Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika "NIE" odpowiadał na pytania internautów w serwisie Wykop.pl podczas sesji "Zapytaj mnie o wszystko".

"Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wątki. Im bardziej dla mnie niewygodne, tym lepiej. Pytajcie, o co chcecie i pamiętajcie - nie ma głupich pytań, są tylko głupi pytający!"- zachęcał. 

Podczas sesji internauci pytali Urbana m.in. o to, jak wspomina Wojciecha Jaruzelskiego, co zrobiłby w sprawie imigrantów i który premier w III RP był według niego najlepszy. 

Jaruzelskiego były rzecznik rządu PRL wspomina "Z najwyższym szacunkiem". Brzmi to co najmniej dziwnie, bo patrząc na wypowiedzi czy artykuły redaktora naczelnego "NIE", wydaje się, że to słowo jest mu obce. Dalej dowiadujemy się, że najlepszym premierem III RP był według Urbana Tusk. Dziennikarz, zapytany o to, kto wydał i wykonał wyrok na ks. Jerzym Popiełuszce, odpowiedział: "Ja". Imigrantów redaktor naczelny "NIE" przyjąłby i cieszył się, że przyjeżdżają, ponieważ "polskie społeczeństwo wymaga lekkiego odświeżenia". Jeżeli miałby usunąć jakieś państwo, byłaby to oczywiście Polska.

Ukoronowaniem tego osobliwego czatu była odpowiedź na pytanie, do jakich świństw Urban musiał się uciekać, aby pozostać na stanowisku rzecznika rządu

"Musiałem j***ć moją matkę". 

Pytanie, czy kogokolwiek w ogóle interesuje, co taka osoba jak Jerzy Urban ma do powiedzenia, choć warto wziąć poprawkę na to, że Wykop.pl to raczej specyficzny serwis. Można wyciągnąć jeden wniosek: redaktor naczelny "NIE" jest "ojcem" wszystkich najobrzydliwszych trolli internetowych.

kbk/Wykop.pl, Fronda.pl