05.07.19, 13:42(fot. youtube)

Ukraiński Kościół greckokatolicki u Papieża w Watykanie

Dwa dni spotkań, rozmów, wzajemnego słuchania i wspólnej modlitwy. W Watykanie rozpoczęło się spotkanie Papieża oraz jego współpracowników z członkami Synodu Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.
 

Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Franciszka, który chciał spotkać się z biskupami w obliczu delikatnej i złożonej sytuacji panującej na Ukrainie. Zapraszając ich w maju tego roku stwierdził, że pragnie w ten sposób wyrazić swoją bliskość ze wspólnotą Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego oraz pogłębić wzajemną znajomość i relacje.

Papież wielokrotnie dawał dowody swojego zainteresowania Ukrainą. Z jego inicjatywy została zorganizowana zbiórka funduszy na potrzeby tamtejszej wspólnoty we wszystkich Kościołach w Europie. W swoim tegorocznym orędziu wielkanocnym oraz bożonarodzeniowym w roku ubiegłym nawowywał do zaprzestania walk na wschodzie Ukrainy oraz zapewniał o swej bliskości i modlitwie. W tym duchu także spotkał się w styczniu 2018 roku ze wspólnotą Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego w Rzymie.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

źródło: vaticannews.va
 

Komentarze

Irena2019.07.5 16:40
Nie warto było rozmawiać o Ukrainie z Putinem. Wobec tego delikwenta jakiekolwiek środki perswazji są bezskuteczne - on rozumie jedynie zdecydowane postępowanie i siłę.