wyborach udział wzięło 20.5 MLN ludzi, w domach pozostało 10 MLN leniów. A. Duda = 51.03 %, R. Trzaskowski = 48.97 % . 177 tys. głosów nieważnych ?! Katastrofa ! A mówił J. Kaczyński: Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!
PiS to Krzyżacy2020.07.14 7:57
Na piersi krzyż a w ręku nóż W kieszeni bon turystyczny
rozbawiony głupotą prymitywa2020.07.14 9:25
kto płodzi takich debili jak ty?
Natalja Siwiec2020.07.14 7:08
Kim jest ten stary mąciciel Wyszkowski? On nic dobrego nie zrobił, nawet jego najbliżsi koledzy wiedzieli, że nie należy go dopuszczać do koryta.
Zenek2020.07.14 7:18
Natalia daj spokój. Obcałowałaś już całe lotnisko.
doradca2020.07.14 7:24
Jeżeli nie wiesz nic o Wyszkowskim to lepiej nie ośmieszaj się i zamknij tego głupawego ryja blondyno. Nie jest to bowiem śmieszne kiedy takie zero jak ty uwłacza Wyszkowskiemu
Natalja Siwiec2020.07.14 9:39
Wyszkowski to troll i solidarnościowy kret. Najbliżsi współpracownicy nie chcieli mu powierzyć żadnych stanowisk bo to tylko opluwacz i nienawistnik jest.
Urszula2020.07.14 17:43
Wyszkowski - absolwent Szkoły Podstawowej nie ma nic do zaproponowania bo nie ma wiedzy i wykształcenia. Nawet głupiej matury nie zrobił. Suski to choć lalkarzem jest, ale Wyszkowski jest nikim. Pozostaje mu tylko oczernianie ludzi opozycji.
Polak2020.07.13 21:06
Pod Gruwaldem z pomocą muzułmanów i pogan walczyliśmy z katolickim zakonem. Kto miałby reprezentować zwycięzców?
to Ty, Różyczko von Jungingen und Trzask-Prask?2020.07.14 6:54
Trollów ci u nas dostatek, ale i z tego sie pośmiejemy
infor2020.07.14 7:25
wydałeś bełkot godny lewackiego debila
Polak2020.07.14 14:20
Zatem podyskutujemy po Twojemu. Twoja matka zjada rzygi. Co Ty na to :)
XD2020.07.16 13:03
Elektorat PiS, jak widzieliśmy w ostatnich wyborach, statystycznie nie dotrwał do liceum, gdzie dokładniej omawia się historię średniowiecza. Pan Prezes mówi, że cała historia Polski została napisana przez wrogie agencje wywiadowcze, także równie dobrze Jezus był Polakiem; białym mężczyzną w średnim wieku XD
10 milionów głosujących na Trzaskowskiego2020.07.13 19:08
10 milionów.
Dudarz2020.07.13 19:37
Agent Bolek obieca wam sto milionów, to wypadnie po stówie na każdego. Popijecie, wyleczycie żale.
Ostry2020.07.14 8:55
zgadzając się z Dudarzem jednak zaledwie po dychu ale i tak 50 razy więcej niż społecznie wrażliwy Trzask dał staruszce a mógł przecież pogonić jak poszkodowanych reprywatyzacją
Zenek2020.07.14 7:16
Z badań wyborczych "70% wyborców głosujących na Trzaskowskiego tak naprawdę była przeciw PIS" A więc na Czosnkowskiego głosowało 3 miliony. (czy melony.)
Zarabiaj na spadku Netflix2020.07.13 18:38
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu na Akcjach Amazon,Fb, Nrtflix, Google, Apple i innych Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2WbT5HW Zapisz sie na konto Free (Konto free nie zarabia na im poznasz platforme)! Lub Pro a Analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! Nawet 300% zwrotu w miesiąc!
Klapaucjusz2020.07.13 17:28
Prawie 10 milionów Polaków głosowało na Trzaskowskiego i pan Wyszkowski nazywa ich wrogami Polski? Powodzenia w rządzeniu narodem, gdzie 50% postrzegana jest jako zdrajcy i zaprzańcy.
Zanim napiszesz naucz się czytać2020.07.13 17:49
Warto czytać ze zrozumieniem, bo akurat Wyszkowski nigdzie nie nazwał 10 milionów wyborców Trzaskowskiego wrogami Polski.
Klapaucjusz2020.07.13 19:13
Rozumiem, że Odsiecz Wiedeńska i Grunwald wspomniane w tytule to były imieniny u cioci, gdzie rodzina wdała się w grzeczny spór o to, czy wódka była za zimna?
Ale jaja2020.07.13 19:24
Ja dudnię, mam znajomych, którzy trzaskają, ale klapiących jeszcze w tych wyborach nie widziałem.
Klapaucjusz2020.07.13 20:05
"Ale-Jaja" to jakaś krewna Ali-Baby?
Anonim2020.07.13 16:26
Choć to tylko bitwa wygrana a nie cała wojna to jest to ważne zwycięstwo tym bardziej, że wróg rzucił wszystkie swoje siły do walki. I nie przemógł choć atak szedł i od lewactwa i od tych co uchodzą za patriotów a nimi nie są. Myślę, że w tych warunkach pozycja PiS-u ogólnie wzrosła. Jest to także potężna lekcja dla prawicy w innych krajach jak walczyć przy tak zmasowanym ataku jaki został uruchomiony. Nie poddawać się i nie wchodzić w układy. A tak poza tym życie nadal trwa i nowe wyzwania przed nami. "Co nas nie zabije to nas wzmocni".
ASTOM2020.07.13 16:23
Panie Krzysztofie nieprawda! Parę dni temu Tusk dał hasło "Bolszewika goń!" i tak jak 100 lat temu Polacy posłuchali i pogonili bolszewików!!!!! Było ciężko, ale przy Bożej pomocy daliśmy radę. No, robota nieskończona, bo czerwona hydra łeb będzie z pewnością POdnosiła i dużo przyjdzie się jeszcze natrudzić! Ale Bóg Ojciec ma w opiece nasz naród, musimy tylko być mu wierni. KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!!
Stop zarazie lewackiej2020.07.13 15:41
Dla Polski jest arcyważnym zwycięstwo Trumpa w USA jesienią tego roku !!
ToJa2020.07.14 3:48
Troll - u Perejry sugerujesz ze bezrobotni i renciści to prawica?
zdumiony2020.07.14 9:29
a o co ci chodzi debilu, że posługujesz się rencistami i bezrobotnymi?
JanP2020.07.13 15:31
Kinga Duda wyrasta na nową gwiazdę lewicy.
Halo, kampania się skończyła2020.07.13 17:51
Jak już trollujesz, to rób to z sensem
Anonim2020.07.13 15:24
To było bardzo poważne starcie, bez kompromisów. Pracował jednak cały zespół ludzi, wszyscy patrioci, niepodległościowcy, kochający polską kulturę i Polaków. Starli się z nienawistnikami przybranymi w przyjazne maski. Taka walka prawdy z obłudą. Wolności z terroryzowaniem i zastraszaniem, wprowadzaniem w panikę, typu PiS jest groźny, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły, po prostu projektowanie swoich cech na oponenta!
Michał Jan2020.07.13 15:09
Ciekaw jestem, czy entuzjazm swoich akolitów podziela "szeregowy poseł". Grunwald, to ci, czy może raczej Asculum? Prezydent utrzymany, ale okazja do przejęcia Warszawy przepadła. Jak działania rządu przed 10.05 okażą się trudniejsze do przezwyciężenia, to nie będzie na kogo zwalać niemożności radzenia sobie z nimi. PO wprawdzie uratowane i będzie kim straszyć, ale zegar biologiczny (jak słusznie, niestety, zauważył ten zaprzaniec Jażdżewski) gra na niekorzyść. A tu jeszcze akolici, upojeni zwycięstwem, dawaj obciach na lewo i prawo strzelać. Wybory AD MMXXIII mocno zagrożone.
Polak2020.07.13 15:08
Skoro zwycięstwo pod Grunwaldem było wręcz tragicznie niewykorzystane, a pod Wiedniem siły Rzplitej cały dzień czekały aż piechota książąt elektorów wygra bitwę po tym jak rano Turcy zmietli husarię z pola... Czyżby Wyszkowski sugerował że pisowska mafia pozwoliła zagranicy decydować kto zostanie prezydentem Polski?
Idiota ?2020.07.13 15:40
Czy kacap ?
Anonim2020.07.13 16:21
Tak, stały "nadawca".
Michał Jan2020.07.13 19:47
Wykorzystanie w pełni zwycięstwa grunwaldzkiego rozbiłoby związek Polski z Litwą. Czyli jednak coś jest na rzeczy - "szeregowy poseł" pozwolił PO odrodzić się po kompromitacji p. MKB, żeby nadal mieć jednoczącego wroga. Co do zwycięstwa pod Wiedniem, to piszesz złośliwie. Szarża przez winnice zakończyłaby się tragedią, czego dowodem było "rozpoznanie bojem". I nawet jeżeli ostateczna szarża husarii była niepotrzebna (a była decydująca), to chyba należałoby pochwalić Króla Jana, że wygrał po angielsku - żołnierzami swoich sojuszników?
edi2020.07.13 15:06
DZIĘKI BOGU WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA - OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Michał Jan2020.07.13 14:55
Co tam Grunwald i Wiedeń. Nie bądźmy skromni - wczorajsze zwycięstwo całkowicie przyćmiło to, sprzed 100 lat. Więc atakowanie p. Sasina, że nie zajął się jeszcze organizacją jakichś uroczystości rocznicowych na 15 sierpnia jest bezczelne.
NIE BADZ OBOJETNY, Klapafuckyousz:2020.07.13 15:04
- "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - Ostrożnie Jasiu z tym pierdzeniem w twoim wieku! Pos*aj, pos*aj sobie, ulżyj sobie!
Michał Jan2020.07.13 15:14
Oto wyjaśnienie, dlaczego p. Tarczyński musiał przepraszać p. Korwin Mikkego za swe nieprzemyślane pogróżki.
Darek2020.07.13 14:44
Z tą drobną różnicą że wówczas Polska wygrała. Pod Grunwaldem Polska pokonała Kościół, a pod Wiedniem Rzeczpospolita pokonała Turków (nota bene w dużej mierze dzięki muzułmańskim Kozakom). Tym razem Polska przegrała z krzyżykami.
ASTOM2020.07.13 16:16
Tee, cuś z główką nie tak? Ten "kościół" co Polska pokonała pod Grunwaldem już 100 lat wstecz przegrywał z nami procesy przed papieskimi trybunałami, ale miał to w doopie i dlatego w końcu się zsekularyzował i przeszedł na protestantyzm. I jakich ty muzułmańskich kozaków widziałeś w historii???!!!! Hahaha! Chyba nie myślisz o Tatarach???!!! A pod Wiedniem wygrała polska husaria, która przedarła się przez wykroty Lasu Wiedeńskiego i rozniosła dzicz Kara Mustafy!! Do szkoły, cembale!!!
Ali-baba2020.07.13 16:18
Owszem pokonała, ale "grabieżczy kościół krzyżacki" ?! Natomiast kościół katolicki Jezusa Chrystusa, od 2000 lat trwa i trwał będzie do końca świata i moce żydo-masońsko-bolszewickie - NIE PRZEMOGĄ GO !!! "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jet Polską a polak polakiem" ! Między innymi, dlatego wygrał A. Duda ?
Janka2020.07.14 0:25
Może nie doczytałeś ale nie było nigdy żadnego kościoła krzyżackiego. Zakon krzyżacki powołał oficjalnie papież Klemens III i od początku swego istnienia był to zakon Kościoła Katolickiego i pozostaje nim po dziś dzień, bo nadal istnieje, a Wielkim Mistrzem z nadania Papieża jest chyba jeszcze biskup Platter.
Historyk2020.07.13 14:24
One były jak obrona westerplatte i konklawe w 1978 w jednym.
Wies2020.07.13 14:11
Panie Wyszkowski, co się z Panem dzieje że tak Pan atakuje TVP. Przecież tam pracują dziennikarze prawicowi, w większości wyrzuceni z TVP za PO-PSL-u. Czy Panu rozum odebrało ? Gdyby nie TVP to fake news-y zalałyby Polskę jak gówno Wisłę. Nikt by tego nie prostował. TVP zrobiło ogromną pracę. Niech się Pan rozejrzy dokoła kto Panu podpowiada takie wnioski. Mi to wygląda na skoordynowaną akcję ruskich - chcą obrzydzić TVP. Jeśli ludzie przestaną oglądać TVP, bo przecież Wyszkowski tak powiedział i przejdą do Internetu, to już się nimi odpowiednio wykształceni z KGB/GRU ludzie zajmą i zrobią im wodę z mózgu. Już dzisiaj widać to po zachowaniu wielu "narodowców" którzy nie odróżniają PO od PiS-u a nawet twierdzą że PiS jest gorszy. Podobnie wychwalanie ruskich "Słowian" przez "narodowców" to też wynik działania różnych portali "patriotycznych".
Darek2020.07.13 14:45
W TVP są same fake newsy, przebili ASZ:dziennik nawet.
Henry2020.07.15 21:03
Tylko że ASZdziennik ma charakter satyryczny i zawsze na końcu informuje, że tekst był zmyślony albo zacytowany z TVP :)
Do Konfederatów2020.07.13 13:57
Albo nasza opcja, albo niech się Polska zawali. Oto wizja tzw. Konfederatów. Trudno Bosak nie przeszedł. A wróg stał u bram - zwarty jak nigdy. Wspierany przez obce siły. Wróg chcący wynarodowić Polaków. Wróg, dla kórego niewinność dziecka jest towarem, a nie wartością największą. I wobec takiego zagrożenia w godzinie próby oni, rzekomo patrioci mówią, to niech sie wali i pali, a my idziemy na piwo. Hańba!
Michał Jan2020.07.13 14:10
Widzę, że udzieliły Ci się te "grunwaldy" i "wiednie". Otóż decyzje i tak byłyby w rękach rządu i większości sejmowej, więc, zważywszy, że przeszła okazja do komisariatu w Warszawie, sukces jest dość umiarkowany.
Do # Michał Jan2020.07.13 14:27
zlew - i popłynęło do Czajki
Michał Jan2020.07.13 14:51
Tylko na to Twoja "blyskotliwa" riposta zasłużyła.
stan2020.07.13 17:08
Z wetowaniem każdej ustawy przetrzymywanej przedtem w Senacie? Mieliśmy próbkę obstrukcji Trzaskowskiego w Warszawie przy realizacji ustawy antykryzysowej.
Michał Jan2020.07.13 20:26
Trzaskoszczak miał podobno wprowadzać homośluby i budować "Fort Merkel". Jak? I ile rządowi potrzeba wersji "tarczy"? Zrobił ich już tyle, że wystarczyłoby dobrze administrować, nie przejmując się wetami. A w razie niepowodzenia, byłoby na kogo zwalać. Sukces wczorajszy przesłonił widmo klęski za 3 lata...
katolicka kretynizacja polski 🏳️‍🌈🇵🇱🏳️‍🌈2020.07.13 13:49
A ja tyle zwycięskich paszkwili napisałem, tyle godzin, nocy nieprzespanych i wszystko poszło się pier-dolić! Następnych wyborów nie juz dożyje. Oj giwałt!✡️
ladychapel2020.07.13 13:34
Jesteście tak obłudni, że nawet wypowiedź córki prezydenta przekształcacie - bo jest dla was niewygodna. "... i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy zasługujemy na szacunek" - tak dokładnie brzmiała końcówka wypowiedzi Kingi Dudy a nie jak napisaliście: "i kogo wybieramy...".
"i kogo wybieramy."2020.07.13 13:38
Moja rada Jude, nie kupuj zielonych bananów! To były twoje ostatnie wybory!
ladychapel2020.07.13 15:28
Zrob mature a potem pisz fagasie
harry2020.07.13 13:52
Już ty, lewacki śmieciu o przygłupim nicku "ladychapel", nie bierz się za interpretację i wyimaginowaną obronę córki Prezydenta Andrzeja Dudy - Kingi. Dobrze pamiętamy jak ją traktowaliście pod chamską egidą innego śmiecia moralnego - niejakiego Lisa. Wy raczej zachwycajcie się niejaką Kasią Tusk i to wam musi wystarczyć.
Anonim2020.07.13 17:11
Przeczytaj, co o Kindze Dudzie napisała Paulina Młynarska. Uczy jako "starszą siostrę"- mogłaby być jej matką, ale Kinga nie potrzebuje matki zastępczej, bo ma własną wspaniałą. Młynarska, to dopiero obłuda.