29.12.19, 18:30

TYLKO U NAS! Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr: Lewiatan wytacza wojnę człowiekowi i człowieczeństwu

Ekologizm jest neomarksizmem w tym sensie, że odrzuca porządek stworzenia […] To jest szaleństwo i obłęd wpisany w proces depopulacji i degradacji człowieka […] Zatarcie granicy między człowiekiem a zwierzęciem pozwala na realne ludobójstwo- mówi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, TChR dla portalu Fronda.pl.

 

Fronda.pl: Stan Waszyngton wprowadził niedawno prawo zezwalające na kompostowanie ludzkich zwłok, czyli używania ich jako nawozu; szwedzki naukowiec podczas międzynarodowej konferencji Gastro Summit 2019 postulował powszechny kanibalizm; natomiast lewicowa aktywistka podczas spotkania ze znaną amerykańską polityk Alexandią Ocasio-Cortez stwierdziła publicznie, że jedzenie zmarłych to za mało i trzeba zacząć jeść dzieci. Człowiek ma zostać zdegradowany do jednego z elementów łańcucha pokarmowego? Czy to przejawy szaleństwa czy projekty czekającej nas przyszłości?

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, TChr: To jest szaleństwo i obłęd, ale przecież wpisany w cały ten proces depopulacji i degradacji człowieka. Jeśli zdegradujemy człowieka do poziomu zwierzęcia, a zwierzęciu przyznamy prawa na wzór praw człowieka, to łatwiej jest zabić człowieka, a trudniejszym staje się eutanazja zwierząt. Świadomie używam słowa „eutanazja” w odniesieniu do uboju, bo słowo „ubój” jest niepoprawne politycznie. Powtórzę raz jeszcze– zatarcie granicy między człowiekiem, który bywa w różnych fazach życia traktowany jako „jeszcze-nie-człowiek” lub „już-nie-człowiek” a zwierzęciem, np. szczurem, któremu przyznaje się status uchodźcy w naszej ludzkiej cywilizacji pozwala nam na przyzwolenie mentalne, ale z czasem i prawne na realne ludobójstwo.

To hobbesowski pomysł Lewiatana. Odnoszę wrażenie, że ta jego idea, niemożliwa w jego czasach do realizacji, dziś staje się faktem. Bo przecież jakiś Lewiatan inspiruje te procesy zmian mentalnych i legislacyjnych, jakiś Lewiatan dąży do tego, by dokonać depopulacji. Jakiś Lewiatan wytacza wojnę człowiekowi i człowieczeństwu.

 

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w wywiadzie dla telewizji Republika przytoczył to, co na temat roli i miejsca człowieka w świecie mówi od setek lat nauka Kościoła, a co z punktu widzenia kultury europejskiej powinno być oczywistością. Dlaczego kilka słów księdza arcybiskupa na temat „ideologii ekologicznej” spotkało się z tak wściekłym atakiem lewicowych „autorytetów”?

To bardzo ciekawe i bardzo ważne pytanie. Nie znajduję odpowiedzi innej, niż ta, że Ksiądz Arcybiskup, po raz kolejny dotknął niezwykle newralgicznego punktu naszego bytu. Ekologizm jest ideologią, naznaczoną skrajną irracjonalnością i zarazem radykalną antyreligijnością.

O tym, że jest to nurt roszczący sobie zastąpienie religii, zwłaszcza religii chrześcijańskiej mówi wiele elementów. Pozwolę sobie na jeden przykład – z dzieł prof. Henryka Skolimowskiego, niewątpliwego autorytetu nie tylko dla Zielonych Brygad. Profesor pisał: „Odrzuca się wprawdzie jakąś globalną i zawsze działającą "wolę Bożą", lecz nie neguje faktu, że siły Kosmosu wiele zrobiły, by nasz gatunek mógł się rozwinąć i by rozwijał się nadal […] Przyjmuje się jawnie, lub co najmniej przeczuwa, że Wszechświat jako całość i poszczególne jego składniki z osobna- są żywe, gdyż stanowią cząstki uniwersalnego i powszechnego procesu życia. Proces ten miałby być nie tylko fenomenem naszej planety, lecz immanentną cechą Kosmosu jako takiego”.

 

Jak możemy rozumieć ten cytat?

To dość prymitywny panteizm i nieskrywaną pogardę dla Boga chrześcijan. To wszystko wymagałoby osobnej rozmowy, ale wspomnę tylko to jedno: ekologizm jest w pewnym sensie neomarksizmem– w tym sensie, że odrzuca porządek stworzenia, a próbuje zastąpić go totalnym nowym opisem świata i człowieka. Jak marksizm walczył pozornie o wyzwolenie klas uciskanych, tak ekologizm walczy o rzekome wyzwolenie ziemi. W klasycznym chodziło o dobrobyt elit partyjnych, tutaj chodzi także o dobrobyt elit, które chcą stworzyć nowy raj na ziemi. Miałoby go zasiedlać około 500 milionów ludzi – przy czym 4/5 pracowałyby na rzecz tej ścisłej elity. Do tego potrzeba jednak depopulacji.

Wiem, z jaką reakcją mogą spotkać się te słowa, ale potencjalnym krytykom pragnę wyznać, że są one parafrazą, by nie rzec cytatem z ust ludzi należących do elit. Takie poglądy znajdziemy np. u Jeffreya Sachsa. Ktoś nie lubi Sachsa? To może uzna wagę tych poglądów z ust Billa Gatesa? A jeśli ktoś nie ceni Amerykanów, to może przekona go stary, dobry Gorbaczow? Mówimy o ekstremalnej walce o przyszłość ludzkości. To dlatego głos taki, jak Księdza Arcybiskupa Jędraszewskiego budzi wściekłość. Bo trafia w punkt.

 

Ekologizm jest wspomagany coraz bardziej agresywnie upowszechnianymi ideologiami gender i LGBT, zwalczającymi rodzinę- a więc prokreację, oraz próbującymi sprowadzić człowieka tylko do jego seksualności- a więc do zrównana go ze zwierzętami. Jak społeczeństwo, księża, politycy, katolicy powinni reagować na takie działania?

Przede wszystkim musimy myśleć. Przepraszam za ten banał, ale chyba przestaje on być banałem, skoro w wielu środowiskach rządowych, politycznych, a nawet kościelnych za bohaterkę szwedzką wagarowiczkę. To raczej oznaki histerii niż myślenia. Musimy myśleć. Musimy troszczyć się o przyrodę jako dar Stwórcy dla nas.

Musimy przede wszystkim troszczyć się o człowieka, o jego życie, o sprawiedliwość społeczną, o pokój, o możliwość realizacji wartości ludzkich. Musimy także na fałszywy ekologizm odpowiadać katolicką koncepcją, choćby taką, jaką reprezentował św. Jan Paweł II w swojej integralnej wizji „ecologia humana”. Jeszcze jeden szczegół – musimy być bardzo ostrożni z nie tylko pojęciem, ale interpretacją „zrównoważonego rozwoju”, bo to pojęcie dzisiaj jest traktowane jako narzędzie w takim rozwoju, który jest niszczeniem ludzkiego życia dla progresu matki ziemi.

 

Dla współczesnych, postępowych myślicieli największą przeszkodą do osiągnięcia powszechnej szczęśliwości jest sam człowiek, stanowiący największe zagrożenie dla „matki Ziemi”, generujący CO2 i inne zanieczyszczenia. Dokąd zaprowadzi nas ekologizm?

Kluczem, który pada w Pańskim pytaniu jest spojrzenie na człowieka jako największą przeszkodę dla „matki Ziemi”. Komentując to ukażę szeroki i pozornie rozrzucony ciąg postaci i myśli. Zacząłbym od Thomasa Hobbesa, który będąc „filozofem strachu” odebrał nam naturę społeczną. Stwierdził, że człowiek jest człowiekowi wilkiem, a chcąc uniknąć niekończących się aktów agresji, musimy podporządkować się jedynemu suwerenowi, którego nazwał Lewiatanem. Hobbes nie miał natomiast odpowiedzi, czym kieruje się Bóg (bo przecież nie prawem naturalnym, skoro nie ma racjonalnej natury ludzkiej).

Na to pytanie pospieszył jakieś 200 lat później Thomas Malthus ze swoją absurdalną teorią ludnościową. Malthus zafundował nam obłędny mit o tym, że ludność podwaja się w tempie geometrycznym, co 25 lat, a środki naturalne, w tym żywność wzrasta w tempie arytmetycznym – niezrównanie wolniej. Wniosek? Grozi nam przeludnienia, zagłada z braku środków żywnościowych. I otworzyła się puszka Pandory.

Kolejny myśliciele tworzyli nowe recepty na to, jak zatrzymać ten przyrost ludności. Jeremy Bentham proponował dzieciobójstwo (tak to nazywał wprost), sterylizację i promocję związków homoseksualnych. Francis Galton, kuzyn Darwina, po przeczytaniu jego dzieła „O pochodzeniu gatunków” wraz ze słynną „walką o byt” (to pojęcie Darwin zapożyczył nota bene od Malthusa) zaproponował eugenikę. Jej współczesną postacią stała się antykoncepcja i wykorzystywanie genetyki jako narzędzia neoeugeniki.

 

Do czego prowadzą te koncepcje?

Do depopulacji. To ograniczenia liczby ludności. I zauważmy kilka ciekawych konkluzji niezwiązanych (czyżby?) ze sobą wydarzeń. Oto konferencja demograficzna w Kairze asygnuje miliardowe kwoty na aborcję, antykoncepcję i sterylizację. Kilka lat później inna zupełnie konferencja oenzetowska w Pekinie, poświęcona prawom kobiety uznaje za prawa podstawowe prawo do aborcji, antykoncepcji, sterylizacji i in vitro. Szczyt w Kopenhadze, przed bodaj 10 laty poświęcony zmianom klimatycznym, stwierdza, że by ratować matkę ziemię, trzeba dokonać poszerzenia aborcji, sterylizacji i antykoncepcji. Bo to człowiek wydziela nadmiar dwutlenku węgla i szkodzi ociepleniem ziemi.

To, co łączy te pożal się boże naukowe orzeczenia to jedno – to walka z człowiekiem, walka z ludzkością.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

meg2019.12.31 9:27
Bardzo mądre i niestety ale prawdziwe słowa.Sterowana i manipulowana ludzkość zmierza ku zagładzie, nie zdając sobie /w ogromnej większości /z tego sprawy.Nadmierny konsumpcjonizm sprawia,że zalewają nas góry toksycznych odpadów ,różne programy ich mądrego zagospodarowania typu aktualnego bdo ,nic tu nie zmienią ,załążą tylko na ludzi kolejne biurokratyczne kajdany.Człowiek zbyt daleko odszedł od Prawa Bożego i popadł w zniewolenie ludzkich antybożych ideologii.
Miotła2019.12.31 8:52
Pamiętacie film Planeta małp? No, to wiecie co was czeka.
Rob2019.12.30 22:37
Cos mi się wydaje, że ksiądz Bortkiewicz nie ma szans na konsekrację biskupią
T2019.12.30 11:44
Wszystko to wskazuje na bliski koniec albo kolejny przełom w dziejach. Nasze zadanie to modlić się z tych biednych ludzi, którzy odwrócili się od Boga, który tak nas wszystkich kocha.
Felek2019.12.30 16:27
Powierzanie wszystkiemu modlitwie i Bogu to jest pojscie na skroty i na latwizne. Tu potrzeba dzialac. Rozwoj technologiczny i gospodarczy tak naprawde odbyl sie na przestrzeni XX i XXI wieku na niespotykana dotad skale, nieznana 2000 lat temu kiedy powstawala Bibilia. Dzieki temu mozemy rowniez ocenic jak ekstremalnie eskploatujemy ziemie i jej zasoby naturalne. Jeszcze sto lat temu nie bylo plastiku w kazdej niemal zlowionej rybie w morzu bo ludzie nie wiedzili co to jest oszaly konsupcjonizm. Produkujemy tak niewyobrazalna ilosc odpadow ze nie wiemy jak sobie z nimi poradzic. Wystrczy spojrzec na wyspy plastiku na pacyfiku ktre sobie dryfuja. Czy modlitwa sprawi ze one w magiczny sposob wyparuja? Nie sadze... P.S> smacznego karpia z ropa na swieta mniam mniam...
andrzejhahn32019.12.30 7:39
bortkiewicz ty parszywa kreaturo koscielna ....zabierz sie lepiej pastuchu do uczciwej pracy i zamknij ryj szmaciarzu
Pickwick2019.12.30 10:08
zawył z wściekłości i bezradności ZŁY
andrzejhahn32019.12.30 12:20
ja i bezradny.................jeb........nij sie w ten pusty beret
STANISLAW2019.12.30 7:05
Lewiatan, znany z Biblii, to jakiś potwór morski, symbol szatana https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9d/Destruction_of_Leviathan.png/375px-Destruction_of_Leviathan.png
ZERR02019.12.30 16:03
Lewiatan to personifikacja państwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_Lewiatana
ZERR02019.12.30 0:20
Zaskakujące jest, że w zasadzie nikt nie widzi rzeczy oczywistej - oglądamy kolejną próbę zaprowadzenia gospodarki centralnie planowanej, i to planowanej na skalę całego globu. Kiedyś wprowadzano pod hasełkami socjalizmu, redystrybucji dochodu, praw robotniczych. Dzisiaj pod hasełkami troski o środowisko i zastraszania katastrofa klimatyczną. Liczebność ludzkiego stada zostanie sprowadzona do pół miliarda, więcej bankierom nie potrzeba. Ludzkie zwierzęta prędzej czy później zostaną zaczipowane, wysterylizowane i poddane pełnej naukowo opracowanej kontroli umysłu. Głupi lewacy "walczą" o to, aby ich dzieci i wnuki spotkał los opowiedziany w "Nowym wspaniałym świecie" Huxleya. Mówi się, ze chcącemu nie dzieje się krzywda. Czy ja wiem...
.2019.12.30 7:17
Mógłbyś przynajmniej sobie liczby ustalić jakieś konkretne, bo w różnych komentarzach piszesz o różnej liczebności, do której mieliby być ludzie sprowadzeni. Raz miliard, raz pół. I jak zwykle dane bierzesz z kosmosu. No ale to typowe dla fanów teorii spiskowych.
ZERR02019.12.30 10:11
Po pierwsze - osoba wyskakująca z wyzwiskami od teorii spiskowych kompromituje się z automatu. Po drugie - jeśli jesteś zbyt małomądry, to podpowiem ci, że liczba jednego miliarda jest stosowana przez lewackich guru zamiennie z liczba pół miliarda. To wy, to wasi przywódcy o tym bełkoczą: "Utrzymaj ludzką populację poniżej 500 milionów, w wieczystej harmonii z naturą"
Felek2019.12.30 16:22
Przeczysz sam sobie. Gospodarka sterowana, globalna jak to nazwales jest glowna przyczyna katastrofy ekologicznej przez oszaly konsumpcjonizm i eksploatacje zasobow naturalnych. Ekologia chce temu zapobiec i wychamowac cos w czym sie dawno zatracilismy.
ZERR02019.12.30 22:18
ekologia to puste hasło tak samo jak pustym hasłem były prawa robotników Już teraz jako turboekologizm promuje się koszmarnie antyekologiczne elektrownie atomowe. Jeszcze ćwierć wieku temu Zieloni kładli się na torach kolejowych aby zatrzymać transporty paliwa do atomówek. Dzisiaj robią coś przeciwnego.
anonim2019.12.29 22:18
Księże Profesorze, cóż tu dużo mówić, świat według masonów! Tu nie chodzi o dobro człowieka, czy ziemi ze względu na człowieka. Pycha jest tu dominująca, proszę zobaczyć język, wszystko jest globalne, ziemia to wszak tylko jedna z planet, tak że panowie wszechświata, dla tych" atlasów" jesteśmy odmianą upierdliwych, pasożytniczych robali, z którymi się nie utożsamiają i którzy muszą codziennie uzasadniać sens swojej egzystencji! Świat bez zasad, bez poczucia jakiegokolwiek ograniczenia, poza rewolucją, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności przed kimkolwiek (przywilej tych, którzy potajemnie pociągają za sznurki).
Wojtek Polak2019.12.29 22:02
ekologizm to religia cywilizacji śmieci. to są idioci ale bardzo groźni idioci. wystarczy spojrzeć co ta czerfono-tęczofa zaraza {{cywilizacja śmierci} zrobiła na zachodzie. ich głównym hasłem jest 'człowiek największym szkodnikiem na ziemi''więc jak nie będziemy z nimi walczyć to nie będzie 200 milionów ofiar jak za bolszewio-komuny tylko miliardy.to jest chora spatologizowana sekta.
Darek2019.12.30 11:37
ekologizm [gr.], kierunek filozoficzny (2. połowa XX w.) podejmujący problemy ochrony środowiska oraz miejsca człowieka w świecie — głównie wzajemne zależności między człowiekiem a przyrodą, które decydują w niewielkim przedziale czasu o jakości życia, w dalszej zaś perspektywie — o warunkach przeżycia populacji ludzkich, stanowi nową postać humanizmu kształtującego przyrodnicze sumienie człowieka.
andrzejhahn32019.12.29 21:11
znowu ta parszywa kreatura bortkiewicz i jego wymioty..................bortkiewicz ty nierobie i pasozycie spoleczny..................SRAM TOBIE DO RYJA SZMACIARZU koscielny
infor2019.12.29 21:51
Ty przy Nim jesteś tylko Nikomu niepotrzebnym gówn.m - i po co podskakujesz
JONASIK2019.12.29 20:34
"Ekologizm to neomarksizmem" Więc te wszystkie dzieciaki mówiące obecnie o ochronie przyrody to komuniści. A komuniści to mordercy. KK w swej głupocie przebija dno. Te stare dziady w koloratkach może dotrwają do końca, ale potem będzie potop. Nie było kasty bardziej zwalczającej KK niż część dzisiejszego kleru.
ZERR02019.12.29 21:53
"wszystkie dzieciaki mówiące obecnie o ochronie przyrody" to małolaty zindoktrynowane przez Czerwonych. DOKŁADNIE tak samo było za pierwszej komuny. Prano małolatom mózgi bez litości. Jesteście kolejną iteracją zbrodni
JONASIK2019.12.29 22:39
No jasne :) Dbanie o przyrodę to ... zbrodnia :)) Ale jaja, to iteracja komunistycznych zbrodni. Jak tu nie kochać frądla. Ubaw po pachy.
ZERR02019.12.29 22:46
Wy i dbanie o przyrodę ... :)) Ale jaja
JONASIK2019.12.29 23:02
Ej, zdecyduj się. Ekologizm to domena lewactwa, czy prawiczków?
ZERR02019.12.30 0:00
Elolewakizm nie ma nic wspólnego z troską o przyrodę, dokładnie tak samo jak pierwsza komuna nie miała niczego wspólnego z troską o robotników, a wręcz wyzyskiwała ich w stopniu wyjątkowym. Lewakizm to tylko i wyłącznie sposób na zdobycie władzy dzięki indoktrynowaniu mas - bełkot o "wyzwalaniu" - robotników, zboczeńców, przyrody, kobiet, dzieci, uchodźców, kogokolwiek. To ze sobie wsadzisz w mordę dowolne hasełko świadczy tylko o tym, że pełno w mordzie.
ZERR02019.12.29 20:24
Przykro oglądać, jak lewaccy propagandyści zgwałcili rozsądek milionów ludzi wmawiając im jawne eko-kłamstwa. Miliony drżą ze strachu, miliony są zarządzane lękiem i miliony zgodzą się na wszelkie zbrodnie, rabunki i łajdactwa, na zniszczenie życia całych narodów, w imię eko-kłamstwa Dawno temu Lewica wymordowała dwieście milionów ludzi a miliardy zniewoliła w imię "walki o prawa robotników". Teraz światowa Lewica jawnie głosi konieczność SZYBKIEGO ograniczenia populacji do miliarda... Nie łudźcie się, że wyjdziecie z tego żywi. Dorwą was, wasze dzieci, wasze mienie - dorwą i ZNISZCZĄ. Wbijcie sobie do głów, że wg lewactwa jesteście szkodliwym śmieciem na planecie Ziemia. Nie wytraca was kulami z parabellum, to zbyt kosztowne, ofiary krzyczą, uciekają, walczą... Wytracą was biologicznie i chemicznie, uprzednio pouczywszy, że lepiej jeśli popełnicie samobójstwo.
2019.12.29 20:59
Zerro, jak cię lubię, to naprawdę... Możesz się obrazić, ale Lorenc i pan Seruga mają rację. Ty się radykalizujesz w jakiś zboczony sposób... Weź się ogarnij.
ZERR02019.12.29 21:10
Lewacy nie maja monopolu na emocjonalny przekaz. To nie jest bijatyka na argumenty, tylko na emocje. Skoro można zastraszać ludzi "śmiercią milionów bo katastrofa klimatyczna"...
Jaroslaw2019.12.29 20:03
Robi się straszno, gdy katoliccy duchowni zaczynają przekonywać, że Bóg każe zabijać ludzi masowo.
Z liścia2019.12.29 20:17
Chyba masoni, kretynie.
Jaroslaw2019.12.29 23:26
Bortkiewicz jest masonem? Jędraszewski masonem? Michalik masonem?
Darek2019.12.30 0:16
To katolicka tradycja, sprzeciwianie się masowemu mordowaniu to jawny atak na Kościół i grzech!
Szach Mat2019.12.29 19:45
Cel jest prosty: "Zatarcie granicy między człowiekiem a zwierzęciem pozwala na realne ludobójstwo!" I jeszcze, żeby ludzie sami o to prosili, błagali. "Dla dobra Matki Ziemi".
Krakus2019.12.29 19:45
Kolejny nawiedzony i przyczyniający sie do pustoszenia kościoła od wiernych... Żałosne. Na dodatek poglądy człowieka, kóry ma tytuł prof. dr hab. A wygłasza poglądy jak człowiek po podstawówce.
Pick2019.12.29 20:18
Bezmózgowia nie da się leczyć- wątpliwe są dla ciebie nadzieje.
Normal2019.12.29 19:35
Błagam!!!!! Psychiatry dla tego Pana !!!
Psychiatra2019.12.29 19:37
Wracaj w kaftan.
infor2019.12.29 21:50
wystarczy jak ciebie głupawy lewacki śmieciu tam wyślą
Normal2019.12.29 23:20
hej kolego daj znać ile teraz płacą za hejt! może też zacznę być takim zerem jak ty.. jak dobrze zapłacą, czemu nie?
infor2019.12.30 6:30
uważasz się za kogoś lepszego? Może w tym że popierasz lewackie śmiecie? Gdybyś używał rozumu to byś zauważył że to była odpowiedź odpowiednia do treści poprzednika. Ale tam -lewacki przygłupie - nie zauważyłeś hejtu?
Luzifer®2019.12.29 19:20
Port-kiewicz, katolicka szujo, szamanie czarny jadem plujacy. Kto takiemu kundlowi dal tytul profesora? Czy akademickie tytuly w Najjasniejszej Pomrocznej to automatycznie szczyt debilstwa?
Jeremiasz2019.12.29 20:33
Zamknij się ś[email protected]!!!
1.11.1112019.12.29 19:20
Lewiatan to jest sieć handlowa.
STANISLAW2019.12.30 6:58
Sieć handlowa, ale nazwa potwora wzięta z Biblii! To wstyd dla marketu tak nazwanego, już im to napisalem!
katolik2019.12.29 19:12
Gender to zaraza. Lewactwo chce zabijać nienarodzonych pod pretekstem "dbania o środowisko"
WRT 2019.12.29 19:33
wal się w duupę huuju komunistyczny i wyliż sobie rowa
JS2019.12.29 19:04
Sztuczna inteligencja już doradza, że najlepiej dla nas jest zabić się już teraz aby ochronić planetę, na której według naukowców nie ma miejsca na więcej potomstwa dla rodzaju ludzkiego. A dlaczego ? POSTĘP !!! To wzięło się z POSTĘPU !!! Ale gdyby jeszcze ten postęp był oparty na zdrowych zasadach, zdrowej nauce to moglibyśmy już dawno mieć np. prąd bez rachunków i ciepło bez rachunków w domach i uniknąć tego całego śmierdzącego przemysłu węglowego, trującego przemysłu samochodów spalinowych do których potrzeba mnóstwo obróbki i części w porównaniu do elektrycznego. Ale POSTĘP został podporządkowany interesom karteli naftowych, gigantom samochodowym i dlatego np. p. Tesla został zniszczony z jego czystą elektryczną techniką. Ale żeby być uczciwym Tesla nie miał pomysłów sam z siebie, ze swojego ciężko pracującego technicznie umysłu tylko miał projekcje wprost do umysłu od istot z innego równoległego wymiaru, naszych fałszywych przyjaciół. I niech nikt nie pisze mi tu, że mam coś z głową nie tak, bo sam takim komentarzem zdradzi braki w wiedzy. Kto wie, może zahamowanie tego postępu elektrycznego za czasów Tesli zapobiegło czemuś o wiele bardziej groźnemu, np. nowym środkom masowego ataku ? Wybuch nad Tunguską nie był wybuchem meteoru ale na co wiele wskazuje, wynikiem eksperymentu Tesli. Pozdr.
Darek2019.12.30 0:14
Za opóźnienie postępu i przedwczesną śmierć dziesiątek miliardów ludzi podziękuj Kościołowi. 2 tysiące lat temu potrafiliśmy skutecznie leczyć zaćmę, operować wyrostek, rekonstruować twarz, mieliśmy już analogowe komputery z Rodos, taksometry, pasty i szczoteczki do zębów, bieżącą wodę w domach i kanalizacje, pierwsze silniki parowe i potrafiliśmy precyzyjnie obliczyć obwód i krzywiznę kuli ziemskiej oraz czas obiegu każdej z planet wokół Słońca. Potem nastał czas zagłady cywilizacji europejskiej przez chrześcijańskich terrorystów i dopiero kilkadziesiąt lat temu osiągnęliśmy poziom rozwoju sprzed 2000 lat.
JS2019.12.30 7:54
Wiesz po co żyjemy ? Stworzyła nas ślepa, przypadkowa, bezkierunkowa, ewolucja ? Jakie inne światy są wokół nas ? Czy wszystkie są widzialne ? Czy żyjemy po to by mnożyć się jak króliki i budować struktury, które dadzą nam nowe miejsca w kosmosie ? Walczyć z innymi bytami ? Prawda jest JEDNA. Tylko JEDNA. Jeszcze jej nie znalazłeś. Ja znalazłem ją w wierze chrześcijańskiej, po długich badaniach krytycznych. Nie miałem czasu na dokładniejsze badania innych religii ale to czego dowiedziałem się nowego o życiu Jezusa, przekonało mnie że On jest Prawdą i Drogą i Życiem do naszego życia wiecznego, które na nas czeka. Mamy duszę - nieśmiertelną cząstkę Boga - którą podzielił się z nami Bóg - świadomością istnienia i myślenia. Pozdr.
Felek2019.12.30 16:19
OK ale to jest system wartosci ktory ty sobie wytlumaczyles i w ktory wierzysz. Nikt ci nie broni prawa do tego ale to nie jest odpowiedz na te pytania ktore zadales w poscie powyzej. Dlaczego ksieza katoliccy narzucaja swoj system wartosci od tysiecy lat i usilnie staraj sie wmowic ze to jedyne wytlumaczenie na prawa przyrody i sens istnienia. Postep technologiczny ktory glownie zaczal sie na poczatku XX XXI wieku umozliwil esploatacje zasobow naturalnych ziemi na niespotykana dotychczas skale, Nieznana 2000 lat temu kiedy powstala Bibilia. Dopiero teraz jestesmy w stanie zmierzyc zagrozenia z tego plynace i prawdopodbne konswekwencje dla klimatu. Jeszcze sto lat temu nie bylo czastek plastiku w kazdej praktycznie zlowionej rybie. Cos co wytworzyli ludzie i nie potrafia sobie poradzic z nadmiarem przez oszalaly konsumpcjonizm. Wiara w Boga nie da ci odpowiedzi na to jak sobie z tym poradzic.
26cm. podczas erekcji2019.12.29 18:52
Ja pierdziu! Serio kościół uważa, że człowiek ma prawo zaorać całą Ziemię bo 2tyś. lat temu jakieś wędkarze czy pastuchy napisały "Czyńcie sobie ziemię poddaną"! I klechy typu Bortkiewicz czy Jędraszewski są tym zachwyceni!?
san2019.12.29 19:20
Jarek jesteś CHORY na duszy!
infor2019.12.29 21:49
ten portal nie jest dla głupawych smieci - twojego pokroju.
enre2019.12.31 7:56
ja pierdziu! serio uważasz, że karaluchy i szympanse mają mieć nadane prawa "człowieka"?
Michauowa2019.12.29 18:49
Pasożyta Bortkiewicza jakiś Lewiatan prześladuje. Opodatkować tą swołocz! Wtedy będzie ich skarbówka prześladować i będą mieli prawdziwe zmartwienia a nie jakieś Lewiatany!
doradca2019.12.29 21:48
zamknij lepiej ryja ty prymitywny lewacki śmieciu
26cm. podczas erekcji2019.12.29 18:44
ta... na złość lewackim "ideologiom" nie przeprowadzimy transformacji energetycznej i pozwolimy, żeby katastrofa klimatyczna nas zabiła! Do tego czasu jeszcze zwiększymy spalanie ropy i gazu oraz węgla sprowadzanego od ruskich... to na pewno nie jest lewackie ani sprzeczne z Biblią.
ktoś tam2019.12.29 20:07
Wszyscy "pożyteczni idioci" tacy jak Ty, byli mądrzy do czasu gdy kierownicy rewolucji w końcu nie uznali ich za niepotrzebnych. A oni mając pętlę na szyi się pytali ze zdziwieniem: "Dlaczego, za co? Byliśmy przecież posłuszni...".
Ola2019.12.30 14:54
Nie ma co sie denerwować. Stalker działa jak Judasz. Za swoje srebniki sprzedaję prawdę. Módlmy się za niego