26.11.14, 19:21W PE wolno mówić o zabijaniu dzieci przed urodzeniem (fot. archiwum)

W Parlamencie Europejskim wolno mówić o zabijaniu dzieci przed urodzeniem

Ojciec Święty Franciszek został zaproszony do Strasburga i wygłosił przemówienie w Parlamencie Europejskim. Papież przypominał o chrześcijańskiej tożsamości Europy i wskazywał, że jedność Europy należy budować na fundamencie godności osoby, a nie na ekonomii i biurokratycznych przepisach, które sprowadzają człowieka do roli trybika w maszynie.

W tym kontekście mówił o ludziach, których można odrzucić „bez większego wahania, jak w przypadku nieuleczalnie chorych, ludzi starszych, opuszczonych i pozbawionych opieki lub dzieci zabitych przed urodzeniem".

Deputowani przyjęli przemówienie owacją na stojąco, przewodniczący Schulz, na co dzień agresywny lewicowiec, był uprzedzająco grzeczny. Czyżby unijne elity zdały sobie sprawę, że zmierzają do katastrofy? Może zdali sobie sprawę, że zabijanie najsłabszych to nie jest dobra droga? Miejmy nadzieję, że do podobnych wniosków dojdą rządcy Polski.

Mariusz Dzierżawski/Stopaborcji.pl

Komentarze

anonim2014.11.26 20:14
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! ,,Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się. Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami...”. (Jan Paweł II) ,,Brońcie dalej życia! Jest to wasz wielki wkład w budowanie cywilizacji miłości. Niech szeregi obrońców życia wciąż rosną. Nie traćcie otuchy. To jest wielkie posłannictwo i misja, jakie Opatrzność wam powierzyła”. (Jan Paweł II) ,,Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja - ponieważ jeśli matka może zabić własne dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem?" (Matka Teresa z Kalkuty) krucjatarozancowazaojczyzne.pl
anonim2014.11.26 20:49
Pewnie jeszcze się nie zorientowali i niebawem zaczną protestować że dziecko jest bezkształtnym płodem, z rozkoszą ateistyczne podłe istoty dzieci unicestwiają.
anonim2014.11.27 10:40
aborcje są od początku świata ,a jakoś tej katastrofy nie widać