01.09.14, 21:27(fot.Wikipedia)

Ukraińskie MON: „Rosja groziła użyciem broni atomowej”

Rosyjska strona nieoficjalnymi kanałami kilkakrotnie groziła, że jest gotowa użyć przeciw nam taktycznej broni jądrowej – powiedział szef ukraińskiego MON, Wałerij Hełetej. 

Zdaniem ministra Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, ponieważ wojska ukraińskie wygrywały wojnę z separatystami, a Moskwa w tej sytuacji musiała zainterweniować. Hełetej powiedział też, że „wkrótce masowo zacznie przybywać ofiar, a trupy liczyć będzie się w dziesiątkach tysięcy”.

Jednocześnie minister krytycznie ocenia plany prezydenta i premiera, aby zmienić skład w sztabie generalnym. Uważa, że, próby odwołania oficerów sztabu generalnego są "rosyjską prowokacją".

ed/RMF FM

Komentarze

anonim2014.09.1 21:42
Groteskowi są ci Ukraińcy w tych swoich prowokacyjnych wypowiedziach. Od miesięcy armia ukraińska nie może sobie dać rady z "separatystami" (nawet jak mają wsparcie w "ruskich ludzikach", są to śmieszne ilości), a tu Putin miałby grozić jeszcze atomem. Po co? Wszystkie te niby prorocze, histeryczne gadki mają jedynie na celu wciągnięcie Zachodu w otwarty konflikt z Rosją (po prostu w wojnę). A Fronda wszystko bezkrytycznie powtarza. Z Bogiem.
anonim2014.09.1 23:55
dlatego Rosja powinna wymrzeć
anonim2014.09.2 8:15
@ufam Rosja powinna się zgodnie z biznesplanem fatimskim nawrócić. Nie ma chyba narodu tak niszczonego i żyjącego w takim upokorzeniu, w historii świata jak oni...
anonim2014.09.2 11:03
@man.of.stagira Pomoc Ukrainie nie powinna być udzielana dopóki: - Ukraińcy nie uznają że mordy na Wołyniu i innych miejscach to zbrodnie - Uznają że dopuszczający się tych zbrodni to zbrodniarze i należy ich potępić (a następnie potępią ich) - pochwalanie tej zbrodni powinno być karalne tak samo jak stawianie pomników Banderze - przeproszą naród Polski Inaczej nie powinno być jakiejkolwiek pomocy dla Ukrainy.
anonim2014.09.2 12:46
http://www.wykop.pl/ramka/2113522/zyrinowski-rosja-zmiecie-polske-i-kraje-baltyckie-z-powierzchni-ziemi/ To też "ukraińskie kłamstwa i propaganda"?
anonim2014.09.2 13:16
Wojciech_Polak -> A ja uważam że Ukraińcy powinni w zamian wprowadzić takie sankcje:. - Lachy nie uznają że mordy na powstańcach kozackich w XVII wieku i innych miejscach to zbrodnie - Uznają że dopuszczający się tych zbrodni Lachy to zbrodniarze i należy ich potępić (a następnie potępimy ich) - pochwalanie tej zbrodni powinno być karalne tak samo jak stawianie pomników polskim hetmanom. - przeproszą naród Polski i jeszcze zrobią mu Macieja Laska. Inaczej nie powinno być jakiegokolwiek dialogu z Polską :).
anonim2014.09.2 13:44
@tom Jest jedną zasadnicza różnica - wiek XX to nie wiek XVII. Są w Polsce ludzie którzy pamiętają te zbrodnie, są też na Ukrainie tacy którzy je pochwalają. Cześć z Ukraińców na majdanie mówiła że trzeba do tego wrócić - o ile dobrze kojarzę nikt w Polsce nie mówi aby Ukraińców mordować tak jak Kozaków. Dialogu to szuka Ukraina i to właśnie ona powinna przeprosić. A potem Polska może za Kozaków. Jak nie - to niech sobie tą otoczkę zatkną na patyki i urra na Putina. Do tego czasu żadnej pomocy. Nawet Jezus mówił żeby wybaczyć dopiero jak brat przyjdzie i o to poprosi. Więc czekamy.
anonim2014.09.5 11:14
@man.of.Stagira "http://pokolenie.org.pl/jestem-polakiem-pomagam-ukrainie/" JESTEM POLAKIEM, WIĘC NIE POMAGAM ANTYPOLSKIEJ UKRAINIE.