10.08.15, 08:45

Upały obnażają ruiny energetyczne Polski Kopacz

Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują: "Będą ograniczenia w zasilaniu dla zakładów produkcyjnych". Jednak ograniczenia nie powinny dotknąć gospodarstw domowych.

Jak wynika z komunikatu operatora przesyłowego, że od godziny 10 do 17 będzie obowiązywał 20 stopień zasilania. Oznacza to, że firma pobiera ustaloną minimalną moc, niezbędną do funkcjonowania zakładu. Po godzinie 17.00 będzie obowiązywał 19 stopień zasilania, który oznacza dalsze ograniczenie poboru energii przez zakłady. Od godziny 22.00 do jutra, do godziny 10 będzie obowiązywał 11 stopień zasilania, którego konsekwencją jest to, że odbiorcy będą mogli pobierać moc określoną w planie poboru.

- W siedzibie Polskich Sieci Energetycznych o 13.00 rozpocznie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Godzinę później mamy poznać jego ustalenia - informuje Ministerstwo Gospodarki.

W piątek operator sieci elektroenergetycznej ostrzegał, że wysoka temperatura może doprowadzić do utrudnień w dostawie prądu i apelował o ograniczenie zużycia energii między godzinami 11 a 17.

- Niski poziom rzek oraz wysoka temperatura powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia powodują powstawanie coraz większych ograniczeń w produkcji energii elektrycznej. Prognozowane na kolejne dni warunki pogodowe nie wskazują na poprawę sytuacji - napisano w piątkowym komunikacie PSE.

- W ostatnich dniach ubytki związane z ograniczoną możliwością chłodzenia bloków w naszej elektrowni wynoszą ok. 400 MW. Zgodnie z obecnymi prognozami pogody spodziewamy się, że sytuacja taka utrzyma się przez kilka najbliższych dni - powiedziałaAgata Reed z Enea Wytwarzanie.

- W Elektrowni Stalowa Wola pracują wszystkie jednostki wymagane przez operatora. Jednak z uwagi na niski poziom wody w Sanie i jej wysoką temperaturę oraz ograniczenie wysokości temperatury wody zrzutowej (wynikające z pozwolenia zintegrowanego), występują czasowe ubytki mocy (30 MW ubytku na 120 MW mocy). Ograniczenia te nie są całodobowe, występują jedynie pomiędzy godziną 11 a 16 - poinformowała Patrycja Hamera z Tauron Wytwarzanie.

Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej informuje, że Polskę czeka ciąg dalszy fali upałów; maksimum wysokich temperatur nastąpi w sobotę. 

Tag/Dziennik.pl

Komentarze

anonim2015.08.10 9:21
Przecież ten problem jest znany od co najmniej 25 lat...
anonim2015.08.10 9:52
Zaniedbania, które pamiętają nasze godło bez korony z pewnością są winą premiera, który nie urzęduje jeszcze nawet jednego roku. Za to gdyby był jakiś sukces, mówilibyście pewnie o sukcesie "Polski Andrzeja Dudy". Osobiście nie też pałam sympatią pani Premier, ale to na co sobie właśnie pozwoliliście to nie jest już naginanie prawdy tylko obłudne polityczne kłamstwo. Próbujecie robić z ludzi idiotów, to nie jest w porządku i sprawia że poziom frondy spada w bliskie okolice dna i żenady.
anonim2015.08.10 9:52
Zaniedbania, które pamiętają nasze godło bez korony z pewnością są winą premiera, który nie urzęduje jeszcze nawet jednego roku. Za to gdyby był jakiś sukces, mówilibyście pewnie o sukcesie "Polski Andrzeja Dudy". Osobiście nie też pałam sympatią pani Premier, ale to na co sobie właśnie pozwoliliście to nie jest już naginanie prawdy tylko obłudne polityczne kłamstwo. Próbujecie robić z ludzi idiotów, to nie jest w porządku i sprawia że poziom frondy spada w bliskie okolice dna i żenady.
anonim2015.08.10 11:09
@MartaDebilna & Wojtek83 W czasach godła bez korony polska energetyka miała znacznie większy potencjał zarówno wytwórczy jak i przesyłowy niż obecnie po 25 latach wygaszania. OK - "ruiny energetyczne Polski Kopacz" to naduzycie ale ruiny energetyczne Polski Platformy lub Polski Tuska to już nadużycie by nie było - za 8 lat mozna było zrobić bardzo dużo ... A zapewnienie infrastruktury energetycznej jest jedsnym z podstawowych obowiazków współczesnego państwa (podobnie jak infrastruktura tranportowa i bezpieczeństwo wewnetrzne i zewnętrzne) Natomiast nie jest obowiązkiem wpier***nie ośmiorniczek i zapijanie winem za publiczne pieniądze.
anonim2015.08.10 11:09
Poza tym to się zdarza wszędzie na świecie :o w USA nawet blackouty są, ja jak żyję nie pamiętam żadnego blackoutu w PL.
anonim2015.08.10 11:10
Jakże mały błąd i drobne niedopatrzenie. Powinno być w tytule"Upały obnażają ruiny energetyczne Polski Kopacz i Prezydenta Dudy oraz wszystkich poprzednich rządów" A o sukcesach polskiego przewoźnika LOT nie napiszecie? A racja-ten sukces należy do PO niestety........
anonim2015.08.10 12:55
@dron ruiny pracowały przez dwa lata rzadów PiSu ... ale były wtedy jednak nieco mniej zrujnowane bo o osiem lat młodsze niz obecnie. Osiem lat nieróbstwa ... @Wojtek83 w czasach "godła bez korony" tej infrastruktury energetycznej wystarczało aby zasilić ten komunistyczny przestarzały i energochłonny przemysł (wiem bo sam przy tym pracowałem) . Więc po celowym zniszczeniu tego przemysłu (w czyim interesie? - zadanie na myślenie samodzielne) tym bardziej nie powinno byc problemów z zasilaniem reszty kraju ... I to też jest przykład myślenia samodzielnego.
anonim2015.08.10 14:42
HK22 albo "..." albo "?" albo POtem nikt nie będzie nie będzie wiedział co Ci PO głowie chodzi :)...?
anonim2015.08.11 5:22
"Czym wy się różnicie od Gazety Wyborczej? Ręce opadają..." Tym, że w GóW...nej POdają POzytywne wiadomości, jak PKE zabezpiecza nas przed klęskami......pakietami energetycznymi i pijarem......
anonim2015.08.11 13:00
W tym kontekście niezwykle wymownie brzmi fragment nagrań z afery taśmowej, w którym Włodzimierz Karpiński cytuje rozmowę z ówczesnym ministrem od energetyki Tomaszem Tomczykiewiczem. Rola Tomczykiewicza w tworzeniu polityki energetycznej rządu PO-PSL pojawia się taśmie, w rozmowie z Włodzimierza Karpińskiego (do niedawna minister skarbu państwa) z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem: Włodzimierz Karpiński: Dzisiaj przyszedł Tumek Tumczykiewicz. Tumek, co tam u ciebie, kurwa, kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tumek mówi: wiesz co, jadę dzisiaj do domu. Pierdolę wszystko (śmiech)
anonim2015.08.11 18:55
Za komuny wyłączano mi prąd w domu a nie fabrykom, przy 20 stopniu zasilania, bo ograniczenia też były.
anonim2015.08.11 18:57
MartoWaleczna odpłyń i poziom Frondy wzrośnie powyżej zera. Z góry dziękuję!
anonim2015.08.11 22:46
@HK22 "piszesz: ..."Osobiście nie też pałam sympatią pani Premier" [...] odczytuje to jako deklarację iże lesbijką nie jesteś..." Czy ten poziom nieudolności riposty wymaga komentowania? Lesbijką nie jestem, ale nie rób sobie nadziei. W życiu nie związałabym się z kimś kto intelektualnie ma poziom niewiele większy od ameby. @WojciechA: jak ktoś pieprzy głupoty, mówię mu "pie***lisz głupoty". jak ktoś łże, mówię mu "łżesz". Nie ma tu znaczenia, czy kłamstwo godzi w kogoś kogo lubię czy nie. Kłamstwo to kłamstwo. Przykro mi jeśli prawda Cię poraziła, ale za szczerość nie przeproszę :*