14.02.21, 17:15Fot. via Pixabay - francescoronge

W Niemczech prostytucja kwitnie w najlepsze. Będzie zakaz?

O Niemczech mówi się jako o „domu publicznym Europy” – podkreśl serwis dw.com informując jednocześnie, że w kraju gdzie przepisy dotyczące prostytucji należą do najbardziej liberalnych w Unii Europejskiej do głosu zaczynają dochodzić zwolennicy zakazu.

Przeciwko legalnej prostytucji w Niemczech ostro występuje polityk SPD Leni Beymaier. Jest oburzona faktem, że branża usług seksualnych od niemal roku prawie nie funkcjonuje, a właściciele domów publicznych otrzymują pomoc od państwa. Jej zdaniem skandalem jest to, że:

[…] wspiera przestępców, przekazując pieniądze z podatków na domy publiczne, w których kobiety są zmuszane siłą do prostytucji”.

Za swoje słowa doczekała się około 20 zarzutów karnych od około 50 właścicieli domów publicznych w Niemczech. Zarzucają oni polityk zniesławienie oraz pomówienie – przypomina dw.com.

Poseł razem z grupą innych polityków w Bundestagu opowiada się a tym, aby w Niemczech wprowadzić zakaz kupowania usług seksualnych. Wówczas przestępcami byliby klienci, nie prostytutki.

Do tej pory jednak, informuje serwis, żadna z partii reprezentowanych w Bundestagu nie odważyła się zawrzeć takiego postulatu w swoich programie.

Serwis informuje też, że debata na temat zmian w prawie w tej kwestii powróciła przy okazji pandemii koronawirusa:

Podczas pierwszej blokady wiosną ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy zamknięto domy publiczne, kilku ponadpartyjnych posłów Bundestagu, w tym Breymaier, opowiadało się za dalszym uregulowaniem tego procederu także po zniesieniu restrykcji dot. pandemii”.

Zaostrzenia ustawy chce też grupa parlamentarna CDU/CSU. Apeluje też o to Unia Europejska, która domaga się wprowadzania modelu skandynawskiego. Zakłada on penalizację korzystania z usług seksualnych, a także rozbudowane programy wyjścia z prostytucji osób świadczących usługi seksualne, ich dekryminalizację oraz szeroko zakrojoną edukację społeczną.

dam/dw.com/pl,Fronda.pl

Komentarze

Żal mi niemieckich kobiet.2021.02.15 10:09
Mężowie bez skrępowania 3-4 w tygodniu oficjalnie w burdelu.
Polak2021.02.14 22:43
Niemcy to syf
ceramik2021.02.14 21:30
W Niemczech stan wyjątkowy, z domu wyjść nie można. No chyba, że do burdelu.
Teresa2021.02.14 21:21
Niemcy to zdegenerowany naród skazany na wymarcie albo przerobienie na muzułmańskie haremy...
PRAWDA2021.02.14 21:06
W 1968 roku Komunistyczne partia w Niemczech SPD pozwoliła na Legalny SEX ze zwierzętami ==ale w 1969 roku zakazali gwałcić zwierzęta ==wszystko jest w Archiwach Niemiec ==
fdf2021.02.14 19:26
Ich syf jest większy niż nasz.
Żelazne prawo rynku. Niezmienne.2021.02.14 19:14
Jest popyt - jest podaż.
Prawda2021.02.14 18:57
W Niemczech jak Diseldorfie coraz to nowe burdele buduja i otwieraja ,,zboczenie maja Niemcy we Krwi ===
Żeby jeszcze bardziej się ośmieszyć2021.02.14 18:37
powinniście w tymkraju ogłosić zakaz czerpania korzyści z nierządu.
Konserwatysta2021.02.14 18:01
W Polsce nie ma żadnej kontroli nad agencjami towarzyskimi potocznie zwanymi burdelami. W polskich burdelach rządzą gangsterzy, którzy okradają i gwałcą kobiety zmuszając je do nierządu. Jakimi zwyrodnialcami są polscy gangsterzy opisywał pan masa w książce kobiety polskiej Mafii. Na zachodzie zwłaszcza w Niemczech jest jeszcze jakaś kontrola państwa a w Polsce zamiata się ten problem pod dywan. Według katolików w katolickim kraju problem prostytucji nie istnieje. Zajmijcie się wreszcie własnym podwórkiem i własnymi problemami a nie czepiajcie się państw zachodnich!
anatol2021.02.14 17:52
a czego można się spodziewać po narodzie który kochał Hitlera?
W Niemczech2021.02.14 17:51
prostytucja kwitnie w najlepsze. Będzie zakaz? O Niemczech mówi się jako o „domu publicznym Europy” – podkreśl serwis dw.com informując jednocześnie, że w kraju gdzie przepisy dotyczące prostytucji należą do najbardziej liberalnych w Unii Europejskiej do głosu zaczynają dochodzić zwolennicy zakazu. Przeciwko legalnej prostytucji w Niemczech ostro występuje polityk SPD Leni Beymaier. Jest oburzona faktem, że branża usług seksualnych od niemal roku prawie nie funkcjonuje, a właściciele domów publicznych otrzymują pomoc od państwa. Jej zdaniem skandalem jest to, że: „[…] wspiera przestępców, przekazując pieniądze z podatków na domy publiczne, w których kobiety są zmuszane siłą do prostytucji”. Za swoje słowa doczekała się około 20 zarzutów karnych od około 50 właścicieli domów publicznych w Niemczech. Zarzucają oni polityk zniesławienie oraz pomówienie – przypomina dw.com. Poseł razem z grupą innych polityków w Bundestagu opowiada się a tym, aby w Niemczech wprowadzić zakaz kupowania usług seksualnych. Wówczas przestępcami byliby klienci, nie prostytutki. Do tej pory jednak, informuje serwis, żadna z partii reprezentowanych w Bundestagu nie odważyła się zawrzeć takiego postulatu w swoich programie. Serwis informuje też, że debata na temat zmian w prawie w tej kwestii powróciła przy okazji pandemii koronawirusa: „Podczas pierwszej blokady wiosną ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy zamknięto domy publiczne, kilku ponadpartyjnych posłów Bundestagu, w tym Breymaier, opowiadało się za dalszym uregulowaniem tego procederu także po zniesieniu restrykcji dot. pandemii”. Zaostrzenia ustawy chce też grupa parlamentarna CDU/CSU. Apeluje też o to Unia Europejska, która domaga się wprowadzania modelu skandynawskiego. Zakłada on penalizację korzystania z usług seksualnych, a także rozbudowane programy wyjścia z prostytucji osób świadczących usługi seksualne, ich dekryminalizację oraz szeroko zakrojoną edukację społeczną.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 17:40
o kościele w polsce mówi się jako o "domu pedofilnym Europy"
kutas kretynizacja polski2021.02.14 19:06
ty dewiancie żydo niemiecki spadaj do reichu
Klara2021.02.14 20:02
Tylko kretyn nie wie, że nazwy własne- czyli nazwy kraju piszemy dużą literą.Plujesz na katolików. Zapomniałeś, o aferach pedofilskich w Belgii i Marcu Dutroux oraz holenderskiej pedofilskiej partii- PNVD-Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności a także o europośle -Danielu Cohn-Bendit. Nie obrażaj Polaków. Cały świat stoi przed Tobą otworem- wyjedź!!! Zmień avatar np. ateistyczna kretynizacja Europy.
kretynie...2021.02.14 23:39
twoja matka urodzila cie w burdelu...