01.07.20, 17:06Screenshot Youtube

TYLKO U NAS! Michał Karnowski: Trzaskowski stoi w rozkroku i sięga po brutalne metody

Tomasz Poller, Fronda.pl: Zacznę od może standardowego pytania o wrażenia jeśli chodzi o wyniki I tury... Czy było w nich coś charakterystycznego, uderzającego, czy też były one spodziewane i raczej nie ma tu niespodzianek?

Michał Karnowski, publicysta, komentator, Wpolityce.pl: Zawsze tego rodzaju wyniki przynoszą ze sobą interesujące informacje, tak było i tym razem. Uderzył mnie zaskakująco słaby i dla wyborców lewicowo-liberalnych oraz obozu III RP rozczarowujący wynik Rafała Trzaskowskiego. Liczono na zdecydowanie więcej, co można było odczuć choćby z atmosfery, temperatury wieczoru wyborczego w jego sztabie. A nawet wyczytać w sprzyjających mu gazetach, które przytaczają wypowiedzi o bańce, którą okazała się mobilizacja na rzecz kandydata. Nawet wynik Szymona Hołowni pokazuje, że Rafał Trzaskowski nie zachwyca, nie ma takiego błysku w oczach. Drugim ważnym wnioskiem jest zaskakująco dobry wynik prezydenta Andrzeja Dudy. To był samotny rewolwerowiec naprzeciw dziesięciu, także tych świeżych, drapieżnych, nowych na scenie. Nawet kandydaci o profilu konserwatywnym w jego atakowaniu widzieli swoją szansę. Na tym tle osiągnąć 44,5 %, to naprawdę zaskakująco dobry wynik!

Zapytam o Szymona Hołownię, o którego sukcesie zdecydowała, nazwijmy, antysystemowa bajka. Przecież jesteśmy po doświadczeniu tego, co stało się z Pawłem Kukizem... Mimo to jakaś część elektoratu Hołowni kupiła podobną, wtórną narrację. Czy jednak w tym momencie, gdy Hołownia tak wyraźnie mruga do swojego elektoratu, spoglądając zarazem na Trzaskowskiego, ten elektorat nie zacznie podejrzewać "ustawki", nie dostrzeże, że ktoś z nich kpi i od Hołowni się nie odwróci?

Jeśli chodzi o Hołownię, spójrzmy z dalszej perspektywy na kalendarz polityczny, w jakim Hołownia ten sukces osiągnął. Wydaje mi się, że ten sukces może być bardzo powierzchowny. Jeżeli by się potwierdziło, że przez 3 lata nie będzie żadnych wyborów, to on tego sukcesu do następnych wyborów nie "dowiezie". Wydaje się, że z tego nic nie będzie. Dużo dymu, mało ognia...

Ale w jakim zakresie będzie on w stanie wpłynąć na swój elektorat akurat w tych wyborach?

Hołownia to gwiazdor telewizyjny, gwiazdor TVN, celebryta, zanurzony w mediach społecznościowych. Tam oddelegowano ekspertów od PR, propagandy, reklamy... Takich jak od proszku do prania, bo to są ludzie z tych biur, z tych firm. Dla wielu wyborców jest ważne, że on jest z TVNu, że jest celebrytą, że kojarzy się z niepolitycznym przekazem. Hołownia przyciągnął także - a wiem, bo takich nawet znam - katolików, ludzi przywiązanych do wartości chrześcijańskich, którzy zarazem są znużeni konfliktem, którzy widzą, że bój o te wartości kosztuje, którzy są zmęczeni tym, że jesteśmy na froncie. Ludzie psychologicznie, naturalnie szukają wyborów, które mniej kosztują...

No tak, też znam takie osoby...

Hołownia im to zaoferował i - o ile miałbym szukać tego, co jest tutaj fałszem - zarazem w tej kampanii raczej atakował Kościół, przypuszczał na niego szturm. Faktem jest, że on tych wyborców przyciągnął. Pytanie, ilu z nich będzie w stanie w II turze przerzucić do Rafała Trzaskowskiego. Jakaś część zapewne zagłosuje na Dudę. Część zostanie w domu, bo jeśli ktoś głosuje na celebrytę, no to... głosuje na celebrytę!

Bosak unika poparcia któregokolwiek z kandydatów. To co obserwujemy, a więc to mizdrzenie się Platformy do Konfederacji musi budzić pewne rozbawienie, gdy weźmiemy pod uwagę choćby stosunek władz Warszawy do Marszu Niepodległości. No i przecież także żelazny elektorat Trzaskowskiego jest pełen odrazy do "faszystów", jak ich nazywa.

To, co Pan zarysował, opisuje pewien strategiczny problem Rafała Trzaskowskiego. On jest, najkrócej mówiąc, w rozkroku. Z jednej strony musi utrzymać albo wręcz pozyskać te grupy, który blokowały Marsz Niepodległości, te które są bliskie Antify, które chcą iść w tęczowych paradach, którzy chcą tej rewolucji, cenią Trzaskowskiego za podpisanie Karty LGBT, które blokowały Marsz Niepodległości. A równocześnie chce pozyskać tych, którzy szli w tym Marszu, którzy chcą Karty Rodziny, kórzy nie chcą tej przymusowej reedukacji w stylu LGBT. A nawet więcej: tych, którzy nie głosują na PiS, bo uważają że PiS za mało broni tych wartości, którzy mówią "czujemy się zagrożeni, chcemy mocniejszej odpowiedzi". Bo to jest duża część wyborców Bosaka. To jest bardzo duży rozkrok dla Trzaskowskiego. Ale też i dla samego Bosaka. Bo jeżeli on mówi, że PiS i PO to ta sama banda, a Trzaskowski i Duda to jedno zło, może to kosztować Konfederację utratę części wyborców. Bo to przecież nie jest to samo: jeden kandydat podpisał Kartę LGBT, drugi Kartę Rodziny, jeden by wszystko sprywatyzował, drugi rozumie znaczenie kapitału narodowego, jeden zaprasza migrantów, drugi przeciwstawił się ich relokacji do Polski, itd..

A jakich wiodących motywów można się spodziewać w tej części kampanii?

Myślę, że główne tematy to raczej kontynuacja tego, z czym mieliśmy do czynienia w I turze. To co jest nowe, to np. "debata o debacie". Myślę, że Trzaskowski będzie dążył do debaty dwóch kandydatów za wszelką cenę. Bo to on goni Andrzeja Dudę. Tak, żeby mógł dokonać tam wyłomu, przełomu, prowokacji. Widać, że wyraźnie sięgnął po dość brutalne metody. Choćby zarzut, że prezydent rzekomo ułaskawił pedofila. A przecież mamy tutaj do czynienia z sytuacją bardzo trudnej rodzinnej sprawy, gdzie prezydent przychylił się do próśb całej rodziny, która wyszła z jakiegoś problemu, konfliktu. To jest przedsmak tego, co nas czeka. Podobnie, sprawa debaty zaproponowanej przez TVN, Onet, WP i od razu skorelowana z szantażem ze strony obozu III RP pod tytułem "jak nie przyjdziesz, to jesteś tchórzem". To też pokazuje, w jaki sposób oni będą "rozmawiali". No i wprowadzenie Zbigniewa Bońka do gry. Piłka nożna, to ostatni temat, który nas łączy... Sięgną po wszelkie zasoby, raczej oparte na obrażaniu, na prowokacji.

Komentarze

Seks kamerki2020.07.4 11:35
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.3 21:48
j.w.
Znowu ćpasz?2020.07.3 23:54
Za dużo tej amfy
Grzegorz2020.07.3 14:22
Jak on stoi w rozkroku to kto go tam wie co on sięga...
Walter2020.07.3 10:13
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę w TVN, gdyż wiedział, że by ją przegrał. Obawiał się kłopotliwych pytań dotyczących np. wielokrotnego łamania konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190), czy niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r. W TVP wszystkie pytania miał wcześniej uzgodnione i przeanalizowane w swoim sztabie wyborczym. W TVN odbyta debata spowodowałaby przegranie wyborów przez niego. Wyborcy zobaczyliby Andrzeja Dudę, który nie wie co odpowiedzieć na zadane pytania. Oceniam Andrzeja Dudę jako najgorszego polskiego Prezydenta od 1989 roku. Jeśli wygra wybory prezydenckie, to przez następne 5 lat będzie łamał konstytucję pod dyktando Jarosława Kaczyńskiego. Sądy będą opanowane przez PiS. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Jeśli wygra wybory, to będzie samodzielny i niezależny. Będzie kontrolował rządzących i nie pozwoli na dalsze łamanie praworządności.
jarek2020.07.3 9:54
Obydwaj Karnowscy są na diecie pisowskiej (jedzą im z ręki) więc trudno po nich oczekiwać obiektywizmu i trzeźwego spojrzenia. Za reklamy SSP zrobią wszystko.
Po 11...2020.07.2 18:41
Trzaskowski stoi w rozkroku i sięga po brutalne metody. Zapomniał dodać, że stoi bez majtek i czym sięga.
Seks kamerki2020.07.2 18:13
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Saki Faki2020.07.3 19:04
A Agnieszka Dz. będzie?
koko2020.07.4 8:21
a Jolka Lachociąg będzie?
Anonim2020.07.2 14:37
U Roli już wszystkie szatany czynne, włączyło się myślenie magiczne, będzie manifestacja aby Szumowski skończył epidemię. Już mają go za boga, czy niebawem?!
Martyna2020.07.2 12:40
Kto by piewcą morza? -Józef Konrad - Korzeniowski Kto był piewcą gór? -Kazimierz Przerwa - Tetmajer Kto był piewcą ZOMO? -Janusz Komuch - Przymanowski Kto jest piewcą PiSu? -Michał Kanalia - Karnowski
Znowu Martynko trefny towar opychasz?2020.07.2 15:07
Tak w ogóle po ile działka stoi ?
Anonim2020.07.2 11:46
Panie Redaktorze nie kwestionujcie bezpartyjności prezydentury Trzaskowskiego, to nie partia, ale jej zaplecze finansowe i ideologiczne rządzi. Partia PO, jak i sam Trzaskowski, jest tego zaplecza narzędziem!
Janek2020.07.2 11:15
Karnowscy wykonali kawał porządnej pracy. Poza Frondą i Niezależną trudno byłoby znaleźć uczciwych dziennikarzy. Oczywiście tvp jest tu poza konkurencją. Ale doceniam tytaniczną i bardzo profesjonalną pracę Karnowskich. W końcu nie dostali na swoją działalność ani grosza z państwowej kasy tak jak szmatławiec wybiórczy czy telewizyjna stacja Czaskoskiego TusVisionNetwork.
jle_ffm2020.07.2 11:53
Uczciwych dziennikarzy? Masz na myśłi tę partyjną szczekaczkę Wpolityce ? Zero obiektywizmu , na zasadzie Pis cacy, opozycja zla. To wspólczesna Trybuna Ludu.
zenio2020.07.2 9:44
Karnowski, ile się dorobiłeś na reklamach zlecanych przez spółki skarbu państwa?
Cze, to ty? Poziomka z pixdzichowa?2020.07.2 11:09
Cześć ćpunie!
zenio2020.07.2 12:20
Dymaj się półgłówku.
Zenek, już ojciec ci te prochy z tyłka wytrzepie.2020.07.2 11:16
Nie bierz tego świństwa bo głupoty gadasz.
zenio2020.07.2 12:21
Widzę,że należysz do tej głupszej części społeczeństwa. Widziałeś statystyki kto wg wykształcenia głosował na Dudę? Skończyłeś chociaż podstawówkę czy szkołę specjalną?
f232020.07.2 9:37
Skąd u karnowskich takie brązowe nosy?
Dr Tabletka2020.07.2 11:18
czy sprawdzał pan dziś poziom cukru. widać, że spadł drastycznie.
Walter2020.07.2 9:01
Wybory prezydenckie są nieuczciwe. Andrzej Duda przeznaczył roczną dotację z budżetu państwa na TVP w wysokości 2 mld zł. Tak więc propagandę wyborczą ma sfinansowaną z naszych podatków. Odmówił debaty telewizyjnej w TVN obawiając się kłopotliwych pytań dotyczących np. wielokrotnego łamania konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) czy niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r. W Unii Europejskiej Andrzej Duda ma bardzo słabe notowania, tak więc tysiące mieszkających tam Polaków zostało pozbawionych możliwości oddania głosu. Dostali tylko jeden dzień na zarejestrowanie chęci zagłosowania i nie zostali o tym poinformowani. W USA i Kanadzie gdzie Andrzej Duda ma wysokie notowania, takich przypadków nie było. W przypadku małej różnicy głosów w drugiej turze wyniki zostaną zakwestionowane. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska będąc protegowaną Andrzeja Dudy nie uzna tych protestów. Wtedy sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Pragnę przypomnieć, że w 2014 r. ówczesny europoseł Andrzej Duda w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów.
Dr Tabletka2020.07.2 11:19
Panie Walter witamy po kuracji. ten prozak to jeszcze przez roczek trzeba będzie łykać.
HueHue2020.07.2 11:37
Panie Tabletka, wiesz jak to mowia. Doktorze, lecz sie sam. Ale najpierw przeczytaj to co napisal przedmowca. Zrobil to kulturlanie, przedstawil argumenty. I przede wszystkim prawdziwe.
Elektor2020.07.2 8:30
Jeśli dopisze pogoda to lepiej się 12 lipca wybrać na kajaki, rower, plażę. Walczy obóz zabraniający Marszu Niepodległości z obozem kłamców i oszczerców z TVP. Po co się w to wtrącać. Łaczy ich miłość do UE. Niech się zagryzają.
Anonim2020.07.2 7:36
A co do reszty, to dlaczego Hołownia założył partię?
ktos2020.07.2 0:07
A prawak znowu o kroczu. Pewnie jest kryptogejem i marzy o robieniu loda Rafałowi.
katolicka kretynizacja polski2020.07.1 23:16
qrwy swołocz ćpuny tałatajstwo lwowsko pedalskie chce żłoba
Anonim2020.07.1 21:33
A co do Trzaskowskiego, ratlerki mają taki zwyczaj, że są głośnie, zaczepne, agresywne!
Anonim2020.07.1 20:39
Karnowski znowu bredzi... jedyne co potrafi to plucie jadem.
Co jest ćpunie?2020.07.1 21:28
To ty, Poziomka z pixdzichowa?
Anonim2020.07.1 19:57
A co do Bońka, to rozumiem, że kopanie piłki niezwykle rozwija kompetencje polityczne, ale litości!
Anonim2020.07.1 19:40
Dokładnie tak.
Rozbawiony2020.07.1 19:35
Wszystkie pisie czopki dostały prikaz wylewa szambo!
Ale to już było2020.07.2 8:27
A o co właściwie Panu chodzi, Panie Rozbawiony? Polecam motto na dzisiaj: "aby język giętki powiedział, co pomyśli głowa".
zANETA2020.07.1 18:56
Karnowski już tyle wyroków zaliczył za swoje kłamstwa że jedno mniej jedno więcej nie robi różnicy
Klapaucjusz2020.07.1 18:39
I zła wiadomość; w drugiej turze ilość głosujących zwykle spada znacząco. Co to oznacza? Katole, mohery, emeryci głosują zawsze, młodzi i średniaki zwykle drugą turę olewają. Ale mendo PRL-wska się nie martw, bo nawet ateistom cuda się zdarzają.
Walter2020.07.1 18:33
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Podpisał ustawy dotyczące podniesienia ponad 30 podatków. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Odmówił przystąpienia do debaty przedwyborczej z Rafałem Trzaskowskim w TVN, obawiając się niewygodnych pytań np. dotyczących wielokrotnego łamania konstytucji i niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r.
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.07.1 18:37
Towariszcz Walter "co kulom sie nie kłaniał", przyjmicie ode mnie poradę: pisz tylko to co wiesz, a że wiesz niewiele, pisz niewiele.
Izydor2020.07.1 18:23
Jak tam portal o puszczy? Jak się przytuliło siedem milionów za bezdurno od dobrej zmiany to się będzie Adrianka bronić do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Jeremi2020.07.1 18:35
LESIU KELLER.."IZYDORKU" ! UMIESZ TROCHĘ MYŚLEĆ? CZY NADAL JESTEŚ NIESPŁUKIWALNY , JAK "g" WC!? POWINIENEŚ WIEDZIEĆ, ŻE PISZEMY NA TEMAT ARTYKUŁU! A NIE JAKIEJŚ TAM TWOJEJ PUSZCZY! CO WYLECIAŁEŚ Z PUSZCZY? CZY MOŻE Z PSYCHIATRII SIĘ URWAŁEŚ? PISZESZ OD RZECZY ! A kto to jest "Adrianek", to twój kolega, czy może dziecko do pedałowania?
Matka Polka2020.07.1 17:53
Mizdrzenie się do prawej strony sceny politycznej w wykonaniu Trzaskowskiego - nikt rozsądny w te bajki nie uwierzy, a lewaki spod znaku tęczy wiedzą, że stawką jest dorwanie się do władzy i polskich dzieci, więc również nie traktują tego poważnie. Niestety niektórzy mniej wyrobieni i niezdecydowani, o mózgach wypranych przez specjalistów od proszku do prania lub głęboko zakorzenionych kompleksach europejskości mogą dać się oszukać. Ile razy jeszcze muszą skąpać się w g**nie, żeby przejrzeć na oczy? Ludzie opamiętajcie się, te typy ściągną na nas nieszczęście!
Anonim2020.07.1 20:40
Bełkot typowy dla osób kompletnie bezmyślnych...
Seks kamerki2020.07.1 17:38
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
MaxFiend2020.07.1 17:30
To tak jakby sadysta lamentował, że ktoś brutalnie robi mu krzywdę :-)
Janek2020.07.1 17:43
Tak, Czaskoski zawsze ma pretensje o wszystko.
jesteś z Kujaw, chłopie?2020.07.1 18:05
Powiedz trzy.
Anonim2020.07.1 18:57
Jak brak argumentów to tak jest. Jak się wypiło z mlekiem matki to się daje dotacje koleżance, po fachu matki na organizacje marszów FGBT a na odszkodowania po bandyckiej reprywatyzacji ,, niema i nie będzie ".
Rafdog musi atakować2020.07.1 17:29
W końcu do tego został wybrany. Jego mocodawcy nie darowaliby mu gdyby stał się piewcą miłości. Oni szukają kogoś kto zrobi porządne zamieszanie i rozwali tę naszą ukochaną Polskę tak aby więcej się nie podniosła - chcą rozwalić rodzinę, Kościół, gospodarkę.
Suweren2020.07.1 17:21
Michał Karnowski, publicysta, komentator, Wpolityce.pl, jeden z największych beneficjentów szkodnej zmiany.
katolicka dekretynizacja polski2020.07.1 17:53
Komunisci zamordowali kilka milionow Polakow,i jak widac,jeszcze im malo.
Suweren2020.07.1 18:34
Nie wiem kim i skąd jesteś, ale może wracaj już na swoją planetę.
.2020.07.1 21:44
Te, Reytan, zapomniałeś się przelogować. Nawet poziom płatnych trolli na frondzie jest idiotyczny, albo, jak stwierdził Macierewicz, dostosowany do elektoratu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 17:14
jedna z sióstr karnowskich otworzyła PiSdę i jątrzy! widać strach że obłudne ryje zostaną oderwane od koryta i szmatławiec "Wpolityce" nie będzie już miał zleceń od PiSdzielskiego reżimu na obrzucanie gownem przeciwników!
katolicka dekretynizacja polski2020.07.1 17:49
Po chamstwie I wulgaryzmach niechybnie poznac azjatycka komune zza Uralu,w ktorej polskosci ani za grosz.