08.01.14, 20:28fot. Wikimedia Commons

UE chce zakazać krytyki feminizmu

Autorem statutu, w myśl którego „antyfeminizm” ma być zwalczany jest Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania. Jego celem jest „sięgnięcie po konkretne środki by zwalczać nietolerancję, zwłaszcza rasizm, rasowe uprzedzenia, etniczną dyskryminację, nietolerancję religijną, ideologie totalitarne, wrogość wobec obcych, antysemityzm, antyfeminizm i homofobię”.

Oznacza to, że Rada chce zakazać zarówno krytyki wobec dogmatów feminizmu jak i ideologii homoseksualnej. Krytycy wątpią, by ta statut był zgodny z konstytucjami krajów członkowskich, które gwarantują prawo do wolności wypowiedzi, prasy, sztuki i badań naukowych. Komentatorzy zwracają też uwagę, na bardzo przemyślny dobór terminów: gdyby twórcy statutu chcieli chronić kobiet, to powinni wezwać do zakazu mizoginii, a nie krytyki feminizmu.

Według statutu zwalczane mają być nie tylko „publiczne oszczerstwa i podżeganie do przemocy” przeciwko feministkom, ale także wyrażanie „fałszywych oskarżeń”. Przestępstwa przeciwko tolerancji mają być kwalifikowane tak, jak fizyczna napaść. „Jest rzeczą ważną wskazać, że tolerancja musi być praktykowana nie tylko przez rządy i instytucje, ale także przez pojedyncze osoby” – czytamy w statucie.

Niepełnoletni „przestępcy” będą musieli przejść „przez program naprawczy, który został stworzony po to, by wpoić im kulturę tolerancji”.

W programach edukacyjnych mają pojawić się kursy tolerancji. „Jest bardzo ważne, by takie kursy pojawiły się w programach edukacyjnych tak wcześnie, jak to możliwe, to znaczy w podstawówce. Kursy musza być oferowane także na wyższych stopniach nauczania, aż do uniwersytetów”.

Statut chce przymusić do propagowania tolerancji także media. „Rząd mógłby troszczyć się o to, by publiczne stacje telewizijne i radiowe pewien ustalony procent swoich programów poświęcały szerzeniu klimatu tolerancji. (...) Rząd mógłby skłonić wszystkie prywatne media, w tym prasę, do szerzenia klimatu tolerancji”.

Pac/dwn/tundratabloids/heise

Komentarze

anonim2014.01.8 20:31
Kontroli tolerancji bez tolerancji. Majstersztyk retoryki.
anonim2014.01.8 20:35
Orwell
anonim2014.01.8 20:58
*Jeśli* TO przejdzie to chyba czas przestać się oszukiwać: trafię świadomie za kraty głosząc 'mowę nienawiści'. Ktoś ze mną się wybiera do pierdla? ;)
anonim2014.01.8 20:58
Cóż się dziwić przecież to IV RZESZA faszyści rządzą!
anonim2014.01.8 21:04
Nasi rodacy ochoczo sprzedali duszę diabłu za parę kilometrów dziurawych autostrad i garść błyskotek. Za kilka lat pierwsze kary więzienia za rozpaczliwą obronę NORMALNOŚCI i MORALNOŚCI. Tak będzie. Ale cóż, przepowiedziane.
anonim2014.01.8 21:04
Niedługo będą próbowali zakazać "niewłaściwie" ukierunkowanego śmiechu... Swoją drogą świat pozbawiony jakichkolwiek uniwersalnych wartości by istnieć i działać potrzebuje masy regulacji, przepisów, urzędów kontrolujących urzędy itd. I wydaje mi się, że wkrótce pod ciężarem produkowanych przez siebie kretyńskich konstrukcji mających wypełnić lukę po niszczonych w imię tolerancji wartościach ten świat zawali się sam na siebie. I będzie to piękna katastrofa, o jakiej nie śnił nawet Grek Zorba.
anonim2014.01.8 21:07
Zabawnym jest, ze oficjalnie nie ma czegos takiego jak homofobia.... wiec...?
anonim2014.01.8 21:22
A kiedy prawny nakaz oddawania czci boskiej i składania ofiar feministkom, pederastom i innym z LGBT np. ofiar z dzieci pedofilom?
anonim2014.01.8 21:58
a feminizm i homorientacja to religia?
anonim2014.01.8 22:16
idioci
anonim2014.01.8 22:17
Nie przypuszczałem, że kiedyś będę pragnął z powrotem pod opiekę Rosji... Putin coraz bardziej mi się podoba. Ostatnio zwinął z dachu soboru w Moskwie jakiegoś muslima wrzeszczącego "Allah Akbar" i zamknął... w psychuszce. Diagnoza - oczywiście, rytualna w takich przypadkach - ostry epizod schizofrenii. Co oznacza, że gość najdalej za tydzień sam będzie błagał o wysłanie go na 20 lat w tiurmę nad Kołymę. Putin raczej nie pozwoli tym baranom wprowadzić szariatu w Rosji...
anonim2014.01.8 22:33
@ajerwulf "A kto napisał, że jest? " no ty. porównując w poprzednim poscie.
anonim2014.01.8 22:35
Hm,caly ten statu to jakis wewnetrznie sprzeczny kretynizm - chca zwalczac ideologie totalitarne,a jednoczesnie bronic ideologie totalitarne feminizmu i geyostwa? Albo jedno albo drugie,no...
anonim2014.01.9 0:06
No nie to już zaczyna wyglądać jak poważna zapowiedź nowego totalitaryzmu. Pomysłodawcy są niebezpieczni dla zwykłych ludzi, dla wolności.
anonim2014.01.9 0:39
@airwolf "Religia jest świętą krową jeszcze tylko w ciemnej Polsce, ale już niedługo. Na zachodzie dawno już się z tym uporano" Udowodnij, że zmiany zachodzące na zachodzie są postępem, a nie regresem.
anonim2014.01.9 1:33
@airwolf Jeżeli się włamię do Twojego domu i wyniosę wszystkie cenne rzeczy, to mój poziom życia będzie wyższy, niż Twój. Czy to znaczy, że dokonałem postępu?
anonim2014.01.9 2:09
"Wystarczy spojrzeć na poziom życia." dzizas, to zes mnie ubawil argumentem. co to ma wspolnego z poziomem zycia?? Zupelnie wniosek z tylka, W Pl poziom zycia jest ujowy z innego powodu. Wojna, komuna itd? nie badz idiota.
anonim2014.01.9 7:29
komunizm od czasów Lenina poprzez czasy Stalina, Honeckera....Jaruzelskiego wymordował około 200 000 000 istnień ludzkich jako kara za krytykowanie ideologii!
anonim2014.01.9 7:55
UE nie ma takiej władzy by to samej zrobić.
anonim2014.01.9 9:55
No i wyszło szydło z worka. Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania to nie jest za tolerancją i wolnością, ale za faszyzmem skrojonym według ich upodobań. Zabawne, że wymienili antysemityzm, coraz częściej także wymienia się w tym kontekście islamofobię, ale o chrystianofobii cisza. Czyżby decydenci podświadomie czuli, że sami mogliby być oskarżeni z tego powodu i dlatego to pomijają? To ja dodam swoje propozycje. Zakaz krytyki: chrześcijaństwa, konserwatystów, liberałów, rudych, łysych, piłkarzy (i ich kibiców, kluby oraz reprezentacje), koszykarzy (i ich kibiców, kluby oraz reprezentacje), ślązaków, górali, mieszkańców wsi, mieszkańców wsi, policjantów, kominiarzy, itp. W końcu jak równość to równość. Wtedy jedynie będzie można pogadać o pogodzie, aby przypadkiem kogoś nie urazić "mową nienawiści". @AirWolf "Religia jest świętą krową jeszcze tylko w ciemnej Polsce, ale już niedługo. Na zachodzie dawno już się z tym uporano." Religia nie jest świętą krową, podlega krytyce. Za to świętą krową są feministki zarówno w Polsce a na zachodzie to już zbrodnia męskiego szowinizmu. I nic nie da, że krytyka jest merytoryczna. Inną świętą krową na zachodzie są geje - nietykalni, chyba że chcesz stać się homofobem i trafić za kratki. Największą świętą krową są według mnie Żydzi. Z nimi nie ma dyskusji, bo oni z "antysemitami" nie dyskutują. Najzabawniejszy jest paragraf o kłamstwie oświęcimskim. To jedyny taki absurd, aby fakty historyczne bronić nie dowodami a kodeksem karnym. "Wystarczy spojrzeć na poziom życia. A ty udowodnisz, że zmiany zachodzące na zachodzie są regresem, a nie postępem?" Zachód żyje na kredyt, którego już dzisiaj wiadomo, że nigdy nie będzie wstanie spłacić. Co najwyżej spłacać odsetki. Czy np. USA mogą w ciągu dekady (taki jest standardowo najdłuższy termin obligacji) spłacić 16 bln $ czyli ponad 1,6 bln $ rocznie! Nie są wstanie, pomijając, że dług USA rośnie z każdym rokiem o ponad 2 bln $. Z Europą zach. jest podobnie, żyją na kredyt. Do czasu... Zachód tuż przed kryzysem miał najniższe bezrobocie w historii, najniższą w historii stopę ubóstwa, najwyższą wartość oszczędności obywateli, największe zabezpieczenie socjalne w historii i... najniższą w historii dzietność. Dzieci są dla państwa tym co dla firmy są inwestycje. Co się dzieje z firmą, która wszystkie zyski przejada i nic nie inwestuje? W dłuższej perspektywie upada, lub podejmuje radykalne kroki naprawcze. Podobnie będzie z zachodem. Czy postępem nazwiesz uzależnienie niemieckiej czy holenderskiej gospodarki od dopływu imigrantów. Jak dla mnie to oznaka słabości. Imigranci zawsze byli potrzebni, często stanowili siłę napędową zmian, ale nie można od tego uzależniać przyszłości państwa, co będzie jak ich zabraknie? Lepszy samowystarczalny "ciemnogród" od "jasnogrodu" co bez imigrantów nie przetrwa:)
anonim2014.01.9 10:46
@antolek Po co dyskutować z fanatykiem neomarksizmu i leninizmu jakim jest airWolf, on akurat w tych sprawach jest mało pojętny jak towarzysz dycember z Katowic swego czasu.
anonim2014.01.9 11:11
@AirWolf "No tak, bo katolicka Polska, wcale nie jest zadłużona i nie żyje na kredyt :) I oczywiście wszystko inwestujemy." No niestety Polska jest także dotknięta socjalistycznym syfem. Tylko, że zachód miał i wciąż ma wszystko co potrzeba do prawdziwego postępu, a jednak nie wykorzystuje tego. Ba nawet widać spory regres np. demografia "Poziomu innowacyjności czy infrastruktury lepiej w ogóle nie porównywać, bo się tylko załamać można." Poziom innowacyjności na zachodzie leci na łeb na szyję. Teraz to ciągną tylko uniwersytety. Dawniej sektor prywatny był równie innowacyjny. Ale jak się ludzi coraz bardziej łupi, to oni coraz mniej są w stanie inwestować. To się zemści. Infrastruktura jest potrzebna, ale co Hiszpanom po gęstej siatce autostrad skoro kilka milionów jest bezrobotnych. "Aaa i żeby było jasne - ja nie popieram żadnych świętych krów. Ograniczanie wolności słowa, wypowiedzi, poglądów w którąkolwiek stronę mnie mierzi." To widzę, że się w czymś zgadzamy:P Śmieszy mnie jak lewica oburza się na obrazę uczuć religijnych, a sama chce ustawy o "mowie nienawiści". Przecież to co krytykują to jest mniej więcej "ustawa o mowie nienawiści z powodów religijnych".
anonim2014.01.9 17:24
"Jego celem jest „sięgnięcie po konkretne środki by zwalczać nietolerancję, zwłaszcza rasizm, rasowe uprzedzenia, etniczną dyskryminację, nietolerancję religijną, ideologie totalitarne, wrogość wobec obcych, antysemityzm, antyfeminizm i homofobię”." No to od razu dołóżmy za jednym zamachem takie fobie jak: • Altofobia - strach przed wysokimi osobami. • Androfobia - strach przed mężczyznami, wstręt do mężczyzn. • Cypridofobia - strach przed prostytutkami i chorobami wenerycznymi. • Dentofobia - strach przed dentystą. • Gynofobia - strach przed kobietami. • Heterofobia - strach przed płcią przeciwną. • Hominofobia - strach przed człowiekiem. • Koulrofobia - strach przed klaunami. • Politykofobia - strach lub niechęć do polityków. • Pyrekseofobia - strach przed świniami. • Satanofobia - strach przed szatanem. • Staurofobia - strach przed krzyżami lub krucyfiksami. • Uksorfobia - lęk przed własną żoną. • Wenustrafobia - strach przed pięknymi kobietami. • Zoofobia - strach przed zwierzętami. oraz najważniejszą fobię wielu dyskutantów na Frondzie, szczególnie tych nasączonych "politpoprawnością" i obroną do upadłego kłamstw wobec Prawdy: Fronemofobię, czyli strach przed samodzielnym myśleniem...