06.09.19, 12:25Fot. via Pixabay, CC 0

Uwaga!!! Pierwszy piątek miesiąca - idź do spowiedzi [MODLITWA]

MODLITWY PRZED RACHUNKIEM SUMIENIA

PIERWSZA

Przyjdź Duchu Święty, oświeć mój rozum, abym grzechy swoje dokładnie poznał, wzrusz moją wolę, abym za nie serdecznie żałował, szczerze się z nich wyspowiadał i stanowczo się poprawił. O Maryjo, Ucieczko grzesznych, wstawiaj się za mną! Święty Aniele Stróżu, święty mój Patronie, wyproście mi łaskę dobrej spowiedzi świętej. Amen.

DRUGA

Wszechmogący i miłosierny Boże, oświeć mój umysł, abym poznał grzechy, które popełniłem i odmień moje serce, abym szczerze nawrócił się do ciebie. niech Twoja miłość zjednoczy mnie z wszystkimi, którym wyrządziłem krzywdę. Niech Duch Święty obdarzy mnie nowym życiem i odnowi we mnie miłość, aby w moich czynach zajaśniał obraz Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

TRZECIA

Przyjdź, Duchu Święty, i oświeć mój rozum, abym przypomniał sobie to wszystko, czym Boga, mego najlepszego Ojca, obraziŹłem. Skrusz moje serce, abym za grzechy moje szczerze żałował, i umocnij moją wolę, abym wytrwał w dobrym.

Matko Boża, Ucieczko grzeszników, wyŹproś mi u Syna swego łaskę dobrej spowieŹdzi. Aniele Stróżu mój i Ty, święty PatroŹnie, wstawcie się za mną u tronu MiłosierŹdzia Bożego. Amen.

 

MODLITWY PO RACHUNKU SUMIENIA

PIERWSZA

1) Żałuję, Panie Jezu, że obraziłem Cię moimi grzechami. Chcę Ci powiedzieć, że Cię kocham i chcę być zawsze z Tobą. Ach, żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości, Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu, do poprawy dążącemu.

2) Panie Jezu, przyjmij mój szczery żal za te winy, które przypomniałem sobie w rachunku sumienia i za te, których już nie pamiętam. Chcę naprawdę odrzucić od siebie to wszystko, co nie pozwala mi całym sercem kochać Ciebie i ludzi, moich braci.

3) Panie Jezu, żałuję z całego serca za wszystkie moje grzechy, którymi Ciebie obraziłem. Przebacz mi je, abym znowu stał się Twoim dzieckiem i mógł żyć w ścisłej łączności z Tobą. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nade mną!

"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej; odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia; stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha". (Ps 51, 1. 11n.)

DRUGA

     Panie Jezu, chcę Ci wyznać z całą szczerością wszystkie moje grzechy. Dlatego proszę Cię, daj mi Twego Ducha, aby oświecił moje serce i rozum, bym przypomniał sobie wszystko zło, jakiego się dopuściłem od ostatniej spowiedzi świętej w moich słowach, myślach, uczynkach i zaniedbaniach. Amen.

 

 

MODLITWY PO SPOWIEDZI

PIERWSZA

Panie Boże, który odnowiłeś nas na podobieństwo swojego Syna, spraw, abyśmy doznawszy miłosierdzia, świadczyli wśród świata o Twojej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Przyrzekam, mój Jezu, że uczynię wszystko, bym Cię nie zasmucał grzechami. Duchu Święty dopomóż mi, bym zachował czystą duszę i unikał grzechu.

DRUGA - PSALM 145

Będę Ciebie wielbił, Boże i Królu,

i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Pan jest wiemy we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
Spełnia wolę tych, którzy cześć Mu oddają, 
usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą.
Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują, 
lecz zniszczy wszystkich występnych. 
Niech usta moje głoszą chwałę Pana, 
a Jego święte imię niech wielbi wszystko,
co żyje, zawsze i na wieki.

Komentarze

!!!2019.09.7 15:47
Bardzo dobry artykuł, dziękuję!
maniek 2019.09.7 3:33
ta cala spowiedz to jeden z wiekszych idiotyzmow kosciola katolickiego protestanci czy prawoslawni nie bawia sie w takie nonsensy jak spowiedz na ucho pajacowi w sukience
anonim2019.09.7 15:03
Ale przecież nie musisz się spowiadać to co ciebie to obchodzi monieczku ,a tak się tym przejmujesz ,no i chyba zabardzo orientacji nie masz co do prawosławnych. W Kościele prawosławnym spowiedź obowiązuje teoretycznie przed każdym przyjęciem Komunii św., ale osoby przyjmujące często ten sakrament spowiadają się zwykle rzadziej. .
Hak Ci w smark2019.09.6 20:20
E tam będziesz pierdoły swoje w konfesjonale opowiadał Zjedz dobrą pizze lub burgera Nabij level Pobaw się ze znajomymi Zróbcie grilla bo już sezon się kończy
NiechSięSpowiadaTymekSzydłoZLenistwaIPróżniactwa2019.09.6 19:56
A młody kato-pasożyt Tymcio Szydło dalej pierdzi bezczynnie w urlopowy leżak, czy zabrał się już do roboty przy gnoju na rodzinnej gospodarce Szydłów? Bo że olał ciężką robotę przy spowiadaniu radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów, to wiadomo.
andrzejhahn32019.09.6 17:26
masz zryty beret................idz do spowiedzi a bankowo bedzie jeszcze bardziej zryty
andrzejhahn32019.09.6 16:43
skoro masz zryty beret to spowiadaj sie jakiemus tam nierobowi koscielnemu w sukience
wacula2019.09.6 15:05
DOKŁADNIE
dewastator paliczek2019.09.6 15:02
Ja tam wolę parzyste czwartki..........
anonim2019.09.6 15:41
A co kogo obchodzi co ty wolisz.
Zenon2019.09.6 13:21
Tak ważny tekst a tyle błędów. Pilnujcie tego. Życzę dużo łask w szerzeniu Słowa Bożego.