18.03.20, 13:35fot. Luiz Bernardes Ribeiro, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

W Lourdes modlitwa do Najświętszej Panny za chorych na koronawirusa

Biskup pomocniczy diecezji Lille wezwał katolików do wzięcia udziału w nowennie do Najświętszej Maryi Panny od 17 do 25 marca, by modlić się za chorych, którzy zarazili się koronawirusem. Data zakończenia nowenny, którą wyznaczył bp Antoine Hérouard, jest jednocześnie rocznicą 16. objawienia Matki Bożej w Lourdes. W czasie tego objawienia Najświętsza Panna powiedziała św. Bernadetcie Soubirous swoje imię: „Jestem Niepokalane Poczęcie”.

 

„W tych niespokojnych czasach, w których wielu (...) z powodu koronawirusa spogląda w przyszłość z niepokojem, prośmy Pana Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Panny z Lourdes, o odnowę w nas ufności, nadziei i pokoju serca” – czytamy w początkowej modlitwie nowenny.

Modlitwa kończy się słowami: „Maryjo, ponieważ jesteś uśmiechem Boga, odzwierciedleniem światła Chrystusa, Przybytkiem Ducha Świętego, ponieważ wybrałaś Bernadettę w jej ubóstwie, jesteś gwiazdą zaranną, bramą niebios i pierwszym zmartwychwstałym stworzeniem, modlimy się do Ciebie i powierzamy Ci nasze życie w czasie, kiedy tak wielu boi się o swoje zdrowie. Wspomagają chorych i opiekunów, przyjmij tych, którzy zmarli i bądź pociechą dla rodzin”.

Tymczasem sanktuarium w Lourdes, zbudowane na miejscu objawień, które zaczęły się 11 lutego 1858 roku, zostało zamknięte po raz pierwszy w historii. O zamknięciu poinformował 17 marca rektor sanktuarium, ks. prałat Olivier Ribadeau, który również wezwał do odmawiania nowenny. Zamknięcie sanktuarium jest wynikiem środków, jakie podjęto w związku z epidemią i które ogłosił premier Emmanuel Macron dzień wcześniej. W świątyni nie będą też odprawiane Msze.

Wodę źródlaną z Lourdes uważa się za posiadającą cudowne właściwości. Od czasów objawień, jakie miała św. Bernadetta, doszło w tym miejscu do 7 000 cudownych uzdrowień. 70 z nich zostało uznanych oficjalnie przez Kościół katolicki. Ostatni cud za wstawiennictwem Maryi, który został oficjalnie uznany, ogłoszono w roku 2018.

jjf/ncregister.com

Komentarze

kacpi2020.03.18 19:33
Zaklamanie KRK wychodzi dzsiaj jak nigdy datad. Oto ta ktora rzekomo ma moc uzdrawiania zostala zamknieta na cztery spusty. Opamietajcie sie poki nie jest za pozno
ja2020.03.18 17:45
UWAGA !!! Dzieci potrafią uratować dziadków i rodziców. Jeśli ktoś ma małe dzieci które z nim w domu były gdy zachorują na wirusa to jeśli ktoś będzie miał ciężką wersję zapalenia płuc, niech poprosi lekarza o wstrzyknięcie krwi od swojego dziecka. Oczywiście nie wiem ile i pewnie trzeba zbadać grupę itd... ale to dawało najlepsze efekty leczenia w Chinach.
SłużebnicaNMP2020.03.18 14:18
Wszyscy wierzący powinni tłumnie ruszyć do świątyń, do konfesjonałów i godnie przyjmować Eucharystię! To jedyny sposób by zadośćuczynić Bogu i Matce Boskiej za te lata bluzgów lewactwa! Tylko OSOBISTE pojawienie się przed obliczem Boga w Trójcy Jedynego da nam wybawienie od tej strasznej epidemii!
patrjota2020.03.18 14:21
Weź spier...j chora psychicznie idiotko.
Matko Boża Nieustającej Pomocy, módl się za nami 2020.03.18 14:02
Módlmy się do Naszej Najukochańszej Matki! Tutaj link do Nowenny http://www.krolowa-pokoju.com.pl/nowenna-przed-wspomnieniem-matki-bozej-z-lourdes.html