06.05.21, 13:30Screenshot Youtube

Viktor Orban: Polska jest okrętem flagowym Europy Środkowej

Jeżeli nie będziemy militarnie konkurencyjni wobec Rosjan, to oni będą dla nas zagrożeniem. Z drugiej strony w gospodarce musimy pracować razem. Ale my postępujemy odwrotnie, demonstrujemy naszą siłę poprzez gospodarkę dzięki naszej polityce sankcji, ale jesteśmy słabi militarnie. Powinno być dokładnie odwrotnie” – mówił węgierski premier Viktor Orban, oceniając prowadzoną przez Unię Europejską politykę rosyjską jako „prymitywną”.

W rozmowie z konserwatywnym słowackim portalem Postoj ocenił również:

Polska jest okrętem flagowym Europy Środkowej”.

Orban zaznaczył, że kraje Europy Środkowej połączone są wspólnym losem. Wskazywał też, że bez Polski kraje tego regionu straciłyby na znaczeniu.

Węgierski premier mówił też o różnicach między krajami V4 jeśli chodzi o podejście do Rosji. Przyznał, że Rosja stanowi problem geopolityczny. Zwrócił uwagę na fakt, że Polska ze względu na swoje położenie i tereny nizinne potrzebuje gwarancji bezpieczeństwa i jest to oczywiste. Dodał:

Słowację, Węgry i Czechy chronią Karpaty. Oczywiście my też potrzebujemy gwarancji, ale nie jesteśmy zagrożeni przez Rosję tak, jak odbierają to Polacy. Dlatego niezbędne jest połączenie polskiego żądania gwarancji bezpieczeństwa z żądaniami współpracy węgiersko-rosyjskiej w ramach V4”.

Zaznaczył, że kraje V4 będą określać swoją własną politykę wobec Rosji, jednak konieczne jest zapewnienie sobie wzajemnie gwarancji wobec Rosji.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

dex2021.05.7 7:00
Ciekawe ze zarowno Orban jak i Morawiecki maja dzieci w zydowskiej szkole czy to przypadek?
Foster2021.05.6 15:31
Ja temu Orbanowi - nie wierzę, od czasu jak pokazali w TV jego zażyłe stosunki z Putinem.
Anonim2021.05.6 15:12
Orban cały czas robi w ch..ja naszych dyplomatołów
Dam2021.05.6 14:35
Czechy i Słowacja wydalili Rosyjskich dyplomatów, Węgry nie. To chyba dobrze pokazuje, czy bliżej im do V4 czy do Rosji.
Pisowiec2021.05.6 15:07
O tym właśnie mówię. To jest klarowne. W razie "w" jest pewne - walka z madziarami. Węgrzy to pachołki Putina.
Pisowiec2021.05.6 15:10
Pamiętajmy jeszcze o jednym. Wśród zaborców były Austro-WĘGRY właśnie! Przy sposobności z pewnością będą chcieli we współpracy z Moskalami odebrać ich dawne tereny aż po Kraków. Trzeba być czujnym!
Pisowiec2021.05.6 14:22
Niestety ale w razie wojny UE z Rosją Wojsko Polskie walczyć będzie od południa z Węgrami. Węgry to satelita Putina to jest jasne, ściśle współpracują, to koń trojański Grupy Wyszehradzkiej. Trzeba już przygotowywać plany przedarcia się przez pasmo Karpat i uderzenia na Budapeszt. Miejmy nadzieję że nasi sztabowcy takie plany przygotowują.
Apel pisze, że GW jest prodemokratyczna...HAHAHA..2021.05.6 13:59
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.6 13:58
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.6 13:58
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel2021.05.6 13:48
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.